استفاده از روسپی های حرفه ای در تئاتر جمهوری روسپیان


استفاده از روسپی های حرفه ای در تئاتر جمهوری روسپیان

لولو قبلا در موارد متعدد در کشورهای مختلف روی صحنه رفته است

در برلین نمایشی به روی صحنه آمده است که برای ایفای نقش‌های آن از روسپی‌های حرفه‌ای استفاده شده است.

فولکر لوش، کارگردان نوجوی تئاتر آلمان در استفاده از هنرپیشه‌های آماتور شهرت دارد.

نمایشی که با عنوان فرعی "جمهوری روسپیان" به روی صحنه آمده، از نمایشنامه "لولو" معروف‌ترین اثر دراماتیک فرانک ودکیند (۱۸۶۴ – ۱۹۱۸)، درام‌نویس نامی اوایل قرن بیستم آلمان، گرفته شده است.

نمایشنامه "لولو" سرگذشت دختری زیبا و فتنه‌انگیز است که به فحشا روی می‌آورد. لولو مردان را اغوا می‌کند، به آنها لذت و شادی می‌بخشد و باز از جانب آنها مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرد و سرانجام به دست آنها به قتل می‌رسد.

روایتگر نمایش خود "لولو" است که سرگذشت غم‌انگیز خود را با گفتاری موزون تعریف می‌کند.

به نوشته خبرگزاری آلمان در نمونه تازه‌ای که از شامگاه شنبه در برلین به روی صحنه رفت، متن نمایش با برش‌هایی از زندگی واقعی فاحشه‌های امروزی تکمیل شده است.

در این اجرا نقش لولو را لاورا تراتنیک، از بازیگران معروف تئاتر آلمان، ایفا می‌کند، اما نقش‌های فرعی را روسپیان واقعی ایفا می‌کنند که خود را "کارکنان سکس" می‌نامند.

در میان زنان خودفروش چند تیپ روسپی قابل تشخیص است: دومینا (زن مسلط)، هنرپیشه پورنو، رقاص استریپ‌تیز و ماساژگری به سبک "تانترا".

نمایشی 'غیراخلاقی'

لولو از مهمترین آثار نمایشی آغاز قرن بیستم است که اولین نمایش آن با جنجال فراوان همراه شد. سنت‌گرایان آن را "منافی اخلاق و عفت عمومی" دانستند و خواهان توقیف آن شدند.

رژیم آلمان نازی (۱۹۳۳ – ۱۹۴۵) انتشار متن و اجرای این اثر را ممنوع اعلام کرد.

اما "لولو" امروزه محبوبیت زیادی دارد و به ویژه برای جنبش فمینیستی و رهایی‌بخش زنان اثری ارزشمند به شمار می‌رود.

این اثر برای هنرمندان نوجوی قرن بیستم الهام‌بخش بوده و بر پایه آن دهها فیلم و تئاتر تهیه شده است.

آلبان برگ (۱۸۸۵ – ۱۹۳۵) آهنگساز نامی اتریش بر پایه لولو یک اپرا تصنیف کرده، که در کنار اپرای "وویتسک" یکی از دو اثر مهم او به شمار می‌رود.

آخرین از اجرای "لولو" شامگاه شنبه (۱۱ دسامبر) در تئاتر شاوبونه برلین به روی صحنه رفت.

masoud tanha - المان - هامبورگ
عجب بدبختی گیر افتادیم حالا باید بلند شم برم برلین نمی زارین آدم به کاراش برسه که
دوشنبه 22 آذر 1389

dara20 - ایران - تهران
خامنه ای کی روی صحنه می رود تا روایات دردناک دوران طلبگی در حوزه خریه قم را که زیر دست گاوان فربه فیضیه به انان فیض رسانید را به نمایش بگذارد?
دوشنبه 22 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
به نمایش گذاشتن این نوع تئاترها, دلیلی بر اهمیت دادن ان در اجتماع است و اجازه تابو دادن به چیزی را نمیدهند و از طریق کار توضیحی هم باعث بیدار شدن اذهان عمومی میشوند. ایا اینطور برخورد کردن با مشکلات مدرن اجتماعی بهتر از " انکار " کردن مشکلات جامعه نیست ?!
دوشنبه 22 آذر 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
من همیشه با خودم می گفتم این لولو کی بوده که تو کار ممه بوده. الان گرفتم موضوع چیه
دوشنبه 22 آذر 1389

