صلوات برای اهالی جهنم در تابلو شهرداری تهران - عکس


صلوات برای اهالی جهنم در تابلو شهرداری تهران

آخرین نیوز: سازمان زیباسازی شهرداری منطقه 11 تهران تابلویی در چهارراه ولی عصر (عج) نصب نموده و در آن صلوات را به صورت گرافیکی نوشته است، به گونه ای که آل محمد در آن به صورت آل جهنم خوانده می شود!

به گزارش مشرق، سازمان زیباسازی شهرداری منطقه 11 تهران تابلویی را در حاشیه پارک دانشجو در چهارراه ولی عصر (عج) نصب نموده است و در آن صلوات را با خطی خوش به صورت گرافیکی نوشته است، به گونه ای که آل محمد در آن به صورت آل جهنم خوانده می شود! 

البته قابل ذکر است که کلمه ی "جهنم" در این جمله مربوط به کلمه ی "فرجهم" است که گرافیست یا خطاط مربوطه "فر" آن را در پائین جمله آورده و نقطه "فر" را در بالای "جهم" و در نهایت، سهوا این کلمه به صورت آل جهنم خوانده می شود. یقینا این یک اشتباه سهوی است و تعمدی در کار نیست، لیکن بهتر است در ایجاد نگاره های گرافیکی جهت زیباسازی شهر و انتقال انگاره های دینی در قالب این چنین تابلو هایی دقت مضاعفی صرف نمائیم.

فراموش نکنیم ترکیب و یا کمپوزیسیون در مقوله هنر به صورت عام و در هنرخطاطی به صورت خاص، نقش بسیار مهمی ایفا می کند. گاهی همه بار القای یک مفهوم در هنر ، بر دوش "ترکیب" گذاشته می شود. و کمپوزیسیون از اولین گزاره های مبادی سواد بصری و هنر است. امیدواریم که این هنرمند عزیز سهوا از بکارگیری این موضوع مهم از سواد بصری، چشم پوشی کرده باشد.

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
مملکت هزاران هزار مشکل داره و اینها چسبیدن به اشتباه های خطی و لفظی که به درد هیچی نمیخوره!!! تا زمانی که این رژیم جهل و جنایت حاکمه سطحی نگری هم وجود داره.
شنبه 20 آذر 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
من در تصویر اول عقب عکس یکی از اهالی جهنم را می بینم.که چشم به دوربین دوخته. ای مرگ برشما روضه خونهای احمق.
شنبه 20 آذر 1389

Rahsaba - اتریش - کلاگنفورت
آل محمد هم با آل جهنم فرق عمده ای ندارند! به فکر خلق زندۀ خدا باشید
شنبه 20 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
من با کمال میل حاضرم در جهنم باشم, زیرا این از بلاهای کبیره است که چه در این دنیا و چه در ان دنیا با قیافه های زشت شپشی سروکله بزنی و انان را 2 باره ببینی °!°
شنبه 20 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
این تابلو از طرف شهرداری دقیقا نوشته شده است زیرا که خود شهردار میداند که جهنم پر است از هز چی اراذل و اوباش آخوند و آخوندک و پاسدار و بسیجی و امنیتی و دیگر پاچه خوران و نزول خوران اسلامی و هر چی دنباله و دنبالکهای آخوند و ملا است و این نوعی مرهم است در آتشی که شایسته ی آن هستند شهردار که خود نیز یه پاچه خوار ساندیسی سد علی میباشد و در قعر جهنم با خمینی و اسد علی دارای یه حجره میباشد برای کم کردن آلام شان از حال بفکر دجالگری و سر خدا شیره مالیدن نموده است . این اشی بود که خمینی گور بگور شده برای این خائنین بملت پخت و با یه وجب روغن روش .
شنبه 20 آذر 1389

مهرداد2538 - ایران - تهران
برای سلامتی خودشان صلوات فرستادند.
شنبه 20 آذر 1389

sama_mel - ایران - تبریز
ببخشید اون فرجهم است نه ال محمد بهتره چشماتونو خوب باز کنید و با دقت بیشتری بخونید.
شنبه 20 آذر 1389

leila leila - سوئد - گوتنبرگ
اگر دقت کنید ،ر رو کنار محمد میبینید . اون هم جهنم نیست جهم هست که به فر که اون پایین قرار گرفته میشه فرجهم .
شنبه 20 آذر 1389

