کوکوی کدو حلوایی

 
کوکوی کدو حلوایی

مواد لازم:

کدو حلوایی              یک و نیم کیلوگرم

پیاز                           3 عدد متوسط

شکر                         یک قاشق سوپ‌خوری

زعفران ساییده‌شده  یک قاشق چای‌خوری سر پر

آرد سفید                  یک قاشق سوپ‌خوری

نمک و فلفل              به مقدار لازم

روغن سرخ‌کردنی      به مقدار لازم

تخم‌مرغ                    4 عدد

طرز تهیه:

1- ابتدا پیازها را پوست بگیرید و پس از شستن، با رنده درشت، رنده کنید. سپس در یک تابه گود مقداری روغن بریزید و پیازهای رنده ‌شده را تفت دهید.

2- کدو حلوایی را شسته و پوست آن را با چاقو بکنید، سپس رنده کنید.

نکته: ‌برای آنکه رنده‌کردن کدو راحت‌تر انجام شود، ابتدا آن را به تکه‌های درشت ببرید و سپس رنده کنید. در ضمن برای رنده‌کردن، بهتر است از رنده درشت استفاده کنید.

3- حالا کدوی رنده‌شده را به پیاز اضافه کنید و مرتب هم بزنید تا آب آن کشیده شود.

در این موقع، زعفران ساییده‌شده و نمک و فلفل را نیز اضافه کنید و مواد را هم‌ بزنید. بعد از آن که آب اضافی مخلوط تمام شد، شعله را خاموش کنید و بگذارید تا کاملا سرد شود.

4- تخم‌مرغ‌ها را در ظرف دیگری بشکنید و با چنگال، خوب هم ‌بزنید. سپس به آن آرد اضافه کنید و هم‌ زدن را ادامه دهید. پس از آن، تخم‌مرغ‌ها را روی مخلوط کدو و پیاز بریزید و با هم خوب مخلوط کنید. حالا دیگر مایه کوکو آماده است.

5- در یک تابه گود روغن بریزید و روی شعله اجاق ‌گاز قرار دهید تا داغ شود. سپس مایه کوکو را داخل تابه بریزید و با پشت قاشق سطح آن را صاف کنید و در تابه را بگذارید تا کوکو بپزد.

نکته: ‌قبل از این که مایه را داخل تابه بریزید، حتما از داغ ‌بودن روغن اطمینان پیدا کنید تا کوکو به صورت درسته برگردانده شود.

6- بعد از گذشت یک ربع، در تابه را بردارید و اجازه دهید تا آب اضافی آن بخار شود. برای این منظور، بهتر است چند سوراخ کوچک روی کوکو ایجاد کنید تا کوکو بهتر سرخ شود (علامت سرخ‌ شدن کوکو، تغییر رنگ‌ دادن دور آن است).

7- بعد از این که دور کوکو تغییر رنگ داد، سینی گردی - کمی بزرگ‌تر از دهانه تابه- را روی تابه بگذارید و کوکو را برگردانید. سپس کوکو را با همان روش، داخل تابه برگردانید تا طرف دیگر آن نیز سرخ شود. با این روش، کوکو به صورت درسته و مانند ته‌چین برمی‌گردد.

8- با توجه به این که برگرداندن کوکو به صورت درسته کار چندان راحتی نیست، شما می‌توانید آن را به صورت مثلثی یا هر شکل دیگری برش زده و هر کدام از برش‌ها را به صورت جداگانه برگردانید و سرخ کنید.

زمان لازم برای پخت این غذا، حدود یک ساعت است که در یک ربع آخر بهتر است از شعله پخش‌کن استفاده کنید تا کوکو نسوزد.

روش دیگر برای پخت این کوکو :

برای پخت این کوکو از فر نیز می‌توان استفاده کرد؛ به این ترتیب که تابه‌ای با دسته فلزی یا ظرف مخصوص فر انتخاب کنید و در طبقه اول فر که حرارت آن از قبل روی 180 درجه سانتی‌گراد تنظیم شده است، به مدت 45 دقیقه قرار دهید.

