ویکی لیکس: هشدار آمریکا در مورد نینجا های ایرانی

 
ویکی لیکس: هشدار آمریکا در مورد نینجا های ایرانی

شماری از اسناد ویکی لیکس نشان می دهد شماری از مقامات دیپلماتیک آمریکایی در مورد  رزمی کاران یا همان «نینجا» های ایرانی که در قالب هنرهای رزمی برای ترور تربیت می شوند، هشدار داده اند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، این پیام های دیپلماتیک که از سوی دیپلمات های آمریکایی در باکو، جمهوری آذربایجان ارسال شده می گوید باشگاه های کاراته و هنرهای رزمی از سوی سازمان های اطلاعاتی جمهوری اسلامی زیر فشار هستند تا با ماموران امنیتی و ماموران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکاری کرده و در «تمرین، آماده سازی و همکاری و مشارکت، در کشتارهای سیاسی» همراهی کنند.

این گزارش حاکی است، مطالب مطرح شده از سوی دیپلمات های آمریکایی در تایید مقامات امنیتی است که در زمان شاه ایران و پیش از انقلاب هم گفته بودند که دولت حاکم از رزمی کاران استفاده می کند.

یک استاد رزمی در یکی از این مدارک به تاریخ سپتامبر ۲۰۰۹، شهریور ماه سال گذشته، به عنوان «استاد نینجای کمربند مشکی» مطرح شده، گفته که یک شخص را می شناسد که برای کشتار تربیت شده و طی چند ماه، دستکم شش تن را کشته است.

مدارک فاش شده از سوی ویکی لیکس که مهر «محرمانه» هم بر خود دارد، قربانیان این حمله ها از اعضای دموکراسی خواه و فعالان دموکراسی بوده اند. این مدرک می گوید آدمکش یاد شده پس از مدتی خودکشی می کند. یا به عبارتی کشته می شود و طوری نشان داده می شود که گویی طرف خودکشی کرده است.

بخش بیشتر این سند به سختی قابل خواندن است که شاید به دلیل حفظ نام افرادی باشد که در این سند به آنها اشاره شده است.

سند دیگری که از باکو در تاریخ ژوئن ۲۰۰۹ ارسال شده، حاکی از برنامه ای با عنوان «پروژه دیدبان ایران» است که آمریکا در آن جا به اجرا گذاشته است.

ویکی لیکس چندی پیش، بیش از ۲۵۰ هزار سند گفت وگو و مکاتبات دیپلماتیک وزارت خارجه آمریکا را منتشر کرد که بر اساس اسناد دیگری که منتشر شده بود، برخی از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس به ویژه عربستان سعودی و امارات در دیدارهای خود با مقام‌های آمریکایی خواستار استفاده از گزینه نظامی برای حل مساله هسته‌ای ایران شده بودند.
hassan5 - ایران - تهران
هر خبر شری در مورد نظام جمهوری ولایت فقیه منتشر میشود درسته مگر انکه خلافش ثابت بشه
سه‌شنبه 23 آذر 1389

بی خیال - ایران - کرمان
سعیدعسکر که نینجا نبود. اسم اون در کدام سند اومده؟
سه‌شنبه 23 آذر 1389

reza_uk2008 - انگلیس - انگلیس
یا خدا
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
مقامات آمریکایی زیاد فیلم افسانه ای نگاه میکنند و تحت تاثیر ((اشباح سیاه)) فیلم ((سرزمین بادها)) قرار گرفتند
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
مهمه اینه که خانم نسرین ستوده و سکینه اشتیانی فعلا قهرمان معرفی میشن وهزاران ادمی که ترور شدن چو ن به لحاظ جنسیتی مرد هستند مهم نیست!.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
و این است تاثیر فیلمهای ژاپنی بر مغز دوستان آمریکایی
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.