نظرها - ایران - تهران
نوشتن کلمه "جهنم" با این کلمه که "جهم" است فرق می کند. "جهم" قسمتی از کلمه "فرجهم" می باشد که صحیح است. نوشته خواسته بعد از صلوات اضافه کرده باشد "و عجل فرجهم".
شنبه 20 آذر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
احتمالا کسبه بازار کامپیوتر رضا (معروف به بازار دزا) که پاساژشان روبروی این تابلو است و سابقه درخشانی در کلاه گذاشتن سر ملت دارند و همه شان اهل جهنم اند، درخواست نصب این تابلو را داده اند.
شنبه 20 آذر 1389

afshin7174 - ایران - تهران
عجب کشف بزرگی رو تو سایتتون آوردین. مثلا میخواهید مبارزه کنید؟!!! بابا ما داریم به شما میخندیم. از یه طرف بی خدایی رو تبلیغ میکنید از یه طرف به جهنم اون نوشته گیر میدید؟ خوب آقایان بی خدا جهنم و بهشت که از نظر شما وجود نداره که به این نوشته گیر میدید. تازه اونی که فرجهم رو جهنم بخونه لابد سواد درست و حسابی نداره. چه خوش شانس هست جمهوری اسلامی که دشمنانش بی سوادند. لوووووووووووول
شنبه 20 آذر 1389

bahman_hw - ایران - مشهد
ترکیب نستعلیق باعث شده که اینطور خوانده شود . در نستعلیق جهنم اینطور نوشته نمیشود . این درواقع نوشته : وعجل فرجهم . که جهم به خاطر نقطه ف از کلمه فرجهم جهنم خونده میشه.
شنبه 20 آذر 1389

3drace - مالزی - کوالالامپور
البته این آل محمد نیست که آل جهنم خونده میشه. آخرش و عجل فرجهم داره!. یعنی در حقیقت کل صلوات اینطوری نوشته شده : اللهم صلعلی محمد و آل محمد و عجل فرجهم :)
شنبه 20 آذر 1389

pegahsr - امارات - دبی
rahsaba!وای بر تو که این حرف رو میزنی.این تصویر اشکالش این نیست که آل محمد به شکل آل جهنم افتاده بلکه اشکال اینجاست که و عجل فرجهم دور از هم افتادن و اینگونه نمایش داده میشه که باید اصلاح شه.
شنبه 20 آذر 1389

seaanemone1982 - اسپانیا - مادرید
دوستان با سواد جهنم یه دندونه اضافه تر داره واینی که اینجا نوشته شده جهم خونده میشه
شنبه 20 آذر 1389

سبز کم رنگ - امریکا - امریکا
دوستان عزیز شکی نیست که این ترکیب خط نستعلیق که خوشنویس انتخاب کرده دارای اشکال اساسی است ولی طرز نوشتن "جهم" و "جهنم" کاملا از همدیگر متفائت است. بعبارتی جهنم باید یک دندانه اضافه داشته باشد. واین "جهم" به هیچ وجه "جهنم" خوانده نمی شود. مشکل اساسی این ترکیب این است که ترتیب کلمات حفظ نشده و کلمات پس و پیش شده اند که در نستعلیق این اشتباه می باشد.
شنبه 20 آذر 1389

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
این پوستر بنا به درخواست خمینی دجال از اعماق قبر متعفن اش نوشته شده. پس جمیعا یک صلوات سرخپوستی عنایت فرمایید!
شنبه 20 آذر 1389

milad_v v v - ایران - تهران
بیچاره ها خوب خواستن مردم یاد مموتی و دارو دستش بیفتن.......
شنبه 20 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
برای خمینی وخلخالی وبقیه هم آخوریهایش صلوات فرستاده.
شنبه 20 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
البته زیاد هم پربیراه نیست، چون تهران کنونی به یک جهنم بیشتر میماند، ترافیک ، آلودگی شدید هوا و ....
شنبه 20 آذر 1389

botparast - ایتالیا - میلان
خوب به جهنم!!!
یکشنبه 21 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
afshin7174 - ایران - بدآ بحال آخوندی که ساندیس خور مفت خوری بمانند تو دارد که ازش حمایت میکند و هر از گاهگاهی سازی بر خلاف رهبرش مینوازد بچه آخوند حوزوی یه کمی از رفیقت بالا سرت سید ابولی واعظ - جاکارتائی یاد بگیر
یکشنبه 21 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
درود خدا بر پیامبر اش تا جایی که پیامبر بزرگ و عزیز اش من با این مشکل ندارم من با حجاب اجباری من با نماز خوندن 24 ساعته من با 60 رزو عذا داری من با هر هفته کله صبح مسجد رفتن به زور من با شیخ اخوند های احمق مشکل دارم که همه اش تو فکر حجاب وعفاف هستن مشکل دارم اون هم فرجهم هست درست هم نوشته عزیزان زنده ها رو دریابید
یکشنبه 21 آذر 1389

malmsteen - اکراین - کیف
delmorde - سوئد - یوتوبوری. اون که رضا مارمولکه .
یکشنبه 21 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
love_iran اینطوری که میگی تو حتی با باور و اعتقادات پیامبرت , که در سن 57 سالگی با دختر بچه 9 ساله همبستر شد , هم مشکل داری.
دوشنبه 22 آذر 1389

esfahan_20 - ایران - اصفهان
همین مزخرفات ما را 1400 سال عقب و بی عقل نگه داشته.
سه‌شنبه 23 آذر 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
صلوات
سه‌شنبه 23 آذر 1389

عرفان کریمی - ایران - تبریز
کورشودهرانکه نتوانددید
سه‌شنبه 23 آذر 1389

عرفان کریمی - ایران - تبریز
لطفا زود قضاوت نکنید اول دقت بعد نظر
سه‌شنبه 23 آذر 1389

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.