ایران برخورد پلیس بریتانیا با دانشجویان معترض را محکوم کرد


ایران برخورد پلیس بریتانیا با دانشجویان معترض را محکوم کرد

در جریان اعتراضات اخیر دانشجویی در لندن، برخوردهای خشنی میان پلیس و گروهی از معترضان اتفاق افتاد

منوچهر متکی، وزیر امور خارجه ایران "سرکوب" و "برخورد خشن" پلیس لندن با دانشجویان معترض به افزایش هزینه تحصیلات عالیه در بریتانیا را محکوم کرد.

آقای متکی روز شنبه ۲۰ آذر (۱۱ دسامبر) گفت: "جمهوری اسلامی ایران تحولات انگلیس را با دقت تحت نظر دارد و همزمانی ضرب و شتم دانشجویانی را که در پی طرح خواسته های صنفی خود بودند با روز جهانی حقوق بشر، مایه تأسف می داند".

او از دولت و پلیس بریتانیا انتقاد کرد که "به جای گفت و گوی مبتنی بر منطق"، از ابزار سرکوب و فشار استفاده می کنند.

گروه بزرگی از دانشجویان و دانش آموزان بریتانیایی، روز پنجشنبه و همزمان با نشست پارلمان بریتانیا برای بررسی طرح افزایش هزینه های تحصیلات دانشگاهی در این کشور، در اعتراض به این طرح در خیابان های اطراف پارلمان تجمع کردند که در مواردی به برخوردهای خشن با پلیس انجامید.

مرکز فوریت های پزشکی لندن و پلیس این شهر همان روز اعلام کردند که شش دانشجو و شش مأمور پلیس در این درگیری ها زخمی و به بیمارستان منتقل شده اند.

پلیس می گوید که گروهی از تظاهرکنندگان قصد داشتند از مسیر از پیش اعلام شده توسط برگزارکنندگان خارج شوند و جلوگیری از این کار لازم بوده است.

عده ای از دانشجویان معترض هم از اینکه گروه دیگری از معترضان دست به تخریب اموال عمومی و خشونت زدند، گلایه مند بودند.

در این حال آقای متکی از دولت بریتانیا خواسته است که در مقابل اعتراض های دانشجویی خویشتنداری کند.

سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه های ایران هم با انتشار بیانیه ای به برخورد پلیس بریتانیا با معترضان واکنش نشان داده است.

در این بیانیه آمده است: "جهان شاهد ضرب و شتم دانشجویان و خرد شدن استخوان های جوانان معترض به حکومت پادشاهی انگلستان بود و مردم جهان به عینیت، دروغی بودن تمامی ادعاهای حقوق بشر غرب در نظام لیبرال دموکراسی را از نزدیک مشاهده کرده و در این میان مردم انگلستان و به خصوص دانشجویان بی دفاع انگلیسی، طعم آزادی و حقوق بشر ادعایی حکومت انگلستان را زیر باتوم ها و مشت ها و لگدهای پلیس این کشور چشیدند".

بسیج دانشجویی دانشگاه های ایران با اعلام همدردی با دانشجویان و جوانان بریتانیایی، خواهان "ایجاد فضایی آزاد و دموکراتیک برای پیگیری مطالبات دانشجویان و مردم انگلستان" و همچنین محاکمه دولتمردان بریتانیایی در دادگاه های بین المللی شده اند.

وزیر امور خارجه ایران هم در اظهارات امروز خود دولتمردان بریتانیایی را به طعنه "مدعیان حمایت از حقوق بشر و دموکراسی" خوانده است که به نظر می رسد پاسخی به اعتراض های آنها به آنچه نقض حقوق بشر در ایران می خوانند، باشد.

دولتمردان غربی می گویند که حکومت ایران به منتقدان خود اجازه برگزاری تجمع یا تظاهرات نمی دهد و مأموران نظامی و انتظامی این کشور با تجمع های مسالمت آمیز مخالفان دولت با خشونت برخورد می کنند.

hafeze shirazi - ایران - تهران
خیلی وقاحت می خواهد که وقتی خودشان با دانشجویان این کردار و رفتار را دارند , به کشورهای دیگر خرده بگیرند. انگار فراموش کرده اند که چه تعداد از دانشجویان در زندان هستند. البته فراموش نکرده اند بی شعور هستند و همه اعمالشان با نفهمی همراه است
یکشنبه 21 آذر 1389

ekbatan2000 - انگلیس - لندن
بابا اینا دیگه کی هستن اخرشان بخدا
یکشنبه 21 آذر 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
لطفا ساکت شوید هیچکس خریدار این اعتراض هاى باسمه اى و آبکى شما نیست
یکشنبه 21 آذر 1389

