نبه ۰۸ دسامبر ۲۰۱۰ - ۱۷ آذر ۱۳۸۹ برای اینکه تفاوت هواپیماهای روسی با امکانات پروازی ایران مقایسه شود کافی است بدانیم که هر هلی کوپتر اطفای حریق در هر پرواز خود، تنها ۳ هزار لیتر آب حمل می کند که حدود ۲۷ برابر کمتر از هواپیمای روسی است، حال بماند سرعت و دقت عمل پرنده های پهن پیکر رو"; ?>ناتوانی شرم آور در خاموش کردن آتش جنگل های گلستان و سمنان ؛ از روسیه کمک بخواهیم

ناتوانی شرم آور در خاموش کردن آتش جنگل های گلستان و سمنان ؛ از روسیه کمک بخواهیم


ناتوانی شرم آور در خاموش کردن آتش جنگل های گلستان و سمنان 
از روسیه کمک بخواهیم

 

نزدیک به سه هفته است که جنگل های استان سرسبز گلستان می سوزند و این آتش سوزی همچنان ادامه دارد. دیروز هم خبر رسید که آتش، 30 هکتار از جنگل های "ابر" در شاهرود را دربر گرفته و آن طور  که دفتر استانداری سمنان اعلام کرده، وضعیت جوی و وزش باد بر میزان نگرانی ها افزوده و بیم آن می رود که آتش، پهنه بیشتری از جنگل های گلستان و سمنان را دربر می گیرد.

به گزارش
عصرایران ، متاسفانه مسوولان مربوطه در استان های مذکور نیز اطلاع رسانی درستی در این زمینه نداشته و حتی بعضا شاهد آن بوده ایم که کوشیده اند موضوع را به نوعی کم اهمیت جلوه دهند، کمااینکه صبح روز چهارشنبه، یکی از مقامات استانداری گلستان در گفت و گوی رادیویی، مدعی شد که فقط برگ ها و شاخه های خشک در حال سوختن هستند و درختان آسیبی ندیده اند. وی همچنین گفت که آتش مهار ولی دوباره احیا شده است!

اما فارغ از این قیل و قال ها، متاسفانه باید به تلخی گفت که در همین لحظه ای که شما در حال خواندن این مطلب هستید، بخش های وسیعی از جنگل های زیبای دو استان گلستان و سمنان که به معنای واقعی "سرمایه ملی" اند در حال سوختن هستند و برغم شکست تلاش های انجام شده برای مهار آتش سوزی، مسوولان همچنان بر روش های قدیمی اصرار دارند و البته ابراز امیدواری کرده اند که انشاءالله با بارش باران مناسب آتش نیز خاموش شود!

آتش سوزی در جنگل های گلستان و سمنان نشان داد که مدیریت بحران و نگهداری از جنگل ها و منابع طبیعی در کشور تا چه اندازه فشل و ناکارآمد است والا حجم اولیه آتش آنچنان وسیع و عمیق نبود که نتوان از عهده اش برآمد.

کمبود وسایل هوایی اطفای حریق، با توجه به جنگلی و بعضا مرتفع بودن منطقه را شاید از عمده ترین دلایل ناکامی بزرگ اخیر دانست.

در حالی که در کشور ما، حجم عظیمی از بودجه ها، صرف مسایل غیرضرور مانند برگزاری همایش ها و بریز و بپاش ها می شود، برای حفظ و نگهداری از "جنگل های رو به زوال کشور"، بودجه چندانی در نظر گرفته نمی شود به گونه ای که امکانات هوایی اطفای حریق در همان حد و حدود قدیمی و مستهلک باقی مانده اند و نتیجه اش هم همین می شود که می بینیم: سوختن سرمایه های ملی جلوی چشمان بهت زده ملت؛ همین!

حالا جالب است که در این گیرودار که جنگل ها در حال سوختن اند، بعضی از مسوولان و کارشناسان به جای ارائه راهکارهای فوری و عملی برای نجات باقی مانده درختان، روشنفکرانه سخن از مقوله مهمی به نام فرهنگ سازی می گویند که البته در جای خود سخن درستی است اما در شرایط فعلی به درد جنگل های در حال سوختن نمی خورد و باز صدالبته بعد از اطفای حریق نیز کسی به فکر فرهنگ سازی نخواهد افتاد تا آتش بعدی و پزهای بعدی و مصاحبه های بعدی!

با همه این اوصاف و ناتوانی موجود در اطفای حریق ، به نظر می رسد راهکار فوری برای نجات جنگل های در حال سوختن درخواست کمک از کشور روسیه باشد.
چندی پیش، بخش های وسیعی از جنگل های شمال فلسطین اشغالی طعمه حریق شد. آتش نشانان اسراییلی، برغم تلاش های بی وقفه خود، نتوانستند از عهده حریق برآیند و آتش، تنها هنگامی مهار شد که هواپیماهای غول پیکر روسی در هر سورتی پرواز 80 هزار لیتر آب و مواد خاموش کننده حمل می کنند، به کمک شان رفتند و در کنار یک فروند هواپیمای مشابه آمریکایی، توانستند آتش را به طور کامل مهار نمایند.برای اینکه تفاوت هواپیماهای روسی با امکانات پروازی ایران مقایسه شود کافی است بدانیم که هر هلی کوپتر اطفای حریق در هر پرواز خود، تنها 3 هزار لیتر آب حمل می کند که حدود 27 برابر کمتر از هواپیمای روسی است، حال بماند سرعت و دقت عمل پرنده های پهن پیکر روس.
فراموش نکنیم که هر هزینه ای هم که برای اطفای حریق متحمل شویم، قطعا کمتر از هزینه آتش سوزی جنگل هایمان خواهد بود چه آنکه سالهای سال طول می کشد به جای درختی که امروز می سوزد، درختی مشابه قد علم کند.

نکته دیگر آنکه در طول مدتی که آتش در جنگل های کشور افتاده، ما رسانه ها، توجه چندانی بدان نکرده ایم که خود این، هشداری است مبنی بر اینکه مقوله ای به نام محیط زیست در کشور ما همچنان غریب ومهجور است که اگر سکوت خطبا و صاحبان تریبون و مسوولان را هم بدان بیفزاییم، عمق فاجعه بیشتر عیان می شود.

مروری بر سخنان مسوولان دولتی، نمایندگان مجلس، ائمه جمعه، رسانه ها و ... طی یک ماه گذشته نشان می دهد که درباره مسایل غیرضروری کشور، مانند دعوای دو شخص سیاسی یا فلان جمله یک مقام مسوول، هزاران بار سخن گفته شده ، موضعگیری های آتشین شده و بگو و مگو برپا گردیده اما برای جنگل هایی که دارند می سوزند و از بین می روند، سکوتی مرگبار با چاشنی چند  عکس و تیتر برپا شده است.
 این همان موضوعی است که چندی پیش با عنوان "توزیع نامتناسب حساسیت ها" از آن یاد کردیم، آفتی که ایران امروز گرفتار آن است و حساسیت های جامعه بر روی مسایل دست چندم متمرکز است و موضوعات اصلی همچنان در بوته فراموش اند.

