ازدواج فوتبالیست برزیلی با دختر ایرانی


ازدواج فوتبالیست برزیلی با دختر ایرانی

افکار نیوز : ازدواج یک ایرانی و یک برزیلی آن هم از نوع فوتبالیست آن ، اتفاقی جالب توجه در نوع خود است.

فوتبال دنیای عجیبی دارد، وقتی سرگذشت فابیو (علیرضا) کاروالیو دو‌سانتوز را می‌خوانید متوجه این موضوع خواهید شد؛ کسی که فکرش را هم نمی‌کرد روزی در ایران عاشق شود و زندگی‌اش را با یک دختر ایرانی ادامه دهد. دروازه‌بان مس رفسنجان اکنون تمام خوشبختی‌اش را در ایران می‌بیند و حاضر نیست کشورمان را ترک کند. او یک برزیلی زن‌ذلیل! به حساب می‌آید؛ آن‌قدر عاشق خانواده همسرش است که حتی اسمش را با نظر مادر‌زنش انتخاب کرده حالا تا آخر ماجرا را خودتان حدس بزنید.

بخش هایی از این گفتگوها در ادامه آمده است.


• اصلا فکرش را نمی‌کردم روزی به ایران بیایم اما حرفه‌ام باعث شد به ایران بیایم و با دیدن مردم ایران و فرهنگ‌شان علاقه‌ام دو‌چندان شد و بعد از آشنایی با همسرم عاشق او شدم و ازدواج کردیم. اصلا به ماندن در ایران فکر نمی‌کردم، چه برسد به ازدواج.

• روز خواستگاری خیلی خوشحال بودم و این شروع یک زندگی جدید برایم بود، البته خانواده همسرم در این راه خیلی به من کمک کردند. ‌راستش را بخواهید هیجان زیادی داشتم برای رسیدن به هدفم، مصمم بودم و سایر مسائل برایم مهم نبود.

• فرهنگ ایران با کشور من متفاوت است؛ ایران کشوری است با فرهنگ اسلامی در خاورمیانه که با برزیل تفاوت‌های زیادی دارند اما من ایران و فرهنگ‌اش را بیشتر از برزیل دوست دارم. باورتان نمی‌شود اما از وقتی لب به غذاهای ایرانی به خصوص کوبیده و قورمه سبزی زدم دیگر به غذاهای برزیلی فکر نمی‌کنم.

• خانواده‌ام وقتی خبر ازدواج با یک دختر ایرانی شنیدند تعجب نکردند؛ بلکه ترسیدند، چون چیزهای خوبی از ایران نشنیده بودند اما وقتی با سیمین به برزیل رفتیم و آن‌ها دیدنش، نظرشان عوض شد اما هنوز ترس داشتند تا این‌که به ایران آمدند و فهمیدند مسایلی که در مورد ایران گفته می‌شود وجود ندارد. الان راضی هستند.

• روابط زن‌ها و مردها در ایران توجه مرا جلب کرد و وقتی دیدیم میان آن‌ها احترام و مرزبندی رعایت می‌شود علاقه‌مند شدم به اسلام و بعد هم که ازدواج کردم و با خواست خودم مسلمان شدم.

• اسم ایرانی‌ام را مادر زدنم برای من انتخاب کرد و فکر می‌کنم اسم جالبی باشد.

• من ۳۱سال سن دارم و می‌توانم تا چندسال دیگر دروازه‌بانی کنم؛ ولی دوست دارم دخترم ایزابلا جعفری کاروالیو دوسانتوز را در ایران و به شیوه ایرانی تربیت کنم، در برزیل آزادی بیش از حد برای تربیت دختربچه‌ها مشکل‌ساز است.

• فوتبال برزیل به لحاظ امکانات و مسائل حرفه‌ای خیلی از ایران جلوتر است و لیگ‌های استانی برزیل با برنامه‌تر و بهتر از ایران برنامه‌ریزی می‌شود چه برسد به لیگ برترشان. ایران اگر می‌خواهد در فوتبال پیشرفت کند باید خیلی حرفه‌ای‌اتر از این که الان هست عمل کند.
• دلیل ورود بازیکن ضعیف برزیلی به فوتبال ایران از مدیران برنامه‌ و‌ باشگاه‌هاست؛ مدیر برنامه‌ها دروغ می‌گویند و مدیر باشگاه‌ها هم تحقیق نمی‌کنند و همین موضوع سبب می‌شود بازیکنان ضعیف وارد فوتبال ایران شوند.


