مشاور اوباما: آمریکا آماده وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران است


مشاور اوباما: آمریکا آماده وضع تحریم‌های بیشتر علیه ایران است

گری سیمور، مشاور ارشد دولت باراک اوباما در امور کنترل تسلیحاتی

یکی از مقام‌های ارشد آمریکایی گفت که دولت اوباما و هم‌پیمانان اروپایی آن آماده‌اند تا در صورتی که از صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران مطمئن نشوند تحریم‌های مضاعفی را علیه جمهوری اسلامی اعمال کنند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، گَری سِیمور، مشاور ارشد دولت باراک اوباما در امور کنترل تسلیحات، این مطلب را روز جمعه در جریان همایش «مقابله با تهدید ایران» که به میزبانی «بنیاد دفاع از کشورهای دموکراتیک» برگزار شد بیان کرد.

بنا بر این گزارش، گری سیمور در این نشست در ارتباط با ایران گفت: «ما و هم‌پیمانان‌مان مصمم هستیم تا تحریم‌ها را حفظ کرده و حتی میزان فشار آنها را افزایش دهیم.»

مشاور ارشد کنترل تسلیحات در دولت باراک اوباما افزود: «لازم است به ایران این پیام را برسانیم که چنان چه از مذاکرات جدی خودداری کند تحریم‌ها هم همچنان افزایش پیدا خواهد کرد و تا زمانی که نگرانی‌های ما کاملاً رفع نشده این تحریم‌ها هم لغو نخواهد شد.»

اظهارات مشاور ارشد دولت ایالات متحده در امور کنترل تسلیحات و جنگ‌افزار کشتار جمعی سه روز پس از آن بیان می‌شود که آخرین دور از گفت‌وگوهای هسته‌ای ایران با گروه موسوم به ۱+۵ نتیجه روشنی در بر نداشته و طرفین این گفت‌وگوها موافقت کرده‌اند تا سال آینده در ترکیه جلسه‌ای دیگر داشته ‌باشند.

کشورهای غربی از ایران
خواسته‌اند در این گفت‌وگوها به نگرانی‌های جامعه جهانی درباره برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی بپردازد.

گری سیمور روز جمعه در ادامه گفت تنها راهی که ایران می‌تواند از زیر بار تحریم‌ها به در آید این است که «همکاری» کند.

وی تصریح کرد: «ایران می‌تواند با انجام تعهدات بین‌المللی خود، بهره زیادی ببرد و از سوی دیگر هم می‌تواند از طریق ادامه فعالیت در مسیر دست‌یابی به جنگ‌افزار هسته‌ای بهایی فزاینده برای آن بپردازد.»

وی اضافه کرد: «انتخاب، دست آخر با ایران است، اما ما باید ایران را مجبور به انتخاب کنیم.»

بریتانیا نیز روز جمعه از شورای امنیت سازمان ملل
خواست تا در حد امکان به تشدید تحریم‌های جمهوری اسلامی بپردازد تا ایران را از «تداوم نقض تحریم صادرات سلاح به خارج از کشور» منصرف کند.

روز جمعه، هم‌زمان با ارائه گزارش کمیته تحریم‌های سازمان ملل متحد در مورد تداوم نقض تحریم صادرات جنگ‌افزار توسط ایران، کشورهای غربی ایران را متهم کردند که با به‌کارگیری تمهیدات «پیچیده و ترکیبی» در تجارت سلاح و مواد منفجره دست دارد.

ایران بر اساس قطعنامه ۱۷۴۷ شورای امنیت در سال ۲۰۰۷ از تهیه و صادرات انواع جنگ‌افزار و اقلام مرتبط به آن منع شده است.

ایران هم‌اینک در ارتباط با برنامه هسته‌ای خود با چهار دور از تحریم‌های شورای امنیت سازمان ملل روبه‌رو است و افزون بر این، ایالات متحده، اتحادیه اروپا و دیگر قدرت‌ها نیز تحریم‌های جداگانه و مضاعفی را علیه جمهوری اسلامی وضع کرده‌اند.

تازه‌ترین دور تحریم‌های شورای امنیت در ماه ژوئن به تصویب رسید.
khosh bavar - ایران - یزد
گر بگیرتت گری °!° تازه از کوما امدی بیرون, که اینطور دیده میشی !? فرض کنیم, رفیقت احمقینژاد حرفت را گوش و بمب اسلامی نسازه, بعدش چی ?! مردم ایران و حقوق بشر برایت و اوباشانت پشیزی ارزش نداره, اره, اینطوره ?! پس بلای Assange و خوش باورها بخوره برسرت !
شنبه 20 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
جناب مشاور اگر عجله نکنید کار از کار می گذرد و دیگر باتحریم و با تهدید مشکلات دنیا حل که نه بلکه چند برابر میشود
شنبه 20 آذر 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
دیگه اینا دیگه چه پرو و بی شرم و شرفی هستند با تمام نفرتی که از جمهوری اسلامی و کودتاچی های عمامه ای و لنگ پیچان تازی و گماشته گان انگلیس دارم امیدوارم هرچه زودتر ایران بمب اتمی دار شود !! دیگر اراذلان غربی و اسرائیلی و نوکرانشان هندوستان و پاکستان و عربستان و کویت و شترچرون های نفت فروش حاشیه خلیج فارس بی شرفی به خاطر تسخیر ایران از حد انسانیت گذارنده اند !!مرغ وظیفه دارد که باید همیشه مرغ باشدکه غربی ها تخم و گوشت و پرش را ببرند و اونوقت مرغه قابل احترامه!!. حالا مشتی اوباش تازی را دارند هل میدن که یالله شروع کن !!مرده شور ریخت کثیفت و ضد انسانی و یهودی زاده احمدی نژاد را ببرنند بنابه دستور اربابش تمام برنامه اتمی ایران را لو داد که حالا هر روز هر شب باید منتظر بمباران تهران و شهرهای ایران بود که تازیان دوباره و برای چندمین بار به ایران حمله کنند !!
شنبه 20 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
. haghighatgo - آلمان - برلین دوست عزیز من به ایران هیچ حمله ایی صورت نیگیرد به دلیل بحران مالی جهان هزینه یک جنگ بسیار ضرر می افریند و هیچ کشوری به ایران حمله نخواهد کرد زیرا مرگ ان کشور این بار حتمی هست گذشت دوران اول انقلاب اسهالی و الان ایران از نظر نظامی داری قدرتی در منطقه می باشد و امیدوارم هر چه زود تر بمب هم بسازد تا خیال همه راحت شود و این اخوند ها هم برن زیر خاک مرگ بر اخوند مرگ بر امریکا امریکا هیچ غلطی نمیکتد
یکشنبه 21 آذر 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
love-iran - ایران - مشهد "امیدوارم هر چه زود تر بمب هم بسازد تا خیال همه راحت شود و این اخوند ها هم برن زیر خاک "مخلص (mokhless) آخه اگه بمب اتم بسازند که خودشون نمیرن زیر خاک بقیه رو میفرستند زیز خاک!!
دوشنبه 22 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.