فوت ۳۶۴۱ نفر بر اثر آلودگی هوای تهران

 
فوت 3641 نفر بر اثر آلودگی هوای تهران

عصر ایران : نوروزی، رئیس مرکز معاینه فنی خودروهای تهران در وبلاگش، آوای سبز نوشت:

این سه مطلب آخرین مطالب من در مورد آلودگی هوای تهران می باشند. لطفا حدس و گمان عجیب و غریب نزنید. خداوکیلی کسی هم به من امر نکرده که سخن نگویم . خودم دوست دارم و تصمیم گرفتم مدتی حرف نزنم. اگر هم در این چند روز مطالبی در رسانه ها دیدید همگی مربوط به مصاحبه های قبلی من می باشند. به امید هوای پاک....

مطلب اول: امروز ظهر به اتفاق دکتر رشیدی مهمان تعدادی از نماینگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بودیم.موضوع بحث هم آلودگی هوای تهران بود.دکتر زارع نماینده تهران جمله جالبی گفتند.ایشان محیط زیست را خطاب قرار داده و ضمن انتقاد جدی از وضعیت بوجود آمده گفتند متاسفانه این یک ماهی که هوای شهر به این وضع دچار شده است با حیثیت کشور بازی شده است.

خانم لاله افتخاری هم در مورد آلودگی شدید هوا در جنوب تهران که تقریبا همیشگی است نکانی را گفتند.آقای کوثری اشاره مهمی داشتند به این نکته که طبق قانون توسعه چهارم که به اتمام رسیده است آلودگی هوای تهران باید رفع می شد که این اتفاق نیفتاده است.نمایندگان دیگر هم نکاتی را گفتند و استاندار تهران هم بیست دقیقه ای به اقدامات کمیته اضطراری آلودگی هوا اشاره کردند.

بعد از مدیر کل محیط زیست تهران من به نمایندگی از شهرداری صحبت کوتاهی کردم و یادآور شدم خواسته ما فقط اجرای قانون است.حال که قوانین مصوب هم در حوزه آلودگی هوا و حمل و نقل عمومی اجرا نمی شود خواهش می کنیم یک فکر اساسی شود.پیشنهاد ابطال تمام قوانین و مصوبات مرتبط با آلودگی هوا و پیشنهاد تصویب قانون جامع کاهش آلودگی هوای کشور با ذکر بودجه،مجری، ناظر و زمان اجرا را مطرح کردم با این توضیح که در کنار این قانون جدید باید عزم ملی جزم شده و فعل خواستن هم صرف شود در غیر اینصورت ۱۵ سال دیگر هم بگذرد هیچ اتفاقی نمی افتد.

مطلب دوم: همانطوری که دکتر رشیدی مدیر عامل کیفیت هوا در جلسه دوشنبه کمیته اضطراری آلودگی هوا در محل سازمان محیط زیست تاکید داشتند متاسفانه پیش بینی هواشناسی غلط از آب در آمد و سه شبه و چهارشنبه شاخص استاندارد آلاینده ها بهتر نشد که بدتر هم شد.به راستی الان چه کسی باید یقه هواشناسی رابگیرد؟ وقتی نماینده وزارت بهداشت التماس می کرد تا آخر هفته شهر را تعطیل کنیم رییس جلسه با استناد به پیش بینی هواشناسی با این کار مخالفت کرد. نماینده وزارت بهداشت بعد از جلسه به یکی از خبرگزاری ها اینگونه گفتند:

" با توجه به تداوم وضعیت آلاینده‌های هوای تهران، پیشنهاد وزارت بهداشت آن بود که دو روز پایانی هفته جاری تعطیل شود اما از آنجا که سازمان هواشناسی وضعیت جوی روزهای آینده را مناسب و ناپایداری‌های جوی را پیش بینی کرد، جمع‌بندی جلسه بر آن شد که این ناپایداری‌های جوی طی روزهای آینده سبب کاهش غلظت آلاینده‌های هوا شده و نیازی به اعمال تعطیلی در پایتخت نیست."