همسر فابیو کاروالیو : فابیو عشق ایران است

اصفهان آمده بود، یک‌دل نه صد‌دل عاشق کارمند روابط بین‌المللی باشگاه ذوب‌آهن شد. دروازه‌بان برزیلی هر‌چه زمان گذشت از فرهنگ ایران و آداب رسوم ایرانی خوشش آمد و در نهایت حاضر شد مسلمان هم شود؛ او که برخلاف هموطنانش مخالف بی‌بند‌و‌باری‌های رایج در کشورش بود، سبب شد تا پایه‌های زندگی‌اش را با یک آبادانی اصیل شکل دهد تا زیاد هم از برزیل دور نشود‌. خانم جعفری همسر فابیو اکنون از این‌که با یک‌خارجی ازدواج کرده، خوشحال است و می‌گوید در خواب هم نمی‌دیده با یک برزیلی ازدواج کند. با او در خصوص این سبک از زندگی صحبت کردیم:

• من در باشگاه ذوب‌آهن اصفهان کار می‌کردم و به خاطر کارم در امور بین‌الملل با بازیکنان خارجی ارتباط داشتم و همین موضوع باعث ‌آشنایی ما شد. معیارم برای ازدواج با فابیو بیشتر علاقه بود و بعد سعی کردم بقیه جوانب را درست کنم.

• او چون تا حالا در کشورهای مسلمان بازی نکرده بود، حجاب ایرانی‌ها برایش پدیده تازه‌ای بود. با خانواده‌ام مشکل نداشت، اما اوایل کمی سخت بود چون پذیرش این موضوع برای خانواده‌ام کمی دشوار بود. من هم گفتم یک روز بیاید خانه تا پدر و مادرم او را ببینند‌.همان روز خواستگاری صحبت کرد و خودم شدم مترجم خواستگارم (خنده)

• راستش فکرش را نمی‌کردم با یک فوتبالیست ازدواج کنم، آن‌هم از نوع خارجی؛ ازدواج با فابیو زندگی مرا عوض کرد؛ البته ازدواج با یک‌فرد غیر‌ایرانی سختی‌های خاص خودش را دارد، ‌ما دائما در سفر بین ۲‌کشور هستیم یا این‌که خانواده فابیو به ایران می‌آیند.

• فرهنگ آن‌ها خیلی شبیه به ایرانی‌هاست، به‌خصوص قسمت جنوب ایران. من چون آبادانی هستم با خانواده فابیو راحتم‌. آن‌ها دست‌و‌دلباز و خونگرم هستند و غذاهای تند هم زیاد می‌خورند. البته برخی از رفتارهایی که دارم و یا غذاهایی که تهیه می‌کنم، برایشان جالب است.

• در مورد فوتبال مشکلی نداریم. خوشبختانه هر ۲‌پرسپولیسی‌هستیم، البته صنعت نفت جای خودش را دارد.

• در مورد علاقه آبادانی ها به برزیل یک چیزهایی برایش گفته بودم، اما باورش نمی‌شد تا این‌که رفتیم آبادان، آن‌جا یک دستفروش کلی دمپایی ابری با پرچم برزیل می‌فروخت که برای فابیو جالب بود و وقتی بازی‌های صنعت نفت را ‌دید و شعار هواداران را شنید، متوجه حرف‌های من شد.

• زندگی فعلی‌مان راضی کننده است و چون علاقه و عشق اصلی‌ترین مساله زندگی‌مان است مسائل دیگر را سخت نمی‌گیریم. درآمد فابیو کفاف زندگی‌مان را می‌دهد. اتفاقا دنبالش هستیم تا ملیت ایرانی برای فابیو بگیریم تا بتواند در لیگ برتر هم بازی کند.

