سوئد: انفجارها در استکهلم حمله تروریستی بوده است


سوئد: انفجارها در استکهلم حمله تروریستی بوده است

بی بی سی : سرویس امنیتی سوئد می گوید که دو انفجار روز شنبه در استکهلم اقدام برای "حمله تروریستی" بوده است.

بعد از ظهر روز شنبه (11 دسامبر) در پی دو انفجار در مرکز این شهر یک نفر کشته و دو نفر دیگر مجروح شده اند.

ابتدا خودرویی در نزدیکی محل خرید پر رفت و آمدی در خیابان دروتنینگاتن منفجر شد و چند دقیقه بعد انفجار دیگری در همان نزدیکی رخ داد.

رسانه های سوئدی خبر داده اند که انفجار دوم انتحاری بوده است.

شاهدان می گویند مردی که پس از انفجار دوم کشته شد، با خود مواد منفجره حمل می کرده است.

روزنامه سوئدی افتون بلادت بر اساس گزارشهای تائید نشده نوشته است که مردی که کشته شده بمب های دستی و همچنین جعبه ای پر از میخ با خود داشته است.

اما پلیس می گوید که برای تائید علت این انفجارها، احتیاج به تحقیق بیشتر دارد.

پلیس سوئد همچنین گفته است که هنوز نمی تواند تایید کند که فرد کشته شده، همان فردی بوده که قصد حمله داشته است. اما در عین حال پلیس گفته است که در باره فرد کشته شده اطلاعات خوبی بدست آورده است.

کارل بلیت، وزیر خارجه سوئد پیشتر در تویتر خود نوشت که این انفجارها "حمله تروریستی" ناموفقی بوده است که می توانسته "فاجعه بار" شود.

نخست وزیر سوئد این حملات را محکوم کرده است. نخست وزیر سوئد افزوده که چنین حملاتی در یک جامعه باز (مانند سوئد) که به خوبی کار می کند و به فرهنگ های مختلف احترام می گذارد، غیر قابل قبول است.

یک خبرگزاری محلی هم گفته است که کمی پیش از وقوع انفجارها ای-میلی تهدید آمیزی دریافت کرده که در آن از جهادگران اسلامی خواسته شده در سوئد و اروپا قیام کنند.

خبرگزاری "تی تی" گفته که در این ای-میل با اشاره به حضور سربازان سوئدی در افغانستان نوشته شده که سوئدی ها "خواهند مرد، همانگونه که خواهران و برادران ما می میرند."

حدود 500 سرباز سوئدی در کنار دیگر نیروهای ائتلافی در افغانستان حضور دارند.

در این ای-میل که برای سرویس امنیتی سوئد نیز فرستاده شده است؛ همچنین به لارس ویلکس، کاریکاتوریست سوئدی حمله شده است.

او به دلیل کاریکاتورهایی که از پیامبر اسلام کشیده است چندین بار تهدید به مرگ شده و حتی یک بار مورد حمله قرار گرفت که جان سالم بدر برد.

به گفته پلیس سوئد انفجار اول ساعت پنج بعد از ظهر روز شنبه رخ داد و 10 تا 15 دقیقه دیگر در فاصله سیصد متری محلی که خودوریی منفجر شد، انفجار دیگری رخ داد.

نیک چایلدز، خبرنگار امور امنیتی بی بی سی می گوید با آنکه هنوز تحقیقات در مراحل ابتدایی است، اما روش انفجار شبیه اقداماتی است که پیشتر در نیویورک، گلاسگو و لندن انجام شد

oghab - فنلاند - هلسینکی
اون فنلاندی حرومزاده که 11 خارجی را با گلوله زد .واون یکی که هفت خارجی رو در سال93 کشت .این هم جوابشون .دمشون گرم .سازماندهی بهتر باید انجام بشه .
دوشنبه 22 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
سوئد کشوری آرام است امید است که دیگر تکرار نشود,, یک سوال?? این انتحاری چه ربطی به حضور سربازان سوئدی در افغانستان دارد که فرد انتحاری چنین ایمیلی نوشته ,,نمیدانم حضور و کشتن این سوئدیها در افغانستانی که بی بندوباری زیاده چه فایده ای برای دولت سوئد دارد. و شما جناب نخست وزیر سوئد چنینین حملاتی را نه تنها تو بلکه در هر جا که باشد همه محکوم میکنند خوب فکر کن یک جای کاره تان میلنگه
دوشنبه 22 آذر 1389