بیچاره دکتر رشیدی که پیش بینی آلودگی هوا را روی صفخه مانیتور لپ تاپش به من نشان می داد و فریاد می زد هوا آلوده تر خواهد شد اما در نهایت پیش بینی هواشناسی ملاک عمل قرار گرفت.

مطلب سوم: اگر اشتباه نکنم پارسال نماینده وزارت بهداشت در جلسه ای که در مجلس داشتیم آماری از مرگ و میر شهروندان در اثر آلودگی هوا را دادند ولی تاکید کردند محرمانه است و این آمار نباید منتشر شود.برای همین هم تا امروز این آمار را شخص من جایی مطرح نکرده ام.

امروز دکتر ندافی از وزارت بهداشت در جلسه با نمایندگان تهران آمار مرگ و میر سالیانه شهروندان در اثر آلودگی هوا را در شهر تهران به تفکیک آلاینده بیان کردند ولی نگفتند این آمار جایی مطرح نشود و برای همین این آمار را اینجا ذکر می کنم.حداقل فوتی در اثر ذرات معلق در سال در تهران ۲۶۵۸ نفر، منوکسید کربن۱۵ نفر، ازون ۷۲ نفر و دی اکسید گوگرد ۸۹۶ نفر می باشد.

feminism - انگلستان - لندن
دولتمردان و سردمداران در کنار بساط کنیاک و تریاک مشغول سینه زنی میباشند در نتیجه, هستی و نجات هم میهنانشان چندان و یا اصلا مهم نیست.
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

S A E I D - ایران - مشهد
چند سال بعد کتابهای تاریخ . تمدن 5000 ساله در فلات قاره که به کشور ایران معروف بود، پس از پشت سر گذاشتن حملات اسکندر ،عربها ،مغولها ،روسها ،عراقیها و .. و غلبه بر تمام این مشکلات توسط آخرین زمامدار از آخرین سلسله حکومتی معروف به محمود بلک از متلاشی شد قسمتهای غربی به ترکیه شمال غرب به آذربایجان گیلان و مازندران به روسیه شمال شرق به ترکمنستان شرق مشترکا به افغانستان و پاکستان جنوب و مرکز مشترکا و به طور مساوی و عادلانه بیین شیخ نشینهای جنوب عربستان تقسیم شد و مرکز آن به نام تهران توسط بمبهای دست ساز اتمی به کلی نابود شد.(توضیح اینکه آخرین مخالف رژیم به نام موسوی در یکی از روستاهای دماوند به تقلید از احمد شاه مسعود در حال انجام عملیات می باشد و فعلا در حد کشیدن آب بینی پیشرفت داشته است). بچه تهرون درخونگاه
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

بی خیال - ایران - کرمان
آغ سید مجتبی زنده باشن بقیه بدرک. هرکی هم آغا رو قبول نداره کافر مثل اجدادخودمان (به گفته متفکر بزرگ و اندیشمند گرامی اغای جنتی)
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
شپشها ضد نفس کشیدن ما هستند, چه از لحاظ طبیعی که اجازه نفس کشیدن هوای تازه را نداریم و چه از لحاظ سیاسی , که دچار خفقان هستیم !°
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

ezatdf - ایران - تهران
جالبه این مافیای خودرو همچنان دهن روزنامه و نماینده رو با پول بسته که هیچکس جرات نمی کنه بگه آقا اگه ده سال پیش در ایران خودرو و سایپا رو تخته می کردید الان هوای تهران از هوای یزد صافتر بود
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
فدای یک تار موی چلاغ علی.
جمعه 19 آذر 1389

cyrus0007 - استرالیا - بریزبن
سه هزار نفر که چیزی نیست, برای کنترل جمعیت خوبه. خ ر کمتر, زندگی بهتر
جمعه 19 آذر 1389

amoo uk - انگلیس - لیدز
سران بی کفایت خوشحالند از این وضع چون بهترین راه برای کم شدن جمعیت و فرار مردم از تهران است
جمعه 19 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.