کروبی دولت احمدی‌نژاد را باعث عقب‌ماندگی کشور از کاروان توسعه خواند


کروبی دولت احمدی‌نژاد را باعث عقب‌ماندگی کشور از کاروان توسعه خواند

مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی و از سران مخالفان دولت، روز جمعه چنین اظهار نظر کرد که دولت محمود احمدی‌نژاد در سه حوزه سیاست خارجی و اقتصاد و فرهنگ حرکت قهقرایی داشته و باعث عقب‌ماندگی کشور «از کاروان توسعه» بوده است.

وی در مصاحبه با روزنامه تک‌‌صفحه‌ای اعتماد ملی با توصیف دولت محمود احمدی‌نژاد به عنوان «دولت مستقر» که مدعی است با اقدامات مدیریتی خود به سمت قله پیشرفت حرکت کرده و حتی زمان آن رسیده است که فکری هم برای مدیریت جهان داشته باشد، گفت که در زمینه سیاست خارجی بدبختی‌ها و بی‌آبرویی بسیاری به بار آمده است.

وی در این زمینه مواردی همچون قطع ارتباط کشور کوچک گامبیا با ایران و شکست ایران در انتخاب به عنوان عضو هیئت مدیره شورای زنان سازمان ملل متحد را ذکر کرد و افزود: «باید به قضیه نیجریه هم اشاره کرد که هنوز هیچ مقام مسئولی درباره گزارش نیجریه به سازمان ملل متحد مبنی بر ارسال تسلیحات و گزارش جامعی درباره ارسال محموله مواد مخدر از جانب ایران به این کشور توضیحی نداده است.»

مهدی کروبی در ادامه این پرسش را مطرح کرد که چرا قطعنامه‌هایی که اثرات اقتصادی زیان‌باری برای ایران دارد به راحتی فراموش شده و کنار گذاشته می‌شود و افزود: «معلوم است که مسئولان از درد و رنج مردم بی‌اطلاعند.»

پیامدهای سیاست‌های اقتصادی دولت محمود احمدی‌نژاد دیگر موضوعی است که مورد انتقاد این رهبر مخالفان دولت در مصاحبه‌اش با روزنامه اعتماد ملی قرار گرفته است.

او با نقل قول از آمارهای رسمی گفت: «در برخی استان‌های ایران نرخ بیکاری به ۳۰ درصد رسیده و در بیشتر مناطق صنعتی حدود ۵۰ درصد از واحدهای تولیدی در حال تعطیلی هستند و بقیه واحدهای تولیدی نیز با کمتر از ۳۰ درصد ظرفیت اسمی خود مشغول کار هستند.»

وی اشاره کرد: «این وضعیت اقتصادی در حالی به وجود آمده است که در سال‌های اخیر با گران شدن قیمت نفت، درآمدهای بی‌سابقه نفتی به دست آمده که درآمدهای نفتی این دولت بالاتر از تمام دولت‌های پیشین بوده است.»

مهدی کروبی در بخش دیگری از مصاحبه خود با انتقاد از کارنامه فرهنگی دولت به بالا رفتن درصد اعتیاد، افزایش چشمگیر میزان طلاق و خشونت اجتماعی، فرهنگ دروغ‌سازی از سوی دولت، جا افتادن ریا، تملق و چاپلوسی و کمرنگ شدن اعتماد بین مردم اشاره کرده است.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد درخواست برخی از خطیبان نماز جمعه از مبلغین و مداحان برای گره زدن «فتنه یزیدی» با جنبش اعتراضی مردم در سال گذشته در ماه محرم گفت: «امروزه هر فرد یا گروهی بر اساس دیدگاه خود، مسائل و مشکلاتی را که در اداره کشور با آن مواجه می‌شوند با شبیه‌سازی به واقعه عاشورا به ابزاری برای سرکوب مخالفین سیاسی خود تبدیل می‌کند.»

