استفن هاوکینگ: خدا نامی است که مردم برای دلیل بودن ما در این جهان به کار می برند

 
استفن هاوکینگ:
خدا نامی است که مردم برای دلیل بودن ما در این جهان به کار می برند

tiger.man - نروژ - برگن
من در فهم دلیل غیر عادی بودن انسانها خصوصا زنها بهتر از هیچ کس دیگری نیستم، خدائیش اینو خوب اومدی ونمونه اشکارش هم بسیاری از دوستانی که اینجا اظهار فصل می کنند.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
Stephen Hawking یک نابغه و یک دانشمند که دارای هوش فوق العاده و شخصیت استثنائی میباشد. این نابغه با وجودی که قدرت تحرک از همه اجزای بدنش بجز دو انگشت دست چپش سلب شده ولی همچنان با کمک گرفتن از یک دستگاه گویا با دیگران ارتباط برقرار میکند. من پی در پی مجذوب گفته ها و طرز تفکر این نابغه میباشم.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

pandora - آلمان - کلن
(من در فهم دلیل غیر عادی بودن انسانها خصوصا زنها بهتر از هیچ کس دیگری نیستم). //زد تو هدف!
سه‌شنبه 23 آذر 1389

mahyar1212 - ایران - تهران
جالبه قبل از انفجار هیچ چیز نبوده است با نهایت احترام به جایگاه ایشان این نهایت غرور نیست؟ که در مورد چندین میلیارد سال پیش با این قطعیت صحبت کنیم ما در مورد دو سه هزار سال پیشم با قطعیت نمیتوانیم صحبت کنیم چه برسه به چندین میلیارد سال قبل به نظر من بشر خیلی مونده در مورد این مسایل صحبت کنه ما هنوز به محیطی که میخواهیم در موردش صحبت کنیم دسترسی کامل نداریم و خیلی از سوالها جواب داده نشده است پس بهتر است فعلا صبر کنیم زمان همه چیز را معلوم میکند!!!!!!!ایشان تازگی از جایگاه علمی خارج و بیشتر دارن به یک مبلغ مذهبی تبدیل میشن که اصلا جالب نیست
سه‌شنبه 23 آذر 1389

armin53 - انگلیس - لیدز
وضع برون اشکار کند حال درون.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

shir o khorshid - ایران - اصفهان
اگر انرزی منبسط کننده بین کرات کم شود این سیارات به هم نزدیک می شوند و یک انفجار بزرگ دیگر رخ می دهد .شاید هم انفجار قبلی انفجاری بعد از یک انبساط کیهانی بوه
سه‌شنبه 23 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
pandora - آلمان - کلن-زنان بچه هارامرد,ومردان رابچه می کنند!!!قدرت روداشته باش.....
سه‌شنبه 23 آذر 1389

sapho - ایران - اصفهان
بتی از خدا ساختن از کلمات هم نوعی بارز از بت پرستی است...اریک فروم/ آن چه می گویند خداست نیست. آن چه درباره ی او گفته نمی شود صادق تر است ازآن چه گفته می شود... مایستر اکهارت/ نهایتا معلوم نیست که خدا انسان ها را به وجود آورده یا انسان ها خدا را....خلیل جبران
سه‌شنبه 23 آذر 1389

freedom-is-not-free doom - ایران - تهران
mahyar1212 - ایران - تهران. سلام. دقیقا!! منم باهات موافقم دوست عزیز
سه‌شنبه 23 آذر 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
آخه تو با این شمایل با چند تا زن برخورد داشتی, من فکر کنم هیچ زنی به تو توجه نکرده به خاطر همین در فهم دلیل غیر عادی بودن زنها مشکل داری/ درسته که الان کسی مثل شما نیست و نابغه قرون هستی ولی هر چی هستی برای خودت هستی
سه‌شنبه 23 آذر 1389

