اولین نماینده سیاه پوست به پارلمان لهستان راه یافت


اولین نماینده سیاه پوست به پارلمان لهستان راه یافت

جان آبراهام گادسان با یک زن لهستانی ازدواج کرده و دارای چهار فرزند است

برای اولین بار یک سیاه پوست به پارلمان لهستان راه یافته است.

جان آبراهام گادسان، در نیجریه متولد شده ولی در دهه 1990 به لهستان مهاجرت کرده است.

پس از ازدواج با یک زن لهستانی، او موفق به کسب شهروندی این کشور شد.

جان گادسان ابتدا در یک مدرسه تدریس می کرد ولی بعدا به عنوان کشیش در یک کلیسای پروتستان مشغول کار شد.

چندی بعد آقای گادسان به عضویت انجمن شهر لادز، انتخاب شد.

آدام ایستون، خبرنگار بی بی سی در ورشو می گویدمشکل نژادپرستی هنوز در لهستان دیده می شود، ولی جان آبراهام گادسان، معتقد است که نظر لهستانی ها نسبت به سیاه پوستان در حال تغییر و مثبت‌تر شدن است.

خبرنگار بی بی سی می افزاید مردم لهستان سفید پوست و کاتولیک هستند و انتخاب آقای گادسان و نیز عضویت اخیر یک همجنسگرا در انجمن شهر ورشو برای اولین بار، نقطه عطف مهمی در صحنه سیاسی و نیز جامعه این کشور محسوب می شود.

جمعیت لهستان حدود 38 میلیون نفر است.

از این عده تنها چهار هزار نفر سیاه پوست هستند.

bacheyebameyan - نروی - اسلو
۳ میلیون افغانی تو ایران که بعضیهاشون بالای ۳۰ ساله تو ایرانن هنوز شناسنامه ندران واقعا فرق دولتای غربی و جمهوری اسلامی‌رو می‌شه اینجا فهمید
سه‌شنبه 23 آذر 1389

saman911 - ایران - تهران
( عضویت اخیر یک همجنسگرا در انجمن شهر ورشو برای اولین بار، نقطه عطف مهمی در صحنه سیاسی و نیز جامعه این کشور محسوب می شود)نقطه عطف شده ورود همجنسگرا!!!?? حیوان با حیوان بودنش همجنسگرا نیست,اینها ازحیوان هم پست تر هستند
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
95% رای خود را مدیون نامش *آبراهام!* است!!!...."(شوخی کردم!من از. هواداران ِ سیاهانم !و البته سرخپوستها!) ..."زرد ها هم خودشان جهان را. تصاحب خواهند کرد !.با $$$$$$$$$$$$......
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

afghn boy - دنمارک - ویبورگ
bacheyebamian ناروی_ هموطن نازنین مشکلات یک کشور را میشود در فرهنگ مردم ان کشور جستجو کرد. ج. ا. ایران هنوز هیچ ایده ای برای مردم کشور خودش ندارد, بر ضد افغانهای انجا جوسازی نکنند بقیه اش پیشکش...!!!
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
saman911 - ایران - تهران یات باشه حیوانها کسانی هستند که انسانها را سنگسار و اعدام می کنند. خیوانهای درنده کسانی هستند که انسانها را فقط و فقط به خاطر ابراز عقیده و سخن به زندان میاندازند. انسانها آزادند همجنسگرا ها هم انسان هستند و این کاملا یک مسله شخصی است. اهما هم باید همانند دیکر اقشار جامعه حق داشته باشند. البته این مسله برای ذهن شما خیلی حجیم هست و در قکر شما نمیگنجد.!! مسائل شخصی آدمها به حودشان مربوط است. دین ، مذهب، عقیده،دیدگاه و محوه زندگی آدمها به خودشان مربوط است.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

rezanl - هلند - امستردام
saman911 - ایران - تهران . معلومه راجع به این موضوع اطلاع نداری چون موضوع همجنسگرائی در بین بعضی حیوانات هم وجود داره. از جمله پروانه و دلفین و زرافه و ماهی مرکب و گوسفندها از جمله حیواناتی هستنند که در میانشان همجنسگرائی دیده میشه. تحقیقات پیتر بوکمان از دانشگاه اسلو رو بخون. بگذریم هر چند این سیاهپوست کار خیلی سختی داره ولی واسش ارزو موفقت میکنم چون لهستان هنوز بصورت کلی کشور یکدستیه و مثل مثلا کشور هلند زیاد میکس نژاد نداره و مولتی کولتور نیست.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.