ماجرای پرونده جنایات شغال سیاه


ماجرای پرونده جنایات شغال سیاه

پرونده "شغال سیاه " که یک زن و نوه‌ 9 ساله‌اش را به طرز فجیعی به قتل رسانده بود، امروز در دادگاه کیفری رسیدگی شد.

عصر 12 مرداد سال گذشته، مأموران پلیس آگاهی شهرستان ورامین از وقوع قتل دلخراش یک زن مسن و نوه 9 ساله وی در خانه دختری او، باخبر شدند.

زن میانسالی که در این حادثه مادر و دخترش را از دست داده بود،‌ به مأموران گفت: صبح زود از خانه به همراه شوهرم خارج شدم، اما عصر که برگشتیم با اجساد مادر و دخترم که سرشان بریده شده بود مواجه شدیم. مقداری از طلاهای مادرم و یک گوشی تلفن همراه به سرقت رفته است.

تحقیقات از تعدادی از مظنونان قتل، که بسیاری از آنها در محدوده سکونت مقتولان حضور داشتند آغاز شد اما تا مدتی هیچ سرنخی از قاتل یا قاتلان به دست نیامد.

* شناسایی قاتل از طریق ردیابی موبایل

تلاش مأموران پلیس ادامه داشت تا اینکه ردیابی تلفن همراه به سرقت رفته نشان داد سارق موبایل در مرکز خرید و فروش موبایل در تهران، حضور دارد. بلافاصاله مأموران به محل موردنظر رفته و سارق قاتل را شناسایی و دستگیر کردند.

بعد از دستگیری این قاتل، اولیای‌دم، در کمال تعجب با مرد همسایه خود رو به رو شدند که به هیچ‌وجه او را به عنوان مظنون معرفی نکرده بودند و به او اعتماد کامل داشتند.

شاهین، در اعترافات خود در مراحل مختلف تحقیقات مدعی شد که از چند روز قبل تصمیم به سرقت از خانه همسایه خود گرفته است ولی روز حادثه برای عملی کردن نقشه خود و شناسایی نشدن، مجبور به قتل «نگین» 9 ساله و مادربزرگ او شده است.

شاهین گفت: بعد از اینکه به بهانه قفل بودن در خانه، از مادربزرگ نگین خواستم در را باز کند تا از طریق خانه وارد خانه خود شوم، او جلوتر از من به سمت حیاط رفت که در یک لحظه از پشت چاقویی به پهلویش زدم و بعد از آن سرش را جدا کردم. او قبل از مرگ، مقداری از موهای مرا کند.

وی ادامه داد: بعد از اینکه دستهایم را شستم، متوجه شدم که نگین از خواب بیدار شده و مرا دیده است؛ بعد از اینکه او را مورد آزار و اذیت قرار دادم، دست و پایش را با آستین لباسش بستم و به طبقه بالا رفتم و موبایلی را برداشتم؛ وقتی برگشتم، متوجه شدم که دست‌های نگین باز شده است، او را خفه کردم و در نهایت با چاقو سرش را بریدم و از خانه خارج شدم.

قرار مجرمیت شاهین با توجه به اعترافات صریح از سوی دادسرای جنایی صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه 77 دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد که صبح امروز به ریاست قاضی اکبر ساعی برگزار شد.

در ابتدای جلسه اصغری‌روشن، نماینده دادستان با اشاره به کیفرخواست صادره گفت: اتهام انتسابی به متهم مبنی بر 2 فقره قتل عمدی و سرقت مقرون به آزار محرز است و خواستار مجازات وی هستم.

اولیای‌دم نیز در جایگاه قرار گرفتند و با درخواست قصاص متهم، از قاضی ساعی خواستند این حکم در ملاءعام اجرا شود.

