گزارش‌ها از وخامت حال چند زندانی سیاسی در ایران


گزارش‌ها از وخامت حال چند زندانی سیاسی در ایران

نسرین ستوده خواستار "لغو همه احکام ناعادلانه صادر شده بعد از انتخابات" شده است

اخبار رسیده از ایران از وخامت وضعیت جسمانی نسرین ستوده، وکیل، محمد نوری زاد، مستندساز، عیسی سحرخیز، روزنامه نگار و حسن شهابی، فعال کارگری حکایت دارد.

رضا خندان، همسر نسرین ستوده، امروز ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) در گفت و گو با بی بی سی فارسی گفت که همسرش از دوشنبه گذشته اعتصاب غذای مجددی را آغاز کرده است.

آقای خندان افزود که خانم ستوده، به خاطر اعتصاب غذا به حدی ضعیف شده که در تماس تلفنی امروز، نتوانسته است از وقتی که برای صحبت با اعضای خانواده خود داشته به طور کامل استفاده کند.

نسرین ستوده پیشتر هم در اعتراض به بلاتکلیف ماندن در زندان دست به اعتصاب غذا زده بود، اما در پی قول قاضی پرونده مبنی بر ادامه نیافتن دوران بازداشت، به اعتصابش پایان داده بود.

در پی عدم تحقق وعده قاضی، خانم ستوده پنج روز پیش طی تماس با خانواده خود اعلام کرد که مجددا "اعتصاب غذای خشک" را تا رسیدن به خواسته‌های خود آغاز می کند.

رضا خندان به بی بی سی فارسی گفت که همسرش نسرین ستوده، به خاطر اعتصاب غذا به حدی ضعیف شده که در تماس تلفنی امروز، نتوانسته است از وقتی که برای صحبت با اعضای خانواده خود داشته به طور کامل استفاده کند.

به گفته همسر خانم ستوده، وی این بار اعلام کرده که برای پایان دادن به اعتصاب غذایش خواسته ای شخصی ندارد و خواستار "لغو همه احکام ناعادلانه صادر شده بعد از انتخابات" است.

همزمان، فاطمه ملکی، همسر محمد نوری زاد در مصاحبه با بی بی سی فارسی گفت که همسرش در اعتراض به فشارهای وارد شده بر وی در زندان و همچنین برگزاری یک "دادگاه چهار دقیقه ای و صدور حکم بدون حضور وکیل"، دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

خانم ملکی با اشاره به "زانودرد شدید" و "عفونت دندان" آقای نوری زاد، از دچار شدن او به "بیماری شدید پوستی" در داخل زندان خبر داد.

وی با هشدار به مقام های مسئول ایران در مورد وضعیت جسمانی آقای نوری زاد، گفت که شوهرش اظهار داشته "خونش به خون عاشورا پیوند خواهد خورد."

سایت جرس همچنین دیروز گزارش کرد که عیسی سحر خیز، که به دنبال خونریزی داخلی در بهداری زندان رجایی شهر تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، در شرایط نامساعد جسمی به سر می برد و زیر چادر اکسیژن است.

عیسی سحر خیز، که به دنبال خونریزی داخلی در بهداری زندان رجایی شهر تحت عمل جراحی قرار گرفته بود، در شرایط نامساعد جسمی به سر می برد است.

بنا به همین گزارش، با وجود آنکه محل عمل جراحی آقای سحرخیز عفونت کرده و او به مراقبت های ویژه پزشکی احتیاج دارد، دادستان تهران با خروج وی از زندان و انتقال به بیمارستان موافقت نکرده است.

عیسی سحرخیز هفته‌ گذشته در پی درد شدید به بهداری زندان رجایی شهر منتقل شد و سپس تحت عمل جراحی قرار گرفت.

او سه روز پیش با انتشار نامه سرگشاده ای به عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران، زندانیانی همچون خود را "گروگان مقام‌های سیاسی و امنیتی" دانسته بود.

این اخبار در شرایطی منتشر شده که بنا به گزارش‌های دیگری از تهران، رضا شهابی، عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران نیز امروز در پی وخامت وضعیت جسمانی اش به بیمارستان منتقل شده است.

