موسوی: جریان حاکم ۲۰ سال برای یکدست کردن کشور طراحی و تلاش کرده بود


موسوی:
جریان حاکم ۲۰ سال برای یکدست کردن کشور طراحی و تلاش کرده بود

میرحسین موسوی، نخست وزیر سابق ایران

میر حسین موسوی، نخست وزیر سابق ایران، در مصاحبه ای گفته است که جریان حاکم در جمهوری اسلامی ایران بیست سال برای یکدست کردن کشور طراحی و تلاش کرده بود. در همین حال مهدی کروبی از رهبران مخالفان دولت نیز هواداران دولت را به شبیه‌سازی واقعه عاشورا برای سرکوب مخالفان متهم کرده است.

آقای موسوی در گفت و گو با نشریه اینترنتی «قلم سبز» گفته است: «بعد از انتخابات، دو ماه طول کشید که بنده اعتقاد پیدا کنم مناظره کذایی نه برای از میدان بدر بردن بنده یا آقای کروبی بلکه برای تصفیه حساب کامل با همه نیروهای رقیب و یکدست کردن کشور بوده است.»

این رهبر مخالفان دولت با اشاره به نوار سخنرانی سردار مشفق، یک مقام اطلاعاتی که سال گذشته اظهارات وی در باره انتخابات منتشر شد، گفت: «حضرات در نوار مشهور و اخیرا از قول یک روحانی بحث یک توطئه بیست ساله کرده اند، بنده می خواهم با توجه به دروغ نهفته در این ادعا بگویم که جریان حاکم در آستانه انتخابات بیست سال برای یکدست کردن کشور طراحی و تلاش کرده بود.»

دوره ای که نخست وزیر سابق ایران به آن اشاره کرده است سال های ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۸ را در بر می گیرد که همزمان با بخشی از دوره رهبری آیت الله علی خامنه ای است.

رهبر جمهوری اسلامی ایران در نمازجمعه ۲۹ خرداد سال گذشته به صراحت اعلام کرد که نظر محمود احمدی نژاد به وی نزدیک تر است و مخالفان را به دلیل اعتراض های پس از معرفی آقای احمدی نژاد به عنوان رییس جمهور به سرکوب بیشتر تهدید کرد.

میرحسین موسوی می گوید که وی «فقط یکی از هدف ها و سنگ های سر راه بوده است» و می افزاید: «ظاهرا قرار بوده این انتخابات آخرین پرده این تلاش باشد.»

وی در توضیح بیشتر گفته است که «مناظره در سایه این نگاه، معنی دیگر پیدا می کند و همچنین تصفیه هایی که از مجلس چهارم شروع شد و بعد در انتخابات بعدی گسترش یافت بهتر فهمیده می شود.»

نخست وزیر سابق ایران، مقام‌های حکومت جمهوری اسلامی ایران را متهم کرده که در دو دهه گذشته، «به دنبال حذف کردن همه فضای ملی از منتقدین و معترضین بودند؛ فضایی شبیه کره شمالی با کمی بزک مردمسالاری.»

آقای موسوی می گوید که با این نظر آیت الله جنتی، دبیر شورای نگهبان، در نماز جمعه تهران موافق است که جنبش سبز را آتش زیر خاکستر معرفی کرده بود.

آیت الله جنتی روز ۲۱ آبان ماه گفته بود که «فتنه گران و دشمنان بیکار ننشسته اند و اینها آتش زیر خاکستر هستند.»

آقای موسوی ادامه داده است: «ادامه سرکوب ها و ندیدن واقعیت ها در کنار حاکمیت دروغ و قانون گریزی و فساد و عدم کارآمدی در سیاست های داخلی و خارجی دامنه این آتش زیر خاکستر را هر روز بیشتر می کند.»

سخنان اخیر آقای موسوی سه هفته پس از تهدید غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل کشور، صورت می گیرد که گفته بود در صورت ادامه صدور بیانیه با وی برخورد قانونی خواهد شد.

آقای محسنی اژه ای با اشاره به بیانیه این رهبر مخالفان به مناسب روز دانشجو اظهار داشت: «این بیانیه به نوعی پافشاری بر مواضع قبلی بوده است. با تکرار افعال مجرمانه بر پرونده وی افزوده می شود و اگر به این اقدامات ادامه دهد با او برخورد می شود.»

در جریان اعتراض های پس از انتخابات سال گذشته هزاران نفر از مخالفان بازداشت شده و دهها نفر نیز به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شدند.

مقام های دولتی معترضان را وابسته به بیگانگان معرفی کرده و در ماه های اخیر محدودیت های شدیدی برای رهبران آنها وضع کرده اند.

در تازه ترین مورد، سایت «جنبش راه سبز» که به اصلاح طلبان نزدیک است خبر داده که ماموران امنیتی از ملاقات میر حسین موسوی با علی تاجرنیا جلوگیری کردند و زهرا رهنورد به تنهایی با وی دیدار کرد.

شبیه سازی عاشورا با وقایع ایران

در همین حال، مهدی کروبی، از دیگر رهبر مخالفان دولت، خطیبان نماز جمعه را به شبیه سازی حوادث کربلا با وقایع امروز ایران متهم کرده و گفته است: «امروز هر فرد یا گروهی بر اساس دیدگاه خود، مسائل و مشکلاتی که در اداره کشور با آن مواجه می شوند را با شبیه سازی به واقعه عاشورا به ابزاری برای سرکوب مخالفین سیاسی خود تبدیل می کنند.»