پس از این مدت، شعله بالای فر را روشن کنید و بگذارید سطح کوکو نیز طلایی ‌رنگ شود. به این ترتیب، بدون استفاده از سینی، هر دو سطح کوکو سرخ شده و رنگ طلایی متمایل به قهوه‌ای می‌شود.

Felfel GHermez - جمهوری چک - پراگ
به به خیلی خوشمزست من اکثرا موقع ها درست می کنم و میخورم
سه‌شنبه 23 آذر 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
وای که چه شود، اگر توش سه لیوان سر پر فلفل خالی‌ کنی‌ و دورش رو با دو گونی سیر خام تزیین کنی‌ . تازه به جای آب ، یک تنگ سرکه از تو خیک ترشی سر بکشی. عذر می‌خوام، عذر می‌خوام، آروغ فراموشتون نشه!.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

mellita - کردستان عراق - اربیل
من که نخوردم حاضرم نیستم که امتحانش کنم.فکر نکنم تعریفی داشته باشه.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

mellita - کردستان عراق - اربیل
اه اه دارم قیافتو تصور میکنم وقتی داری این کوکوی بدمزه رو میخوری.کوکو هم از جلو چشام افتاد.امریکا/کالیفورنیا
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

Felfel GHermez - جمهوری چک - پراگ
نمیدونم چرا بعضی ها اینقدر خودشونو ضایع میکنن و نخود هر اشی میشن اتفاقا من همه غذاهامو با ترشی و سیر می خورم نوش جونم تا کور شود هر انکه نتواند دید و با تعجب از کامنت شما . mellita - کردستان عراق - اربیل دوست گرامی زیاد جدی نگیر کامنتهای امریکا/کالیفورنیا همش مثل خودش ضایع و بیخوده اون منظورش از کامنتش چیزی بود که جوابشم گرفت..شما این کوکو رو هر جور دوست داری میل کن نوش جونت
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
اگر کامنت من ضایع میبود ، مسئولین سایت از درجش جلوگیری میکردند. با این حال درج کامنت تکراری ( آخ که فلفل دوست دارم ) ، ( واخ که ترشیده‌ام ) و ( اوخ که نفسم بوی سیر میده ) که روزی چهار دفعه نوشته میشود و برای خوانندگان حالت تهوع ایجاد می‌کند، نشان از دمکرات بودن مسئولین دارد. از این رو لازم میبینم که هر از گاهی با یاد آوری اینکه اینجا آشپزخانه است و نه مستراح، دل‌ خوانندگان را خنک و چرت نویسان را بسوزانم. برای اصلاح اخلاق (گند) هیچگاه دیر نیست.چنانچه قبلا هم ذکر کرده ام، فقط قدری تمرین لازم است. اگر مطلبی که مثمر ثمر برای خواننده باشد، یا لا اقل لبخندی به لب‌های کسی‌ بیاورد، برای گفتن ندارید، آرام بنشینید و سعی‌ کنید از نوشته‌ها و اخلاق دیگران بیاموزید.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

Felfel GHermez - جمهوری چک - پراگ
اونی که wc روبه جایی دیگه تبدیل کرده تویی دیدی که دوست خوبم mellita - کردستان عراق - اربیل از خوندن کامنت مزخرفت به حالت تهوع افتاد با سنی که ازت گذشته واست متاسفم که با منی که همسن دخترت هستم سر به سر میزاری و دنبال شر و حاشیه سازی هستی و با این کارت اعصاب همه بچه های سایت رو به هم میریزی هر کس یک علایقی داره و منم عاشق سیر و فلفل و ترشی هستم به تو هم هیچ ربطی نداره بهتره بجایی خاله زنک بازی از مطالب مفید سایت استفاده کنی
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

mellita - کردستان عراق - اربیل
felfel Ghermezجمهوری چک /براگ ولش کن بزار هرجوری که دوست داره غذابخوره.
جمعه 26 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.