بعد از تحریر:
شاعر می فرماید: "گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من ... آنچه البته به جایی نرسد فریاد است"؛ بنابراین زیاد امیدوار نباشید که این مطلب یا مطالب دیگر تلنگری باشد برای برخی از مسوولان! بنابراین دعا کنید باران بیاید تا هم جنگل های گلستان و سمنان خاموش شوند و هم آلودگی هوای شهرها از بین برود و هم مسوولان بلافاصله بعد از حل این دو مشکل، کنفرانس مطبوعاتی بگذارند و با اشاره به موفقیت خود در اطفای حریق و پاک سازی هوای شهرها، منتی هم بگذارند و بگویند قابلی نداشت!marde_irani - ایران - مشهد
واقعا شرم اوره .. نمیدونم این ها چطور شب سر راحت روی زمین می ذارند .. این حکومت معاویه است نه امام علی (ع) . حکایت برخی ها مانند نماز جمعه معاویه میمونه ( مسعودى مى گوید: کار فرمانبردارى و اطاعت کورکورانه مردم از معاویه به جایى رسید که وقتى به طرف صفین مى رفت ، نماز جمعه را روز چهارشنبه اقامه کرد و تمام سپاهیان او به وى اقتدا کردند و با وجود این بدعت آشکار، مورد اعتراض واقع نشد و در میدان جنگ به فرمانش از سرمى گذشتند و او را سرور و مطاع خود مى دانستند) حالا یا این ها ( از روی نادونی و پستی خودشان ) پشت خامنه ای (معاویه زمان) نماز می خونند ( مثل همین بچه بسیجی ها ) یا حکومتش رو (از روی نادونی و پستی خودشان ) اسلامی می دونند ( مثل همین ضد اسلامی ها ) دو نگرش فکریه اشتباه .
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
کاری به اون علی (ع) که توی کتاب های چرت و دست نویس های مسخره خوندید ندارم ( اون کتاب های چرت ضد اسلامی رو منم خوندم و به خدا قسم توشون به غیر از چرت چیزی ندیدم ) که اگر به مغز برخی از این نویسنده های تهی مغز باشه نه خداوند وجود داره ( در عین وجود و تسبیح تمام آفرینش ( به قول سعدی : آفرینش همه تنبیه خداوند دل است دل ندارد که ندارد به خداوند اقرار کوه و دریا و درختان همه در تسبیحند نه همه مستمعان فهم کنند این اسرار ) نه کوروش بزرگ انسان والایی بوده ( در عین تمام بزرگی ) و نه پیغمبر گرامی اسلام و علی (ع) بزرگ مردان تاریخ بوده اند ( به قول مولوی : زین همرهان سست عناصر دلم گرفت شیر خدا (( علی (ع) )) و رستم دستانم ارزوست ).
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

ramin55 - ایران - شاه رود
من خودم شاه رودیم ما دیروز و دیشب و امروز تا ظهر جنگل ابر بودیم یه سری سرباز آورده بودن از هلا احمر و جنگل بانی هم بودم تا جایی که اتیش شروع میشه حدود 3 ساعت که همش شیب های خفن داره طول می کشه قسمت زیادی از جنگل داره میسوزه و همینطورم ادامه داره امروز متا سفانه باد شدیدی هم شروع شده خیلی مشکله که بتو نیم آتیش رو خاموش کنیم چون هیچکس شب ها تو جنگل نیست ارتشی ها که میرن هلال احمر هم همینطور فقط یه سری از مردم و جنگل بانان مشغول کارن
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

zoroye iran - اتریش - وین
ایران داره منفجر میشه هیچی دیگه وجود نداره جنگلها به سرعت برق اسایی دارن نابود میشن کارون به یه لجنزار تبدیل شده زاینده رود و دریاچه ارومیه دارن خشک میشن اصلا بیخیال بچسبیم به انرژی هسته ای و دزدیهای سران و امتیاز دادن به تمام دنیا
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
اسلام و علی (ع) که من میشناسم همان علی ای هست که مولوی می شناخت ،حافظ می شناخت ، سعدی می شناخت و . (هزاران نمونه از بزرگی حضرت هست که من تنها چند نمونه کلی می گویم ) همان علی که در کعبه متولد شد . امامی که برای نجات جان پیامبر ، و هجرت پیامبر به مدینه شب در بستر پیامبر خوابید تا پیامبر به سلامت به مدینه برسند ( کدوم انسان قدرت طلبی حاضره چنین کاره بزرگی رو بکنه !؟؟؟ ) علی ای که خلیفه شدن برایش بی ارزش بود و با وجود بیشترین نزدیکی به پیامبر خود را برای رسیدن به خلیفگی غرق نکرد ، امامی که شب ها غذا برای کودکان یتیم می برد ، امامی که فرزندانی چون حسن و حسین (ع) تربیت کرد و مردی که علمش به پهنای آسمان ها بود و از هر چه داشت برای گسترش اسلام و انسانی گری گذاشت و در پایان سر نماز شهید شد ...
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
( نمی دونم انسان با چه عقلی می خواد انکار خوبی فردی به بزرگی علی (ع) رو بکنه . کسی که به همراه پیامبر در مقابل جهل بسیار افراد عربستان جنگید و بدون هیچ ترسی پایه پای پیغمبر بت ها رو شکست . پیامبر با اینکه ثروت و قدرت بسیاری بهشان پیشنهاد شده بود تنها خدا رو انتخاب کرد ( اگر پیغمبر خوب نبود با عربستان به این بزرگی که افکار احمقانه اش ریشه ای هزارن ساله داشت نمی جنگید ...
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
کمی بیاندیشید فردی با اوصاف علی (ع) ( که در بالا تنها به چند نمونه اش اشاره شد ) چطور می تونه بد باشه . آخه دوستان من چرا انسان باید افسارش رو دست کسانی بده که خودشان مهره سیاسی اند و جهت گیری ها نوشته هایشان برای پول و رسیدن به قدرت و امیال پسته ) بخدا منم یک شهروند عادیم نه از بسیج پولی توی جیبم میره و نه جیره خور نظامم و نه شیخ و منبری و نه غرق تجملات غرب . ازتون خواهش می کنم ( به عنوان یک برادر کوچکتر ) ببینید پاتون رو کجا میذارید (می ذاریم ) ، اسیر فرهنگ غرب و یا رژیم نشید (نشیم) ، اسیر امیال پست زمینی نشید (نشیم ) و روز به روز با کارهای انسانی خودتون رو به خدا نزدیک تر کنید (کنیم) .
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
ما یک ایرانی هستیم و بالاتر از اون یک انسان ، بخدا که بعد این همه مطالعه به یقین دین اسلام رو بهترین می دونم و با عشق این دین رو انتخاب کردم . از صمیم دل آرزوی بهترین ها رو برای انسان های خوب می کنم(عشقت رسد به فریاد ارخود به سان حافظ قرآن زبر بخوانی در چارده روایت )
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