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
shirzan48 - بلژیک - بروکسل . بد نیست که بدونید ایشون 3 بار یعنی با 3 زن مختلف ازدواج کردن. تازه به نظر من حرفش خیلی هم خوب بوده. ما زنها پیچیده هستیم وغیر قابل کشف شدن در حالی که مردها از یک سیستم ساده تشکیل شدن. با یک جای دیگشون فکر میکند و تنها زمانی که دهانشون برای انجام یک کار مثبت باز میشه موقع غذا خوردن هست که از گرسنگی تلف نشن. اینجا کامنتهای مردانه میذازن ولی وقتی یک زن جذاب میبنن مثل یک بزغاله مطیع و سربراه میشن. سیستم از این ساه تر و مزخرفتر هم هست??
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

a.ahooraei - المان - کلن
mahyar1212 عزیز جون انگار جملۀ آخرش واقعآ در مورد شما صدق میکنه. خانم عزیز اگر قرار بود که همه مثل شما بیاندیشن و بگذارن زمان و یا بقول برخی امام زمان مسائل را حل کنه, که الآن هنوز هم غار نشین بودیم. خانم عزیز ایشون انسان بسیار استثنایی و مرد فیزیکدان و ریاضی دان بسیار مشهوری هستند که تعداد زیادی از معادله های که تا چندسال پیش مجهول بودند را حل کرده. انسانها را دست کم نگیرید! حرفهایی که ایشون راجع به انفجار اولیه فرمودند حاصل سالیان سال بررسی و پیگیری و اکتسافات افراد زیادی هست. ایشون از امشب به فردا این چیزها را فراگیری نکرد.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
نابغه !! زنها از ترس ِ نُبوغت بهت مَحَل نمیذارن؟؟..." بعد ازکریسمس و یا سال ِ. نو دوباره نظر و عقیده نابغه ! تغییر میکنه!...." مَردُم رو گرفته اینم!!.."
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
((من نمیگویم خدا نیست خدا نامی است که مردم برای دلیل بودن ما در اینجا به کار می برند اما من فکر میکنم دلیل بودن ما در اینجا قوانین فیزیک است...)) قوانین فیزیکی فقط بخش کوچکی از سلسله روابط علی و معلولی بین خالق و مخلوق هستند. عشق - نفرت - حسادت - ایمان - توکل و.. اینها همه مفاهیمی هستند که فیزیک و قوانینش هیچ تعریفی برای آن نخواهند داشت. کسی که فکر میکنه دلیل بودنش قوانین فیزیک است تنها یک مرحله جلوتر از بیسوادی است که دلیل بودن خود را جفتگیری پدر و مادرش میدونه.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

ghom.666 - ایران - قم
قربون ادم چیز فهم برم..خدا کجا بود.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

anty mola - عراق - اربیل
در این مورد شکی ندارم که ما انسانها خالق خدا هستیم ، خدا زاده ترس . انسانهای اولیه میباشد.. هاوکینگ دانشمند و اندیشمندی بسیار توانمندی است...........
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

