سوئد از شناسایی عامل بمبگذاری استکهلم خبر داد


سوئد از شناسایی عامل بمبگذاری استکهلم خبر داد

تصویری منسوب به تیمور عبدالوهاب

به دنبال دو انفجار در استکهلم سوئد در روز شنبه، یک دادستان ارشد در استکهلم روز دوشنبه اعلام کرد که سوئد در مورد هویت بمبگذار انتحاری که در این عملیات کشته شده است «تقریبا یقین حاصل کرده است.»

به گزارش خبرگزاری‌ها، توماس لیندسترَند، دادستان ارشد در استکهلم روز دوشنبه، ۲۲ آذر اعلام کرد که مأموران تجسس تا ۹۸ درصد اطمینان دارند که بمبگذار انتحاری که روز شنبه در استکهلم، پایتخت این کشور خود را منفجر کرد، یک فرد متولد عراق به نام تیمور عبدالوهاب بوده است.

به نوشته رویترز انفجار‌های روز شنبه استکهلم، در یکی از مراکز پرتردد این شهر
رخ داد و نخستین بمب در یک خودرو که در چهار راهی در مرکز شهر استکهلم پارک شده بود منفجر شد که بر اثر این انفجار آسیبی به کسی نرسیده است.

رویترز می‌افزاید انفجار دوم در فاصله سیصد متری از محل انفجار اول و حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد به وقوع پیوست که در اثر آن یک نفر کشته و دو نفر مجروح شدند.

گفته شده است که فرد کشته شده، همان بمبگذار انتحاری و احتمالا تیمور عبدالوهاب و ساکن بریتانیا بوده است.

دادستان کل سوئد روز دوشنبه اعلام کرد که فرد بمبگذار مقداری مواد منفجره حمل می‌کرده و کمربند انتحاری نیز به تن داشته و به نظر می‌رسد که تصمیم داشته عملیاتی را در ایستگاه پر تردد قطار یا یک فروشگاه به انجام برساند، اما این کمربند پیش از موعد مقرر منفجر شده است.

خبرگزاری‌ها می‌افزایند پس از این دو انفجار وبسایت شموخ الاسلام که مرتبط با القاعده است، مسئولیت انفجار‌های استکهلم را برعهده گرفت و اعلام کرد که بمبگذار انتحاری این حادثه فردی به نام تیمور عبدالوهاب است.

این وبسایت همچنین تصویری منسوب به آقای عبدالوهاب را منتشر کرده است.
به گزارش خبرگزاری‌ها در حال حاضر منزل آقای عبدالوهاب در بریتانیا در محاصره پلیس قرار دارد و پلیس بریتانیا اعلام کرده است که در بازرسی منزل فرد مظنون، هیچ وسیله خطرناکی یافت نشده و تا کنون نیز فردی در زمینه این بمبگذاری دستگیر نشده است.

همچنین سخنگوی پلیس شهری لندن تأیید کرده است که فرد ساکن در این منزل با حادثه استکهلم مرتبط بوده است.

گزارش‌ها حاکی از آن است که تیمور عبدالوهاب، زاده بغداد و ۲۹ ساله بوده و در سال ۱۹۹۲ از عراق به سوئد نقل مکان کرده بود.

وی سپس در سال ۲۰۰۱ برای تحصیل در رشته ورزش درمانی به شهر لیوتن در شمال لندن، پایتخت بریتانیا نقل مکان کرد و به تحصیل در دانشگاه بدفوردشایر به تحصیل پرداخت.

به گفته خبرگزاری‌ها آقای عبدالوهاب متأهل و دارای فرزند بوده و در حال حاضر همسر و فرزندان وی در لیوتن ساکن هستند.

علاوه بر این خبرگزاری‌ها افزوده‌اند تیمور عبدالوهاب عضو یک وبسایت اسلامی همسریابی بوده است.

در این وبسایت که شخصی به نام تیمور عبدالوهاب عضو آن است، فرد مزبور اعلام کرده است که از سال ۲۰۰۴ ازدواج کرده، دو دختر دارد و مایل به ازدواج مجدد است.

وی همچنین افزوده است که به دنبال همسری است که سنی باشد و باور قوی داشته باشد و تأکید کرده است که در آینده تصمیم دارد در یک کشور عرب‌زبان ساکن شود.