آقای کروبی در سخنان خود به اظهارات آیت الله احمد خاتمی، امام جمعه تهران، اشاره کرده که اخیرا در یک سخنرانی در دانشگاه قزوین خطاب به مداحان و مبلغان ماه محرم گفته بود: «جبهه یزید و جبهه امام حسین را در زمان حاضر برای مردم بیان کنید و فتنه یزیدی را با فتنه اخیر گره بزنید.»

رییس اسبق مجلس شورای اسلامی ایران که از سوی هواداران دولت یکی از «سران فتنه» معرفی می شود در واکنش گفته است: «در این شبیه سازی ها و مقایسه کردن های هدفمند، معترضین به نتایج انتخابات را یزید و یزیدیان خطاب می کنند! لابد آقای احمدی نژاد را امام حسین ، آقای حسین شریعتمداری را حضرت ابوالفضل و خانم رجبی را حضرت زینب می بینند و خود را با آنها قیاس می کنند.»

وی در مصاحبه با پیش‌شماره هشتم روزنامه تک صفحه ای اعتماد ملی، تاکید کرده تفاوت این دوره با آن زمان این است که «در آن زمان حکومت در اختیار یزید و عبیدالله بود و حسین و یارانش در اقلیت و غربت.»

آقای کروبی افزود: «اما اکنون آنهایی حاکمیت را در اختیار دارند که جنایت های بی نظیری در کهریزک، اوین و کف خیابان ها و حمله به مجتمع های مسکونی به نام یاران و جانشینان واقعی امام حسین در حق مردم مظلوم و بی دفاع ایران انجام دادند.»
tanhaee - ایران - اصفهان
ولم کن بابا تو هم مردم را فیلم کردی حیف جوونهأی که به خاطر حرفهای تو کشته شدن
دوشنبه 22 آذر 1389

اتیلا - اتیلا - توکیو
جناب نخست وزیر امام !؟ تا موقعه که طرفدار منش امام راه امام روش امام هستی ملت با تو نیستند ،. اگر مردم ایران به جناب عالی رأی دادند نه به خاطر نخست وزیری امام بود و نه غیره ،. فقط برای اینکه به جمهوری إسلامی بگویند( نه)به شما رأی دادند ، این را نیز پذیرا باش که سبزها دیگر به شماها وصل نیستند
دوشنبه 22 آذر 1389

evergreen - کرین لند - گرین لند
جریان حاکم ۲۰ سال برای یکدست کردن کشور طراحی و تلاش کرده بود و شما هم بیست سال خواب بودید. حالا متوجه شدید که کار از کار گذشته و همه چیزو دست گرفتن.
دوشنبه 22 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
هیچکدام از نیروهایی که تا پارسال خود را اپوزیسیون میدانستند حتی یک صدم جرات مهندس موسوی را ندارند. 30 سال فعالیت آنها نیز یک هزارم یکسال فعالیت مهندس موسوی نتیجه نداد. (یاحسین / میرحسین)
دوشنبه 22 آذر 1389

تهران - ایران - تهران
حزب آقای موسوی هاشمی خاتمی 24 سال روی کار بودند حالا حزب حاکم 20 سال برنامه ریزی کردن پس شما هم کم دروغگو نیستین
دوشنبه 22 آذر 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
bluestar - ایران - تهران. چرا خودت رو فریب میدی نوکر ولایت؟! همان پارسال هم که خودت را برای این سوپاپ اطمینان رژیم یعنی میر یزید موسوی هلاک میکردی به تو مزدور اسلامی میگفتم که مردم از امثال میر یزید عبور کرده اند. همان موقع که تو در کامنت هایت از "به اصطلاح مردم" یا همان برادران بسیجی میخواستی از کسانیکه شعارهای ساختار شکن میدهند عکس و فیلم تهیه کنند! یادت که نرفته مزدور؟ همان موقع مردم شعار میدادند "مرگ بر اصل ولایت فقیح" و "نه غزه نه لبنان, جانم فدای ایران". میر یزید از عناصر بنیانگذار این رژیم است و مصونیت دارد. معلوم است که اپوزسیون چنین مصونیتی ندارند. پس چرا رژیم میر یزید و شیخک مکار کروبی را دستگیر و محاکمه نمی کنند؟ روزی نیست که اینها را سران فتنه معرفی نکنند. پس چی شد؟ همه اش دروغ و عوام فریبی است هالو! مردم ایران از اسلام و این مظاهر بلاهت اسلامی و جنایت خسته اند. رژیم آینده ایران رژیمی سکولار خواهد بود. تو هم بهتره بری سرزمین آیاء و اجدادی ات عربستان سعودی یا عراق یا لبنان. ایران جای عربها و عرب زادگان و نوکران اسلام نیست!
دوشنبه 22 آذر 1389

بابک - ایران - سبزوار
درود بر موسوی که پوزه کفتار خامنه ای را به لجن مالید.
دوشنبه 22 آذر 1389

gogoli - ایران - تهران
zepertkhan - آمریکا - لوس آنجلس .. تا اونجایی که یادمه تو پاچه همه رو میگیری اما یکبار هم نشده که بگی مرام و مسلک خودت چیه؟ چقدر درس خوندی؟ بر چه اساسی به اعتقادات ملت ایران توهین میکنی؟ از ایجاد اختلاف تو این سایت چه هدفی رو دنبال میکنی؟ چرا فقط به حامیان موسوی گیر میدی؟ اگه ناراحتی شخصی داری ما چه گناهی کردیم که جفنگیات تورو تحمل کنیم؟ چرا دکترتو عوض نمیکنی؟ چرا قرصاتو به موفع نمیخوری؟. .
دوشنبه 22 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.