pandora - آلمان - کلن
katrina - اسکاتلند - گلاسگو . اونوقت کی بچه رو میاره که زن , مردش کنه?تنهایی هم میتونه بچه بیاره?حالا تو قدرت رو داشته باش.واسه مرد کردن بچه و کلا داشتنش نیازمند مرد هستید...
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
زن زنده زائی میکند ومرد نه. تفاوتها وفرقهای هرمونی.در رفتار آنان نیز کم وبیش اثر دارد.خب که چی؟ بخاطر این تفاوتهای شناخته شده نمیشود گفت: پدر بهتر از مادر است.و باید حق زن پایمال شود. ایشون به تفاوت رفتاری اشاره کرده نه حقوقی. آقایان هم رفتارهای متفاوتی دارند.ذوق زدگان مسلمان ,قبل ازابراز فضل ابتدا مطلب را خوب بخوانید.واگر آنرا فهمیدید(خواندن تنها کافی نیست.میمون هم می بیند) بعد جنس خود را برتر بدانید. اسلام زن را از لحاظ حقوق مورد ظلم قرارداده.و آنان را نیم انسان میداند. زنان , اسلام وتسلیم را کنار بزنید. سر خودرابالانگهدارید وسرافراز باشید. بهدینی زرتشت را چراغ راهمان نماییم.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
قابل توجه برخی از دوستان که از مطرح شدن سوال 5 سوء استفاده رفتاری کردند منظور و مقصود ایشون کاملا برخلاف برداشت نادرست شماست. سوءال Does it feel like a huge responsibility to have people expecting you to have all the answers to life's mysteries? —Susan Leslie, BOSTON. سوزان لزلی از بوستن این سوال رو مطرح میکنه : آیا احساس مسئولیت بزرگی است که مردم انتظار دارند شما در مقابل همه اسرار حیات پاسخگو خواهید بود ?. ادامه دارد ...
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
پاسخ : I certainly don't have the answers to all life's problems. While physics and mathematics may tell us how the universe began, they are not much use in predicting human behavior because there are far too many equations to solve. I'm no better than anyone else at understanding what makes people tick, particularly women. به یقین من برای تمام مسائل حیات و زندگی پاسخی ندارم. مادامیکه میتوان از فیزیک و ریاضی در مورد پیدایش جهان پرسید ولی انها کاربرد فراوانی برای پیش بینی رفتار انسان را ندارند زیرا معادلات بیش از حد این موضوع نیاز به باز گشائی و حل کردن دارد. منهم بهتر از هر کس دیگری قادر به فهم واکنشهای رفتاری انسانها , بخصوص زنان نمیباشم. tick در این جمله بمعنی اخلاق,خصوصیات و واکنشهای فردی یک انسان میباشد نه غیر عادی بودن.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
استفن هاوکینگ گفته: خدا نامی است که مردم برای دلیل بودن ما در این جهان به کار می برند.(خدا ساخته دست وذهن غار نشینان بوده)دین همان است که بر ذهن سنگی مذهبیون حک شده ومنطق برمبنای پذیزش خطا وتصحیح اشتباهات وبرپایه دلیل علمی استوار است و نه اوهام.استدلالهایی ازقبیل خدا میفرماید..بی ارزش هستند.جهان غیب وهپروت را نمیشود به منطق گره زد.مذهبیون طی قرنها سعی در مصادره نام منطق وچسباندن آن به مذهب بودند..زبان عالم (دانشمند)زبان علم وماده و زبان روحانی زبان غیر مادی است .عالم روحانی, یک مغلطه زبانی است.وباید آنها را از هم جدا کنیم.عشق - نفرت - حسادت - ایمان - توکل-ترس- خشم- محبت به فرزند وعزیزان.وجود هرمونهادر پیکر جانداران هستند.مثلا"ترس وعدم آن در برخی افراد یا مهر مادری وعدم آن در برخی افراد که با تولد کودک هرمونها باعث بوجود آمدنش میشوند ویاشجاعت وبی باکی ازخطر که تولیدآدرناین باعث بوجودآمدنش می شود وهمگی دلیل مادی دارند.وقتی فیلی بچه اش را پس میزند باتزریق هرمون مهر مادری را در او اکتیو و فعال میکنند.پس همه چیز دلیل مادی دارد.حتی نیاز برخی به مذهب.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
shirzan48 متاسفانه بدون اینکه حتی از زندگینامه این نابغه ذره ای بدونی ,اظهار نظر میکنی . واکنش و رفتار تو در مقابل گفته او دلیل بر خودخواهی محض و خود کم بینی سرکار میباشد. وجود او چون الماس نایاب است ولی بیهوه گویانی چون تو مثل برگهای زرد از درخت افتاده , روی زمین بسیارند.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