a.ahooraei - المان - کلن
oghab-فنلاند هلسینکی// شما توی فنلاند چی میخوای با این افکار عقب موندت. مرد ناحسابی مگه تو را باید جای دیگری اعدام کنند یا جزا کنند؟ مردم عادی چه گناهی دارند ؟ چون یه عزگل چند نفر رو تو خیاون کشته باید تویی که مهمونی و داری نونشون رو از دهنشون در میاری و میخوری, تازه واسشون مرگ هم بخوای؟ برو فکرت رو درست کن یا برگرد پیش همون هم طراز هات.
دوشنبه 22 آذر 1389

yankee - سوئد - تهران
oghab - فنلاند - هلسینکی. شعور هم خوب چیزی هست من خیلی شرمنده شدم بعد این ماجرا واقعآ آبرو ریزی هستش رفتی تو مملکتشون فحش هم بهشون میدی؟؟. لعنت به هرچی خشونت و آدم وحشی و حیوان صفت..
دوشنبه 22 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
oghab-فنلاند-هلسینکی. هی تروریست... چه ربطی به شقیقه داره? اولا بقول خودت اون فنلاندی بوده و دوما اگه گوشهای کرت را باز کنی این بمب گذاری در رابطه با چیز دیگری است. .. انسان نما!
دوشنبه 22 آذر 1389

parang - سوید - سوندسوال
بابا به این oghab - فنلاند - هلسینکی گیر ندین, دیگه فکر کنم از کامنتهاش همه فهمیدن چقدر تو فنلاند بهش خوش میگذره!!!!!
دوشنبه 22 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
oghab - فنلاند - هلسینکی . مرد الاغی خود را منفجر کرده و از 6 بمب فقط یکی فعال شده که خودش به درک واصل شده اگر سیم ارتباطی قطع نشده بود حداقل 500 نفر کشته می شدند از خارج امدن تنها حیوانیت دینت را اموخته ای اگر شهامت در تو هست همین نظر را بین فنلاندیها بیان کن تا پرتت کنند به وطنت عربستان..
دوشنبه 22 آذر 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
oghab - فنلاند - هلسینکی. مزدور اسلامی! جنایت جنایت است. لعنت بر این آیین که از امثال تو هیولاهایی ساخته که جنایت را مقدس میدانند. تو نوکر جمهوری اسلامی خجالت نکشیدی چنین کامنت مزخرفی گذاشتی؟ چطور جنایت را توجیه میکنی؟ آیا این اسلام بجز فساد و تباهی و خونریزی و ترور و عوام فریبی و ضدیت با دین و آزادی بیان و تمدن و دریدن سینه مردم بی گناه کار دیگری در این 1400 سال برای بشریت انجام داده؟ این رژیم چقدر به تو پول میدهد که در سرزمین آزاد فنلاند داری از اسلام و جنایت اسلامی دفاع میکنی؟ پس این دین تو چه نقشی در تربیت تو داشته؟ فرهنگ و شعور و وجدان تو هم که با آن تروریست فرقی ندارد! واقعا که باید به حال امثال تو گریست!
دوشنبه 22 آذر 1389

