کفاشیان: گزینه اول جانشینی قطبی یک مربی بزرگ خارجی است


کفاشیان: گزینه اول جانشینی قطبی یک مربی بزرگ خارجی است

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: به دنبال یک مربی خوب و بزرگ خارجی برای جانشینی قطبی هستیم.

علی کفاشیان در خصوص حضور مسئولان ژاپنی در کمپ تیم‌های ملی ایران اظهار داشت: نزدیک انتخابات AFC هستیم و نامزدها فرصت را مناسب می‌بینند تا برای رایزنی به کشورها سفر کنند. ما نیز فرصت را غنیمت می‌شماریم و در مورد مسائل مختلف با آنها صحبت می‌کنیم. ژاپنی‌ها اعلام کردند که چنین جایی را تاکنون ندیده‌اند و برای همکاری با ایران ابراز تمایل بسیاری داشتند.
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به لابی ژاپن برای رای‌ دادن به این کشور خاطرنشان کرد: دبیرکل و نایب رئیس فدراسیون ژاپن سال‌هاست که در این کشور مشغول به فعالیت هستند، آنها برنامه خاصی دارند و برای آسیا نیز برنامه‌ریزی کرده‌اند. مشخص است که آنها به ایران سفر کردند که نظر ما را برای رای دادن به خود جلب کنند.
کفاشیان افزود: ژاپن یکی از قطب‌های آسیاست و ورزش این کشور توسعه زیادی یافته است. ما در شرق انتخاب خود را انجام دادیم و به ژاپن رای می‌دهیم حال که قرار گرفتن بن همام در راس AFC مشخص است سایر کشورها برای نایب رئیسی تلاش می‌کنند.

کفاشیان درباره انتخاب اردن به عنوان نماینده آسیا در فیفا یادآور شد: کره جنوبی و اردن نماینده‌های آسیا در فیفا بودند که ما به علت مسلمان بودن کشور اردن و همچنین قرار گرفتن آن در غرب آسیا این کشور را به عنوان رای خود انتخاب کردیم. ما بر اساس مسائل اخلاقی و همچنین وجود کشور مسلمان این انتخاب را انجام دادیم.
وی درباره حمایت‌های افرادی که ایران انتخاب می‌کند، عنوان کرد: به دنبال ضمانت اجرایی این مسائل نیستیم. مواضع دولت را در نظر می‌گیریم و بر اساس حقی که داریم نماینده مورد نظر را انتخاب می‌کنیم. اصول اخلاقی ما ترجیح می‌دهد که از کشورهای مسلمان و همسایه در جایگاه‌های مختلف استفاده شود. زمانی که ما بن‌ همام را مورد حمایت قرار دادیم کاندیداهای چین نیز حضور داشتند اما به علت مسلمان بودن وی او را انتخاب کردیم.

به گزارش فارس رئیس فدراسیون فوتبال در مورد قرارداد افشین قطبی با باشگاه شیمیزی ژاپن گفت: حق قطبی است که با هر باشگاهی که بخواهد قرارداد امضا کند. ما به هیچ عنوان وضعیت قطبی را پس از جام ملت‌های آسیا مشخص نکردیم و حتی احتمال حضور وی را بسیار کم دانستیم پس این نکته که او به دنبال قرارداد با تیم‌های دیگر باشد حق طبیعی او است. قطبی قبلا به ما گفته بود و ما نیز اعلام کردیم که اگر پیشنهاد مطلوبی به دست ما رسید به او اعلام می‌کنیم.
کفاشیان در خصوص انتخاب سرمربی تیم ملی پس از مسابقات جام ملت‌های آسیا گفت: در این مورد عجله نخواهیم کرد و از رسانه‌ها نیز می‌خواهم فرصت کافی را در اختیار ما قرار بدهند. بحث انتخاب سرمربی حساس است و باید با تمام تمرکز این انتخاب صورت گیرد. از هم اکنون به فکر آن هستیم تا بهترین گزینه را برای تیم ملی انتخاب کنیم.

وی درباره اینکه این مربی خارجی خواهد بود و یا ایرانی، خاطرنشان کرد: در وهله اول ما به دنبال سرمربی خارجی هستیم. البته به فکر مربیان ایرانی نیز خواهیم بود و تلاش می‌کنیم بهترین گزینه را برای تیم ملی انتخاب کنیم. سازمان تربیت بدنی در مورد مسائل مالی هیچ محدودیتی قرار نداده و عنوان کرده هر مربی بخواهید با آن قرارداد ببندید.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره حضور اریکسون و مارادونا در تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: مارادونا برای سرمربیگری در تیم ملی مطرح نبود و فقط بحث دیدن او و سفر به ایران مورد بررسی قرار گرفته بود. به هیچ عنوان با او و اریکسون مذاکره نکرده‌ایم هرچند که به دنبال یک مربی خوب و بزرگ خارجی هستیم. فدراسیون تمام تلاش خود را انجام می‌دهد به طور مستقیم با افراد مذاکره کند تا دست دلال‌ها از این موضوع بسته بماند.

وی درباره برخورد با افراد متخلف در مسایل اخلاقی به وجود آمده اظهار داشت: تلاش می‌کنیم در مستطیل سبز و حوزه خودمان اخلاق را به نحو احسن انجام دهیم و با افراد متخلف نیز برخورد کنیم اما در زندگی خصوصی افراد هیچ دخالتی نداریم و این موضوع به خود آنها برمی‌گردد.
وی ادامه داد: منشور اخلاقی بهترین نظارت را درباره مسائل اخلاقی بازیکنان و مربیان انجام می‌دهد اما این حوزه مربوط به داخل زمین فوتبال است نه مسائل شخصی افراد. بیرون از مستطیل سبز هر مسئله‌ای به وجود بیاید به ما هیچ ربطی ندارد و به نظر ما کسانی که آبروی افراد را می‌برند گناهشان بیشتر از افرادی است که مرتکب این خطا شده‌اند.
وی درباره حضور رسول کربکندی به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان ایران، گفت: این موضوع را نه تایید می‌کنم و نه تکذیب. باید فرصت داد تا ببینیم هرچه صلاح است همان پیش بیاید.

tanhaee - ایران - اصفهان
برو بابا شما اگه خوزه مورینیو را هم بیارین آخرش با حقارت بیرونش می‌کنین میگین مربی خوبی‌ نبود آخه تو از فوتبال چی‌ سرت می‌شه
دوشنبه 22 آذر 1389

shahram khosh maram - ایران - تهران
هر وقت این چیزا رو میگن یعنی میخواهند مایلی کهن رو بیارن.
دوشنبه 22 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.