a.ahooraei_المان درود بر تو با پاسخی که دادی .ایشون یکی از برجسته ترین و نام آور ترین ریاضیدانان و کیهان شناسان معاصر ما است. نظریات بنیادی او در حوزه عالم بزرگ مقیاس و فرایندهای مربوط به آشفتگیهای فضا زمان و پدیده های اعجاب انگیزی همچون سیاهچاله ها باعث شده تا نام وی در عرصه دانش معاصر و برای همیشه ماندگار شود.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
. bluestar - ایران - تهران عشق - نفرت - حسادت - ایمان - توکل و. . احساس هستند مانند حس بویائی چشائی وغیره و احساس افریدنی نیست و فقط بخشی از وجود انسان است . البته این بحثی نیست که در اینجا قابل طرح باشد چون نیاز به مطالعات و فراگیری بسیار دارد . البته مشروط به اینکه تعصب که بزرگترین عامل نا اگاهی و نابینائیست را کنار بگذاریم.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
bluestar - ایران - تهران . این شخص یکی از دانشمندان بی نظیر عصر حاضر است تو که هستی که از تاریکخانه ی دین پر از خون و جهلت او را زیر سوال ببری??????اگر به قیافه ی او استناد کردی ای به تنها نقاشی از صورت امام اولت در موزه ی لوور نظری بینداز تا بفهمی این مرد با همین قیافه براد پیت است در برابر امامت...اخوند هم از سر تو بسیجی زیاد.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
leila leila - سوئد - گوتنبرگ. اگه مردها یه زن جذاب ببینن مثل بزغاله دنبالش میرن. زنها وقتی یه مرد جذاب ببینن چکار میکنن ؟!!
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسگو. سلام چطوری خوبی؟ ..پس با این حساب مردها هیچ وقت پیر نمیشن روحیه اشون همیشه جون میمونه....
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
همه میدانیم که یک انسان به هر درجه از علم می رسد و جهان را به زانوی خوددر می آورد ولی هرگز نمی تواند در برابر عشق زانو بزند و پیروز شود آقای هاوکینگ هم درسته نابغه قرن و انسان ناشناخته و استثناعی هستند شاید به این خاطر از زن اینگونه گفته وگرنه یک فیزیکدان و ریاضیدان و نابغه رو چه به علم روانشناسی همه مردها چه پروفسور چه نابغه چه ... وقتی از طرف زن ضربه می خورند که انهم به حق و بجاست همیشه زن را موجودی ناشناخته پیچیده می دانند
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
leila leila - سوئد - گوتنبرگ..... لطفا پروفسور را مسلمان نکنید و وصله چند همسری را به او نبندید اولا که ایشان وقتی سالم بودند عاشق یک زن پزشک شد و با او ازدواج کرد و 3 تا فرزند از او دارد بعدکه خانم دکتر دید وضع پروفسور داره بدتر می شه در اوج شهرت پرفسور از او جدا شد و برای همیشه ترکش کرد بعد پرستار بچه های پرفسور که صددرصد یک زن بی بضاعتی بود با او ازدواج کرد در اینجا ما نتیجه می گیریم مردها به هر زنی با هر شکلی راضی هستند ولی.. زنها حتی اگر طرف پرفسور استفان هاوکینگ هم باشه اگر خوششون نیاد قبول نمیکنند سومی را هم گویا شما می دانید feminism- انگلستان - لندن ... شما که فمینیسم هستید و ادعای تساوی حقوق زنان با مردان هستید ... آقای هاوکینگ وقتی هنوز دانشجو بوده و سالم بودند با دختر دانشجوی پزشکی که دو طرفین بهم علاقمند شده بودند ازدواج می کنند و در این ازدواج پروفسور عاشق زنش بوده کم کم که همسر پزشکش متوجه بیماری ناعلاج و وخیم پروفسور می شود با وجود3 فرزند او را ترک می کند و پروفسور عاشق و دلباخته را تنها می گذارد....... بقیه در کامنت بعدی لطفا
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
آیا بخاطر اسم و رسم پروفسور باید می ماند و چیزی را که دوست نداشت تحمل می کرد حالا شاید پرفسور هم عاشق شده و چون زنش بااون شهرتش ترکش کرده گفته زنان غیرعادی و پیچیده هستند بالاخره او هم انسان است و مثل ما قلب و احساس دارد هر چند فیزیک و ریاضی احساس ندارد حالا با توجه به نام شما که خواهان تساوی مردوزن هستید بهتر بود این خانم مثل زنان ایرانی تن به زندگی ناخواسته اش می شد و بخاطر اسم و رسم با این آقا زندگی را ادامه می داد یا برای روح و جسم خودش ارزش قائل می شد و ترک زندگی تحمیلی را می کرد کدامیک بهتر بود طبق فمینیسم بودن شما باید می رفت و چون رفته هاوکینگ هم انتظار داشته بمونه تا اخر عمرش و چون نمونده زن را موجودی غیرعادی و ناشناخته می داند ... بقیه در کامنت بعدی لطفا