hassan5 - ایران - تهران
فاطمه رجبی در فیلم چه نقشی داره؟؟؟
دوشنبه 22 آذر 1389

dreamcatcher - ایران - تهران
:)))))))))) masoud tanha خیلی باحالییییییی
دوشنبه 22 آذر 1389

f.berlin - ایران - تهران
hassan 5- خانم رجبی بیرون تئاتر لنگ پهن کرده و پشگل نخ میکند چون ایشان را حتی لایق ان حرفه نمیداند.ااااا
دوشنبه 22 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
دوستان این لینک را ببنید یکم بخندید . https://www.jahannews.com/vdcf0cdyxw6djma.igiw.html
سه‌شنبه 23 آذر 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
masoud tanha - المان - هامبورگ. خوب به برلین بگید بیاد اونجا ( شوخى )
سه‌شنبه 23 آذر 1389

saeed1 - کانادا - تورونتو
khosh bavar - ایران - یزد . دوست گرامی. از بین بردن قبح اعمال بد در جامعه باعث نابودی فرهنگ میشود. متاسفانه برخی در جوامع غربی با سو استفاده از ازادی عمدا اقدام به اینکار میکنند. این بخشی از فرهنگ غرب است که ما نباید انرا بگیریم.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

Don Mario - کلمبیا - بوگوتا
دوست عزیز از هامبورگ ، خود هامبورگ با اون خیابون جمشیدش که باید خودکفا باشه ، شما دیگه چرا می خوای خودتو از کار و زندگی بندازی ؛ همه جا آسمون یه رنگه ، اینطور نیست ؟
سه‌شنبه 23 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
کشور زنده و مردم زنده که 15 سال قبل جشن پایان بیسوادی در این مملکت را گرفتند . بخوبی میدانند که چه میخواهند و چه میکنند . در این کشور همانند همه کشور های متمدن اروپا هر چیز جای خودش را دارد . در این کشور مردم ان بدلیل شعور اجتماعی بالا بخوبی اگاهند که یک زندگی باید به چه فرم و چه شکلی اداره شود . شما هیچ کشوری را در دنیا نمیبینید که وزیر امور خارجه ان طرفدار همجنس گرائی باشد و براین اساس هم ازدواج کرده باشد . اگر اینگونه عمل در کشور های عقب مانده و عقب نگاهداشته شده انجام بگیرد . مردم ان کشور بجای رسیدگی بامور جاری خود تمام هم و غم صزف موضوعی میکنند را که هیچ ارتباطی به انان ندارد. شما فکر کنید وزیر امور خارجه پاکستان طرفدار همجنس گرائی باشد . میدانید مردم غیور و ناموس پرست پاکستان چه خواهندکرد .ایا میدانید در کشور های عقب نگاهداشته شده shemail یک کفر مطلق است و مردمی که بااین وضعیت دنیا میایند محکوم بمرگ هستند . زنهای بیچاره تا اخر عمر از ابراز ان محرومند ما باید 500 سال در جا بزنیم تا پا های ما اب بندی شود
سه‌شنبه 23 آذر 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
love-iran - ایران - مشهد. راستش من نتونستم بخندم. چون هنوز باور ندارم این بیچاره ها رو تو آبهای ایران گرفته باشند. راستش تو این سی سال و بخصوص این چند سال اخیر انقدر دروغ حقه بازی نامردی و عوام فریبی از این به اصطلاح جمهوری اسلامی دیدم که اگه تو روز روشن بگند الان روزه حرفشون رو باور نمیکنم.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
. naslesookhteh - ایران - تهران. خنده اش مهم نیست مهم اینه که یک نیروی دریایی سلطنتی که خود را دومین قدرت دریایی دنیا میداند دستگیر شود دوست عزیز و قیمه نوش جان کند چه تو ایران چه تو عراق دیگه بدتر اگه تو عراق دستگیر شده باشن کلا مرگ بر اخوند مرگ بر امریکا .
سه‌شنبه 23 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.