این رهبر مخالف دولت با اشاره به زمینه‌سازی برای مشابه‌سازی حوادث انتخابات سال گذشته با حوادث کربلا افزود: «در آن زمان، حکومت در اختیار یزید و عبیدالله بود و حسین و یارانش در اقلیت و غربت، اما اکنون آنهایی حاکمیت را در اختیار دارند که جنایت‌های بی‌نظیری در کهریزک، اوین و کف خیابان‌ها در حق مردم مظلوم و بی‌دفاع ایران انجام دادند.»
ekbatan2000 - انگلیس - لندن
واقعا چی باید گفت
یکشنبه 21 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
افرین, کامنت خوبی دادی !° ما بیشتر از این کامنتهای شیک و مدرن از شما انتظار داریم ! کروبی, بهترین و بزرگترین ضربه را تو میتونستی به ضحاکان اسلامی بزنی, اگر بعنوان اعتراض و نشان دادن " یکی " بودن با ما, خود را خلع لباس میکردی و با لباس شخصی بعنوان حمایت از زندانیان به ملاقاتشان میرفتی و اعتصاب غذا میکردی و و و !
یکشنبه 21 آذر 1389

bavaffa - اذربیجان - باکو
غلط کرد به روخ ما دولت هاشمی و مجلس خودشو میکشه قطلهای زنجیرهای اختلاسهای میلیاردی قراردادهای ناتمام 10 سال هزینه تونل کندوان و .....و حتی یکبار دولت هاشمی زیر سوال نبرد مردک خ.. ر گیر اورده
یکشنبه 21 آذر 1389

farhad352 - ایران - تهران
. در حکومت ننگین غارتگران تازی چه انتظاری جز غارت و کشتار ،تجاوز و چپاول از این دون مایه های تازی میتوان داشن؟. ابلهی نژاد آهنگر زاده اسرلئیلی و خامنه ای عرب زاده تازی سخت مشغول توسعه دزدی های میلیاردی خود و تخریب و کشتار ملتی هستند که با ساده لوحی ، عوام فریبی خمینی دجال را پذیرفتند و اکنون هم ذوب شدگان دلار های نفتی که در گاوصندوق مادری سید علی و ابلهی نزاد واریز شده است هر روز با دیوار گوشتی مزدوران برای خود ملتی چند هزار نفر دست بوس را برای نمایشات مضحک روزانه به اقصا نقاط به سگ دویی وا میدارن. ننگ و نفرین بر تمامی اجنوی های حاکم و حامیان مزدور و مردم کش ایران. سرنگون باد حکومت و دین تازی. برقرار باد تلاش مردان و زنان ایران در بر اندازی این رژیم سفاک و منحوس تازی.
یکشنبه 21 آذر 1389

shir o khorshid - ایران - اصفهان
یقینا اسلام باعث عقب ماندگی کشور شده و 1000سال است که شما عیب عقب افتادگی کشور را به گردن حکومت هایی انداختید که مدعی بودید اسلام ناب در آنها جا ندارد.ما الان 30سال طعم این اسلام ناب را کشیدیم بقیه چیزها هم تقلای بازیگونه شما برای جلوگیری از نابودی کامل دین در اذهان مردم است
یکشنبه 21 آذر 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
شما بلاخره لپ مطلب رو انداختید بیرون ........قربون اون دهنت ..صورتت رو بیار جلو لطفا که من روی چند تا ماچ بزنم و از بوی گلاب عمامتون لذت ببرم!!. . چند وقت دیگه عرب ها و پاکستانی ها و غربی ها با موشک هاشون کاروان دولت احمدی نژاد را هل خواهند که سریع تر برونه !!!
یکشنبه 21 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
درود به شیخ شجاع امیدوارم هرچه زودتراین لباس لعنتی آخوندی را از خودت دور کنی تا مردم بیشتر بهت اعتماد کنند  
یکشنبه 21 آذر 1389