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
bluestar - ایران - تهران. بسیجی نوکر رژیم! بارها از تو و بقیه هم پالکیهای علت و معلولی سوال کردم که به چه علت همه چیز را در عالم دارای علت وجودی میدانید اما خدای خیالی خود را بی نیاز از علت میدانید؟ اگر خدای خیالی شما مذهبیون آی کیو پایین علت وجودی لازم ندارد دانشمندان هم میگویند جهان خلقت برای آفرینش نیاز به علت وجودی و خالق نداشته و خود علت العلل است. تنها تفاوت اینست که دانشمندان ثابت کرده اند که جهان خلقت نیاز از هیچ بوجود آمده و بسیار جالب این قضیه را توضیح میدهند ولی مذهبیون بر مبنای جفنگیات و بدون هیچ منطق و دلیلی حرف میزنند. (( بقول نیچه ایمان و اعتقاد یعنی اینکه نخواهی بدانی حقیقت چیست ))! بجای سرکتاب باز کردن برو یک جو علم بیاموز که بدردت بخورد و اینقدر مهملات و دری وری سر هم نکنی! خزعبلات تازینامه به درد لای جرز هم نمیخورد و مرغ پخته را هم به خنده وا میدارد.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
mahyar1212 - ایران - تهران - . freedom-is-not-free doom - ایران - تهران. شما و سایر دوستانی که در مورد نظریه های جدید فیزیک چیزی نمی دانید بهتر است قدری مطالعات خود را بیشتر کنید تا مطالب دانشمند بزرگی مثل هاوکینگ را از سر غرور تلقی نکنید. این فرد بسیار متواضع تر از آنست که او را مغرور بدانید و بسیاری از کاربران این وب سایت مفهوم طنز ایشان در مورد زنان را که در این مقاله بطرز بدی برگردان فارسی شده درک نکرده و علیه آن موضع گرفته اند. برای راهنمایی بیشتر کاربران وب سایت در مورد آفرینش از هیچ به ترجمه مقاله (ذره خدا ) از اینجانب در همین وب سایت و در لینک زیر مراجعه نمایید:. https://www.iranianuk.com/article.php?id=52601
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
(( آفرینش از هیچ و دلایل آن )) -- دوستانی که مایل هستند از آخرین نظریه های فیزیک نجوم در مورد دلایل دانشمندان در باره آفرینش از هیچ اطلاع پیدا کنند میتوانند به لینک زیر در یوتیوب که مربوط به سخنرانی سال 2009 دانشمند سرشناس لارنس کراس است مراجعه نمایند:. https://www.youtube.com/watch?v=7ImvlS8PLIo. 'A Universe From Nothing' by Lawrence Krauss, AAI 2009. همچنین ویدئو کلیپ زیر بصورت انیمیشن توضیح میدهد که چطور جهان خلقت بدون علت وجودی و بدون نیاز به خالق و از هیچ بوجود میاید:. https://www.youtube.com/watch?v=3Gy1e2olvMw
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
*پسر شجاع* - ایران - تهران-سلام به روی ماهت, شماچطوری?ومازنهاازدست کارهای شمااقایون پیرمیشیم شماهاهم همانطوربچه هیچ وقت بزرگ نمیشید!!راستی ماخانمهاوقتی یک اقای خوشتیپ 20می بینیم کلی کلاس میزاریم اصلاتحویلش نمیگیریم ! ولی پسرها دنبال طرف راه میافتندالتماس میکنندشماره اش روبگیره خلاصه میدونی خودت پسرای ایرانی چطوری هستند هیچی نگم بهتره:)!!!
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسگو
pandora - آلمان - کلن-عزیزم یک مثال: وقتی مردی عاشق میشود ممکنه گریه کنه دلش میخوادبهش توجه بشه وغیره.... این قدرت روفقط زنان دارندکه ازاون چهره خشن وگاه بی احساس وسرد یک روح لطیف وحساس رودرون مرد پرورش بدهندو مثل یک پسربچه لوس و لجباز, بهونه گیر ,میشود,...!
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
bluestar - ایران - تهران . شما بد فهمیدید!. مسلما کسی درآن حد فیزیک وریاضی خوانده به مسائل پیچیده بسیاری اندیشیده که توبخواهی عشق ونفرت وغیره راتوضیح دهی ومعلوماتش را یک مرحله بعد از بیسوادی بدانی!. شما فعلا در این ایام توحش برسروسینه خودت بزن تاایمانت زیادترگردد!
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
*پسر شجاع* - ایران - تهران. بزغاله وقتی بیفته زیر دست شیر اونوقت شیر چیکارش میکنه???
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