• البته زوج‌های ایرانی خوشبخت هم زیاد داریم اما من از ازدواج با یک‌برزیلی مثل فابیو خوشحالم؛ او خیلی خوب است و شخصیت و علاقه‌اش به ایران او را فردی قابل احترام برای من کرده است.
• فابیو که از مسائلی مانند مهریه سردر نمی‌آورد، اما خانواده‌ام اعتقاد داشتند برای زندگی با یک خارجی باید گارانتی وجود داشته باشد و او یک باب آپارتمان به‌نام من خرید، و‌لی مهریه به شکل مرسوم نداشتم
.

tiger.man - نروژ - برگن
بیچاره شد
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
برایتان خوشبختی وپیروزی آرزومندم.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
عاقلان دانند سیمین جان!! یک اپارتمان و یک پاس برزیلی می ارزه که ادم دو تا بچه رو بدبخت کنه?خوب بستگی داره! بعضیها تمام امکانت مملکتوقبضه کردن کاربه جونانمیدن اما مواد مخدر با سوبسید توزیع میکنن! و دخترها رو به خارجهای حراج میکنن تا نژاد دو رگه بوجودبیارن! میگن بهتره! نژاد دورگه خطری نداره, خنثی است! ضد امنیت نیست! کشور بدون مرد همین میشه که یک تفکر زنانه حکومت میکنه! تفکری که فکر میکنه گذاشتن یک اسم عربی روی یک برزیلی گشنه او را ایرانی میکند! نفرین بر این تفکر نژاد پرستانه!.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
جناب فابیو به ایران خوش آمدی ولی یادت باشه که در برزیل به اندازه ایران اسلامی بی بندباری نیست و مردمان برزیل بسیار پرستیژ بالای دارند و همچنین غذاهای لذیذی درست میکنند .، من دوسال درکشور جناب عالی زندگی کردم وعاشق برزیل و مردم خون گرمش هستم
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

laeik - ایران - تهران
. tiger.man - نروژ - برگن قربون اون دهنت , فعلا داغ نمیدونه , دختره مهرشو که گذاشت اجرا . میفهمه چه .......... خودم نقطه چین گذاشتم !!!!!
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

naghme 77 - سوئد - گوتنبرگ
هنوز داغه, متوجه نیست
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

amsterdam420 - نروژ - اسلو
عجب دلی داشته این مردک.حالا چند سال بعد حالیت میشه احمق
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
واااای که چقدررررربعضی ازمردای ایرانی حسودهستند منم برم زن رونالدینوبشم بااون دندونهاش :D!هرچی هست ازبعضی اقایون made in iranبهترتره , به جای این حرفها ارزوی خوشبختی براشون بکنید...
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

Kili_patilaki - قطر - دوحه
امیدوارم به پای هم پیر شن.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

hossein_gh 0093 - المان - مائنز
ائ جانم . با ائن که دروازبانه چه گلئ هم زده .
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

ایران دوست - ایران - تهران
حالا وقتی فابیو رفت برزیل و دیگه نیامد و گذاشتتون سر کار اون وقت هی فابیو فابیو کن!
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

Felfel GHermez - جمهوری چک - پراگ
به سلامتی مبارکا باشد خوشبخت شن
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

trust,no,one - انگلستان - برمینگهام
بدبخت برزیلیها
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

agha sina - ایران - اهواز
بیچاره دخترای ایرانی از بی شوهری تن به هر ازدواجی میدن.همین الان کم نیستند دخترایی که زن افغانی ها شدند
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
واقعا ادم متاسف میشه برای اظهارنظرای کوته بینانه و عجیب!!! ازدواج بین دو کشورم کار اخوندا میدونین که نژاد خنثی بسازن؟؟.چجوری همه جای دنیا مردم با ملیتهای مختلف با عشق با هم ازدواج می کنن اما تو ایران که باشه طرف بیچاره میشه؟برای پول این کارو کرده؟ یا نقشه دولت برای خنثی کردن نژاد ایرانی بوده؟ دو نفر از دو ملیت مختلف عاشق هم شدن.این فوتبالیست بیچاره هم از اونجائی که عروس خانوم ایرانی هستن مجبور شده مسلمون شه و بنظر من این نهایت فداکاری و خلوص عشق رو می رسونه وگرنه همه خوب میدونیم خارجیها به راحتی مسلمون نمیشن.الان مجبوره به رسانه ها بگه بخاطر علاقه خودش مسلمون شده ولی همه ما میدونیم مجبور بوده.پس اصلا درست نیست درباره کسایی که صادقانه و عاشقانه زندگیشون رو شروع کردن چرت و پرت بگین و افکار نژادپرستانه خودتون رو به دیگران نسبت بدین.متن رو هم درست می خوندین میدیدن این خانوم مهریه نداره که بذاره اجرا...یه اپارتمان بجای مهریه بهش داده.مردای خارجی مثل بعضی از مردای ایرانی جقه باز نیستن که مهریه زن که حقش هست رو بخورن
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

