سرمربی تیم پیدا کرد و تیم ملی بی سرمربی ماند!قطبی: پولکی بودم ، می رفتم کشورهای عربی


سرمربی تیم پیدا کرد و تیم ملی بی سرمربی ماند!
قطبی: پولکی بودم ، می رفتم کشورهای عربی

خبر آنلاین : صبح سه شنبه و دفتر علی کفاشیان ، سرمربی تیم ملی در کنار رئیس فدراسیون نشسته، برگه قرارداد را روی میز گذاشته اند و درباره اش سخن می گویند. این برگه قرارداد جدید قطبی است. قراردادی که یکسویش را قطبی امضا کرده اما طرف دیگر برگه به جای امضای علی کفاشیان ، امضای یک مدیر ژاپنی است. مدیر باشگاه شیمیزو اسپالس ، تیم ششم لیگ برتر آسیا که از این پس قطبی هدایتش را بر عهده خواهد داشت. درحالی که هنوز دو ماه از قراردادش با تیم ملی ایران مانده ، او قرارداد بعدی اش را بسته . علی کفاشیان مثل همیشه می خندد و به سرمربی تیمش تبریک می گوید:« حالا شیرینی اش را کی می دهی افشین جان!» مذاکرات قرار است کاملا محرمانه بماند تا ظهر پنجشنبه . در این فاصله تنها رئیس کمیته بین الملل سری به اتاق رئیس می زند و ساعتی بعد این شایعه رسانه ای می شود:« قرار است قطبی به تیمی ژاپنی برود.»

***

«سعیدلو به هیات رئیسه ماموریت داده تا برای تیم ملی دنبال یک مربی بزرگ خارجی باشیم. » نزدیک به دو ماه قبل بود که علی فتح الله زاده این جمله را به زبان آورد تا موجی در فوتبال ایران به پا شود. هر روز نامی برای جانشینی قطبی طرح می شد . نام هایی چون رایکارد ، اریکسون ، کلینزمن و مارادونا. اسم هایی که همه اخبار تیم ملی را تحت تاثیر قرار داده بودند. قطبی زیر فشار بود . سرمربی تیم ملی که همین حالا هم شانس تیمش برای قهرمانی از سوی رسانه ها کمتر از 50 درصد پیش بینی می شود در اوج این اخبار نامه ای نوشت و اعلام کرد:« من بعد از جام ملتها نمی مانم ، خیال تان راحت که می روم اما حالا به فکر تیم ملی باشید. بیایید کمک کنیم تا شاید بتوانیم قهرمان باشیم. » او یک روز بعد از این در گفت و گو با خبرآنلاین از آینده سخن گفت:« فعلا به عشق مردم ماندم و برای آنها تلاش می کنم که قهرمان باشیم اما بعد از بازی ها می خواهم جایی بروم که تجربه جدیدی داشته باشم. یک تجربه باشگاهی در لیگی جدید. او زمانی این حرف ها را می زد که دو پیشنهاد کاری از لیگ چین و لیگ ژاپن داشت:« مذاکرات افشین با تیم های جدیدش از طریق مدیران برنامه هایش از زمانی آغاز شد که بعد از بردهای تیم ملی در کره و پین پیشنهادهایی از شرق دور برای افشین طرح شد.»

***

افشین قطبی چهارشنبه شب در جمع دوستان قدیمی‌اش خبر عقد قرارداد با شیمیزو اس‌پالس ژاپن را اعلام کرد و صبح روز بعد ایران را ترک کرد. سرمربی تیم ملی به آلمان و شهر وولفسبورگ رفت تا با اشکان دژاگه ستاره ایرانی «گرگ»‌ها دیدار کند. این دومین سفر قطبی به آلمان است. چه، پیش از این هم یک بار به آلمان سفر کرده بود تا با دژاگه دیدار کند. سرمربی ایران امروز به شهر لاترن می‌رود تا دیدار وولفسبورگ و کایزرسلاترن را از نزدیک تماشا کند. چند سال پیش در همین ورزشگاه بود که برانکو ایوانکوویچ، فریدون زندی را برای تیم ملی پسندید و او را به ایران آورد. حالا، دقیقاً تاریخ در حال تکرار است و افشین قطبی به جای برانکو به همین استادیوم رفته تا اشکان دژاگه دیگر بازیکن ایرانی‌الاصل را به تیم ملی برساند. همه از این تصمیم سرمربی ایران به عنوان تصمیمی درست یاد می‌کنند و می‌گویند، افشین در حالی‌که تیم ملی را ترک خواهد کرد با دعوت از این ستاره 24 ساله، بر قدرت خط هافبک ایران افزوده است. قطبی در این دیدار به دژاگه خواهد گفت که بعد از جام ملت‌ها قرار است تیم ملی را ترک کند و به جای او سرمربی بزرگ خارجی روی نیمکت تیم ملی می‌نشیند تا از این بابت احساس نگرانی نکند. قطبی که قراردادی سه ساله با تیم شیمیزو امضا کرده است، با چنین تصمیمی فشار زیادی را از روی خود برداشت تا فدراسیون فوتبال نیز با دست بازتری به استقبال سرمربی خارجی برود.