mahyar1212 - ایران - تهران
a.ahooraei - المان - کلن دوست عزیز اتفاقا این جمله در مورد شما صدق میکند اولا من یه دانشجوی پسرم که به هیچ مذهبی اعتقاد ندارم و یک ادم شکاکم که به راحتی یک چیزو قبول نمیکنم من 3 کتاب از اقای هاوکینگ خوندم و یکی از طرفداران ایشون هستم و با نظریات ایشون اشنایی نسبی دارم در ضمن یکی از اقوام من در هاروارد درس میخواند و از نزدیک با ایشون یک بار ملاقات داشته و اطلاعات جالبی در مورد ایشون به من داده پس فکر نکنید من نسبت به ایشون اگاهی ندارم نظریه بیگ بنگ یک نظریه است که زاده تخیل ادمی است با مشاهداتش پیرامون جهان که خیلی از دانشمندا ان را به چالش کشیدند خلاصه کلامم این است که علم کنونی بشر راه زیادی برای حل این مسله دارد همین نه چیزی را تقض نه قبول کردم شاید حرف دکتر صحیح باشد شاید!!!!!!
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
برو بابا تو هم مثل اخوند ها حروم زاده هستی لعنی پس این همه چیز رو فیزیک درست کرده مرگ بر تو برای معروف شدن از مغز پفکی ات استفاده میکنی مرگ بر اخوند و مرگ بر تو که زاده امریکا کثیف هستی
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
Shomali و ARTEMIS-SW - آدمهای بیسواد و سطحی معمولا خیلی زودباور هستند. مثلا همین که در تلویزیون و رادیو مطلبی رابشنوند براحتی باور و به آن استناد میکنند. شما هم در برابر استفان هاوکینز دقیقا مانند یک انسان نوسواد و حتی بیسواد در برابر تلویزیون هستید. توصیه من به شما اینست که سطحی نگری را کنار بگذارید. سعی کنید از عقل خودتان استفاده کنید. صرف اینکه کسی فیزیک و ریاضی خوانده باشد دلیل بر آن نمیشود که شما در همان مباحث فیزیکی از او تقلید کنید چه برسد به مباحث متافیزیک. خیلی از دانشمندان هم هستند که دانششان بسیار بیشتر از هاوکینز است و خدا را باور دارند. ولی باز هم این دلیل نمیشه که از آنها تقلید کنید. لطفا به جای تقلید کورکورانه فکر خود را بکار بیندازید.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
Atheist-0 - کانادا - ونکوور - اشتباه میکنید. عشق و نفرت و ... با حواس پنجگانه که حواس فیزیکی هستند بکلی فرق دارند. بر خلاف تصور شما حواس پنجگانه را میتوان با روشهای فیزیکی تولید کرد و روباتهایی ساخت که حواس پنجگانه انسان را داشته باشند ولی به روبات نمیتوان ایمان داد.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
shirzan48 - بلژیک - بروکسل. درست بخونید خانوم. وصله مسلمونی کجا بود. نوشتم 3 بار ازدواج کردن نگفتم هر 3 تا رو با هم داشته. انگار اعصاب ندارید.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
shirzan48 پروفسور استیون هاوکینگ در آغاز بیست و یک سالگی و قبل از اشنائی خود با همسر اولش مبتلا به این بیماری میشه و بدنبال ناراحتی و افسردگی شدید, خودش را در اتاقی که در دانشگاه داشت حبس میکنه و درست در همین ایام با Jane Wilde که تحت تأثیر هوش فوق العاده و شخصیت استثنایی ایشون قرار میگیره اشنا و بعدها ازدواج میکنه, پس این خانم با عشق و علاقه وارد زندگی ایشون میشه . ضمنا چرا شما سعی داری که مسائل مختلف رو توی همدیگه بچپونی. اگر شما انگلیسی رو بدرستی متوجه نمیشی و بالاتر از اون موضوع مربوط به مصاحبه ایشون رو ,مقصر ایشون و یافمنیسم بودن نیست. شما از قول همه زنان ایرانی نمیتونین بفرمائیدکه اونها در مقابل زندگی ناخواسته ادامه زندگی میدهند, چرا که برای همشون اینطور نیست.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