cyrus0007 - استرالیا - بریزبن
وای بر ما!
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
واقعا" جای تاسف داره . این مسئولین هم که فقط فوق تخصص دزدی دارن . وقتی استانداری بجای پل زدن روی رودخانه میگه روستا رو جابجا کنید دیگه از فرماندار و شهردار اونجا چه توقعی میشه داشت ??
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
تو ای باران کجایی؟؟...که بر ایران نباری؟؟........تو ای خالق ِهستی... گر ز ِ آخوند عصبانی هستی؟؟.......چرا خشمَت دامن ِ ایرانو گرفته؟؟... انتقام ِ خشمَت آبو خاکو گرفته؟؟........بیا وُ مهربان شو با سرزمینم... ببار باران و برف .که تشنه ست سرزمینم..........
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

salad shirazi - امارات - دبی
نذر برای امام رضا و خواندن دعای فرج و البته ندبه و کمیل و این ...ها قطعا مشکل رو حل میکنه.برای سلامتی رهبر معظم انقلاب و نابودی اسراییل اجماعا صلوات
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

shir o khorshid - ایران - اصفهان
این مدیریت بهرانشون منو کشت موندم اگه جنگی چیزی بشه میخوان چه خاکی تو سرشون کنند
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

Abrang - سوئد - گوتبنرگ
واقعا خجالت داره. برید خودتونو تو دریا غرق کنید که سرمایه و ابروی کشور ما رو به بازی گرفتید. همینجوری پیش بره از ایران یه ویرانه هم نمیونه...
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

ehsanusa - ایران - تهران
متاسفانه این دولت بی لیاقت عرضه اداره کشور را ندارد می توان برای این مشکل و مشکل آلودگی هوای تهران از کشور دوست و برادر روسیه کمک خواست تاهم آتش را خاموش کند و هم بر سر تهران آب بریزد بلکه فرجی شود با انشاله و ماشاله کار درست نمی شود این احمقها فقط بلدند بنشینند و منتظر باشند تا امدادهای غیبی آنها را از اینهمه معضل نجات دهد و اندازه یک ارزن مغز در کله پوکشان پیدا نمی شود
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

MNS - امریکا - مورگن هیل
قدم نحس کثیف اخوندا وبخل کینه و نظر تنگی اسلام برکت وابادانی را از کشو ر برد تا افرادی هم مثل marde irani هستند تا ابد یوق اسلام و اخوند را به گردن داریم تا نباشد ابله اندر این جهان مرد مفلس کی شود محتاج نان
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
کجاش شرم آوره. مگر مهار کردن چنین آتش سوزی وسیعی کار آسانی است. خب بگذارید مثل همه جای دنیا هنگام چنین بلایایی از کمک های بین المللی استفاده کنیم تا سرمایه های ملی مان از بین نرود.
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

marsel - ایران - تهران
کجایند سپاهیان جان بر کف، کف بر لب، لب بر خاک، خاک بر سر که قرار بود بروند و خلیج مکزیک رو از آلودگی نفتی پاک کنن!!! اراوی عمتون به داد جنگلهای گلستان برسید به جای شعار دادن و حرف مفت زدن!
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
چند ماه پیش مموتی و دوستاش یه دفعه تصمیم گرفتن فوران لوله نفت خلیج مکزیکو بند بیارن. هیچکی محلشون نذاشت حالا اونا قهر کردن.
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

mehrabooon - ایران - تهران
marde_irani - ایران - مشهد .عزیز دل برادر الان چه وقت روضه خوندنه..اسلام اگر خوب بود یا بد تموم شد.دیگه برای حرفهای شما کسی تره هم خورد نمیکنه.32سال اسلامتونو دیدیم.باهاش زندگی کردیم.بدبختیها کشیدیم بس نیست.ایراد ما این بود که در هر زمینه ای اسلام رو قاطی کردیم.اسلام خوبه واسه خودت توی خونت.بیرونش نیار که بوی گندش دنیارو برمیداره.در ضمن من بشدت ادمی هستم معنوی اما با استدلال ودلیل.
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
marde_irani - ایران - مشهد تو هم شدی علی شریعتی که به این دین سرخاب سفیداب کشید و ما رو خر کرد وکرد تو پای ملت, بشین سر جات بسیجی سایبری ما از نظر فکری بیدار شدیم و دیگه نمی تونن خوابمان کنن, یادت باشه علی یک ادم کش مذهبی بیش نبود که 800 اسیر جنگی در یک روز سر برید مثل بره, این فقط یک قلمش بود
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

طاطا - ایران - تهران
marde - irani محرم شروع شد شما روضه خونا شروع کردید. باشه بابا برو با علی حال کن ول کن بابا خسته شدیم از این دری وری هاتون
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

طاطا - ایران - تهران
marde - irani محرم شروع شد شما روضه خونا شروع کردید. گوش ما ازاین روضه ها پره. اینا که گفتی توی کتابای دبستان نوشته.
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

