تظاهرات بسیج دانشجویی در مقابل سفارت بریتانیا در تهران


تظاهرات بسیج دانشجویی در مقابل سفارت بریتانیا در تهران

گروهی از افراد موسوم به "بسیج دانشجویی" امروز (یکشنبه 21 آذر 1389 برابر با 12 دسامبر 2010 میلادی)، با تجمع در مقابل سفارت بریتانیا در تهران، پرچم های آمریکا و بریتانیا را به آتش کشیدند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری دولتی ایران، نیروی انتظامی در مقابل سفارت بریتانیا در خیابان فرودسی چند لایه حفاظتی تشکیل داد.

این گزارش حاکیست که تجمع این عده در اعتراض به ترور اخیر دو تن از محققان هسته ای ایرانی شکل گرفته است و اسدالله بادامچیان، از اعضای حزب محافظه کار موتلفه اسلامی، و حمید رسایی از نمایندگان اصول گرای مجلس نیز در بین تظاهر کنندگان دیده می شوند.

به گزارش ایرنا، معترضین پس از قرائت بیانیه ای شعارهایی با مضامین، "سفیر انگلیس اخراج باید گردد، سفارت انگلیس تسخیر باید گردد"، سر دادند.

این در حالی است که اظهارات اخیر سایمون گس، سفیر بریتانیا در ایران به مناسبت روز جهانی حقوق بشر، واکنش تند مقامات ایران را نیز برانگیخته است.

آقای گس در مطلبی با عنوان"جرم نسرین ستوده دفاع شجاعانه است"، در وب سایت سفارت بریتانیا در تهران نوشته که "اصول مصرح در اعلامیه حقوق بشر را نمی توان با دستاویز فرهنگ تعبیر و تفسیر کرد."

به گزارش خبرگزاری نیمه دولتی فارس، علاءالدین بروجردی، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران در واکنش به اظهارات آقای گس گفته که "به نظر می رسد ماموریت سفیر انگلیس در تهران به جای تنظیم روابط دوجانبه، تخریب روابط است."

آقای بروجردی همچنین گفته است که اظهارات اخیر سفیر بریتانیا در ایران نشان دهنده این واقعیت است که "او (سایمون گس) باید ادب سفیر بودن را بیاموزد".

سایمون گس در نوشته خود که نهم دسامبر 2010 در وب سایت سفارت بریتانیا در ایران قرار گرفته نوشته است، "تردیدی نیست که بخشی از وظیفه دیپلمات‌ها ایجاد ارتباط بین کشورهاست، در جایی که بشود چنین ارتباطی ایجاد کرد و دیپلمات‌ها در انتقاد از وضعیت کشوری که به مأموریت فرستاده شده‌اند باید جانب احتیاط را رعایت کنند."

سفیر بریتانیا همچنین گفته که "در عین حال یکی دیگر از وظایف دیپلمات‌ها توضیح و تشریح دیدگاه‌های دولت کشورشان برای عموم مردم است و در مسأله حقوق بشر، تفکرات ایران و بریتانیا بسیار متفاوت از یکدیگر است."

آقای گس در یادداشت خود همچنین با اشاره به این که وکلا و اعضای سازمان های غیردولتی در هیچ جای دنیا به اندازه ایران در خطر نیستند، به عنوان نمونه به نسرین ستوده اشاره کرده است.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر در ایران روز شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۸۹ بر اساس احضاریه ای که یک هفته پیش از آن دریافت کرده بود، به دادسرای زندان اوین مراجعه کرد و بازداشت شد.

به گفته سفیر بریتانیا در ایران، خانم ستوده، وکیلی است که سال ها در ایران کار کرده و با استفاده از شیوه های قانونی به دفاع از هموطنان خود پرداخته، اما امروز او بازداشت شده و در انتظار محاکمه به سر می برد.

آقای گس گفته که، "دادستان های ایران اتهام مبهم اقدام علیه امنیت ملی را علیه خانم ستوده مطرح کرده اند، اما اتهام اصلی او در واقع دفاع شجاعانه و آشکار کردن بی عدالتی هایی است که حکومت ایران ترجیح می دهد، پنهان بمانند."

به گزارش خبرگزاری فارس، کاظم جلالی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران هم با انتقاد از یادداشت سفیر انگلیس در تهران این اظهارات را مداخله او در امور داخلی ایران توصیف کرده است.

آقای جلالی همچنین گفته که "طرح کاهش سطح روابط با انگلیس در جلسه یکشنبه هفته آینده این کمیسیون مجلس مطرح خواهد شد".

