جوان کشمیری می‌خواهد به بهشت برود


جوان کشمیری می‌خواهد به بهشت برود


تکلیف کشمیر تا کنون مشخص نشده است

مردی که به ملاقاتش آمده ایم و باید هویتش را مخفی نگه داریم به ما می گوید:" وظایف مختلفی وجود دارد که ممکن است برای انجامشان اعزام شوم."

او ادامه می دهد: "ممکن است اینجا به عنوان نیروی ذخیره بمانم؛ از من خواسته شود که نیروهای جدید استخدام کنم یا اینکه مرا برای جهاد به بخشی از کشمیر که در کنترل هند است بفرستند."

این جوان ۲۵ ساله تا بهار امسال دانشجوی مهندسی بوده اما اکنون عضو یک گروه پیکارجو است.

در توضیح اینکه چرا تحصیلاتش را نیمه کاره رها کرده از قرآن نقل قول می کند و مشخص است آنچه را به او آموخته اند تکرار می کند.

او می گوید: "وقتی در دانشگاه بودم با مراسمی که توسط مبلغین مذهبی برگزار می شد آشنا شدم و الحمدلله اکنون عضو یک گروه جهادی هستم."

او ادامه می دهد: "برای مدت سه ماه به همراه صدها نفر دیگر به یک پایگاه آموزشی رفتم. حالا آماده ام تا برای پس گرفتن کشمیر برای پاکستان هر کاری را که از من خواسته شود انجام دهم. هندی ها، خواهرها و برادرهایمان را می کشند؛ اگر همه بنشیند و کاری نکنند پس چه کسی آزادی را به ارمغان خواهد آورد؟"

مرد جوان اضافه می کند:"انشالله خون ما باعث تغییر شرایط می شود."

او به من می گوید خانواده اش از انتخاب او خوشحالند و اگر شهید شود و به بهشت برود به او افتخار خواهند کرد.

پس از اصرار زیاد راضی می شود که مادرش را ملاقات کنیم و معلوم می شود که داستان اینگونه نیست.

شستشوی مغزی

کشمیر بین دو قدرت منطقه ای تقسیم شده و آنها برای کنترل کامل این منطقه کشمکش های زیادی داشته اند

مادرش می گوید: "مگر اینکه پسرم از روی جنازه ام به جهاد برود."

او گفت که فکر می کرده پسرش برای آموزش قرآن می رود و وقتی فهمیده بود که در واقع تعلیمات نظامی می بیند، وحشت کرده بود.

او ادامه داد:"من دعا می کنم خدا او را اینجا نگه دارد؛ من اجازه نمی دهم او برود."

ما متوجه شدیم برادر این جوان نیز خشمگین است.

برادر او می گوید: "از وقتی به این پایگاه آموزشی رفته، آدم دیگری شده است. حرف زدن و لباس پوشیدنش فرق کرده؛ آن ها او را شستشوی مغزی داده اند."

و ادامه می دهد: "اگر پاکستان می خواهد با هند بجنگد چرا ارتشش را نمی فرستد؟ چرا باید از جوانانی مثل برادر من استفاده کند؟"

این گفته او اشاره ای بر نقش دولت پاکستان در تمایل برادرش به بنیادگرایی و آموزش نظامی اوست.

هند در سال ۱۹۴۷ تجزیه شد. ایالتهای هند با اکثریت مسلمان، کشور پاکستان را تشکیل دادند؛ اما در این عجله برای تجزیه، تکلیف کشمیر که بیش از سه چهارم جمعیتش مسلمان بود، مشخص نشد.

در اواخر دهه ۱۹۴۰ سازمان ملل از هند درخواست کرد تا در کشمیر همه پرسی برگزار کند و به مردم آنجا اجازه دهد در مورد آینده شان تصمیم بگیرند. هند با این درخواست موافقت کرد اما این همه پرسی هیچگاه برگزار نشد.

این سرزمین اکنون بین دو قدرت منطقه ای تقسیم شده است. آنها برای کنترل کامل این منطقه کشمکش های زیادی داشته اند؛ در ۲۰ سال اخیر نا آرامی هایی هم اتفاق افتاده است.
روزگاری حمایت دولتمردان پاکستان از تحرکات پیکارجویان در کشمیر، یک راز آشکار بود.

اما حالا پاکستان ادعا می کند که آن روزها گذشته است.

رحمان ملک، وزیر کشور پاکستان می گوید: "من از طرف کشور و دولتم به شما اطمینان می دهم چنین سیاستی مبنی بر آموزش پیکارجویان کشمیر برای فرستادن آن ها به بخش تحت حاکمیت هند وجود ندارد."

او می گوید بخاطر نظارت های دولت مطبوعش، گروه های پیکارجو تحت کنترل در آمده اند و دیگر تهدیدی برای هند به حساب نمی آیند و ستیزه جویان نمی توانند برای ورود به بخش تحت حاکمیت هند از مرز عبور کنند.

وقتی درباره جوان پیکارجویی که ملاقات کرده ایم و پایگاه سازمان یافته ای که او از آن صحبت کرده است به او گفتیم، آقای مالک تائید کرد: "ممکن است هنوز برخی گروه های غیر دولتی فعال باشند."