طاطا - ایران - تهران
marde - irani باز محرم شد شما روضه خونا شروع کردین. اینایی که درمورد علی نوشته که توی کتابای دبستان خوندیم. بی خیال بابا. گوشمون از این اراجیف پره
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
mehrabooon - ایران - تهران از پستت روشنه که واقعا معنوی هستی و البته منطقی !!!! فکر می کنم شما چشماتو بستی و دور تا دور گوشات رو هم پنبه گرفتی و نه می شنوی و نه می بینی تنها حرف می زنی .. من نمی فهمم واقعا شور و حال حسینی مردم رو نمیبینی !!!؟ صدای هیئت ها رو در خیابان نمی شنوی ؟ ولادت ها و شهادت ها ، تاسوعا و عاشورا رو در سال های پیش ندیدی و نشنیدی !!!؟ مردم از اسلام بدورند !!!؟ تلویزیون که داری روشن کن بزن یک کانال ببین چقدر مردم جمع شدند و سینه می زنند برای حسین (ع) ، ببین چقدر هیئت فعال اند ، شابدوالعظیم که بهت نزدیکه برو ببین اخه .. اسلام کم رنگ که نشده بماند خیلی پر رنگ هم شده فیلم فتنه که یک فیلم ضد اسلامی هم هست اینو ثابت می کنه که در سال های اخیر مردم با رشد چشم گیری مسلمان شدند .. شما اگر کامنت ابتدایی من رو هم خونده باشی جوابتو می گیری که این 32 سال حکومت خامنه ای رو دیدی نه اسلام ..
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
اسلام دزدی رو گناه بزرگی میدونه و فکر می کنم بدونی که چه احکام سنگین و البته به جایی هم برای شخص دزد در نظر گرفته ولی میبینی پول آقا زاده ها و رفسنجانی ها و رفیق دوست هایی رو که همینطور از پارو بالا میره و دزدی پشت دزدی می کنند .. در صدر اسلام هم کفاری مثل ابوسفیان بودند که دم از اسلام می زدند ولی به شیطان پناه برده بودند پسرش معاویه رو هم که بالا مثال زدم !!! این کجاش به اسلام مربوط میشه !!!؟ وقتی قانون بشکل بسیار درستی وضع شده و افراد پست به اون پایبند نیستند باید افراد اصلاح بشوند نه قانون .. هرچند که دین از سمت آفریدگار انسان ، خدای بزرگ که هیچ خطایی در سخنش راه نداره وضع شده .. خوشبختانه روشنه که معاویه و یزید حاضر به اسلام هیچ ربطی نداره ...
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند .. شور بختانه شما هم مثل هم ردیف هات دهانت چاک و بست نداره این چه وضعه صحبت کردنه "marde_irani - ایران - مشهد تو هم شدی علی شریعتی که به این دین سرخاب سفیداب کشید و ما رو خر کرد وکرد تو پای ملت, بشین سر جات بسیجی سایبری ما از نظر فکری بیدار شدیم و دیگه نمی تونن خوابمان کنن, یادت باشه علی یک ادم کش مذهبی بیش نبود که 800 اسیر جنگی در یک روز سر برید مثل بره, این فقط یک قلمش بود " شرمم میاد که هموطنانی مثل شماها دارم .. مگر ندیدی که بالا هم گفتم من نه بسیجی ام و نه .. من بسیجی ام اون وقت میام از خمینی و خامنه ای بد می گم !!؟ همتون همینطوری هستید .. بی ادب به قول سعدی : "سنت جاهلان است که چون به دلیل از خصم فرومانند سلسله خصومت بجنبانند. چون آزر بت تراش که به حجت با پسر بر نیامد به جنگش برخاست که لَئِنْ لَمْ تَنْتَهِ لَأَرْجُمَنَّکَ ( چنانچه دست ((از مخالفت بتان )) بر نداری تو را سنگسار می کنم )."
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
اتفاقا خیلی ها بیدار شدند ولی شماها هنوز تو خوابید مولوی،سعدی ، حافظ .. این داستانی که تو داری میگی اولا معلوم نیست از کجا خوندی و دوما در جایی که خوندی معلوم نیست نویسنده علت رو در چی دونسته که همچین داستانی رو شرح داده به قولی با چه انگیزه و چه پس و پیشی این داستان تعریف و یا تحریف شده سوما بالا هم گفتم داستان هایی با این طرز بیان هست هرچند خرد و اندک که ممکنه از مغز هر انسان تهی مغز و پستی تراوش کرده باشه و اصلا وجود خارجی نداشته باشه ! همه حرف هام رو توی کامنت های بالا گفتم .. و همه چی روشنه .
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

م ر - ایران - تهران
بدبخت ها شما که اینقدر با کمال بی ادبی به دین خودتان و پیغمبر و امامتان توهین میکنید معلوم میشود انسانهای کاملا تهی هستین ، شما حتی مغزتان را هم بکار نمی اندازید که این رژیم یکی از دسیسه هایش این بود که وجهه پیغمبران و ائمه را خراب کند و دارد هم موفق میشود پس شماهایی که با بی ادبی تمام به خدا و پیغمبر و ائمه توهین میکنید بدانید خوب افساری برای این رژیم کثیف هستید . و به طریقی که بخواهد سیختان میزند. ارزش زر زرگر شناسد . ارزش و قیمت خدا و پیامبرانش و امامان را انسان واقعی میشناسد نه یه مشت پوچ و واهی خوشم میاد خوب این رژیم شما را دنبال خود کشیده ؟؟؟؟
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
گفتم شماها همتون مثل همین .. همینه دیگه دهانتون چاک نداره .. هنوز پاسخ قبلی رو ندادم این یکی دیگه میگه تو روضه خونی .. شما ها حرف ندارید !!! کامنت هاتون یکی از یکی بی محتوا تر برای شما دیگه کامنت نمی نویسم همون کامنت هایی بالایی رو بخون در ضمن من دانشجوی مدیریت بازرگانی بودم توی حوضه درس نخوندم !!! و نه عضو بسیج بودم که بخوام بسیجی باشم ( خدایا ) می خواین فقط یک چرتی بپرونین با این کامنت های بی محتوا !!! شرمم خوب چیزیه ...
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

TOROBCHE - استرالیا - سیدنی
marde-irani با نظر شما کاملا موافقم. طاطا جون عین طوطی 3 بار نظرتو تکرار کردی که ! بهتره به نظرات و عقاید همدیگه احترام بذاریم و "اراجیف" نگیم!
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