a.ahooraei - المان - کلن
آتیلا/ژاپن/ بی خیال داداش برزیلی ها پرستیژ بالایی دارند, نیمی از فاحشه ها و زنان خود فروش اروپا برزیلی هستند و یه نیگاهی توی برزیل کنار دریا بنداز ببین چه جور حتی پسربچه ها خودفروشی میکنند واسه 5 دلار و یا گدایی میکنند و یکی از همینها رونالدینیو بود و روماریو که شخصآ توی مصاحبه اش کفت. یه مروری از سن پائولو کن و ببین شب تا صبح چند نفر بدست خلافکاران کشته میشن. الکی همه را واسه خودتون خدا نکنید. هیچ ملتی نمیتونه مثل ایرانی اصیل دارای افتخار و منزلت باشه اگر قدری شناخت از گذشتگانش داشته باشه. برزیل یک کشور اشقالی هست که از سیاهان بخت برگشته بردۀ دوران قدرتمداری پرتقال و بومیهای بیچاره ای که بدست مهاجران اروپایی تا حد استفاده های برده وار زیر دست و پای اونها له میشن و فقر بیداد میکنه. مواد مخدر هم همچنین. البته منظور دفاع از موقعیت شرم آور کنونی ایران عزیز خودمون نیست.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

red.boy - ایران - تهران
به دختر ایرانی تبریک میگم که همسر یک فوتبالیست شد و باید به شوهرش افتخار کند. به بازیکن برزیلی هم تبریک میگم که همسر یک دختر اریایی شد.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

tefli - نروژ - بودو
agha sina - ایران - اهواز . دوست عزیز شخصیت به ملیت نیست شخصیت به شعور انسان بستگی داره. و برای تو متاسفم همین...
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

DEMNE - قطر - دوحه
انشا الله هیچ وقت از هم سیر نشید . و پای هم پبر بشین. زوج خوشبخت بهتون تبریک مبگم..
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
خدا یا اخر عاقبت این جوان را بخیر بگردان . همین روزهاست که میبنی گفتند طرف سکته کرد یا ایست قلبی نمود . البته اول باید دید حساب بانکی این جوان چقدر موجودی داره . هر چقدر حساب زیادتر موجودی بانکی زیادتر ایست قلبی هم نزدیکتر . ما که گفتیم . حالا فردا برای ما طومار درست نکنید شما ها با وفا . حقیقت همیشه تلخ نیست گاهی هم خوشمزه و شیرین است
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
agha sina - ایران - اهواز اگه مردهای ایرانی زن خارجی بگیرن باز هم از این حرفها میزنی؟!!!
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

Felfel GHermez - جمهوری چک - پراگ
agha sina - ایران - اهواز اتفاقا اون دختر ایرانی باید افتخار کنه که با یک فوتبالیست برزیلی ازدواج کرده کی میگه کمبود شوهر؟؟برای شما متاسفم با این طرز فکرتون
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
agha sina - ایران - اهواز,,واقعیت برای خانمها تلخه
جمعه 26 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
agha sina - ایران - اهواز . سخت در اشتباه هستید.
جمعه 26 آذر 1389

