مصطفی تاج زاده و محمد نوری زاد ممنوع الملاقات شدند

 
مصطفی تاج زاده و محمد نوری زاد ممنوع الملاقات شدند

بنا بر گزارش ها، مصطفی تاج زاده، عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی و جبهه مشارکت، و محمد نوری زاد، روزنامه نگار و فیلم ساز، که در قرنطینه زندان اوین به سر می برند، ممنوع الملاقات شده اند.
 

به گزارش «کلمه» ماموران به خانواده های مصطفی تاج زاده و محمد نوری زاد گفته اند که آنها ممنوع الملاقات شده اند.

طبق این گزارش، این دو زندانی در  دو هفته اخیر «به بهانه آلودگی هوا» اجازه نیافتند تا با خانواده های خود ملاقات کنند.

مصطفی تاج زاده، پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته بازداشت و به شش سال زندان و ۱۰ سال محرومیت از حقوق اجتماعی و سیاسی محکوم شد. مصطفی تاج زاده در مردادماه سال جاری پس از چند ماه مرخصی به زندان بازگردانده شد.

محمد نوری‌زاد در جریان حوادث پس از انتخابات در نامه هایی خطاب به آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی وی را مسئول سرکوب های پس از انتخابات دانسته بود. محمد نوری زاد در آذر ماه سال گذشته به اتهام «توهین به مسئولین و تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی» بازداشت شد و بیش از هفت ماه را در زندان و از جمله در سلول انفرادی گذراند.

وی که در سوم تیر ماه سال جاری با قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود، پس از آن که در اواخر مرداد ماه بار دیگر نامه‌ای خطاب به رهبر جمهوری اسلامی نوشت، به زندان بازگردانده شد.

مصطفی تاج زاده و محمد نوری زاد، بعد از آن که اواخر مرداد ماه ۱۳۸۹ بعد از چند ماه مرخصی دوباره به زندان اوین باز گردانده شدند، در بند قرنطینه و در سلول مشترکی زندانی هستند.

نامه همسر نوری زاد

در همین حال، فاطمه ملکی، همسر محمد نوری زاد، در نامه ای به شرح آنچه که در جریان حوادث پس از انتخابات بر همسرش رفته، پرداخته است.

به گزارش «کلمه» در این نامه همسر نوری زاد با اشاره به گذشت حدود ۱۱۰ روز از احضار مجدد همسرش نوشته است:« در این فاصله، همسرم چهار نامه جهت مرخصی نوشته اند که متاسفانه پاسخ ایشان را با شکایت جدیدی از سوی مامورین وزارت اطلاعات داده اند! من هم در تاریخ ۱۵ آبان نامه ای به دادستان نوشته ام مبنی بر درخواست مرخصی فوری ایشان و ملاقات حضوری که تاکنون نداشته ایم، و هنوز هیچ پاسخی دریافت نکرده ایم.»

محمد نوری زاد در دادگاه بدوی به سه سال زندان و ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده است.
اسالم تالش - ایران - تالش
سلام و دو صد درود بر پایمردان تاریخ سیاسی اجتماعی ایران . درود بر نوری زاد . درود بر تاج زاده و ننگ بر حکومتی که تاب تحمل این فداکاران رو نداره
جمعه 19 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.