پیام تهدید‌آمیز منسوب به تیمور عبدالوهاب به خبرگزاری سوئدی

خبرگزاری سوئدی «تی‌تی» اعلام کرده است که مدت کوتاهی پیش از وقوع این دو انفجار، ایمیل و فایل صوتی تهدید آمیزی را از سوی فردی به صورت ایمیل دریافت کرده است.

در این پیام، حضور ۵۰۰ سرباز سوئدی در افغانستان و کاریکاتور کاریکاتوریست سوئدی لارس ویلکس با موضوع محمد، پیامبر اسلام، محکوم شده و فرستنده این پیام تهدید کرده بود که حملاتی مرگبار در سوئد رخ خواهد داد.

در این پیام فرد مزبور که به گفته خبرگزاری‌ها گمان می‌رود همان بمبگذار انتحاری باشد می‌گوید: «اکنون ملل اسلامی به آن‌چه عهد کرده بودند رسیده‌اند. ما اینجا در اروپا و سوئد هستیم... ما حقیقت داریم.»

وی می‌افزاید: «تا زمانی که شما از جنگ خود با اسلام و تحقیر پیامبر و حمایت احمقانه خود از ویلکس خوک صفت دست نکشیذ، اعمال ما نیز پاسخگوی شما خواهند بود.»

او همچنین می‌گوید: «به تمام مسلمانان سوئد می‌گویم: از تملق گفتن [دیگران] و تحقیر خود دست بردارید زیرا زندگی تحقیر آمیز از اسلام به دور است... به برادران و خواهران خود کمک کنید و از هیچ چیز و هیچ کس نترسید و تنها خدا را بپرستید.»

وی علاوه بر این از خانواده‌اش می‌خواهد تا او را ببخشند و می‌افزاید که نمی‌تواند تماشاگر «بی عدالتی» باشد که به مسلمانان و حضرت محمد روا می‌شود.

او اظهار می‌کند: «من را به خاطر دروغ‌هایم ببخشید. من هیچگاه برای کسب درآمد به خاورمیانه نرفته بودم، من برای جهاد رفته بودم. امیدوارم که یک زمانی من را بفهمید. من هیچگاه نمی‌توانستم تمام این ‌[حرف]‌ها را به شما یا هر کس دیگری بگویم.»
mardin delfani - انگلیس - برادفورد
حتما ازدواج دوم و حتی هفتاد و سوم(چون در اووونجا 72حوری به هر نفر میدهند) را در بهشت خواهند نمود.بیچاره اون بچه ها که بازمانده یک پدر روانی و مریض هستند که باعث مرگ خودش و چند بیگناه دیگه شده تا شاید با ریختن خون خود و دیگران برای خدایش خشنودی به ارمغان بیاورد
سه‌شنبه 23 آذر 1389

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
زرشک به درک اسفل سافلین . بوزینه وهابی . برو به جهنم . امثال این کثافتها اسلام و مسلمانان رو بی ابرو کردن نه اون کاریکاتوریست. رهبران الدنگشون تو عربستان نشستن این مغز خر خورده ها رو میفرستن جلو .
سه‌شنبه 23 آذر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
بخدا قسم اگر همین کارهای تروریستی رامهاجرانی در کشور ما یا در کشورهای عرب میکردند تا حالا همه انها را قتل عام کرده بودیم. اخه یکی نیست به این مسلمانهای افراطی بگه حضرت محمدی که نتواند اهانت به خود را پاسخ بده با ان همه مقامی که در پیش خدا دارد. ما که خودمان با این کارها ابروی هر چه دین و مذهب اسلام ناب محمدی را هم برده ایم.پس خودمان کردیم که لعنت بر خودمان باد.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