nazli_akrami - ایران - تبریز
آقا مهدی انگاری خودت یادت رفته بنیاد شهید چی میکردی هااااا. یه جوری حرف میزنه انگار که اصلا کسی نمیشناسدش. بدبخت تو اگه خیلی زرنگی برو یکم عربی یاد بگیر که تنها درسیه که تو حوزه یاد میدن و متاسفانه اون رو هم یاد نگرفتی. یادت که هست خلیج دول ع...رب...ی رو با دول خلیج ع....ر...ب....ی ...... واقعا که
یکشنبه 21 آذر 1389

saeedazar76 - کره - سئول
خوب معلومه این احمقی نژاد طرز فکر و نگرشش به انسان های دوره رونسانس میخوره نه سال 2010!!!!!!
یکشنبه 21 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
Khosh.bavar ایران-یزد درود بر تو هموطن.
دوشنبه 22 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
واقعا آدم از خواندن کامنتهای یک عده مزدور ساندیسی که به اسم مخالف نظام به کروبی توهین میکنند متاسف میشه. من که شرمم میاد اینها رو ایرانی بدونم
دوشنبه 22 آذر 1389

a.ahooraei - المان - کلن
اگه یکدوم از اینها, این پشم هاشون رو می تراشیدن و عمامه هم از سر بر میگرفتن, الآن این ملا ها برگشته بودن حجاز و عراق و لبنان و از هر جایی که جدشون اومده بود و تموم این سیدهای پس موندۀ اعراب هم یا کلمۀ سید رو از تو شناسنامش پاک میکرد یا با همین عربزادگان بر میگشت به دیارش. از ایرانیهای محترم که احساس ایرانی بودن دارن خواهشن برن و هر چه زودتر این کلمۀ سید رو از توی شناسنامه هاشون در آرن.
دوشنبه 22 آذر 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
آی کیو خلیج دول عربی که از خلیج عربی خیلی بدتره!!یعنی خلیج نه فقط اسمش خودشم کلا مال عرباست و ایران پشم!!
دوشنبه 22 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه. - پاریس
bluestar - ایران - تهران . مگر خود تو ایرانی هستی که شرمت می اید?? منهم شرم می کنم که زادگاه امثال من و تو یکیست بسیجی سبز!!!!!شما تمام کاسه کوزه ها را سر عنتری نژاد می شکنید تا تمام جنایات اعدامها دزدیها تجاوزات 30 سال قبل از انتخابات را توجیه کنید کووووووووووور خوانده اید.
دوشنبه 22 آذر 1389

بابک - ایران - سبزوار
دولت بی شرف همینه دولت اراذل و اوباش همینه
دوشنبه 22 آذر 1389

zebelkhan - آمریکا - لوس آنجلس
سخنان این شیخک مکار نوعی فرافکنی است. بهتر آن است که بگوییم اسلام باعث پسرفت و عقب ماندگی ایران در این 30 سال و تمام مسلمین در این 1400 سال بوده. از زمانی که محمد بت اعظم مکه یعنی " اللات " را به آسمان برد و او را خدای احد و واحد یا " الله " معرفی کرده و پایه آیین اسلام را بنا نهاد و وعده داد که برابری و برادری و عدل و مساوات و رفع برده داری را برای بشریت به ارمغان می آورد 1400 سال میگذرد. حتی در دوران محمد نه تنها هیچیک از اینها محقق نشد بلکه بعد از هجرت عملا آیین محمد خود به نظامی قدرت طلب و مخالف آزادی و حکومتی سرکوبگر بر پایه رعب و وحشت مبدل گشت. اسلام همواره با خون ریزی زنده بوده و بجز دشمنی با علم و ترویج خرافه و گسترش فساد و برادرکشی و عقب نگه داشتن جوامع کار دیگری انجام نداده است.
دوشنبه 22 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
اخه نیست زمانی که ایشان رئیس مجلس بودند .ایران پیشتازه توسعه و صنعت در دنیا بود . دزد بی ناموس.
دوشنبه 22 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - فرانسه. - پاریس - از تو بیشتر ایرانی هستم بی وطن
سه‌شنبه 23 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.