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
جمهوری اسهالی! و مزدوران آنها به برکت پول نفت و غارت کشور, اکنون مانند آب ... به همه جا سرازیر شدند و محل زیست خود را به لجن خود آلودند. فنلاند هم یکی از سرپلهای تجارتی .. پلید اسلامی, مانند این تروریست نیروی قدس در پوش دانشجو و یا تاجر با آی دیoghab
دوشنبه 22 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
عکس و تفصیل اشغال تروریست در سوئد را ببینید ... دین مولد ترور که پس از 1400 سال مرگ و نیستی باز بدنبال خونی تازه !!!!خاک بر سر اروپا که این حیوانات تروریست را از کشورهای عربی و افریقا در خود جای می دهد. ببینید. https://www.stockholmian.com/news/persiska/2010/12/015_encrypt.htm.
دوشنبه 22 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
اولاکه من خودم هشت تا کارگر دارم .ونون 10 فنلاندی گرسنه رومیدم .دوما شماهاانقدر تو غربت ذلالت کشیدید .که جرات سر بلند کردن هم ندارید .تو سرتونهم بزنن تشکر می کنید .چون روزیتون دست اونهاست .پس حساب خودتونو از ایرانی های باغیرت جدا کنید .ولچک سرکنید .
دوشنبه 22 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
سوئد یا ناتو ویا هرکشور دیگر .... میخورن به عنوان نیروهای حافظ صلح وارد کشور دیگر میشوند .ودر پارلمان خودشون گروهای فاشیستی کرسی میگیرن .خدایش (اگرمعنی زندگی بنده گیست .دوصدبار مردن به ازاین زندگیست )
دوشنبه 22 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
parang/سوئد .درست میگی من تو فنلاند هر دقیقه اش برام یک روزه .من منتظرم بچه هام بزرگتر بشن .به دلایل شخصی .. /ولی تو .از خودت سوال کن وخودت جواب بده .به تو در سوئد خوش میگذره???????????
دوشنبه 22 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
Artemos-من نظر خودم را هرکسی بپرسه میگم .شرف نداره اون کسی که دلش با زبانش یکی نباشه .در ضمن برو غیرت را از همین عرب ها وسومالی ها یاد بگیر .با وجود این همه اعمال ضد مسلمانان و ضد خارجی هنوز درمراکز پر جمعیت ظاهر اسلامی و بسیار سربلند ضور دارند .
دوشنبه 22 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
yankeeهمین اسم نشان دهنده شعورته .برو خوش باش .یانکی
دوشنبه 22 آذر 1389

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
به مزدور جمهوری اسهالی,!! ( حیف oghab که بتو بگم):. خب به من بگو که آنجا چه میکنی و بر فرض اینکه ادّعای تو درست باشد که نان هشت کارگر و 10 فنلاندی!! را میدهی( مثل اینکه این فیثاغورث نظام دچار خبط دماغ است, زیرا من که نفهمیدم که هشت تا کارگر در مجموع یا 10 فنلاندی هم اضافه بر آن که میشوند 18 نان خور !) و لابد از برکت سرمایه های غارت شده مردم ایران. ای پاسدار و یا امنیت چی رژیم!. اگر هم ادعایت درست باشد و این امکامات مالی را داری, پس چرا این فرصتهای شغلی را برای جوانان هم میهنت فراهم نکردی و در فنلاند بساط تجارت براه انداختی؟ ای سرکوبگر و مزدور رژِیم جهل و جنایت ( بخوانید پایگاه تروریستی نیروی قدس سپاه عن قلاّب اسهالی!). حال نوبت هموطنان ما در فنلاند است که مزدور و گماشته رژیم با این مشخصّات را در فنلاند شناسایی کنند( هلسینکی و یا شهرهای بزرگ دوم یا سوم این کشور)
دوشنبه 22 آذر 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
oghab - فنلاند - هلسینکی . کمتر اراجیف بگو و خالی ببند. تو جیره بگیر جمهوری اسهالی در فنلاند هستی و بس. تو اگر حقوق بده بودی که خدا رو هم بنده نبودی و اینقدر از این اسلام و تروریستهای اسلامی و جنایت مقدس دفاع نمی کردی! گشنگی و نوکری رژیم زده به مخت!
دوشنبه 22 آذر 1389