siah76 - امریکا - لوس انجلس
(خانواده‌اش می‌خواهد تا او را ببخشند و می‌افزاید که نمی‌تواند تماشاگر «بی عدالتی» باشد که به مسلمانان و حضرت محمد روا می‌شود)..... خاک عالم برسرت .....نمیدونم این اشغالها را چرا جز ادم حساب میکنن ومیذارن بیان اروپا و امریکا...همه جا رو با این اسلامشون به گند میکشن...
سه‌شنبه 23 آذر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
این رقم ۹۸ % رو چطوری میشه فهمید !؟ اگه می گفتند ۹۷% یا ۹۳ % چه فرقی میکرد !؟ برای شناسایی و معرفی یه تروریست همیشه میباید اطلاعات روشن بیشتری داشت و عنوان کرد! چونکه یه بمب گزار تو اروپا و امریکا برا یک جنگ روانی این کار رو میکنه و معمولا بعد از این بمب گذاریها کسی یا گروهی مسولیت این کار رو به درستی به عهده میگیره که کارشون اثر و پیام داشته باشه!! حالا چی شده که این اواخر این تروریستا قاتی کردند که پیام و خواسته خودشون رو دنیا حتا بعد از تر زدنشون بشنوه ، خودش شده یکی از مدل های جدید این امت هرتکی!من میگم این حرکات نشانه های رفتن آقاست که گل بچینه ،شاید هم اومدنش !!؟ هر چی هست تو رفت و امد این آقا(ناجی) همه چی تباه شده.یعنی چون ارتش نظامی غربیها میره تو عراق و افغانستان شیطان صفتی و حماقت مکنه و زن و بچه ها رو میکشه ما هم مثلا بریم تو ایستگاه قطار تو استکهلم بمب بذاریم!!؟ بچه ها در تمام جای دنیا بیگناه هستند!حالا اگه ما آدم بزرگا توعراق بچه ها و زنها رو میکشیم این دلیل نمیشه که بچه ها تو استکهلم هم استحقاق مرگ رو داشته باشند! .
سه‌شنبه 23 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
. صحنه ای را تصور کنید که فردی روبروی شما بایستد و با اطمینان کامل بگوید که انیشتن انسان احمقی بوده است. عکس العمل شما نسبت به این اظهار نظر چگونه است؟ یا فردی را تصور کنید که به شما بگوید موتزارت (آهنگ ساز) انسان کودنی بوده است! احمتلا عکس العمل 90% از ما خندیدن به این اینگونه اظهار نظر هاست. اگر کسی در روی من بگوید که گلستان سعدی کتاب مزخرفیست، من این جمله را یا به شوخی می گیرم و یا گوینده را احمق تصور می کنم. چرا؟ چون انیشتن، موتزارت و سعدی با تکیه بر آثاری که از خود بجای گذاشته اند، شخصیت و هوش خود را ثابت کرده اند تا حدی که حتی نیازی به دفاع کردن از شخصیت های این چنینی نیست و یا بسیار آسان است. حال اگر همین سناریو در مورد شخصیت های مذهبی اتفاق بیافتد چه؟ اگر کسی در روی شما بگوید که قرآن کتاب مزخرفیست چه عکس العملی نشان می دهید؟
سه‌شنبه 23 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
با هزار دروغ و دغل از خرابشده ی خود به اروپا می ایند از امکانات مادی این کشورها بهره می برند و بعد دقیقا مار در استین پروردن دقیقا 2 هفته ی پیش دو جوان سومالی که خود را برای عملیات استشهادی اماده می کردندمحاکمه شدند و اینک این جانور// عجیب اینکه در فکر جنایت همزمان به فکر زیر شکم هم/همسر دوم/ اگر یکی از بمبها زودتر فعال نمی شد حداقل 500 نفر کشته می شدند که می شد 11 سپتامبر 2...و بلافاصله ملایان بی شرف ایران می گفتند کار کار اسرائیل است ننگ و نفرت بر دینی که با وعده ی سکس با 70 حوری و 70 قصر در بهشت قاتل می سازد.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ادامه....اگر خطاب به یک مسلمان متعصب بگویید که محمد انسان احمقی بوده است و یا قرآن کتاب مزخرفیست، احتمال بسیار کمی وجود دارد که وی فقط به شما بخندد و یا اینکه یک کاغذ و قلم بیاورد تا خلاف گفتیتان را به شما ثابت کند. همانطور که اخیرا عکس العمل مسلمانان را در راستای قرآن سوزی در جهان مشاهده کردیم. به راستی چرا اینگونه است؟ آیا دلیل این تفاوت، میان ذات شخصیت و آثار به جا مانده نیست؟. آیا تا به حال شنیده اید که فیزیک دانان فلان کشوری به خاطر اهانت به فیزیک کوانتوم در جایی تجمع کنند، پرچم آتش بزنند و یا با بمب به مسجد ها حمله کنند؟ خیر، چرا که دانشمندان همواره سرشان به آزمایش و تحقیق در آزمایشگاه هایشان گرم است و وقت راهپیمائی ندارند. در حالی که دین همواره در طول تاریخ به انسان ها امید زندگی ابدی و سعادت بعد از مرگ می دهد و عمل را ناقص می داند، علم همواره در تلاش برای راحت تر کردن زندگی انسان در “این دنیا” و خدمت به بشریت بوده است.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ادامه....اگر به پیامبرانتان و کتاب هایشان ایمان و اعتماد دارید، آن ها را قهرمانان بی نقص و فرستاده خدا می دانید، پس چرا هنگامی که اشخاص به درست یا غلط به آن ها توهین می کنند، به مانند اینکه نشادر به آن سر بدنتان مالیده باشند رَم می کنید؟ آیا به مقام و درجه آن ها شک دارید و یا اینکه دفاع کردن از اعمال و رفتار آن ها به علت وجود اسناد تاریخی کمی مشکل است؟ . اگر مقدسات شما آنقدر ها که شما می گویید عاری از اشتباه و خفن بودند، در مقابل توهین به آن ها این گونه عکس العمل نشان نمی دادید! حشت الاسلام تربیت می کنید که گفته پیغمبرانتان را جوری ترجمه کنند که کمترین بار حماقت را بدوش بکشد و بر نادانی آن ها سر پوش بگذارند. هزار سال دیگر از امروز شاهنامه ها و گلستان ها با ارزش و قابل فهم خواهند بود و نیازی به نغییر و تقسیر و ماست مالی در آن ها نیست.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ادامه....من شما را به بی مذهبی دعوت می کنم تا زندگی آسوده اید داشته باشید. بی مذهب باشید که همواره تشنه به خون دشمنان مقدساتتان نباشید که همانا هیچ مقدسی بدون ریخته شدن خون، مقدس نشده است پس همواره هر مقدسی دشمنان ابدی خود را خواهد داشت. من شما را به کفر دعوت می کنم تا شادی و لبخند زدن برایتان جرم نباشد، تا حمام رفتن برایتان عذاب آور نباشد که وقتی در حضور پروردگار خویش حاضر گشتید، اسرار هستی را بطلبید و نه دختر بچگان باکره را.شاد باشید.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
گُنده هاتون با عملیات ِ 11 سپتامبرچه غلطی کردند و میخ ِ اسلامتان را کجا کوبیدند؟. که تو یه علف بچه تروریست با یکی .دو تا انفجار بخواهی انجام دهی.!"بچه. میترسونند احمق های بی مغز!!.."
سه‌شنبه 23 آذر 1389