arash_1932 - ایران - مشهد
خاک توی اون سرتون با این کشور اداره کردنتون.
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
کشور باید صاحب داشته باشد . مدیر باید تخصص و تسلط باموری که تصاحب کرده لیاقت کاری داشته باشد . ما تا زمانیکه تعهد کاری بمعنی واقعی نداریم و ما تا زمانیکه اشغال پست و مقام را برای فرونشاندن عقده حقارت و بدبختی هاو عقب ماندگی خود صرفا برای جاه طلبی بیشتر یدک میکشیم و ما تا زمانیکه قادر بدرک ارزش سرمایه ملی نیستیم و تا زمانیکه ارزش خمس و زکوت را بر مالیات بیشتر میدانیم و برای پرداخت حمس و مال امام سینه چاک میکنیم . ما تا زمانیکه برای اموات نماز وروزه میفروشیم تا خدای تاجر تبارک وتعالی در شب اول قبر با فشارش کفن مرد های ما را بلجن نکشاند و با گرفتن پول بنام نماز روزه عقب افتاده مرده های ما را بحال خودش واگذار کند . سوختن جنگل مطلب ومسئله مهمی نیست . مهم این است که ما موقع اذان کار را تعطیل کنیم و بعبادت خدا برسیم . این هست شرط اول قبول مسئولیت . جنگل را خدا کاشته و خود خدا هم انرا حفظ میکند . اینها همه مسئله دنیوی است شما باخرت فکر کنید والا جبرئیل همان چوب های نیمه سوخته جنگل مازندران را در شب اول قبر.... البته در قبر
جمعه 19 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
marde_irani شما بر پشت زنجیر و بر فرق قمه بزن , عده دیگری نیز سری به خم میزنند و هیچکس را در گور دیگری نخواهند چپاند . کدامیک از رفتگان سراز گور بیرون اورده اند که نقل قول از اخرت و قیامت بکنند !!!! ماییم و می و مطرب و این کنج خراب ___ جان و دل و جام و جامه در رهن شراب )( فارغ ز امید رحمت و بیم عذاب ___ آزاد ز خاک و باد و از آتش و آب
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
feminism - انگلستان - لندن .. نه من و نه مسلمانان دیگه با قمه زدن و زنجیر زدن به بدن خودمونیم آسیب نمی زنیم چرا !؟ چون آسیب زدن به بدن حرام هست .. غرب به درستی دریافته که در برخورد با اسلام ناب کاری از پیش نخواهد برد. از این رو آلوده کردن آن به انواع خرافات و بدعتها را در دستور کار خود قرار داده تا مگر از رهگذر ارائه پوسته‏ های فاسد از اسلام توان فائق آمدن بر آن را بیابد .. اما در ادامه گفتی "کدامیک از رفتگان سراز گور بیرون اورده اند که نقل قول از اخرت و قیامت بکنند"خب من تلاش می کنم در بخش اول صحبت هام با خلاصه کردن بخشی از متن ( دین و زندگی سال دوم دبیرستان ) پاسخ شما رو بدم (( حتما همه متونی که در کتاب دین و زندگی سال دوم دبیرستان هست رو بخون )) 1. وجود انسان از دو بعد جسمانی و روحانی تشکیل شده بعد جسمانی مثل سایر اجسام تجزیه شده ولی بعد روحانی و غیر جسمانی انسان تجزیه نمی پذیرد ، متلاشی نمی شود و پس از مرگ بدن باقی مانده و آگاهی و حیات خود را از دست نمی دهد ..
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
دانشمندان نشانه ها و دلایلی بر وجود این بعد ذکر کرده اند که به دو مورد از آن بسنده می کنیم الف - ثابت بودن خود : هر کس درک روشنی از خود دارد و در اثبات وجود چیزی که از آن تعبیر به من می کند به هیچ گونه استدلالی احتیاج ندارد . با این که جسم انسان از نوزادی و تا اواخر عمر تغییر می کند اما می گوییم من همان کسی هستم که سال ها پیش در فلان روز متولد شدم . امروز درس می خوانم و تصمیم دارم در آینده فلان شغل را انتخاب کنم . زمانی که به یاد می آورم که در فلان سال یا روز خدمتی به بندگان خدا کردم ، احساس خوشحالی می کنم . و زمانی که به یاد می آورم در فلان زمان مرتکب خطایی شدم شرمنده می شوم و خود را ملامت می کنم ، از خدا می خواهم مرا ببخشد و به من کمک نماید تا گذشته ام را جبران کنم
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
این ها می رساند که رفتار گذشته ام را از خود می دانم و از هم اکنون برای آینده ام نقشه دارم و برنامه ریزی می کنم . بنابراین هر کس این را در درون خود می یابد که گر چه در طول زندگی حالات گوناگون پیدا می کند ، یک محور ثابت و حقیقت تغییر ناپذیر دارد که به پشتوانه آن می گوید : گذشته آن بودم و اکنون این گونه هستم . حال باید دید که این حقیقت ثابت وابسته به جسم و کالبد مادی ما است ؟ ذرات و مواد تشکیل دهنده بدن و جسم به طور مداوم تجزیه و تحلیل می شوند و مستهلک می گردند . از طریق تجزیه مواد جدید وارد خون میشوند و جایگزین مواد کهنه می شوند سلول های کهنه مرده و سلول های جدید جای آن را می گیرند و .. از این رو گفته اند با گذشت حدود هفت سال تمام عناصر بدن عوض می شوند . اگر شخصیت یا من وابسته به جسم باشد باید در دوران عمر بارها عوض شده و به شخص دیگری تبدیل شود در صورتی که چنین نیست .
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
هر کس این را در خود می یابد که کس دیگری جایگزین او نشده و او همواره خودش بوده است . و اگر کارهای خوب یا بد ، در طول سالیان گذشته انجام داده ، همه این کارها را به همین خود نسبت می دهد و خود را عامل آن کارها می داند .قوانین و مقررات جامعه و روابط بین افراد بر پایه پذیرش همین ((من)) ثابت بنا شده اند
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
علاوه بر این هنگامی که فردی قسمتی از بدن خود را در حادثه ای از دست بدهد هیچ گاه احساس نمی کند که قدری از هویت و ((من)) او کم شده باشد و این نشان می دهد که ثبات هویت و ((خود)) ما ناشی از ثبات اندام های ما نیست . پس در نتیجه ((من)) و ((هویت)) انسان ثابت و مستقل از جسم او است . ب - رویاهای صادقه هر کدام از ما هنگام خواب رویاهایی را مشاهده می کنیم که برخی از آن ها مطابق با واقعیت و از یک رویداد خارجی حکایت می کند . مثلا برخی از این قبیل خواب ها خبر از حوادث گذشته و یا رویداد های آینده می دهند و یا نشان دهنده مکانی هستند که هرگز در بیداری آنجا را ندیدیم و بعد ها که به آنجا می رویم آنچه را که در خواب دیده بودیم در خارج مشاهده می کنیم . انسان در این قبیل خواب ها از ظرف زمان و مکان خود خارج شده و در زمانی در گذشته و یا آینده و یا مکانی که تا به حال نرفته قرار می گیرد در حالی که جسم او در رختخواب است و چشم و گوش او چیزی نمی بیند و نمی شنود .
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
انسان ها معمولا دو دیدگاه در برخورد با مرگ دارند . دیدگاه اول کسانی که مرگ را پایان زندگی می دانند و می گویند هر انسانی پس از مدتی زندگی در دنیا ، ، دفتر عمرش بسته می شود و حیات او پایان می یابد و رهسپار نیستی میشود . از پیامد های این نگرش برای انسانی که گرایش به جاودانگی دارد ، این است که همین زندگی چند روز نیز برایش بی ارزش می شود در نتیجه به یاس و نا امیدی دچار شده ، شادابی و نشاط زندگی را از دست می دهد و از دیگران کناره می گیرد و به انواع بیماری های روحی دچار می شود . گاهی نیز برای تسکین خود و فرار از ناراحتی ، در راه هایی گام می گذارد که روز به روز بر سرگردانی و یاس او می افزاید . گروهی نیز می کوشند که راه غفلت از مرگ را پیش بگیرند ، خود را به هر کاری سرگرم می سازند تا آینده ی تلخی که در انتظار دارند فراموش کنند .
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
اما دیدگاه دوم پیروان پیامبران الهی است که مرگ را پایان بخش دفتر زندگی نمی پندارند بلکه آن را غروبی می دانند که طلوعی درخشان تر از پیش دارد یا پلی به حساب می اورند که آدمی را از یک هست ( دنیا ) به هستی بالاتری ( اخرت ) منتقل می کند اولین پیامد این نگرش بیرون آمدن زندگی از بن بست و باز شدن پنجره امید و روشنایی به روی انسان و ایجاد شور و نشاط و انگیزه فعالیت در زندگی است چنین انسانی دارای انرژی فوق العاده و همت خستگی ناپذیر است و از کار خود لذت می برد . او با تلاش و توان بسیار در خدمت به خلق خدا می کوشد و می داند که هر چه بیشتر به دیگران خدمت کند آخرت او زیبا تر است حضرت علی (ع) روزها به نخلستان می رفت و به حفر چاه مشغول می شد و وقتی به آب می رسید ، در حالی که عرق از سر و رویش جاری بود آن را وقف می کرد و در اختیار مردم قرار می داد .
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
اثر دیگر نگرش پیروان پیامبران الهی نهراسیدن از مرگ و آمادگی برای فداکاری در راه خداست .خداپرستان حقیقی گرچه در دنیا زندگی می کنندو زیبا هم زندگی می کنند اما به آن دل نمی سپراند از این رو مرگ را ناگوار نمی دانند .آنان معتقدند که مرگ برای کسانی ناگوار و هولناک است که زندگی را محدود به دنیا می بینند یا با کوله باری از گناه با آن مواجه می شوند . نترسیدن خداپرستان از مرگ به این معنا نیست که آن ها آرزوی مرگ می کنند بلکه آنان از خداوند طلب عمر طولانی می کنند تا بتوانند در این جهان با تلاش در راه خدا و خدمت به انسان ها با اندوخته ای کامل تر خدا را ملاقات کنند و به در جات برتر بهشت نائل شوند از سمت دیگر همین عامل سبب میشود که دفاع از حق و مظلوم و فداکاری در راه خدا آسان تر شود و شجاعت به مرحله عالی آن برسد و آن گاه که حیات این دنیا چیزی جز ننگ و ذلت نباشد و فداکاری در راه خدا ضروری باشد ، انسان ها به استقبال شهادت می روند و با شهادت خود راه آزادی انسان ها را هموار می کنند
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
از این رو آنگاه که امام حسین (ع) در دو راهی ذلت و شهادت قرار گرفت شهادت را برگزید و فرمود : من مرگ را جز سعادت و زندگی با ظالمان را جز ننگ و خواری نمی بینم .
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
اگر بخواهی غذایی را بخوری و کودکی به تو بگوید آن غذا سمی است باز هم آن را می خوری ؟ یا اگر سیم برقی بدون حفاظ بر دیوار منزل مشاهده کنی و یکی از اعضای خانواده به تو خبر دهد که در آن برق جریان دارد از دست زدن به آن خود داری نمی کنی ؟ در این گونه موارد ما از یک قانون عقلی پیروی می کنیم که می گوید : دفع خطر احتمالی لازم است . مهمترین خبری که انبیاء آورده اند خبر از معاد و سرای آخرت است همه آنان پس از ایمان به خدا ایمان به آخرت را مطرح کرده و آن را لازمه ایمان به خدا دانسته اند . قران کریم با چنان صراحت و قطعیتی از آخرت یاد می کند که جای هیچ شک و شبه ای را باقی نمی گذارد
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
در بخش دوم صحبت هام به کامنتی که پیشتر در همین سایت نوشتم اشاره می کنم : برای من بسیار جای شگفتیه برخی انسان ها با ظرفیت مغزی و عمر محدود می خواهند خدای نامحدود رو انکار کنند . توی ذهن من همیشه این کار مانند این می مونه که یک لیوان کوچک بخواد همه ظرفیت یک اقیانوس بسیار بزرگ رو توی خودش جا بده ، خب روشنه که لیوان سرریز میشه (البته باید بگم خداوند بزرگتر از آن چیزیست که توصیف شود ، روشنه که هدفم از این مثال تنها روشن کردنه مطلب بود و نه تشبیه ( هر دو مثال محدودند و هیچ چیز قابل قیاس و تشبیه با خدای نامحدود و بزرگ نیست ) زمانی هم که خرد برخی از این انسان های بی خرده پست به بن بست خورد به انکار رو می اورند
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
هر چند که هزاران هزار دلیل برای وجود خداوند وجود داره . جهان پر از آیه های خداست من کتاب های زیادی رو خوندم و دینم رو با آگاهی انتخاب کردم . خدا رو شکر در جهان به غیر از عده ای نادان و انگشت شمار ، بی خدایی وجود ندارد زمانی هم که نگاهی به گذشته می کنیم می بینیم که بزرگانی چون کوروش ، سعدی ، حافظ ، مولوی ، محمد (ص) زرتشت . ( و میلیاردها نمونه بزرگ دیگه ) همه با خدا بوده اند . به گفته اینشتین (( تمام تلاش ها و تفکرات منظم بشری در مقایسه با نظام عجیب و دقیق کائنات ، انعکاسی ضعیف و ناقابل است ) زیرا این دستاوردهای علمی مدیون همین نظام خلقت است . همه ساخته های بشری با الهام از طبیعت و به کارگیری قوانین حاکم بر آن است . برای نمونه پرواز هواپیما با پیروی از قانون جاذبه و فرمول های ممکن به آن ممکن شده است ، اگر امروزه انسان با استفاده از علم ژنتیک به تغییر نژاد گیاهان و حیوانات می پردازد به مدد شناختی است که از قوانین حاکم بر طبیعت و پیروی دقیق از آن حاصل شده است
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
دوستان لطفا نگاهی به این تصویر بکنید خورشید با عظمت در کجای کهکشان راه شیری قرار گرفته و زمین که بسیار از خورشید کوچکتر است کجا و من و شما که بسیار از زمین کوچکتریم کجا .. https://upload1.imgdl.ir/images/34301.jpg. راستی این هم تنها تصویر کهشکان راه شیری بود که جزئی از نظام کیهانی پیرامون ماست . حالا این بنی بشر بخواد با این مغز محدود به انکار خداوند بزرگ بپردازه واقعا باید به وجود مغزش شک کرد . در پایان من سخنم رو با روایتی از امام رضا و چند بیت از قصیده بسیار دلنشین بهاریه سعدی به پایان می برم :
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
. افرینش همه تنبیه خداوند دل است دل ندارد که ندارد به خداوند اقرار / کوه و دریا و درختان همه در تسبیحند نه همه مستمعان فهم کنند این اسرار / این همه نقش عجب بر در و دیوار وجود هر که فکرت نکند نقش بود بر دیوار / تا کی آخر چو بنفشه سر غفلت در پیش حیف باشد که تو در خوابی و نرگس بیدار / پاک و بی عیب خدایی که قدیر است و عزیز ماه و خورشید مسخر کند و لیل و نهار / تا قیامت سخن اندر کرم و رحمت اوست همه گویند و یکی گفته نیاید ز هزار / آن که باشد که نبندد کمر طاعت او جای آن است که کافر بگشاید زنار / نعمتت بار خدایا ز عدد بیرون است شکر انعام تو هرگز نکند شکر گزار / سعدیا راست روان گوی سعادت بردند راستی کن که به منزل نرسد کج رفتار
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
روایت ، مناظره امام رضا(ع) با یکی از منکران خدا : یکی از منکران وجود خدا، نزد حضرت رضا ـ علیه السّلام ـ آمده، گروهی در محضر آن حضرت بودند، امام به او فرمود: اگر حق با شما باشد (ولی چنین نیست) در این صورت ما و شما برابریم، و نماز و روزه و زکات و ایمان ما به ما زیان نخواهد رسانید، و اگر حق با ما باشد (چنان‌که همین است) در این صورت ما رستگاریم و شما زیان‌کار و در هلاکت خواهید بود. منکر خدا: به من بفهمان که خدا چگونه است؟ و در کجاست؟امام: وای بر تو، این راهی که می‌روی غلط است، خدا چگونگی را چگونه کرد، بی آنکه به او چگونگی، توصیف شود، و او مکان را مکان کرد، بی‌آن‌که خود دارای مکان باشد، بنابراین ذات پاک خدا با چگونگی و مکان، شناخته نمی‌شود و با هیچ یک از نیروهای حسّ، درک نمی‌شود، و به هیچ چیز تشبیه نمی‌گردد . منکر خدا: اگر خدا با هیچ یک از از نیروهای حسّ، درک نمی‌شود، بنابراین او چیزی نیست ؟
------------
کاربر گرامی
لطفا از نوشتن نظرات طولانی و سریالی جدا خودداری فرمائید در غیر این صورت از درج نظرات شما در آینده معذوریم
با تشکر
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
. امام: وای بر تو، این‌که نیروهای حسّ تو از درک او عاجز هستند، او را انکار کردی، ولی ما در عین آن‌که نیروهای حسّ ما از درک ذات پاک او، عاجز است، به او ایمان داریم، و یقین داریم که او پروردگار ما است، و به هیچ چیزی شباهت ندارد. منکر خدا: به من بگو خدا از چه زمانی بوده است؟ امام: به من خبر بده که خدا از چه زمانی نبوده است، تا من به تو خبر دهم که در چه زمانی بوده است. منکر خدا: دلیل بر وجود خدا چیست ؟ امام: من وقتی که به پیکر خودم می‌نگرم، نمی‌توانم در طول و عرض آن چیزی بکاهم یا بیفزایم، زیان‌ها و بدی‌هایش را از آن دور سازم، و سودش را به آن برسانم، از همین موضوع یقین کردم که این ساختمان، دارای سازنده است، از این رو به وجود صانع و سازنده اعتراف کردم، افزون بر آن گردش سیّارات ، پیدایش ابرها، وزیدن بادها و سیر خورشید و ماه و ستارگان و نشانه های شگفت انگیز و اشکار دیگر را که دیدم دریافتم که این گردنده‌ها، گرداننده دارد، این موجودات دارای سازنده و پردازنده است
------------
کاربر گرامی
لطفا از نوشتن نظرات طولانی و سریالی جدا خودداری فرمائید در غیر این صورت از درج نظرات شما در آینده معذوریم
با تشکر
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
راستی در پایان کامنتت اشاره به ابیاتی از خیام کردی که من پاسخشو با یکی از کامنت های دیگه ام توی همین سایت می دم : خدا بیامرزه خیام رو این شعرم علامه دهخدا به خیام نسبت داده ، اسلام به ذات خود ندارد عیبی / عیبی که در اوست از مسلمانی ماست
------------
کاربر گرامی
لطفا از نوشتن نظرات طولانی و سریالی جدا خودداری فرمائید در غیر این صورت از درج نظرات شما در آینده معذوریم
با تشکر
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
دهخدا که البته از نظر علمی بسیار برجسته بود و اصلا لغت نامه اش ارزش بارزی دارد در امثال حکم از مسلمان بودن خیام گفته . استاد الهی قمشه ای میگویند در واقع خیام با بعضی اشعار ضد دین تو رو توی تله دینی خودش می اندازه و بعد تو رو در ژرفای دین قرار میده "یک نیروی غیبی از اشعار خیام محافظت میکند" ...و یکی از شعرایی که در مسلمان بودنش هم شکی نیست مولوی هست ایشون ابیاتی رو داره که بسیار مستهجن است پس ما بیاییم با نادونی تمام بگیم نه آقا اینم ا کافر بود . دوست عزیز این اشعار فرای اون ظاهری که دارند پرند از الهیات
------------
کاربر گرامی
لطفا از نوشتن نظرات طولانی و سریالی جدا خودداری فرمائید در غیر این صورت از درج نظرات شما در آینده معذوریم
با تشکر
جمعه 19 آذر 1389