* ادعای جدید متهم در دادگاه: من همدست داشتم

متهم در جایگاه قرار گرفت و علیرغم اینکه تا قبل از این،‌ 8 بار به صراحت مدعی شده بود که با نقشه قبلی و به تنهایی مرتکب این جنایت شده، امروز مدعی شد که با دو نفر از دوستانش به نام‌های یدالله و فرامرز این کار را کرده است. متهم یک بار دیگر هم مدعی شده بود با افرادی به نام سجاد و رضا قتل را انجام داده است که آن را دروغ و متأثر از حرف‌های دیگر زندانیان خوانده بود.

شاهین در تشریح حادثه گفت: با دوستان وارد خانه شدیم که فرامرز پیرزن را از پشت با چاقو زد؛ من رو به روی او قرار گرفتم تا طلاهایش را درآروم، اما موهای مرا کشید که فرامرز مجبور شد با چاقو گردن او را بزند.

وی افزود: بعد از اینکه دستهایمان را شستیم، من و یدالله به طبقه بالا رفتیم و وقتی برگشتیم متوجه شدیم فرامرز نگین را هم به قتل رسانده است.

قاضی ساعی گفت: خانواده مقتول به قدری با تو صمیمی بودند که به هیچ‌وجه به تو مظنون نشدند و این به دلیل سابقه آشنایی بوده است و حتی عروسی تو در خانه آنها برگزار شد.

شاهین در پاسخ به سؤال قاضی که طلاها را چه کردی گفت: نه طلایی به دستم رسید و نه پولی؛ همه آن را یدالله و فرامرز بردند.

قاضی به اظهارات یدالله مبنی بر اینکه طلاها را شاهین به او داده و مدعی شده که متعلق به همسرش است، برای شاهین خواند و شاهین آنها را تکذیب کرد.

* برای آدم معتاد،‌ هزار تومان هم گنج است

شاهین با بیان اینکه هیچ دلیل و مدرکی برای اثبات همراه بودن آنها با خود ندارد، در پاسخ به این سؤال که ارزش طلاها چقدر بود که مرتکب 2 قتل با این خشونت شدی گفت: بیش از 2 سال است که به شیشه و کراک اعتیاد دارم و برای یک فرد معتاد، هزار تومان هم ارزشمند است.

وی در پاسخ به این سؤال که اگر صحنه قتل نگین را ندیدی، چگونه آن را به طور دقیق بازگو کردی، گفت: فرامرز بعد از قتل و خروج از خانه،‌ ماجرا را تعریف کرد.

قاضی از متهم سؤال کرد که اگر طلاها را یدالله دزیده است، پس چرا تو مبلغ آن را به خانواده مقتول پس دادی گفت: پول را بدون اجازه من از حسابم برداشت کردند.

* دفاع از موکل با استناد به مرغ!

بعد از اظهارات شاهین، وکیل وی در جایگاه قرار گرفت و در اظهارات خود گفت: من در زندان با موکلم صحبت کردم و متوجه شدم که او 4 بار اظهارات متفاوتی ارائه کرده است. من یک بار به او گفتم 2 مرغ مقابلت قرار می‌دهم و اگر توانستی یکی را بکشی و دیگری را بگیری، قبول می‌کنم که تو قاتلی.

وی با بیان اینکه موکلش از سوی افرادی تهدید شده است گفت: موکل من برای حفظ جان خانواده‌اش حقیقت را نمی‌گوید. یکی از کسانی که موکل من نام او را آورده، توسط شاهدانی، قبل از قتل همراه او دیده شده و او کسی است که از گذشته با پدر نگین، آشنایی داشته است. آنها روز حادثه با پراید به منزل پدر نگین رفته بودند.

وکیل مدافع شاهین افزود: درخواست تحقیقات بیشتر هم درباره اظهارات موکلم و هم درباره سلامت روانی او را دارم.

قاضی ساعی خطاب به وکیل متهم گفت: خودروی پراید موردنظر شما، مربوط به این پرونده نیست و تحقیقات لازم درباره آن صورت گرفته است.

شاهین در جایگاه قرار گرفت تا آخرین دفاعیات خود را بگوید، اما فقط گفت: من همدست و شریک جرم داشتم و حرف دیگری ندارم.