قیصرمنم - ایران - اصفهان
وای!!! به روزگار ملت ایران چه خواهد آمد؟. یک مشت خس و خاشاک چه میکنند؟ آمریکا!!! آمریکا!!! به حمایت تو احتیاج داریم! بزن نابودشان کن..........
دوشنبه 22 آذر 1389

احتراز - آلمان - دورف
فقط قیافه هارو داشته باش
دوشنبه 22 آذر 1389

dook - امارات - دبی
مملکت بی قانونه.بچه صیغه ای زمام کشور را بدست گرفتن. خوب انسان اگر گنجایش ظلم را بر خود داشته باشد هر شخص و دولتی برای منفعت کشورش و مردمش از این جو استفاده میکند.گناه انگلیس چیه.هزاران ایرانی تو بریتانیا در نعمت بدون هیچ مزاحمتی زندگی میکنن.حتی این اخونهای صیغه ای بعد از اینکه مردم را خوب سر کیسه کردن با یک حرکت سیاسی تقیه ای تمامی اموال و اولادشون را به اروپا و امریکا برای راحتی می فرستند.پسر رفسنجانی یکی از اونها.
دوشنبه 22 آذر 1389

salar187 - ایران - تهران
جــــــــــــــــون مادرتون قیافه ها رو نگاه کنید......اینا؟؟؟؟دانشجو....؟. هــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه.!. پلیسا هم که انگار دارن با آبجیشون رفتار میکنن....لطیف...!!. __________________وای اگه جنبش سبز بود...اگه ما بودیم با گلوله طرف بودیم.!
دوشنبه 22 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
مگه دروغ گفته حکومت ایران .خفقان.دیکتاتوری.مرگ.اعتیاد.فحشا.رشوه.اعدام.زندان.سنگسار.جنگ. نابودی.نیستی.تحقیر جهانی.پناهندگی اجباری و...... بازهم بنویسم برید جمعش کنید هویج دانشجویی.در ضمن درود بر سفیر انگلیس که افشاگری کرده تا چشمتون دراد.
دوشنبه 22 آذر 1389

artosh - ایران - تهران
خدایااااا .. 2زار آبرو واسمون نمونده...! سفارت انگلیس تسخیر باید گردد..!!!!!! یک مشت زشت(هم ظاهر زشت و هم درون زشت) ترد شده از جامعه، چه ضربه ای دارن به وجهه ایران و ایرانی، از استاد دانشگاه و پزشک گرفته تا دانشجو و مردم عادی داخل و خارج میزنن..!
دوشنبه 22 آذر 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
کارمندان و افراد سفارت انگلیس از بوی گندو مشمئز کننده این بسیجی ها قراره به سازمان ملل شکایت کنند.
دوشنبه 22 آذر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
سید علی گدا و پاچه خوارهای کودنش دست را پیش میگیرند تا پس نیفتند ، بیشرفها مردم را ترور میکنند می اندازند گردن دشمنهای خیالیشان ، همون کسی که ندا را کشت این دانشمندانتان را هم کشته ، یعنی سید علی گدا خرمنه ای .
دوشنبه 22 آذر 1389

fariimah - ایران - شیراز
زشت ترین چهره ها در مراکز بسیجی فعالیت دارند. جای تاسفه که کوته فکرانی این چنینی همه جریانات را به غربی ها مرتبط می کنند. در حالی که تروریست پروری در خود کشور سالهاست که از طریق دین اسلام پرورش یافته.
دوشنبه 22 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
یک مشت جانور ..خاک بر سرتان که به ولینعمت خود انگلیس اعتراض می کنید خر خودتانید
دوشنبه 22 آذر 1389

kafechi - ایران - تهران
ایول..انگلیس استعمار گر...سیاست کثیفی داره. همه چی زیر سر انگلیسه
دوشنبه 22 آذر 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
از حمایت "سایمون گس" سفیر محترم بریتانیا در ایران از وکیل و مدافعان حقوق بشر در ایران از جمله خانم نسرین ستوده(وکیل زندانی) بی نهایت سپاسگزارم. همه میدانند که یکی از پایه های مهم یک جامعه ی دموکراتیک آزادی بیان است که متاسفانه در ایران برابر است با سرکوب , زندان و حذف است و دفاع از آن هم گناهی ست نابخشودنی. حال آنکه در جهان آزاد رسانه ها و مطبوعات صدای مردم هستند و کار خبر رسانی بدون سانسور,تحلیل و بررسی معضلات جامعه به منظور پیشرفت و ارتقای سطح آگاهی مردم جامعه بر عهده ی آنهاست با توجه به بالا رفتن آمار نقض حقوق بشر در ایران طی سالهای گذشته بعنوان نمونه اخیراً بر اساس گزارش های منتشر شده از سوی فعالان حقوق بشر در فضای مجازی, هفته ی پیش در ایران هفت روزنامه نگار بازداشت شدند! این درحالی که نقض این مهم در کشورهای پیشرفته ,با هر نوع ساختار نظام و تشکیلات حکومتی, پذیرفته نیست و محکوم است.
دوشنبه 22 آذر 1389

