نخست وزیر بریتانیا حمله تظاهرکنندگان به اتومبیل ولیعهد را محکوم کرد


نخست وزیر بریتانیا حمله تظاهرکنندگان به اتومبیل ولیعهد را محکوم کرد

چند تن از تظاهرکنندگان به اتومبیل حامل ولیعهد و همسرش حمله کردند

نخست وزیر بریتانیا حمله تظاهرکنندگان به اتومبیل حامل ولیعهد این کشور و همسرش را تقبیح کرده است.

روز جمعه، 19 آذر (10 دسامبر)، دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا، حادثه حمله تظاهرکنندگان به اتومبیل حامل چارلز، ولیعهد بریتانیا، و دوشس کورنوال، همسرش را "بسیار تاسف آور" و نتیجه غفلتی اتفاقی در حفظ امنیت توصیف کرد.

آقای کامرون در عین حال گفت که پلیس در این واقعه کوتاهی به خرج نداده و نباید نیروهای پلیس را به این خاطر سرزنش کرد.

دیوید کامرون مسئولیت این حمله را متوجه بعضی از تظاهرکنندگان دانست که، به گفته او، در جریان اعتراضات دانشجویی به خشونت دست زدند.

در حالی که بخش هایی از مناطق مرکزی شهر لندن صحنه تظاهرات گسترده دانشجویان و دانش آموزان معترض به برنامه دولت ائتلافی برای افزایش شهریه دانشگاهی بود، اتومبیل حامل پرنس چارلز و دوشس کورنوال هنگام عبور از یکی از خیابان های محل تظاهرات هدف حمله تعدادی از معترضان قرار گرفت.

فیلمها و تصاویری که از این حادثه انتشار یافته نشان می دهد که گروهی متشکل از حدود بیست تن از تظاهرکنندگان به این اتومبیل، که عازم محل برگزاری یک مراسم رسمی بود، رنگ پاشیدند و با کوبیدن سنگ به یکی شیشه های اتومبیل، آن را شکستند.

دیوید کامرون مسئولیت حمله به اتومبیل ولیعهد را متوجه بعضی از معترضان کرده است

در این فیلم ها، صدای برخی از تظاهرکنندگان به گوش می رسد که شعار "سر از تنشان جدا سازید" را سر می دادند که یکی از شعارهای رایج علیه خاندان سلطنتی در جریان انقلاب کبیر فرانسه بوده است.

اگرچه به نظر می رسد که ولیعهد و همسرش از این حادثه جا خورده اند، اما طبق برنامه قبلی در مراسم رسمی هنری حضور یافتند.

حمله به اتومبیل حامل ولیعهد واکنش تند رئیس پلیس لندن را هم در پی داشته که ناتوانی ماموران پلیس در جلوگیری از این حمله را رد کرده و گفته است که ماموران، که برخی از آنان مسلح هم بودند، با خویشتنداری، از شدت عمل در برابر مهاجمان خودداری ورزیدند.

رئیس پلیس لندن گفته است که در مورد این واقعه تحقیقات رسمی صورت خواهد گرفت و هشدار داده است که مهاجمان، که به اتومبیل حامل ولیعهد خسارت وارد کرده اند، شناسایی خواهند شد و تحت پیگرد قرار خواهند گرفت.

وی از حدود سه هزار مامور پلیس که ماموریت حفظ نظم در جریان تظاهرات چند هزار نفری روز گذشته را برعهده داشتند تقدیر کرد و آرامش آنان در برابر "خشونت طلبان" در این تظاهرات را ستود.

تظاهرات شامگاه گذشته به خصوص در مناطق اطراف ساختمان پارلمان بریتانیا به خشونت گرایید و پنجاه نفر از جمله تعدادی از ماموران پلیس زخمی شدند.

تعدادی از تظاهرکنندگان به چند ساختمان دولتی حمله کردند و به آنها آسیب رساندند.

سخنگوی ولیعهد و همسرش گفته است که این دو از مشکلات پلیس در حفظ نظم در حادثه شامگاه گذشته آگاهی دارند و از تلاش ماموران در این زمینه قدردانی می کنند.

دربار بریتانیا از اظهار نظر رسمی در مورد این حادثه خودداری کرده و گفته است که مسایل امنیتی موضوعی برای ابراز عقیده دربار نیست.

khosh bavar - ایران - یزد
چقدر انسانی, خونسردانه و متمدنانه با این موضوع برخورد میکنند !? نه ان تظاهرات کننده خودشو اینقدر جدی میگیره که اینکار را کرده, و نه پرنس چارلز خودشو جدی گرفته که دستور مجازاتش را بده و کامرون هم وظیفه کاری و دولتیش را بنحوه احسن انجام داده که این حرکت را محکوم کرده ! اگر توجه کرده باشیم, هر 3 عنصر ( شخص متظاهر, پرنس چارلز و کامرون ) وظیفه دمکراسی بودن یک اجتماع مترقی را خیلی خوب بنمایش گذاشتند و از حقوق دمکراسی خود استفاده کامل را بردند !°
جمعه 19 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
دانشجویان و قشر متوسط و کم در امد جامعه نیز اساس و بنیان افکار و اندیشه ایشون رو در مورد سیاستهای اجتماعی و اقتصادی جامعه محکوم میکنند !
جمعه 19 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
اونقده لای پنبه زندگی کردند!! داشتند سکته میکردند ..ناز نازی ها !! از این. چیز ها در عمرشان ندیدند که!..چی میفهمند از شکم گرسنه ..بیخانمان.. بیکار ..حالیش نیست که بچه های لخت و پتی هم یه چیزی بنام کریسمس. دارن..." زنده باد ..دانشجو ی جوان که یه تکانی به این جهان خواران دادند..!
جمعه 19 آذر 1389

oldboy - انگلستان - لندن
دولت دیوید کامرون باید سرنگون شه.زنده باد شورش دانشجویی.
جمعه 19 آذر 1389

Emam Zaman - ایران - قم
مرگ بر ضد ولایت ملکه..!
جمعه 19 آذر 1389

saaali - ایران - ایرانشهر
میشه عکسهای . سرکوب دانشجوها رو توسط پلیس انگلیس نشون بدید
شنبه 20 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
چارلز در همان شب در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت این ملت ما چقدر خشن شدند . بلا بگبره اینها را. ای وای خاک عالم . میگه میشه ادم بولیعهد خودش حمله کنه . چارلز اضافه کرد و گفت ببین نازی . ببینم جونم . من انوقت که نادیا تصادف کرد تنها بودم هر چه از این مرم خواستم بمن حمله کنند .اصلا حمله ای نکردند . حالا که من با ضعیفه در جال حرکت بودم بما حمله کردند چه گروه خشنی بودند . بما از هر دو طرف حمله شد.من که زیاد نترسیدم و گویا ضعیفه ما هم خیلی بدش نمیامد که بما حمله کنند من نمیدانم قصد مهاجمان من بودم یا این ضعیفه . ولی خدای سبحان ورحیم بداد ما رسید و صدمه جانی و بدنی که قابل جراحی باشد بما وارد نیاوردندمن یک نذر کردم بیاری اسلام عزیز دیگر نه تنها بما حمله ای صورت نمیگیرد بلکه چشمان دشمنان ما هم کور میشود بیاری اسلام مهربان . گویا منظور چارلز همان اسلامی هست که در مطبخ چارلز کار میکند
یکشنبه 21 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.