mehrabooon - ایران - تهران
marde_irani - ایران - مشهد .عزیز دل برادر چقدرحرف میزنی!صدای سایت هم دراومد.بابا توراست میگی!شما بیا ان قلاب اسهالی دیگه ای بکن 32 سال هم تو حکومت اسلامی بکن تا گند اسلام ناب تو هم در بیاد! تو و احمد و محمود ورحیم وعلی چلاقتون همه از قماشید..کتاب بخون جانم سرتم درد نیار..23سال رو بخون.تولدی دیگر رو بخون..راه کمال رو..معنویت یک علم است..بازهم بگم.بگم..
جمعه 19 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
اگر سایت پاسخی رو داد بخاطر طولانی بودن کامنت بود که میخواستم پاسخ feminism - انگلستان - لندن رو طولانی تر بدم و گرنه مانند شما یک چرت 3 خطه بلدم بپرونم .. برخی از اون کتاب هایی که گفتی رو هم خوندم شوربختانه اوضاعت خیلی خرابه و هیچی نمی فهمی از پست اول تا به الان دارم درباره حقانیت خدا و اسلام حرف می زنم و مابین حرف هام دارم خامنه ای و رژیم رو رد می کنم و میگم من نه بسیجی ام و نه .. باز تو میگی "تو و احمد و محمود ورحیم وعلی چلاقتون همه از قماشید.." واقعا برات متاسفم ، بخدا واقعا متاسفم .. پس جواب تو سکوت است و سکون هست با ابله سخن گفتن جنون
جمعه 19 آذر 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
marde_irani - ایران - مشهد چند سالته گوگوری مگوری؟اینجا را با دبستان اشتباه گرفتی !اکثر کاربرای این سایت آدم های فرهیخته ای هستند که باور کن تو دلشون دارند به تو می خندند که حرفای کتاب دینی دبستان رو داری براشون بلغور میکنی!خیلی خیلی گنده تر از تو اون دکترررررررررررر شریعتی گجستک یا اون آیت الله ها نتونستند با آب هفت دریا این دین رو بشویند اون وقت تو میخوای ماستمالی کنی و قسم و آیه بیاری که راست میگی و ما هم باور کنیم؟الهی قمشه ای رو با خیام مقایسه می کنی؟؟پیشنهاد میکنم چهار تا کتاب بخون بدون پیش زمینه!!
شنبه 20 آذر 1389