a.ahooraei - المان - کلن
a.persia خوب, خوبه دیگه شما هم موافقید که ما قیمت روی زنها و خانم ها بذاریم و بگیم این یکی 100 سکه طلا و اون یکی هم خوشگل تره و هم درس خوندست مثلآ 250 سکۀ طلا و الی آخر. شما چرا نمی فهمید که این سنت , یک زن را مثل یک کالا بررسی میکنه؟ مگه یک خانم و انسان را میشه قیمت گذاری کرد؟ کدوم حق یک زن هست که پول بگیره؟ چرا باید مهریه باشه؟ چرا نباید هر موقع نخواست زندگی کنه, بتونه بره. این چه عقاید عصر حجری که شما دارین؟ بی خیال بابا این افکار بنجل مال قرن 21 نیست.
جمعه 26 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
یادش بخیر توی فوتبال هر کی بازی نمیتونست بکنه ودست وپاچلفتی بود میگفتیم وایسا توی دروازه!! حالا انقدر کشور بدبخت شده که دستو پا چلفتی وارد کشورمیکنیم! از پول نفت مردم بهش انقدر پول میدیم که اپارتمان بخره هدیه کنه! یک کارمند متخصص ایرانی 30 سال حقوقوش پس انداز کنه کلبه نمی تونه بخره! ولی از برزیل گدا وارد میکنیم و دختر رومون حراج میکنیم بعضی وطن فروشها هم تبریک میگن! نمیپرسن پس چرا مردایرانی زن نمیگیره?. سرمایه هر فرد جوانی اوست و سرمایه یک کشور جوانان ان کشور است! وقتی جوانان یک کشور خود دل در گرو بیگانه دارند جای شگفتی نیست که بیگانه بر ما حکومت کند! و سرمایه و پول کشور در کشورهای بیگانه حیف و میل شود! .
جمعه 26 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
tefli - نروژ - بودو . شخصیت و شعور افراد تغییر میکنه و در زمانها ومکانهای مختلف وبراساس نیازهای مختلف رفتارهای متفاوتی دیده میشه! اما ملیت ثابت است! منهم از اینکه هم زبان نااگاهی مثل شما در کشورم رشد کرده متاسفم! :-(.
جمعه 26 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
surena1611 - آلمان - اشتوتگارت . شما سعی کنید اول معنا زن و مرد را یاد بگیرید پاسخ ان سئوال خود بخود روشن میشود, مفهوم کشور, فرهنگ, ادبیات و تمامی مفاهیم بشری ساخته ذهن مرد است. زن ذهن ساز نیست و مفاهیم قراردادی را بوسطه قدرت مرد درک میکند . به همین دلیل بچه در نهایت بچه پدرش میشود و مادر نقش کلیدی ندارد. اگر واقعا جوینده باشیدمنابع لازم را برایتان معرفی میکنم.
جمعه 26 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
a.ahooraei - المان - کلن ..من با مهریه موافق نیستن اما چیزیه که در ایران در جریانه و همه مردان ایرانی هم در زمان عقد قول میدم که هر زمان همسر اونو مطالبه کنه بهش پرداخت می کنن منظورم این بود دوست عزیز وگرنه دقیقا نظر شما رو درباره مهریه دارم.حرف من اینه خیلی واقعا زشته ما بدون شناخت میایم اینجا فوری می گیم دختره برای پول و شهرت زن یه برزیلی بی فرهنگ شده و......ضمنا شما نمی تونی با اطمینان بگی چون در کشور برزیل جنایت و فقر زیاده همه شون اینجورین.agha sina - ایران - اهواز ..اگه شما فکر می کنی کمبود شوهره این دیگه لیاقت و مسئولیت پذیری مردای ایرانی رو ثابت می کنه که تا سن 40 سالگی پول توجیبی از پدر پیرشون می گیرن بعد هم میفتن دنبال یه بیوه و مطلقه پولدار و چتر میشن! دوستانی که اجازه میدن همه زنان ایرانی رو محکوم به پول دوستی و دروعگویی و.....کنن خیلی صفات خوشگل تر هست که میشه به مردای ایرانی نسبت داد اما فراموش نکنیم همه ادما بد نیستن پس اینقد جمع نبندین!
جمعه 26 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
sepher - استرالیا - سیدنی ...شما چرا همه مسایل بی ربط رو به هم ربط میدین؟ این همه مرد ایرانی همسر خارجی دارن هیچ بحثی توش نیست.واقعا جای تاسفه عشق رو اینجور توصیف می کنین.گدا وارد کردن و دختر ایرانی رو براش به حراج گذاشتن؟؟؟؟؟ یعنی این دختر اینقد بدبخت و شوهر ندیده بوده که به همین به اصطلاح شما گدا رضایت داده؟ یه جور میگی به این اپارتمان دادن انگار مفتی این کارو کردن خب داره تو ایران کار میکنه و حقوق می گیره این خیلی برای شما عجیبه؟دست و پا چلفتی هست یا نه رو هم کسی که انتخابش کرده تعیین میکنه نه من و شما. این همه ایرانی نخبه و ورزشکار تو کشورای دیگه بهترین موقعیت و حقوق رو دارن والا غربیها این حسادتها رو ندارن که بگن یه ایرانی گدا حقوقش از ما بیشتره.این افکار نژادپرستی و تنگ نظری ست
جمعه 26 آذر 1389