ادامه جلسه دادگاه، برای رسیدگی به اتهام آزار و اذیت متهم، به صورت غیرعلنی برگزار شد.

* قصاص، اعدام، حبس و شلاق، مجازات شغال

بعد از ختم جلسه، قاضی ساعی به همراه مستشاران دادگاه (محمدی کشکولی، سالاری، بومی و مرادی) وارد شور شودند و حکم پرونده را اینگونه صادر کردند: شاهین به اتهام قتل عمدی به 2 بار قصاص، به اتهام تجاوز به نگین به اعدام، به اتهام سرقت مقرون به آزار به 10 سال حبس و تحمل 74 ضربه شلاق و همچنین رد اموال مسروقه محکوم شد.

arshia83 - اکراین - کیف
لجن زار
شنبه 20 آذر 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
حالا یه عده به اصطلاح روشنفکر میان ومیگن اعدامشون نکنند...اخه اینجور جونورایی به چه دلیلی زنده باشند
شنبه 20 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
این روانی وحشی چقدر باید رذل و جانی باشه که دست به این عمل وحشیانه زده. حتی خوندن این ماجرا ادمی رو دگرگون میکنه. طفلک بچه 9 ساله. چقدر ادمکشی و قصاص عادی شده ولی هنوز برای حسین تو سر و سینه میزنند . چه معرکه ای درست کردند این شیخ های جلادهای .
شنبه 20 آذر 1389

tanhaee - ایران - اصفهان
باید وسط خیابون اصلی شهر اعدامش کنن
شنبه 20 آذر 1389

ezatdf - ایران - تهران
چند سال پیش وقتی جنایات "جفری داهمر" بر ملا شد از تعجب خشکمون زد امروز الحمدلله! من ، تو ، همسایه اینوری ، همسایه اونوری ! هر کدوممون ظرفیت تیدیل شدن به یک "جفری داهمر" رو داریم
شنبه 20 آذر 1389

h.k - دانمارک - اودا
مردی بااینهمه نامردی وقساوت.ت.......ف برشرفت....اعدام برایش خیلی کمه.
شنبه 20 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
من چند سال قبل باتفاق یک از دوستان که دخترش در ورامین دانشجو است برای اولین بار بانجا رفتم . باور کنید . بشرف هر چه انسان قسم باور کنید در طول این مسیر وشهر و هر جا که توقف و یا عبور داشتیم من یک قیافه انسانی که چهره انسان واقعی را داشته باشد ندیدم . بشرف همه انسانها قسم فردی را دیدم همراه با پسر جوانش در داخل یک اتومبیل تازه و صفر کیلومتر پزو . صندوق عقب و روی باربند ماشین کاه . کاه . یعنی علف زده بودند و قیافه ای این پدر و پسر داشتند بدین بمذهب بکائنات قسم به همه چیز شبیه بودند جز انسان . حالا یکی بلند نشوید بگوئید باوفا تو هم برای ما فرنگی شدی . نه والله من همان ایرانی هستم که هستم ولی اینها یک واقعیت بود که گفتم . ورامین . قبلا خیلی چیز ها از ورامین شنیده بودم ولی باورم نمیشد . ورامین
شنبه 20 آذر 1389

baran shomal - نروژ - اسلو
من هم میگم هزاران بار اعدام اینارو باید ببرند کهریزک و با هر جی که دم دستشونه کاری رو کنند که اون کثافت با اون طفل معصوم کرد نه اینکه جوانان بیگناه را ببرند اونجا
یکشنبه 21 آذر 1389