parang - سوید - سوندسوال
bita tehrani - کانادا - ونکوور ممنون خانمم. یکی از زیباترین و پرمفهوم ترین کامنتهایی بود که خوندم..
سه‌شنبه 23 آذر 1389

tiger.man - نروژ - برگن
بالاخره روزی فرا می رسه که دست داشتن غرب واجرای این قبیل کارها از سوی سیاستمداران ودولتمردان غربی ثابت خواهد شد مثل ماجراهای واترگیت وایران کنترا و 11 سپتمبر و ...
سه‌شنبه 23 آذر 1389

Kili_patilaki - قطر - دوحه
bita tehrani - کانادا - ونکوور:اینقدر چرت و پرت بگو تا جونت در آد.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

bandeye khoda - یونان - آتن
این دین اسلام بزرگترین اختراع شیطان است که مغز پیروانش را کور وبه اندازۀ مغز یک موش میکند.خدای اسلام آنقدر بی منطق وناتوان است که محتاج حمایت وخشونت هواداران قاتل وبی منطق خوداست.ای مسلمانان خودتان را گول نزنید!اسلام شما را مبدل به حیوانات درنده کرده واز انسانیت ومنطق بیرون آورده.شما به جائی رسیده اید که بجای خالق دین اسلام را می پرستید.این دین بزودی همراه تمامی ادیان کاذب دیگر بزودی بدست خدای حقیقی نابود خواهد شد!!!
سه‌شنبه 23 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
Kili_patilaki - قطر - دوحه ,,تو چرا جوش میزنی .الان هر چی گفته یا نوشته به من و تو چه .اگر هم به قول شما گناه است .گناهش برای خود شخص. تو که توی جهنم نمیسوزی
سه‌شنبه 23 آذر 1389