shana - ایران - خوزستان
امیدوارم خوشبخت بمونند
جمعه 26 آذر 1389

tefli - نروژ - بودو
sepher - استرالیا - سیدنی. دوست عزیز شما اول سواد یاد بگیر بهتره برات. ملیت با مکان زندگی متفاوت است یا شاید برای ادمهای مثل تو اینگونه نباشد..و کماکان متاسف بمان خوبه واست..
جمعه 26 آذر 1389

Reza Horten - نروژ - اسلو
یه شخص برزیلی زن ایرانی‌ گرفته انشا‌الله که خوشبخت بشه. ولی‌ اگه من که متولد ایرانم و اصلیتم افغانی با یه دختر ایرانی‌ ازدواج کنم ، دلیل می‌شه کسی‌ ناراحت بشه؟
جمعه 26 آذر 1389

Reza Horten - نروژ - اسلو
به نظر من ملیت هیچ شخصی‌ نباید ملاک قضاوت درباره اون شخص باشه . مهم اینه که این برزیلی هدفش خوشبخت کردن یه دختر ایرانیه. جناب سپهر، شمام تاسف نخور از اینکه کسی‌ جای خالی تورو تو وطنت پر کرده وقتی‌ جنابعالی تو استرالیا به قول خودمون حال میکنی‌. بهتره که تو این بحث‌ها از ایجاد اختلافات نژادی بپرهیزیم.
جمعه 26 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
Reza Horten - نروژ - اسلو . بله من ناراحت میشم! من از جدایی افغانستان توسط انگلیس از ایران ناراحتم! من ار کشته شدن هشت سرباز مرز دار ایرانی بدست مرز داران افغانستان ناراحتم! از قطع اب هیرمند برای زمینهای خشک و کشاورزان فقیر سیستان ناراحتم! از روزی که افغانستان را از ایران جدا کردن این کشور در اتش میسوزه! اگر استقلال میخواهید اگر از نام ایران متنفرید نباید با ایرانی هم ازدواج کنید! همه تجزیه طلب ها بدانند اینده افغانستان را! امریکاییها دیر یا زود میروند ! و جنگ باز شعله میکشد1. سیدنی
جمعه 26 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
a persian - سوئد - استکهلم . بی ربط!!!!!!!!!!111111 کارمند لیسانس بانک ماهی 400هزارتومان میگیرد و یک خونه یکخوابه در میدان انقلاب 20 میلیون پول پیش و150 اجاره است! شمانشستی میگویید به این خودسوزی ملی ازدواج! نمی بیند چگونه جوانان را کشتار میکنند! در پرواز ایران ایر از تهران به پاریس فقط من و ی پسر دیگر بود! همه دختر ایرانی بین 20 تا 25 سال! این مملکت مرد ندارد! نمی بینید! مردک در ایران چه میکند! درواز بان است! :-) چشمتان روشن!
جمعه 26 آذر 1389

agha sina - ایران - اهواز
خانه به دوش - سوئد - استکهلم دوست عزیز مثل اینکه تنها کسی که حرف من رو یا به قول شما واقعیت تلخ رو از اظهار نظر من متوجه شد شما بودید.واقعیت اینکه که مردم بعضی از کشورها تصویر خیلی خوبی از خودشون توی ذهن مردم نذاشتن.مثل افغانشتان یا پاکستان همین برزیل .کامنت a.ahooraei - المان - کلن یه واقعیته.حالا هرکی میخواد بگه 5 تا انگشت مثل هم نیستند، بگه. اینم چند سال دیگه فوتبالش تموم میشه و به اصل خودش برمیگرده.
جمعه 26 آذر 1389