آندرلاین - ایران - قزوین
فکر میکنم به عنوان جک پایان سال انتخاب بشه
یکشنبه 21 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
متکی بلا گرفته, تو دلت بحال بچه های ایرانی بسوزه ! حالا فکر میکنی, با این اعتراضت و داشتن یک عینک روی بینی ات, روشنفکر و دمکرات شدی !?
یکشنبه 21 آذر 1389

طالب حق - ایران - تهران
آخه نمیدونم به اینا چی باید گفت؟ دست پیش رو گرفتن پس نیافتن. آخه بی شرف بی شعور یه خورده بترس از اون خدایی که متاسفانه هیچ اعتقادی بهش نداری. فکر این رو بکن که تویی که الان داری هارت و پورت میکنی و بعد از انتخابات خودمون کور بودی و ندیدی که جوون های خودمون رو میکشن و صدات در نیومد، ممکنه اون دنیا کور و کر محشور بشی که ان شاء الله میشی. خیلی دوست دارم بدونم اگه دانشجوهای خودمون هم به کارهایی که توی دانشگاه انجام میشه مثل دانشجوهای انگلیسی اعتراض میکردن اینا چه جوری برخورد میکنن...
یکشنبه 21 آذر 1389

togyan - انگلیس - لندن
جوک با مزه بود.
یکشنبه 21 آذر 1389

بچه شمرون - هلند - روتردام
از ملا پر رو تر خودشه البته تو حوضه کارائی رو یادمیگیرن که روشون زیاد میشه
یکشنبه 21 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
دیگ به دیگ میگه روت سیاه .در کاروانسرا را میشه بست، اما دهن گشاد تو را نمیشه بست !انگلیس اجازه تظاهرات را مانع ندانست ولی چون بیش از حد شلوغی کردند و به خودرو ولیعد انگلیس هجوم بردند که . منجر به درگیری شد, نه مثل رژیم شما که جونها را از طبقه پنجم خوابگاه زنده به پایین پرت کردید و همینطور دستگیری و مستقیم به کهریزک و با وحشیترین شیوه شکنجه و تجاوز کردید, و روز روشن وسط خیابان جلوی دوربینهای رسانه ای سینه شان را شکافتید ,خجالت بکشید نامردها دیگه. چقدر ریاکاری ننگتان باد
یکشنبه 21 آذر 1389

vahid4414 - امارات - دبی
خودشون سرکرده اشوبگرا و سرکوبگران بعد میان از انگلیس ایراد میگیرن. متکی جون تو که لالایی بلدی چرا خودت خوابت نمیبره
یکشنبه 21 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
متکی پاچه خور, این دانشجویان خواستند از مسیر اعلام شده خارج بشن که نیروی امنیتی فقط خواستن انها از مسیر تعیین شده خارج نشن و مطمئنا درگیری را اول دانشجویان شروع کردن. همانطور که از خبرها پیدا است تعداد 6 دانشجو و 6 پلیس زخمی شده اند! البته در اینجور کشورها خراشیدگی بدن حتی بصورت خیلی جزئی را هم زخمی اعلام میکنند! البته بخاطر این نوشتم مطمئنا, چون میدانم مردم انگلیس مردم خون گرم و ماجراجویی هستند و سر هر چیزی الم شنگه بپا میکنن! مثلا اگه یک تم فوتبال مورد علاقه خوب بازی نکند مردم حتی شهر را ویران میکنند. تو گه خیلی مردی و اعتراض کنی برو به دولت خودت اعتراض کن که مردم و دانشجویان را نه فقط زخمی بلکه میکشند.
یکشنبه 21 آذر 1389

antidictatour - فرانسه - پاریس
هزاران زندانی سیاسی تو زندانهای ایران به خاطر ابراز عقیده زیر شکنجه قرون وسطائی دارن جون میدن. واقعا سنگ پا کجا میفروشن بعضیها برن یک چنتا بخرن ?
یکشنبه 21 آذر 1389

kafar - المان - اخن
رو نیست که .....
یکشنبه 21 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
اخییییییی جیگر سید علی خون شد.....
یکشنبه 21 آذر 1389

