بازداشت چند ساعته محمد البرادعی در فرودگاه قاهره

 
بازداشت چند ساعته محمد البرادعی در فرودگاه قاهره

برنا: "محمد البرادعی" مدیر کل سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی و نامزد احتمالی دور آینده انتخابات ریاست جمهوری مصر، در فرودگاه قاهره به مدت چند ساعت بازداشت و پس از بازجویی آزاد شد.

اخبار رسیده از قاهره پایتخت مصر حاکی از آن است که پس از پیروزی حزب حاکم ملی مصر در انتخابات پارلمانی اخیر این کشور که به اذعان گروه ها و احزاب مخالف دولت، در آن تقلب گسترده صورت گرفته است، بازداشت مخالفان دولت قاهره به خصوص افرادی که در افشای تخلفات انتخاباتی موثر بودند، توسط نیروهای امنیتی آغاز شد.

از جمله این بازداشت شدگان "محمد البرادعی" مدیر کل سابق آژانس بین المللی انرژی اتمی و نامزد احتمالی دور آینده انتخابات ریاست جمهوری مصر بوده است. وی در بازگشت از یک سفر، در فرودگاه قاهره توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از بازجویی کامل که به نظر می رسد با هدف تحقیر شخصیت وی صورت گرفته، آزاد شد.

در همین راستا کارشناسان مسائل سیاسی مصر معتقدند علت اصلی این بازداشت این بوده که "البرادعی" خطری جدی برای "جمال مبارک" فرزند "حسنی مبارک" رئیس جمهور فعلی این کشور برای دوره آینده ریاست جمهوری به شمار می رود از همین رو چنین رفتاری با وی انجام شد تا به اصطلاح شخصیت وی را ضعیف نشان بدهند و او را تحقیر کنند.

گفتنی است علاوه بر "محمد البرادعی" تعداد زیادی از سران و رهبران جنبش اخوان المسلمین که قدرتمند ترین گروه مخالف دولت حاکم در مصر به شمار می رود نیز طی یک هفته گذشته بازداشت شده اند./
بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ
مردک مزدور و رشوه خوار الان احتمالا حساب مالیش فوله فوله است از برکت خزانه کشور اشغالیمان ایران . این مردک سالهای سال به ملایان جنایتکار خدمت کرد و سالها به این بابا رشوه و وعده وعید میدادند که صدایش درنیاید . البته من کپی حساب بانکش را ندارم که به عنوان مدرک ارایه کنم . ولی این را میدانم که جمهوری اسلامی میخواست که این بابا بیاد بشه ریس جمهور مصر و دقیقا عین نخست وزیر دست به سینه ولایت وقیح نوری المالکی.. دوم بشود و رژیم اشغالگر ولایت وقیح به این یارو کلی هم وعده داده بود .که در عوض چاکری رژیم بهت کمک مالی وسیاسی میکنیم که ریس جمهور مصر بشوی . که به کمک ایزد منان نقشه و وعدهای آنها نقش بر آب شد . البرادیی موجود.. امیدوارم و برایت آرزو میکنم که آب خوش از گلوی خودت وخانواده ات پایین نره . وبه قول خودمان دست به طلا بزنی خاکستر بشود .
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.