agha sina - ایران - اهواز
tefli - نروژ - بودو و surena1611 - آلمان - اشتوتگارت دوستان عزیز.من خوزستانیم.اینجا عرب زیاده و تصویر خوبی از اونا تو ذهن هیشکی نیست.اینجا واقعا عجم ها به عربها دخترشون رو نمیدن مگر اینکه بدونن دختر شون رو دستشون میمونه.شاید واقعا آدم های خوب تو بین عربهای اینجا کم نباشند.حالا همین ذهنیت در مورد کشورهایی مثل برزیل و افغانستان و ......وجود داره.
جمعه 26 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
شماها خودتون روبکشیدماخانومهاکارخودمون رومیکنیم اقاسینااهواز بروجلوبوق بزن بیب بیب !!معلومه خیلی عقبی ازروزگار!
شنبه 27 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
sepher - استرالیا - سیدنی ..منظور شما اینه همه اقشار جامعه در هر شغلی باید حقوق یکسان داشته باشن؟؟ حقوق یه پروفسور و یه مهندس باید یکی باشه؟؟ ضمنا چرا مثل جمهوری اسلامی فکر می کنین و میخواین در خصوصی ترین مسایل زندگی مردم اعمال نظر داشته باشین.هر کسی ازاده همسرش رو خودش انتخاب کنه اون دیگه به ما ربطی نداره کارگر افغانی باشه یا پروفسور امریکایی و مشکلات بعدیش هم به خودش مربوطه.این حصار پوشالی که دور ایران و ایرانی کشیدین رو بشکنین.ارتباط بی ملیت های مختلف اصلا چیز بدی نیست که اگه از نظر شما بده تعجب می کنم چرا مهاجرت کردین چون ظاهرا دل خوش از هم نشینی با خارجی ها ندارین
شنبه 27 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
katrina - اسکاتلند - گلاسگو . شما عزیزم ازاد هستید, اما خواهشا نتیجه انتخاب خودتون رو بپذیرید, وقتی با دو بچه بی هویت طلاق میگیرین میرین خونه پدر , نگین مرداها بد هستند, حقیقت رو بگید! بگید ما همه قوانین بشری و عرفی رو مسخره کردیم بخاطر هوس ,بگید دوست داریم لج کنیم, بگید دوست نداریم حرف حق بشنویم! چون غرور تمام وجودمون رو گرفته! بگین چشممون که میخوره به مرد دیگه به هیچ فکر نمیکنیم جز هوسمون! نه کشوری که در اون متولدشدیم مهمه ونه شرف ونژاد ملی. شهامت داشته باشین و مسئولیت پذیر باشید! غیرت چیزی است که کسانی که ندارن, مفهومش را نمیفهمن! به ان حسودی میگوئید!! انسان هیچ وقت به انچه دارد حسود نیست! .
شنبه 27 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
sepher - استرالیا - سیدنی-...من دورگه ازپدرایرانیش رو مردد هستم برای ازدواج!ولی اطرافم هم میبینم که اتفاقاخیلی هم راضی هستندمثلادخترخاله خودم خیلی باشوهرالمانیش خوشبخت هست صدالبته که فرهنگ هافرق میکنه واختلاف نظروجود داره امامگرطلاق بین زوج های اصیل ایرانی اتفاق نمی افتد?اینهمه بچه های طلاق مادرایران داریم ..حالا فقط این مهم است اورجینال ایرانی هستند?همه جاخوب وبدوجودداره /هرکسی خربزه میخوره پای لرزش هم بایدبشینه/ این 2تامرغ عشق هم بدون شک عاشق هم بودند من منظورم به شما نبود{ حسود این حرفها}..چون کامنتهای شمااگر برخلاف نظرم باشه رو زیرمیزی ردمیکنم :pدیگه چیکارکنیم عزیزی ومحترم.
شنبه 27 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.