reza-rr - کانادا - مونترال
من از کشتن آدمها تهت هر عنوانی مخصوصأ به اسم اسلام متنفرم ولی ما که این طرف دنیا هستیم آیا میدونیم در همین عراق و افغانستان چند صد نفر مردم بگناه بر اثر انفجار انفجار مین و بمب که ساخته همین کشورهاست کشته میشن (همین سوئد بزرگترین سازنده مین وبمب در جهان) ولی آیا کسی از همین کشورهای به اصطلاح حامی حقوق بشر ناراحت میشن ولی کافیست یک عملیات انتحاری که تازه فقط خود طرف کشته میشه صدای همه در میاد درضمن همین القاعده و طالبان دست پرورده همین کشورها هستن و از دوستان خواهش میکنم تبلیغات دینی و ضد دینی رو جای دیگه انجام بدین.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
bita tehrani - کانادا - ونکوور . خانم گرامی تا وجدان و منیت بشر در فقدان دین و خدا نباشد راهکاری نخواهد بود چنانچه استالین مائو پول پوت نه دینی داشتند نه خدائی ولی همگام با ادیان کشتند و شکنجه کردند مقصود این است تا دوستی عشق به همنوع و رعایت حقوق بشر نباشد تفاوتی بین بی خدائی و خداباوری نیست در ضمن فراموش نکنید مسئله ی امروز جهان دین خونریز اسلام است نه ادیان دیگر.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

faramarz_zj - سوئد - یوته بوری
bita tehrani - کانادا - ونکوور:اینقدر چرت و پرت بگو تا جونت در آد.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ارتیمس من به "مذهب" بعنوان مجموعه ای از بایدها و نبایدها اعتقاد ندارم.منظور از مذهب در خطوط بالا اشاره به همین بود.ادیان دیگر هم وقتی به مرحله "بکن نکن" برسند هیچ فرقی با هم ندارند.وگرنه من منکر اعتقاد قلبی به وجدان,کارما,خدا...(هر چه اسمش را بگذاری)نیستم.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
خدمت parang عزیز عرض کنم ممنون.از لطف بقیه دوستان سپاسگزارم,افتاب امد دلیل افتاب.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

jp55 - ژاپن - توکیو
خوب اگر دلت برای اسلام میسوزه اگر 1 مومن واقعی باشی میدونی که بالاترین ثواب کمک به همنوع خودت با نفله کردن خودش و چند بئ گناه دیگه نه کار مثبتی برای اسلام کرده و نه برای بشریت واقعا دشمن واقعیه اسلام همینها هستند بزرگترین دشمن اسلام اخوند
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
bita tehrani - کانادا - ونکوور . دقت کرده ای تا چه حد مزدوران ملا در خارج تمر گیده اند و اسلام نان دانی انها?ه کامنت دو بینوای فکری نگاه کن پاتی لاکی قطر و فرامرز از سوئد به گردن هر دو افسار اسلامی//برخلاف نظر شما در تاریخ بشر ...دینی نبوده در هیچ دینی//پدوفیلیا جهاد و برده داری نیست//
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

kaweh2009 - کانادا - تورنتو
دقت کردید که ...مسلمانی یعی دوغگویی میگین نه یه نگاه به اون مسلمون اتیش رفته باندازید متوجه میشید که یک ادم با دو تا ای دی دروغگو های کم حافظه می خوان بگن ما زیادیم خانم ائ ول زنده باشی
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

shana - ایران - خوزستان
زن و بچه ات رو ول کن برو حوری درو کن.
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ارتیمس شاید منظورم را واضح نرساندم.بحث من راجع به" مذهب" عمومیت داشت.در کنه هر دینی بروی صدها نکته باریکتر از مو هست که انسانها از ترس لعن و نفرین روحانیون جرات به چالش کشیدن انرا نداشته اند...اما وقتی پای مقایسه ادیان و تحمیق پیروان به میان اید قطعا اسلام عزیز برنده بی بدیل میباشد.
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.