mehrabooon - ایران - تهران
marde_irani - ایران - مشهد منو تورو تویه قبر نمیگذارند به فکر خودت باش.فکر نمیکنم کتابی بر ضد این دین خونده باشی.اگر خوندی و این چرندیات رو مینویسی اینبار من باید بگم از صمیم قلب برات متاسفم..واقعامتاسم برات..چرا که نرفته میخ اهنی در سنگ!بخدای خودم قسم که اصلا قصد توهین بشمارو ندارم..ولی منو میسوزونی..بهرحال اگر از حرفهایه من ناراحت شدی معذرت میخوام.ولی من اصلا اسلام روقبول ندارم.ولی بالا غیرتا راه کمال رو بخون.موفق باشی..
شنبه 20 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
( خیلی برام جالبه که خودتون رو فرهیخته می دونی در حالی که حتی ذره ای خرد در شماها نیست .. ) منکر ادم فرهیخته در سایت نیستم ولی مطمئنا انسان های فرهیخته از جنس شماها نیستند ( مولوی ، حافظ ، سعدی ، پورسینا و .. ) یک نگاهی به همه کامنت هایی که تا الان تو و هم ردیفات دادین بنداز.. نه واقعا نگاه کن .. نگفتم چرت و پرته ! راستی از اونجایی که نوشتی "خیلی خیلی گنده تراز تو" روشنه که ذهنت در پاسخ به متن من عاجزه وگرنه من خودم رو ادم بزرگ یا به اصلاح شما " گنده !!!" نمی بینم در ادامه واژه "دکترررررررررر" و جمله ""خیلی خیلی گنده تر از تو اون دکترررررررررررر شریعتی گجستک"" رو چنان با سوز و لج نوشتی که عجزت رو با تاکید بیشتری تایید می کنه .. دین اسلام خدا رو شکر دین بسیار نیک و بهترین دین هست 100 بار پیشتر گفتم باز هم میگم .. اولا همه مردم ایران مسلمانند و اندک افرادی مانند شما با این وجه در ایران جایی ندارید ..
شنبه 20 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
همین الان همه مردم ایران در حال تدارک مراسم عاشورا و تاسوعا هستند خیابون های ایران سندی هست بر حرف من .. دوما خوشبختانه فیلم ضد اسلامی فتنه هم آمار روز افزون مسلمانان رو در جهان نشان می ده و هزاران نمونه دیگه .. شما خودت رو باید با اب هفت دریا بشوری .
شنبه 20 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
من پاسخ هایی رو که تا به الان در این صفحه نوشتم ، از سعدی و حافظ و کتاب دین و زندگی ، خیام و مولوی ، دلایل عقلی ، مسعودی ، اصول کافی ، زندگی نامه های امام علی (ع) و غیره بوده .. و همان طور که پیشتر گفتم من دینم رو با آگهی کامل انتخاب کردم کتاب های دینی و ضد دینی بسیاری رو خوندم .. همان گونه که در بالا هم اشاره کردم اگر با وجود این همه دلایل که اورده شد (از میان هزاران دلیل ) باز هم کسی به حقانیت خدا و پیامبران و امامان شک کرد مطمئنا چیزی به نام خرد و جوهره ای به نام انسانیت ندارد . راستی چرت و پرت دیگرت هم در پایان متن آشکاره "الهی قمشه ای رو با خیام مقایسه می کنی؟؟" من خیام رو با الهی قمشه ای مقایسه کردم !!!!؟ می فهمی چی میگی !؟ واقعا ..
شنبه 20 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
حافظ چه زیبا میگه :. مرا عهدیست با جانان که تا جان در بدن دارم هواداران کویش راچو جان خویشتن دارم بکام و ارزوی دل چو دارم خلوتی حاصل چه فکر از خبث بدگویان میان انجمن دارم
شنبه 20 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
salarkhan - آلمان - هامبورگ روشنه که واقعا شماها چیزی حالیتون نیست اینو کامنت هاتون به روشنی تاکید می کنه هر انسان عاقلی که ذره ای از انسانیت بو برده باشه می فهمه که کی درست میگه و کی نه .. هر چند همونطور که در بالا هم اشاره کردم در پاسخ کامنت های علمی و عقلی و انسانیه من تنها 3 خط چرت و پرت می پرونین که تو همون 3 خط هم هر 3 خطش دشنام و ناسزاست ، اینو با یک نگاه هم میشه فهمید .. و این نشون دهنده شخصیت توست
شنبه 20 آذر 1389