parang - سوید - سوندسوال
oghab - فنلاند - هلسینکی شما که از مردم بی دین و ایمون اینجا بدت میاد, بچه هاتو بردار ببر تو محیط بسته! چه بخوای چه نخوای محیط خیلی رو تربیتشون موثره عزیز من!!!! و چقدر خوبه که شما و امثال شما تا میاین اروپا بهتون 8 تا کارگر میدن, اگرم نباشین اروپا اصلا نمی چرخه???!!!! اصلا هم از امکانات اینجا استفاده نمیکنین!!!! ببخشید شما احتمالا مالک اینجا نیستین??? برو عمو, این حرفها رو برا کسی بزن که به اینجا وارد نباشه. ضمنا سوئد که ماه بود, الانم دانمارکم, واقعا خوش میگذره, چون یاد گرفتم عینک تعصب رو کنار بزارم و با محیط و زمان پیش برم. جوابتو گرفتی?
دوشنبه 22 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
کار خوبی کرده به امید سوختن کل اروپا در انتحاری ها و امریکا البته فراموش نشه این انتحاری ها رو خود شما ساختید اشغال صفت ها که به جان افغانستان و عراق انداختین مرگ بر امریکا مرگ بر اخوند که ..........
دوشنبه 22 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
nader jahanbaniاگه شما ها وجود داشتید که نمی امدید تو اروپا و امریکا کیس بدهید .فنلاند وکانادا و. کشور های مهاجر پذیراست .نه مفت خور سوسیال بگیر مثل شماها که داشتن 8 کارگر برای شماها محالات .بیائید عربها را ببینید 40کارگر دارند ..توسوئد 20 سال ادم هست هنوز سوسیال میگیره.شماها حتی صفرهم نیستیدکه بخواهید شناسائی کنید ......
سه‌شنبه 23 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
zebelkhanکه ....این کامنتها را اونهائیکه درایران هستند بخوانندکافی است.تا متوجه شوند.چه ...هائی مثل تو سازمان ملل با فرغون تو اروپا وامریکا خالی کرده .تازه مخالف هم هستید .نون گدائی بخورید ...اگه بیکاری یه کار نیمه وقت برات دارم ...
سه‌شنبه 23 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
parangتو سوئدماه بود الان دانمارکم .چرا .???????ودر ضمن من عینک نابینائی زنم .چشمامو باز میکنم می بینم مخصوصا دانمارکی هاچگونه به مسلمانان نگاه یکنند.به نظر بنده شماها به حقارت عادت دیرینه دارید .این واقع بینی نیست این بی هویتی و بی وجودی و بی غیرتی است.عموجان همون اندازه میفهمی که هستی ...
سه‌شنبه 23 آذر 1389

parang - سوید - سوندسوال
oghab - فنلاند - هلسینکی الان دانمارکم چون همسرم دوست داشت به وطن خودش برگرده?! نگاه دانمارکیها هم به مسلمونا, برمیگرده به شیوه رفتاری مسلمونا!!!! به نظر من شما زیادی خودکم بینی و با خودتم مشکل داری چه برسه به دیگرون. یه بار برا یکی از دوستان نوشتم, برا شما هم مینویسم, زیاد با کلمات قلنبه ور نرو, در حد درکت از کلمات استفاده کن عمو جان! تظاهر به فهم زیاد نمیتونه فهمت رو بالا ببره, فقط داری درجا میزنی..ضمنا بچه هاتم از اینجا ببر که به بی غیرتی و بی هویتی دچار نشن! راستی مگه چسبیدن به عرب و فراموش کردن اصلیت تو مسلک شما بهش هویت و غیرت میگن?? پس بذار باغیرت و با هویت همون شما باشین!!!
سه‌شنبه 23 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
parang من پناهنده نیستم که مشکلی دربرگشت داشته باشم هرچند پناهنده هاهم مشکلی ندارند.ونیازی به نوع اموزش اینجاندارم.که مشکل بی هویتی داشته باشم.من پارسی هستم وبسیارسربلند.ولی شما هرچه میخواهی باش......
چهار‌شنبه 24 آذر 1389

parang - سوید - سوندسوال
oghab - فنلاند - هلسینکی منم نگفتم شما پناهنده ای یا نمیتونی برگردی!! فقط گفتم نذار بچه هات بی هویت و بی غیرت بشن, همین. بحثی هم سر اموزش نبود!! ولی مسلما هر محیطی شرایط خاص خودشو داره که کوچکترین رابطه ای هم با هویت و غیرت!!! نداره. امیدوارم همیشه و در همه حال پارسی باشین! مسلما منم هر چیزی که میخوام, هستم..
پنج‌شنبه 25 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.