حمایت از عملیات نظامی

اما اغلب مردمی که در بخش پاکستانی کشمیر زندگی می کنند می گویند که دولت تمام داستان را تعریف نمی کند.

زاهد حبیب شیخ از جبهه آزادی بخش جامو و کشمیر می گوید: "سازمان های اطلاعاتی پاکستان هنوز از گروه های پیکارجو حمایت می کنند و به آن ها کمک مالی می کنند و دولت هم کاملا در جریان است."

او اضافه می کند:"آنها به شما خواهند گفت هیچ پایگاه آموزشی وجود ندارد؛ اما حقیقتا این طور نیست. استراتژی پاکستان در مورد کشمیر همیشه همین بوده است. اما این یک سیاست خودخواهانه است که فقط به اهداف ما آسیب زده است."

کشمیر به خاطر طبیعت زیبای خود معروف است

آقای شیخ می گوید حمایت پاکستان از پیکارجویان نه به خاطر کشمیری ها، بلکه به خاطر درگیر نگه داشتن هند در ماجرا و استفاده از پیکارجویان به عنوان اهرم چانه زنی در مذاکرات است.

او می گوید:"پاکستان آنچه را که باید به عنوان یک انگیزه ملی گرایانه در مورد نقض حقوق بشر توسط هند مطرح شود تبدیل به یک مساله مذهبی کرده است."

سازمانی که او عضو آن است امسال مجددا کمپین "کشمیر را رها کنید" را راه اندازی کرده است. این کمپین از هر دو کشور هند و پاکستان می خواهد که به حضورشان در منطقه پایان دهند.

در هنگامی که همه ساله و به صورت سنتی گروه های مختلف سیاسی در بخش پاکستانی کشمیر تظاهرات می کنند، راهپیمایی "جبهه آزادی بخش جامو و کشمیر" یکی از بزرگترینها بود و رفت و آمد در مرکز شهر مظفر آباد را مختل کرد.

مردم در بخش پاکستانی کشمیر از کشته شدن بیش از صد کشمیری در بخش تحت حاکمیت هند در هنگام تظاهرات اخیر علیه حکومت هند عصبانی هستند.

پس از پایان اعتراضات "کشمیر را رها کنید" هنگامی که قصد داریم از مظفرآباد خارج شویم از سمت بازار صدای جمعیت را می شنویم.

مرد ریشویی روی سکویی ایستاده است و افراد مسلح در لباس های نظامی دورش را گرفته اند.

مردم اطراف او جمع شده اند؛ به حرفهایش گوش می دهند و شعارهایش را تکرار می کنند.

او یک فرمانده ارشد پیکارجویان است که آزادانه و آشکارا افراد را تشویق می کند که به گروهش بپیوندند. بدون شک بسیاری از آنها دعوت او را قبول خواهند کرد.

پس از انتشار این گزارش، وزارت امور خارجه پاکستان بیانیه ای صادر کرد که در آن عنوان شده بود:" وقتی سخنگوی وزارت خارجه گزارش بی بی سی را در مورد وجود پایگاه های آموزشی تروریستی در کشمیر و جاموی آزاد دید آن را بی اساس و دارای سوء نیت خواند."

ghom.666 - ایران - قم
مسلمان دردسر دنیا.یکی همه مسلمانان دنیا را دور هم جمع کنه و با یک بمب اتم همه را بفرسته بهشت...تا دنیا نفسی راحت بکشه از دست این بی مغزها.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه. - پاریس
امیدوارم هر تروریست اسلامی با زجر کامل بمیرد تا بقیه ی مردم به زندگی ادامه دهند فکر می کنید اگر وعده ی سکس با حوریان همیشه باکره و جویهای شیر و عسل و 70 قصر بهشتی نبود کسی خود را و دیگران را منفجر می کرد???تمام قصه های دفاع از فلسطینی و بودن سربازان خارجی در افغانستان و عراق فقط یک بهانه است برای توجیه جنایت!!!.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
آیت الله خمینی جنگ را نعمتی خدادادی نامید و با نظریه موج انسانی، هزاران ایرانی را برای «نوشیدن شربت شهادت» به حضور در جبهه‌ها فراخواند. اما ارتش تا به دندان مسلح به آخرین تکنولوژی نظامی غرب، هیچ گاه اجازه نداد این موج به شهر های عراق برسد. جنگ بدون هیچگونه دستاورد نظامی برای دو طرف آنقدر ادامه پیدا کرد تا به طولانی ترین جنگ قرن تبدیل شد.،،. لعنت ابدی به روح ناپاکت خمینی
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
گویند بهشت و حور و کوثر باشد // جوی می و شیر و شهد و شکر باشد __. پر کن قدح باده و بر دستم نه // نقدی ز هزار نسیه خوشتر باشد . فقط و فقط یک ذهن مطرود, زبون, تهوع اور و فاسد هست که به خودش اجازه میده به اسم مذهب فاسد تر از ذهن او , مردم بی ازار را مورد حمله قرار بده.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
ghom.666 - ایران - قم . . اگرامکانش بود،عالی میشد!
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

manenarenji - المان - اسن
ghom.666 - ایران - قم اخ قربون دهنت هموطن عزیز.گل گفتی بخدا.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

high class - کانادا - ونکوور
من معتقد هیچ دینی بد نیست تعصب باعث جنگ و جدال انسانها میشود.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.