گاگولی - مالزی - سایبر
یه قانون ت...ی میگه وقتی تظاهراتی در ایران سرکوب نشده پس از طرف علی گدا سازماندهی میشه
دوشنبه 22 آذر 1389

farhad352 - ایران - تهران
خوب به شکل و قیافه این مترسکان خودفروش نگاه کنید! آیا هیچ شباهتی به دانشجو دارند که نام پر افتخار و مبارز دانشجوی ایرانی را بر خود بگذارند و بر جامعه دانشجویی با وقاحت رهبر بی شرمشان بی حرمتی کنند؟. مرگ بر تمامی الت دست های این حکومت ننگین که در هر برهه از زمان این خود فروختگان بی مایه مزدور و بی وجدان را در هرکجایی چوت عروسک و مترسکی برقص چندش آور و نمایش های تدوین شده وامیدارد.
دوشنبه 22 آذر 1389

msforugh - ایران - تهران
چه قیافه های کریه و زشتی دارند . تازه دستچین شدند که بتونند ازشون دو تا عکس گرفت . روزم خراب شد .
دوشنبه 22 آذر 1389

malmsteen - اکراین - کیف
قیافه هارو
دوشنبه 22 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
خوب دقت کنید همه اینها 100 الی 150 نفر هستند که از زاویه های مختلف ازشون عکس گرفتن!
دوشنبه 22 آذر 1389

Negah* - آلمان - فرانکفورت
. دانشجو. در فرهنگ پارسى یعنى. دانشجوی . جوینده ٔ دانش . طالب علم . دانش پژوه . علم خواه : یعنى خواهان علم وبینش ,,یعنى حامى وپشتیبان ملتها ورساندن آنها به علم فرامرزى وآگاهى ودسترسى به پیشرفتها ى دنیاى دیگر,,. حیف از لغت دانشجو نیست که یک مشت ویروس وجاهل ونادان وبیسواد وبیفرهنگ وگرسنه مقام دانشجویى را این سگان هار ,پرورش یافته از دد منشى و وحشیگرى وبى ادبى و بدهنى چون اربابشان احمدى نژاد در اجتماع ایران یدک بکشند,همه میدونن که اینان سگان ولایت و مزدوران جیره خوارند . روزی میرسه زوزه کشان دنبال یک سوراخ موش بگردند . وسوراخشان در غزه ولبنان در کنار رهبراشان خواهد بود.
دوشنبه 22 آذر 1389

potatis - سوئد - مالمو
حرومزاده ها لباسهای تنشون با دستگاه های انگلیسی بافته شده این ملت کی از خواب پا می شن نمیدونم !
دوشنبه 22 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
اون ممه را لولو برد.اگر شرف وناموس دارید. و زرت و پرت نمکنید , سفارت انگلیس را اشغال کنید. من دیگر توی این سایت نخواهم آمد.اسم را هم عوض میکنم میگذارم مهدی. بدبختها از شما ها دارند بیگاری خفت بار میکشند.بیدارشوید.خریت تا کی؟
دوشنبه 22 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
این تضاهرات که زیر دست اخوند ها هست اما کلا تو ایران از انگلیس و امریکا مردم دل خوشی ندارن حتی مخالف های 100 در صدی چون میگن اونها اگه دلشون برا ما میسوخت تا قطعات کامپیوتری که ربطی به دولت نداره و برای مردم هست رو تحریم نمیکردن یا بنزین ما هم فعلا با چینی اش میسازیم تا بعدا اما کلا مرگ بر اخوند و امریکا انگلیس
دوشنبه 22 آذر 1389

perspolisi - استرالیا - سیدنی
یک مشت جانور موذی ساندیس خور که مثل عروسک خیمه شب بازی‌ به هر طرف که اربابشون بخواهد میروند. از قیافه کریه همشون معلومه چه موجوداتی هستن، آدم خوف میکنه اه اه. راستی‌ اینafshin7174 - ایران - تهران هم اینجاست اگه پیداش کردین.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
هر چی کج و کوله و عقده ای هست عضو بسیج میشه, اشغال جامعه ایران بسیجی میشه
سه‌شنبه 23 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
یک complete make over بکنید این بیچاره ها را,بلکه یک کم شبیه دانشجو ها بشوند....برای اینده عرض کردم.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
یک مشت گوسفند عقب افتاده و وحشی! فقط بلدند مشت هاشون را گره کنند و عربده بکشند, دریغ از یک جو عقل و شعور.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

Mxm2 - انگلیس - منچستر
من فکر می کنم بی ادب تر از اخوندها و دولت ایران هیچ جای دنیا وجود ندارد.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
اصلا به ایرانیها شباهت ندارند. معلوم نیست از کدام دهات پشت کوهی به ایران آمده اند.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.