غذای کم‌ کالری و جوان ماندن ماهیچه ها


غذای کم‌ کالری و جوان ماندن ماهیچه ها

استفاده از غذاهای کم‌ کالری و قدری نرمش ‌های سبک،‌ نه تنها از تحلیل بافت ماهیچه ‌ای در دوران پیری جلوگیری می‌ کند، ‌بلکه به سالم ماندن ارتباط سلول ‌های عصبی نیز کمک می ‌کند و از عوارض پیری جلوگیری می ‌نماید.

یکی از مهم ‌ترین مشکلاتی که افراد با افزایش سن مجبور می ‌شوند با آن دست و پنجه نرم کنند، تحلیل رفتن بافت ماهیچه ‌ای بدن است. شواهد حاکی از آن است که همین مسئله باعث افزایش خطر جراحت در افراد مسن هم می‌ شود. اما چه می ‌توان کرد تا بتوان ماهیچه‌ ها را جوان نگه داشت و از بسیاری عوارض پیری مخصوصا در زمینه ‌های حرکتی دوری کرد؟ ظاهرا جواب به تغذیه دوران جوانی برمی ‌گردد.

تکنولوژی ‌ریویو در گزارش خود به مطالعه جدید محققین در مورد تحلیل ماهیچه ‌ها در سنین بالا پرداخته است. به نظر می ‌رسد مهم‌ ترین عامل پیشگیری کننده،‌ رژیم‌ غذایی سرشار از مواد غذایی لازم و بسیار کم کالری است. به گفته محققین، استفاده از مواد غذایی که کالری بسیار کمی دارند در کنار نرمش‌ های نه چندان سنگین،‌ می‌ تواند در دوران پیری بافت ماهیچه ‌ای را جوان نگه دارد.

همچنین به نظر می ‌رسد که این دو عامل روی ارتباط سیستم عصبی و ماهیچه ‌ها هم تاثیرگذار باشند. با این که این روزها مطالعات فراوانی در مورد بیماری‌ های سالمندی مانند آلزایمر انجام می ‌شود، ‌اما پزشکان معتقدند که ما هنوز در مورد تاثیر سن بر سیستم عصبی چیز زیادی نمی ‌دانیم.

یکی از مهم ‌ترین مشکلات حرکتی در دوران سالمندی،‌ به مشکلات ارتباطی سیستم عصبی حرکتی و ماهیچه‌ ها مربوط می‌ شود. مطالعاتی که بر روی گونه‌ های مختلف موجودات، ‌و نه تنها انسان، ‌انجام شده ‌است، ‌نشان می ‌دهند که با بالا رفتن سن، ‌در نقطه برقراری ارتباط سلول ‌های عصبی ناهماهنگی‌ هایی دیده می ‌شود. بر اساس این مطالعه جدید، ‌به نظر می ‌رسد بین مصرف مواد غذایی کم کالری و سالم ماندن نقطه ارتباطی سلول‌ های عصبی ارتباط معناداری وجود دارد.

khosh bavar - ایران - یزد
به گفته این سایت: کباب نخوریم, چون سرطانزاست ! چون گوشت گرانه, بهانه خوبیه که نخرم و نخورم !° ولی اینطوریکه این سایت محترم تصمیم گرفته, تا ما را از بیغذایی نکشه, دستبردار نخواهد بود °!° چشم, از این به بعد فقط نون و پیاز میخورم, راضی شدید حالا ╬ !
شنبه 20 آذر 1389

شکلات - ایران - تهران
khosh bavar - ایران - یزد* تو اوکراین هستی ؟ آخه اینجا اسم کشورت برعکس همیشه که ایران میافتاد، اوکراین نوشته شده . اگه اوکراینی پس هوا حسابی سرد و برفی و تمیزه . جای ما خاااالی
دوشنبه 22 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.