وی از هفته قبل، در اعتراض به تداوم بازداشت و بلاتکیفی وضعیت پرونده خود دست به اعتصاب غذا زده و گفته بود که تا روشن شدن وضعیتش به اعتصاب ادامه خواهد داد.

feminism - انگلستان - لندن
قابل توجه کاسه داغتر از آش "منوچهر متکی" , که برای دانشجوهای معترض انگلیسی ننه است برای زندانیهای رنجور و در مانده ایرانی زن بابا !! اگه وجودشو داری این ظلم و ستمها رو محکوم کن, خاطر نوازی دیگران پیشکش .
یکشنبه 21 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
محمد نوری زاد : روز عاشورا ، جنازه ام را بر سرشان می کوبم ! https://nurizad.net/?p=1641
یکشنبه 21 آذر 1389

farhad352 - ایران - تهران
. در مملکت ملا خدایی ما بقول جهنمی شیطان صفت بیشرف حرام زاده هر حرف و سخنی که برای دفاع از حقوق انسانی گفته شود ملا گدا علی را آشفته میسازد. . چون این ابله نوکیسه گدازاده و تمام همراهان مزدور بیشرفش میدانند که حرف منطقی که مبنای اصول انسانی باشد اگر پذیرفته شود دیگر گدا علی حرام زاده تخت سلطنتی ندارد تا ابلهی نژاد و لشگر همراهش با چپاول و غارت ملت ایران بتوانند همچنان بر اریکه قدرت بنشینند و به غارت های خود نظیر محمد تازی و تمامی حرام زاده های دین قتل و کشتار عربی ادامه دهند. آری هموطن برای کوتاه کردن این ابلهان متجاوز قاتل بیوجدان حرام زاده باید دست در دست هم داده تا این حکومت ضد ایرانی بیوجدان و بیشرف آخوندی را هرچه زود تر سرنگون ساخته و جسم مهمل و مفتخور آنها را به طناب دار . مکافات آویز کنیم. درود بر وطن پرستانی که در بر اندازی این رژیم خونخوار از هر لحظه زندگی خود نهایت بهره را میبرند.
یکشنبه 21 آذر 1389

gomgi - ایران - تهران
بابا شما دیگه کی هستین آدم باید جلوی شما زانو بزنه این خانم ستوده نشون داده از خیلی از این مردها مرد تر و پردل و جرات تره.... زنده باد همه قهرمان های آزاده آیران
یکشنبه 21 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
زنده باد دانشجویان شجاع و ازاده ایران.تمام فشارها انتقام زخمی است که روز 16 اذر به دیکتاتور وارد شد.با وجود خفقان بیسابقه در دانشگاهها جوانان دلیر چنان تودهنی به رژیم زدند که مثل دیوانگان کف به لب اورده.....پاینده باد جنبش ازادیخواهی ایران.
یکشنبه 21 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
چیزی نمیتونم بگم, چون هرچی بگم مثل این است که بالای گود نشستم و میگم لنگش کن! زبانم قاصر و رویم سیاه! فقط تنها چیزی که در این رابطه میتونم بگم این است که در درگاه یزدان پاک دست دعا بالا کنم و برای این افراد دعای خیر و سلامتی و ازادی هرچه زودتر کنم. به امید نابودی هرچه زودتر رژیم خونخوار و پلید چمهوری اسهالی. مرگ بر علی چکه ای و طرفدارانش. امین
یکشنبه 21 آذر 1389

jazab - ایران - تهران
خوب همه مریض میشن چه ربطی داشت؟زندانه دیگه خونه خاله که نیست...ناراحتی کار خلاف نکن.
یکشنبه 21 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
jazab - ایران - تهران . ??? دفاع از حقوق ضعفا کار خلافه??????ای ننگ بر تو
دوشنبه 22 آذر 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
اظهار داشته "خونش به خون عاشورا پیوند خواهد خورد.". بابا دست بردار همین تازی ها و تازی پرستها این بلا رو سرت آوردند!کی میخوای بفهمی؟
دوشنبه 22 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
jazab_iran اگر دفاع از ازادگی و ازاد اندیشی خلافه,نفس کشیدن تو هم غیر قانونی و جرمه. چقدرتو باید نامتعادل ظالم ناسالم بی عاطفه سرد.... باشی که اینگونه فکر کنی .
دوشنبه 22 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.