گزارش های تایید نشده از آزادی سکینه محمدی آشتیانی


گزارش های تایید نشده از آزادی سکینه محمدی آشتیانی

شبکه پرس تی وی ایران تصاویری از خانم آشتیانی و فرزند او منتشر کرد

بر اساس برخی گزارش ها که هنوز به تایید مقام های ایران نرسیده، سکینه محمدی آشتیانی زن ایرانی محکوم به سنگسار، فرزند و وکیل او آزاد شده اند.

کمیته بین المللی ضد سنگسار که در آلمان مستقر است، به خبرگزاری ها گفته است "منابعی از ایران" خبر داده اند که آنها آزاد شده اند.

در همین حال شبکه خبری انگلیسی زبان پرس تی وی ایران تصویر خانم آشتیانی و فرزند او سجاد قادرزاده را در منزل خود در شهر اسکو پخش کرد.

این شبکه قرار است نیمه شب جمعه به وقت محلی (۸ و ۳۰ دقیقه شب به وقت گرینویچ) برنامه ای درباره خانم آشتیانی پخش کند.

پرس تی وی صریحا خبر از آزاد شدن خانم آشتیانی نداد.

برخی رسانه های خبری انگلیسی زبان گزارش کرده اند که هوتن کیان، وکیل خانم آشتیانی و دو روزنامه نگار آلمانی که در ارتباط با این پرونده بازداشت شده بوده اند، نیز آزاد شده اند.

فرانکو فراتینی، وزیر خارجه ایتالیا از این خبر استقبال کرده، اما وزارت خارجه ایتالیا گفته است بدنبال تایید این خبر است.

مارین هارپر، بانوی اول کانادا نیز گفت از شنیدن گزارش های مربوط به رهایی احتمالی خانم آشتیانی از "حبس ناعادلانه" بسیار خوشحال شده است.

وی روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای افزود: "گرچه خبر امروز دلگرم کننده است، اما هنوز باید اقدامهای بیشتری برای بهبود زندگی زنان ایران انجام داد."

خانم هارپر ابراز امیدواری کرد که زنان ایران یک روز از "همان امتیازات، حقوق و آزادی های زنان کانادا"، بهره مند شوند.

خانم آشتیانی پیش تر نیز در شبکه تلویزیونی ایران ظاهر شده و "اعتراف" کرده بود با مردی که شوهرش را به قتل رسانده، رابطه داشته است.

این زن ۴۳ ساله در سال ۲۰۰۶ در تبریز محاکمه و به جرم زنای محصنه محکوم به اعدام شد.

بدنبال فشارهای جهانی، قوه قضائیه ایران اعلام کرد که او به جرم دست داشتن در قتل همسرش به قصاص محکوم شده است.

این حکم واکنش های شدید جهانی را به همراه داشت.

سازمان های جهانی حقوق بشر، کاخ سفید، اتحادیه اروپا و بسیاری دیگر از موسسات و کشورهای جهان خواستار توقف این حکم شدند.

لوئیس ایناسیو لولا داسیلوا، رئیس جمهور برزیل نیز گفته بود که کشورش حاضر است به خانم آشتیانی پناهندگی بدهد.

چند ماه پیش جواد لاریجانی، دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و سرپرست هیات ایرانی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، از مجازات سنگسار دفاع کرد، اما گفت که خانم آشتیانی ممکن است اعدام نشود.

bawafa1385 - المان - هامبورگ
از بین تمام زندانیان زن در ایران که اکثرا بهمین اتهام زندانی هستند . چطور شد که تمام دنیا و سازمانهای مختلف جهانی این سیکینه خانم را پشتبانی کردند من که عقلم قد نمیدهد . اولا ادم باید یک جو شانس داشته باشه. که این سکینه خانم از ان شانس بحد کافی بر خوردار است. دوم بگواهی عکس ها اگر من هم جای سیلیور برسکنی نخست وزیر ایتالیا بودم پناهندگی که چیزی نیست .حاضر میشدم بدین مبین اسلام مشرف شوم و این بانوی نجبیه مکرمه نورانی را بعنوان زن صیغه ای در اختیار بگیرم . مشروط بر اینکه اگر بهر علتی جناب نخست وزیر نتوانست انجام وظیفه انسانی کند . این بانوی مکرمه فورا با باند مافیا ایتالیا یک کانالی نزند و سبب سر به نیست کردن نخست وزیر ما نشود . البته همه این حرف ها باید قبل از جاری شدن صیغه این ضعیفه در دفتر اسناد رسمی باید ثبت شود . والا چه دیدی . این بانوی مکرمه که سابقه حبس هم دارد و به بسیاری از فنون و قواعد جر کشی بازی های مرسوم و مهمتر گریه که بهترین سلاحهای این بانوان مکرمه هست اشنائی دارد . امضا و اقرار محضری یادت نره جناب نخست وزیر . البته فقط در رابطه با انجام وظیفه انسانی
جمعه 19 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.