جنگل‌های گیلان هم دچار آتش‌سوزی شدند

 
جنگل‌های گیلان هم دچار آتش‌سوزی شدند

فارس: وزش بادهای گرم موسمی و فصلی موجب آتش‌سوزی در سطح زیادی از جنگل‌های گیلان شده است.

وزش بادهای گرم که از شب گذشته آغاز شده و همچنان تا به امروز ادامه دارد، موجب آتش‌سوزی در جنگل‌های گیلان به‌ ویژه مناطق صعب‌العبور استان شده است.

مدیرعامل حمعیت هلال احمر گیلان عصر امروز در جریان آتش‌سوزی جنگل فومن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس از اعزام نیروهای امداد و نجات این جمعیت به جنگل‌های استان خبر داد.

جمشید محمدی اظهار داشت: در پی وزش بادهای گرم در سطح استان و اعلام وقوع آتش‌سوزی در جنگل‌های شهرستان‌های سیاهکل، رودبار، املش و فومن، بلافاصله چهار تیم 32 نفره از امدادگران جمعیت هلال احمر به محل‌های مذکور اعزام شدند و پس از ارزیابی اولیه اقدام به مهار آتش کردند.

وی با بیان اینکه تا‌کنون آتش‌سوزی در جنگل‌های شلیشه املش و روستای آلیان فومن مهار شده است، تصریح کرد: مهار آتش در مناطق لونک سیاهکل و درفک رودبار با توجه به صعب‌العبور بودن مناطق در حال انجام است.

مدیر‌عامل جمعیت هلال احمر گیلان افزود: با ادامه وزش بادهای گرم در استان و تا عادی شدن شرایط، امدادگران جمعیت هلال احمر در سراسر استان به حالت آماده‌باش هستند.

وی از شهروندان استانی و مسافران خواست تا با توجه به وزش باد از روشن کردن آتش در فضای باز و مناطق جنگلی جدا خودداری کنند.

محمدی افزود: مردم باید در صورت روشن کردن آتش قبل از ترک محل نسبت به خاموش شدن آتش اطمینان حاصل کنند و در صورت رؤیت آتش در مناطق جنگلی با سازمان‌های مربوطه تماس بگیرند.

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی گیلان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: هر ساله در فصل پاییز با توجه به شرایط جوی و وزش بادهای گرم شاهد حریق‌های متعدد در سطح جنگل‌های استان هستیم.

اصغر اکبری افزود: امسال در فصل پاییز با توجه به کاهش رطوبت هوا و افزایش دما حریق‌های سطحی در استان رخ داد و مأموران از آنجا که در آمادگی کامل به‌ سر می‌برند سریعاً نسبت به مهار آتش اقدام کردند.

وی با بیان اینکه آتش‌سوزی جنگل‌های گیلان در چهار منطقه بیشترین مورد حریق را داشته است، بیان داشت: سیاهکل، شفت، رودبار و املش از مناطقی هستند که بیشترین آتش‌سوزی جنگل‌ها را دارند.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی گیلان ادامه داد: با توجه به صعب‌العبور بودن مسیر مناطق مذکور حریق توسعه پیدا کرد ولی نیروهای یگان، مردم و بسیج برای مهار آتش به‌ موقع اقدام کردند.

وی با اشاره به اینکه ادامه وزش بادهای گرم احتمال تداوم آتش‌سوزی را بیشتر می‌کند، از مردم و مسافران خواست تا در پارک‌های جنگلی و نقاط جنگلی گیلان آتش روشن نکنند.

همچنین عصر امروز نیز یک منزل به دلیل بی‌توجهی و بی‌دقتی صاحب آن در منطقه پل عراق رشت دچار آتش‌سوزی شد که با حضور به ‌موقع نیروهای آتش‌نشانی از سرایت آتش به دیگر خانه‌ها جلوگیری به عمل آمد.