antidictatour - فرانسه - پاریس
اینقدر مارو نخندونین گوگوریای با نمک.
یکشنبه 21 آذر 1389

reza.paris - ایران - تهران
عجب روحی دارند این اخودها تو روز روشن مثل سگ دروغ میگن
یکشنبه 21 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
دمت گرم درود بر عزت ایرانی به امید روز سر بلندی مرگ بر اخوند مرگ بر امریکا
یکشنبه 21 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
در ولز هم چندتا زندان به سبک کهریزک ساختند.
یکشنبه 21 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
منوچهر خان رفتار پلیسهای خدمتکار و وظیفه شناس اینجا به هیچ عنوان قابل مقایسه با پاسداران و بسیجی های مزدور و قاتل که دست پرورده جلادهایی چون شما هستند نیست. اول عامل قتلها , شکنجه ها و تجاوز به زندانیهای مملکت خودت رو محکوم کن بعد برای دیگرانی که وجود و بودن تو را بیمصرف میداننداظهار نظرکن.
یکشنبه 21 آذر 1389

MNS - امریکا - مورگن هیل
رو که رو نیست سنگ پا قزوین است
یکشنبه 21 آذر 1389

reza.paris - ایران - تهران
عجب روحی دارند این اخودها تو روز روشن مثل سگ دروغ میگن
یکشنبه 21 آذر 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
ملا فرزند خانه های عفاف و وقاحت بی پایان / بی شرفها ایا در غرب جوانان معترض سلاخی می شوند???حقا که از شما وقیحتر در جهان نیست.
یکشنبه 21 آذر 1389

kio - نروژ - برگن
ابکش به کفکیر میگه 9 سوراخ داری!!!!!
یکشنبه 21 آذر 1389

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
بخدا راههای دیگری رو هم میشه پیدا کرد برای دلقک شدن , آخه این چیه اینها میگن :(
یکشنبه 21 آذر 1389

Negah* - المان - فرانکفورت
متکی جون عمت ,از اون رهبر بی امتت اجازه یه راهپمایی سکوت را برای ملت ایران تقاضا کن البته بدون سگهای هار خامنه ای که دنیا ببینه ودیگه به این اراجیفی که گفتی نخنده ..احمق متکی در حکومت توتالیتر واستبداد . اسلامی این مزخرفات چیه میگی .بابا تو دیگه کی هستی
یکشنبه 21 آذر 1389

hamid47 - ایران - شیراز
کی گفته که مسئولین ایرانی بلد نیستن جوک بگن؟؟؟!!!!!!!!!!!
یکشنبه 21 آذر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
به نظر من هم برخورد تند پلیس انگلیس با دانشجویان بسیار بی رحمانه و بدور از انسانیت بود.
یکشنبه 21 آذر 1389

mehrabooon - ایران - تهران
Negah* - المان - فرانکفورت .کاملا باشما موافقم.اگر اینا وجود دارند یک روز فقط یک روز اجازه راهپیمایی سکوت رو بدن ببینند یک من ماست چقدر کره داره!واقعا اینا خیلی پررواند.
یکشنبه 21 آذر 1389

شب قطبی - امارات - دبی
نه؟بابا نکنید نسازید.این شوخیها به ما نمیادا.از این شوخیها نکنید بد اموزی داره.محکومیت برخورد پلیس انگلیس با دانشجویان معترض اون هم از ظرف ایران؟جوک بامزه ایی بود.
یکشنبه 21 آذر 1389

persian lost - ایران - تهران
با اینکه ضرب و شتم دانشجویان در انگلیس محکوم است ولی اینا دیگه خیلیییییییییییییییییییییی رو دارن ، خییییییییییییییلی...
یکشنبه 21 آذر 1389

