تعمیرکار رایانه ، فیلم‌های خانوادگی مردم را سرقت می‌کرد

 
تعمیرکار رایانه ، فیلم‌های خانوادگی مردم را سرقت می‌کرد

صاحب یک مرکز خدمات رایانه‌ای که به بهانه تعمیر رایانه‌های مردم، عکس و فیلم‌های خصوصی مردم را سرقت می‌کرد تا از آنها اخاذی کند، در شهر محلات دستگیر شد.

به گزارش «جام‌جم» ، هفته گذشته زنی با حضور در پلیس اطلاعات ـ امنیت شهرستان محلات از توابع استان مرکزی، از صاحب یک مرکز خدمات رایانه‌ای شکایت کرد.

زن شاکی گفت: چند روز پیش رایانه دخترم خراب شد و آن را برای تعمیر به یک مرکز خدمات رایانه‌ای بردم. پس از تعمیر وقتی آن را تحویل گرفتم و به خانه بازگشتم، مردی ناشناس در تماس با منزلم مدعی شد فیلم و تصاویر خصوصی دخترم را در اختیار دارد.

شاکی خاطرنشان کرد: تماس گیرنده تهدید کرد اگر مبلغی پول در اختیارش قرار ندهیم، این تصاویر را در شهر پخش خواهد کرد و یادآور شد در تماس بعدی محل ملاقات را برای تحویل پول تعیین می‌کند.

شاکی افزود: ابتدا حرف‌های مرد غریبه را باور نکردم اما دختر نوجوانم گفت که قبل از بردن رایانه‌ام برای تعمیر فراموش کرده فیلم و عکس‌های خصوصی خود و چند همکلاسی‌اش را از رایانه‌اش حذف کند.

ردپای تعمیرکار خطاکار

شاکی افزود: پس از شنیدن حرف‌های فرزندم، اطمینان یافتم مرد تعمیرکار همان فرد تماس‌گیرنده بوده و قصد اخاذی از خانواده‌ام را دارد.

با ثبت اظهارات این زن و تشکیل پرونده‌ای در این ارتباط، تحقیقات ادامه یافت.

کشف فیلم‌های مردم در محل کار متهم

ماموران با هماهنگی قضایی وارد محل کار مرد تعمیرکار شدند. در بازرسی از آن محل، فیلم و عکس‌های خصوصی دختر شاکی و چند همکلاسی‌اش همراه 300 عدد سی‌دی غیراخلاقی و 700 حلقه فیلم غیراخلاقی، چند دستگاه گوشی تلفن همراه، یک عدد فلش حاوی عکس و فیلم‌های خصوصی چندین خانواده و یک کیس رایانه را کشف و ضبط کردند. پس از بازداشت تعمیرکار 19 ساله، وی در بازجویی مدعی شد با خانواده شاکی تماس نگرفته و قصد اخاذی از آنها را نداشته و وسایل مکشوفه از محل کارش متعلق به یکی از دوستانش است. در پی اظهارات متناقض متهم، وی پس از مواجهه حضوری با شاکی روز گذشته به جرم خود اعتراف کرد.

اعتراف متهم

متهم در اظهاراتش به پلیس گفت: در زمینه تهیه و فروش فیلم‌های غیراخلاقی فعالیت می‌کردم. از چند ماه پیش هنگام تعمیر رایانه‌های مردم، با مشاهده فیلم و تصاویر خصوصی ثبت شده در رایانه‌ها، وسوسه شدم آنها را سرقت کنم.

متهم یادآور شد: با سرقت فیلم‌ها و تصاویر خصوصی، آنها را به رایانه شخصی‌ام انتقال می‌دادم و در تماس با صاحبان آنها، تهدیدشان می‌کردم اگر پول درخواستی را پرداخت نکنند، تصاویر را در شهر پخش می‌کنم.

سرهنگ رفیعی، معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این باره گفت: با اعتراف تعمیرکار خطاکار، وی با قرار قانونی روانه بازداشتگاه پلیس شد. تحقیقات تکمیلی از او برای افشای دیگر جرایمش ادامه دارد.

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
من در یک کشور اسلامی زندگی می کنم. در اینجا 60 درصد زنان مسلمان بی حجابند که اصولا چنین مشکلی ندارند. 40 درصد زنان هم که با حجابند تمام عکس هایشان از جمله عکس عروسی شان با حجاب است (البته نه با چادر مشکی بلکه با روسری های خیلی زیبا) تمام جشن ها و مراسم هم زن و مرد قاطی است و زنان محجبه در همه حال حجابشان را حفظ می کنند. اما در ایران زنان محجبه ای که همگی از حجاب بی زارند یک مشکل فرهنگی اساسی هستند. عکس هایشان مانند عکس های سکسی باید محافظت شود. مجالس زنانه و مردانه باید جدا شود. حتی در ادارات تا تنها می شوند حجابشان را بر میدارند و وقتی مردی به اتاق وارد می شود معذب می شود.
دوشنبه 22 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.