***

« افشین با من تماس گرفت و درباره مسائل مختلفی با هم حرف زدیم او گفت با موفقیت هایی که ورزش آورده ، تیم فوتبال هم روحیه گرفته که قهرمان آسیا شود.» این جملات را رئیس سازمان ورزش صبح جمعه در برنامه ورزش و مردم طرح کرد. علی سعیدلو درباره قرارداد قطبی با تیم ژاپنی هم گفت:« او بر اساس قوانین و حرفه ای تصمیمش را برای آینده گرفته. فعلا همه ما باید به فکر آینده تیم ملی در جام ملتهای آسیا باشیم.»

حالا قطبی فراغ از اینکه چه نتیجه ای در جام ملتهای آسیا رقم می خورد تیم آینده اش را می شناسد و این تیم ملی فوتبال است که به رغم همه خبرهایی که برای سرمربی خارجی اش به پا شد سرمربی ندارد . این تیم ملی است که سرمربی اش حتی می تواند بی انگیزه تیم را به بازی ها ببرد و برایش اهمیتی نداشته باشد که چه اتفاقی می افتد :« من تا آخر بازی ها قرارداد دارم و تمام فکر و ذکرم این است که در این بازی ها به موفقیت برسیم .» البته این جمله ای است که افشین بارها تکرارش کرده اما ...

***

قرار بود این خبر ظهر پنجشنبه برای اولین بار اعلام شود تا سایت باشگاه «شیمیزو اسپالس» ابتدا این مطلب را رسانه ای کند. اگرچه این خبر را اولین بار یک روز زودتر خبرآنلاین منتشر کرد و انتشار این خبر خشم سرمربی و گلایه های او را از مدیر برنامه ای ایرانی اش به همراه داشت. اما همان طور که قطبی گفته بود مدیر باشگاه شیمیزو پنجشنبه ای که گذشت خبر قرارداد قطبی را رسانه ای کرد. قراردادی که در سفر اخیر افشین به مالزی میان دو طرف به امضا رسیده بود. ایوائو هایاکاوا رئیس باشگاه شیمیزو اس پالس در این خصوص گفت:« من تصمیم گرفتم افشین قطبی را برای فصل بعد به عنوان سرمربی تیم پالس منصوب کنم. افشین قطبی سرمربی فعلی تیم‌‌ملی ایران است که پس از جام ملت‌های 2011 آسیا به ژاپن خواهد آمد و متعاقباً زمان و مکان کنفرانس مطبوعاتی این مربی اعلام خواهد شد.»  

قطبی پیش از سفر به آلمان هم در این باره گفت: «من نمی‌خواستم فعلاً این خبر را اعلام کنم منتهی باشگاه شیمیزو قصد داشت این خبر را منتشر کنم و من دیدم زیاد مناسب نیست آنها تأیید کنند و چیزی نگویم.»

 هنوز انگیزه‌های اصلی قطبی برای رفتن به ژاپن مشخص نیست. او می‌گوید تنها به دلیل سطح بالای رقابت‌های جی‌لیگ این انتخاب را کرده است اما آیا انگیزه‌های ملی برایش مهم نیست؟ قطبی در پاسخ به این سؤال می‌گوید: «من اگر دنبال پول بودم و می‌خواستم به مسائل مالی توجه کنم شک نکنید به لیگ امارات یا عربستان می‌رفتم ولی دوست داشتم در لیگی کار کنم که سطح رقابت در آن بسیار بالاست. لیگ ژاپن بسیار قدرتمند است و تنها دلیل من برای رفتن به این لیگ، همین مسئله است.» افشین قطبی تمایل زیادی دارد بازیکن ایرانی به تیمش ببرد. او وقتی با این سؤال روبه‌رو می‌شود، بدون هیچ مکثی پاسخ آن را می‌دهد: «من خیلی امیدوار هستم با این اتفاق، راه برای بازیکنان ایرانی باز شود و بتوانند در قدرتمندترین لیگ آسیا بازی کنند.»

آبی ترین - ایران - تهران
مرتیکه وطن فروش پولکی .گمشو بیرون از مملکتمون
شنبه 20 آذر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
آبی ترین - ایران - تهران . دوست عزیز عصبی نشو. تصمیم او کاملا درست بوده چون بهد از جام ملتها قراردادی با تیم ملی ندارد. از این گذشته آیا یادت رفته که فدراسیون با قلعه نویی و دایی چه کرد؟ میخواهی قطبی بماند تا با اردنگی بیرونش کنند؟
شنبه 20 آذر 1389

آبی ترین - ایران - تهران
آقای محترم من به هیچ عنوان عصبی نیستم فقط از آدمهائی که همه رو مثل خودشون نفهم فرض میکنن حالم به هم میخوره.قطبی اگه زمانی که دلالها بهش پیشنهاد تیم ملی رو دادن یه پیشنهاد از کشورهای عربی یا شرق آسیا داشت به هیچ عنوان به ایران (زادگاه خودش) نمیومد .حالا که برای اولین بار سابقه سرمربی گری یک تیم باشگاهی و تیم ملی ایران رو تو پروندش داره فیلش یاد هندستون کرده. من مطمئن هستم به محضی که از کشور خارج بشه شروع به اهانت به رفتار ایرانیها و مسولین میکنه . این خط و اینهم نشون
شنبه 20 آذر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
درود بر قطبی
شنبه 20 آذر 1389

yassen_uae - امارات - شارجه
به نظربنده قطبی ودایی جزبهترین وباشخصیت ترین مربی ایرانند.
شنبه 20 آذر 1389

sepanta68 - ایران - مشهد
دیگه ازاین بهترنمیشد!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 23 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.