Fareed - ایران - تهران
البته اینو درست میگن خشونت پلیس ایران به اندازهٔ پلیس انگلیس نبود .با ملایمت با وانت از روی بچهای مردم رد شدن یا با ملایمت بچه های مردمو از پل پایین پرت کردن.
یکشنبه 21 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
وقاحت در نظام ولایت وقیح حد و مرز نداره؟!!! جانور انسان نمایی مثل متکی رو باید توی باغ وحشی بنام جانوران ولایت وقیحی نگه داشت. کثافت بی شرم و جنایتکار
یکشنبه 21 آذر 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
سر وافور و منقل سلامت ..تو چیکار داری به دانشجویان ارمنی انگلیسی اینا که همشون کافرند بابا!!. از نوع خوبش. دانشجو ایرانی گرفتار شده تازیه که تو ایران رو گله گله میبرن زندون..بابا برو اتم بازی کن و اسکناس های یوروت بشمر دفاع از دانشجو انگلیسی پیشکشت !! . یه لطفی بهت میکنم بیا یه متکا بهت بدم زیرت سردش نشه !!
یکشنبه 21 آذر 1389

dara20 - ایران - تهران
دولت جنایتکار و فاشیستی اخوندی . خورده که چنین اراجیفی تاف داده. کثافتهای اسلامی دولت پفیوز انگلیس حداقل مثل شما دانشجویان و معترضین را به گلوله نبست و به احدی از بازداشت شدگان تجاوزی جنسی نکرد و در زندان کسی را زیر شکنجه به قتل نرسانید. اخوندهای پفیوز و مزدوران دونمرتب ... رژیم ... شوید ... متعفن.
یکشنبه 21 آذر 1389

Negah* - المان - فرانکفورت
دولت ایران ودولت نشینان . سختی رگ انسان دوستی و بشر دوستی اشان ورم کرده و از باب «مرگ خوب است اما برای همسایه» یادشان افتاده که تظاهرات های قانونی نباید سرکوب بشوند و نیروهای انتظامی باید در برخورد هاشان رعایت کرامت انسانی را بکنند و دولتی که مردم را سرکوب کند دیکتاتور است و آی کجایید که در محرم الحرام خون دانشجویان انگلیسی را ریختند و کذا و کذا و هکذا …. اما ظرافت مطلب و نکته اش این است که فکر نمی کنم هیچ بشر و هیچ انسانی کتک زدن انسان های بی دفاع را تایید کند و یا در برابر سرکوب مردم توسط دولت، دولت ها را تشویق کند. اینگونه رفتارهای وحشیانه مانند پرت کردن انسان ها از روی پل، رد شدن ماشین از روی انسان های بی دفاع، کتک زدن مردم بی پناه که همه در انگلستان اتفاق افتاده است به هیچ وجه مورد تایید نیست. دولت انگلستان و امریکا و هر دولت دیگری هم که این کارها را بکند حداقل به لحاظ سیاسی دچار اشتباه جبران ناپذیری شده است.
یکشنبه 21 آذر 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
می بینم آقای متکی (بیخودی الملک) زبان باز کرده و طبق معمول یک مشت لا طائلات تحویل می دهد. دفاع متکی از حقوق بشر دانشجویان انگلستان(!!!) .پس چرا از سرکوب,حبس های طولانی, شکنجه و کشتار وحشیانه دانشجویان به دولتمردان ایران اعتراض نکردی! الحق که سران حکومت استبداد-دینی مصداق کامل مفاهیم حماقت و وقاحت و رذالت اند.
دوشنبه 22 آذر 1389

cyrus0007 - استرالیا - بریزبن
بابا اینا دیگه کی هستن
دوشنبه 22 آذر 1389

ramin55 - ایران - شاه رود
دم مموتی گرم . چقققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققققدر باید رو داشت
دوشنبه 22 آذر 1389

shirin** - کانادا - اتاوا
ای جاننننننن.چقدر اینها انساندوست بودند و ما خبر نداشتیم.باعث خنده ام شد و کمی منو از کسلی در اورد
دوشنبه 22 آذر 1389

khosrow60 - سوئد - سوئد
اخه داماد قاتل وادمخور . بریتانیا اربابتانه اولا .دوما بتو ورهبردیکتاتورت خونخواران دیگر مربوط نمیشه .اگر توبیل زنی برو در خودت رابیل بزن .شما تابحال هزاران دانشجورا تجاوز وتیرباران ویا اعدام وتو خیابان به گلوله بستین.پس سرتو بزارزمین وبمیر.یادت باشه توی هرامزاده به دانشجو وغیر دانشجو اول تجاوز میکردی که دختر نباشندوبعداعدامشان میکردیدوفردا چادورو مهریه ان مبارز رابرای خانوادش میفرستادی قاتل.برای همین لقب داماد گرفتی.بموقعش حسابت را ملت ایران خواهدرسید.زنده دمکراسی ودرودبه همه جانباختگان راه ازادی.
دوشنبه 22 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.