صاحب منزل مذکور در مجاورت منزل مسکونی خود اقدام به سوزاندن زباله‌های خود کرده بود که بلافاصله با نخستین وزش باد گرم آتش شعله‌ور شد و خانه صاحبخانه را به کام خود کشید.

صاحب این خانه با کمک همسایه‌ها و نیروهای آتش‌نشانی موفق به خاموش کردن آتشی که خود به پا کرده بود، شد و در این حادثه بخشی از خانه او سوخت.

shir o khorshid - ایران - اصفهان
حالا دیگه مطمئن شدم این طرح جناب پرزیدنت عزیزمون است برای انتقال آب خزر به نقاط مرکزی ایران!!!.جناب احمقی نزاد موفق باشی
دوشنبه 22 آذر 1389

1983 - ایران - تهران
خوبه این ...ها می خواهند زمینهای جنگلی رو تصرف کنند هی جنگلها رو آتش می زنند تف به غیرتتان
دوشنبه 22 آذر 1389

nader46 - انگلیس - لندن
خب از امام زمانی که توی چاه دارید استفاده کنید.کافیه مموتی از امام جونش بخواد واسه ساعتی هم شده از ته چاه قدم رنجه کنند ومعجزه ای یا لا اقل یه فوت بکنه وبساط اتش را خاموش ویا به دیار کفر هدایت کنه.امام بی مصرف که.نمیشه!!!!!!!هر چی باشه زمان ومکان در اختیارشه.
دوشنبه 22 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
آخه آخوند احمق بی شعور را چه به مملکت داری چه رسد به مدیریت جهانی آن - احمق هایی که آتش به خانمان ملیونها ایرانی زدند اینک در ادامه سیاستهای غارتگرانشان در مناطق شمالی ایرانی اقدام به قطع درختان و صادرات غیر مجاز آن نموده اند که اسناد آن در اداره ی جنگلبانی بخش شمال ایران فراوان است این غارتگران برای لاپوشانی غارت و چپاول و در نهایت صاف نمودن زمین ها برای اجرای نقش ساختمان سازی و برج سازیهای خود از هیچ جنایتی فرو گذاری نمیکنند و آتش زدن جنگلها بخشی از این خیانت در حق ملت ایران و آیندگان میباشد . بر ماست ضمن افشای این جنایات آخوندی پای آخوند هرزه ی کثیف را از خاک پاک ایران عزیزمان محو نمائیم . عاشورای امسال فرصتی دیگر برای گوشمالی دادن به خس و خاشاک آخوندی و اراذل و اوباش رهبری و باند مافیائی حاکمش .
دوشنبه 22 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
شما خیال میکنید این تیم 32 نفره چه کسانی هستند . نصف باضافه یک انها بسیجی و اطلاعاتی هستند که بروند و بررسی کنند . عین خبر خودشان . اقا . برادر اتش سوزی انهم داخل جنگل . جنگل ما فرق میکند با تمام جنگلهای دنیا و یا کشور های پیشرفته . در تمام کشور ها متمدن در وسط جنگل جاده هائی کشیده شده که برای حمل و نقل چوب و یا اتومبیل های مخصوص جنگلبانی که از ان استفاده اصولی میشود . و بر این اساس در این کشور ها اگر اتفاقی افتاد مسلما نیرو کار امد و متبحر در اتش سوزی میفرستند . شما یک مشت کارمند بیچاره را روانه انجا کردید که چه کاری انجام دهند . اقا برادر این کار تخصص میخواهد لوازم میخواهد وهواپیما میخواهد . اکیپ فرستادید . ان بیچاره ها چه غلطی باید بکنند . جمع کنید بابا جمع کنید . اصلا جنگل را مگر ما کاشتیم تا مراقب ان باشیم . جنگل را خدا کاشته و خدا هم نگهمیدارد . و دو باره سبز میشود ناراحت مشوید .
سه‌شنبه 23 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.