h_64 - ایران - تهران
حالا اگر بخواهند این بی شرف را اعدام کنند دوباره یه سری کاسه داغتر از آش بلند می شوند که وای مصیبتا در ایران دوباره اعدام ها شروع شد و هزارتا مرثیه سرایی برای این قاتل حرامزاده سر می دهند. هرچی می گویند بابا سکنیه محمدی آدم کشته. جان یک نفر بی گناه را گرفته خیانت کرده! شهلا جاهد لاله بی گناه را با هزاران امید و آرزو به سینه قبرستان فرستاده آنهم با آن بی رحمی ولی از هرطرف کاسه های داغتر از آش آه و فعانشان بلند می شود. قاتل باید اعدام شود هرکس که می خواهد باشد. خصوصا این حرامی زاده را که باید تکه تکه اش کنند چهل روز بالای دار باشد تا عبرتی باشد برای همه معتادان نامرد.
یکشنبه 21 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
در کشوری که قتل های فامیلی رُخ میده..از همسایه که جنایت کردن چندان. بعید نیست!!.."سرزمین ِ جنایات!!.....
یکشنبه 21 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
باز الان یک عده میان میگن چرا این رو میخوان اعدام کنن 100 بار اعدام هم کم هست برای این انسان کثیف مرگ بر اخوند مرگ بر امریکا
یکشنبه 21 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
poriyaye_vali - قطر - دوحه. کسی قصد دفاع از مجرم راندارد.اما سئوالی از شما دارم.چرا اینگونه جرایم در ایران زیاد شده. وزورگیری واعتیاد وشوهرکشی وغیرو . روز به روز بدتر و این ناهنجارها اجتماعی بصورت هنجارهای رفتاری بدل شده اند. آیا با این طرز برخوردواعدامها ما در آینده مثل سوئیس خواهیم شد.؟ یا باید بخود سختی داده مشکل ومعضل را برسی وتجربه اروپای غربی را مطالعه وآنرادرکشورمان پیاده کنیم.به امید خالی وخلوت بودن دادگاههای کشورمان.موفق باشید.
یکشنبه 21 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
love-iran - ایران - مشهد . گرامی حالا امریکا بد ولی چه ربطی به موضوع داشت.فتنه در مشهدکنار دست تان است.خوب نگاه کنی گلدسته هایش رامی بینید.همان است که سیاست امروز کشور بر پایه عقاید قرون وسطئ ااو بنیان یافته است.
یکشنبه 21 آذر 1389

khan.dadashh - ایران - تهران
شبیه فیلم کیفر شد که پول رو به حساب اون پسره ریختن.
یکشنبه 21 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
باز دلخراش بودن ماجرا تعدادی از دوستان رو احساساتی کرد. دوستان عزیز من شخصا" هیچگاه از مجرمی مثل این بی شرف بی عاطفه و یا از شهلا جاهد دفاع نکردم بلکه خواستار مجازات سنگینی که به حد کفایت مجرمان را کیفر بدهد هستم. نه انکه جنایتکاری مثل این حرامزاده رو حتی از رنج عذاب وجدان هم خلاص کنند, این جریمه نیست اگه از شر خودش و از جزای جرمش راحتش کنند. اعدام این شخص که دو نفر رو سر بریده چه جریمه ایه? فرق اونکه ده نفر رو کشته و این یارو شاهین و یا شهلا چیه در مجازات? با اعدام یه بار اونم سریع بدون رنج و دغدغه میمیرن و تموم میشه میره در اصل اینا رو پاداش میدن. اعدام اشتباه محضه چون فقط خانواده مجرم که اکثرا از جریان قتل اطلاع هم نداشتن عذاب میبینن نه قاتل. این جور قاتلانی رو باید حبس ابد با روزی سه وعده تنبیه روحی و جسمی, که لااقل با تن خودشون مجازاتشون رو حس کنن. امیدوارم توانسته باشم منطق مخالف اعدام رو تشریح کنم واستون , نه کاسه داغتر از اش بشم. موفق باشید
دوشنبه 22 آذر 1389

1983 - ایران - تهران
از اولیای دم خواهش می کنم که اینها رو اعدام نکنن جوری این کثافت ها رو بکشن که با زجری وحشتناک همراه باشه مثل انداختنشون توی تنور نانوایی یا ریختن کم کم آب گرم بر سرشان فقط یه حرومزاده می تونه یه همچین جنایت هولناکی رو انجام بده
سه‌شنبه 23 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.