marde_irani - ایران - مشهد
اولا من دانشجوی مدیریت بازگانی بودم و الان 23 سالمه دوما ادم های دانا خرد رو بر پایه سن حساب نمی کنند بلکه خرد چیزی هست که می تونه سال ها از سن بیشتر باشه و این دیدگاه ، دیدگاه اسلام نیز هست .. مانند انتخاب "اسامة بن زید" جوانی که بدست پیامبر گرامی اسلام فرمانده سپاه بزرگ اسلام شد . دوما اگر از متن کتاب دبیرستان برای بخشی از پاسخم استفاده کردم یکی از دلایلش شیوایی و رسایی متنی هست که نوشته شده و مطمئنا شما سه کلاس هم بیشتر سواد نداری ( گذشته از جوهره انسانیت که اونم نداری ) چرا که هنوز تفاوت دبستان و دبیرستان رو نمی دونی و البته دم از سواد می زنی !!! شما مطمئن باش اون کسی که کامنت هاش خنده دار که هیچ گریه اور هم هست شماهایین که با 3 خط چرت و پرت و دشنام دادن کامنت می ذارید
شنبه 20 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
marde irani ایران مشهد . خدائیش تو زدی بمغز . برادر.. من که همه فرمایشات ترا نخواندم ولی میبینم تو یک مقدار خلاصی پیدا کردی . خدائیش خلاصی بهترین نعمتی است که خداوند عزوجل با کمک امامان خودش . که خوشبختانه شما در جوار رحمت ایشان تشریف دارید به ادم عنایت میفرماید . خلاصی . اقا خلاصی . خلاصی از مخ . خلاصی از فکر . خلاصی از زحمت . خلاصه خلاصی دیگه ارزو بکن خدای رحیم و کریم یک خلاصی دیگه بسرکار عنایت کند . وان خلاصی از نفس کشیدن . راحت من جای تو باشم همین حالا میرم در جوار امام و تا رسیدن به نیت خلاصی باقا دخیل میبندم و تا نذر ترا ندهد انجا را ول نکن . نذر تو این باشد یا اقا امام هشتم ترا بجان جدت ما را خلاص کن خلاص از نفس کشیدن . اگر مردی برو این کار را بکن تا این دشمنان اسلام بدانند تو واقعا یک مردی و چیزی حالیته . دسته هونگ با وفا تو چشم دشمنان اسلام
یکشنبه 21 آذر 1389

+2
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.