pandora - آلمان - کلن
katrina - اسکاتلند - گلاسگو . دقیقا عکس اینم صادقه.فقط یه مرد میتونه از زنی که اولش واسه مرده کلاس میزاشته موجود عاشقی بسازه که حاضر هست واسه مرده بمیره! یکم منطقی نگاه کن.اتفاقا یه نمونه از این زنها خیلی به تو نزدیکه
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
love_iran مغز تو اندازه ناخن چیده شده ایشون هم نمیتونه باشه. , بیخردان و بیسوادانی چون تو حتی اجازه به زبون اوردن اسم چنین شخصیت بزرگی رو ندارن چه برسه به باز کردن دهان و اظهار نظر کردنشان .
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

ario-atheist - ایران - تهران
از مذهبیون عزیز خواهشمندم افکار دانشمندان و اندیشمندان دنیا رو با خزعبلات دینی خودشون تحلیل نفرمایند
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

Kili_patilaki - قطر - دوحه
نظر ایشون به هر حال"با اینکه مخالفم باهاش" محترمه.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
leila leila - سوئد - گوتنبرگ . من با شما موافقم اتفاقا وقتی دلم میگیریه میرم اسکله میشنم به سادگی مردها فکر میکنم! :-) اینهمه تجهزات پیچیده تخلیه بار, نفتکشها , هواپیماهای که از بالای سرم رد میشن, چقدر ساده اند در مقابل خانمی که کلی عطر زده که بوی بد بدنشو پنهان کنه! اخه مرد نادان که شدی جراح چشم! دندان پزشک و کارگر معدن میری ارعمق 2 کیلومتری زیر زمین مواد معدنی درمیاری! یکم از پیچیدگی این موجود پر از جربی یاد بگیر! :-) تا کی سادگی lool, خاکبر اون دانشمند شیمیدان ساده که تب زرد رو علاج کردی ! تب زرد میدونی چیه خانم پیچیده? بهش میگفتند "ال" بعد زایمان زنارو میکشت! بزرگمری چون زملوایزد کشف کرد و مردساده ونادانی چون کخ ابله را! که صورت پیچیده شما ابله رو نشود! . سیدنی
جمعه 26 آذر 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسگو . ای بابا تو که آبروی پسرای ایرونی رو بردی...ولی دخترا هم دوست دارن اینکارها رو اگه دنبالشون نری بهشون برمیخوره ..دفعه بعد چپ چپ نگات میکنن..
جمعه 26 آذر 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
leila leila - سوئد - گوتنبرگ. اگه بزغاله یه پسر جذاب باشه خانم شیره گربه میشه خودشو لوس میکنه....
جمعه 26 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.