دادستان تهران ازپلمپ مرکز دوبله فارسی وان و بازداشت چند نفر خبر داد


دادستان تهران ازپلمپ مرکز دوبله فارسی وان و بازداشت چند نفر خبر داد

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران روز سه شنبه در یک نشست خبری با رسانه ها در ایران، اطلاعات جدیدی درباره چند پرونده امنیتی در ایران، دستگیری یک تیم ترور در تهران، پلمپ مرکز دوبله سریال برای شبکه های ماهواره ای فارسی وان و بازداشت چند نفر در این باره ارائه کرد.

شبکه تلویزیونی «فارسی وان»، در هنگ کنگ مستقر است و مالکیت آن به طور مشترک در اختیار «نیوز کورپوریشن» آمریکا و «موبی» افغانستان است. این شبکه از تابستان سال ۲۰۰۹، تابستان سال پیش راه اندازی شده و سریال های تلویزیونی پخش می کند. این شبکه اعلام کرده قصد دارد حدود ۱۰۰ میلیون مخاطب فارسی زبان در ایران، افغانستان و تاجیکستان جذب کند.

شبکه تلویزیونی پس از راه اندازی در ایران به یکی از شبکه های پرطرفدار تبدیل شده است. مقامات دولتی و حکومتی، این شبکه تلویزیونی را به «گسترش فساد» در کشور متهم کرده اند.

در این نشست دادستان تهران همچنین از شناسایی و پلمپ مرکزی در تهران خبر داده که به گفته او برای شبکه ماهواره ای فارسی وان سریال دوبله می کرده اند. دادستان تهران بدون نام بردن از افراد دستگیر شده در این محل صرفا خبر داده که تعداد این افراد پنج نفر بوده و تجهیزات بسیار زیادی در این محل وجود داشته است.

دادستان تهران در گفت وگو با خبرنگاران، درباره برخورد با عوامل ترورهای اخیر استادان دانشگاه در تهران اعلام کرد که «عوامل اصلی هنوز شناسایی نشده اند» اما «یک تیم ترور که اعضایش ۲ نفر به بالا بوده دستگیر شده اند» که به گفته آقای دولت آبادی، در یکی از کشورهای همسایه ایران آموزش دیده و آماده انجام عملیات بودند.

آقای دولت آبادی در بخش دیگری از صحبت هایش، به شکل مفصلی به موضوع نحوه انتشار لایحه دفاعیه مدیر مسول روزنامه ایران در دادگاه شکایت مهدی هاشمی رفسنجانی از این روزنامه پرداخته و ضمن دفاع از بیانیه روز یکشنبه دادستانی، گفت که انتشار این دفاعیه اشکال قانونی داشته چرا که به گفته او «متضمن اهانت به دیگران» بوده و «نسبت به برخی از مسئولان» مطالبی را بیان کرده است.

دادستان تهران گفت که با رسانه هایی که متن کامل این دفاعیه را منتشر کرده اند، برخورد خواهد شد. در همین حال دادستان تهران گفته که حکم قاضی این پرونده صادر نشده و نظر هیئت منصفه الزاما نظر دادگاه نیست و همچنین خبر داده که با دو نفر از محکومان حوادث بعد از انتخابات که لایحه دفاعیه شان را منتشر کرده اند، برخورد شده است.

اظهارنظر درباره انتشار فیلم قتل جدیدی در رجایی شهر کرج بخش دیگری از صحبت های دادستان تهران بود که در آن آقای دولت آبادی با صحیح ندانستن انتشار چنین فیلمی گفت: «این فیلم با هدف تحت تاثیر قرار دادن نیروهای پلیس منتشر شده است» چراکه به گفته دادستان تهران، «این نیروها پس از حادثه رخ داده در سعادت آباد از نظر روحی آسیب دیده اند.»

دلایل مرخصی ندادن به زندانیان سیاسی

آقای دولت آبادی همچنین درباره دلیل مرخصی ندادن به روزنامه نگارانی چون احمد زید آبادی، مسعود باستانی و عیسی سحرخیز گفت که از نظر دادستانی، «مرخصی وقتی امکان‌پذیر است که آنها اصلاح شده باشند.»

آقای دولت آبادی تصریح کرد که از نظر دادستانی مرخصی یک امتیاز است و زمانی این امتیاز داده می شود که یا در قبالش اصلاح صورت گرفته باشد یا مغایرتی با محکومیت نداشته باشد.

دادستان تهران گفته بسیاری از کسانی که مرخصی گرفته اند در بیرون از زندان بیانیه صادر کرده و جرم امنیتی دیگری مرتکب شده اند.
artosh - ایران - تهران
دموکراسی، آزادی بیان و عقیده در سخنان این آقا موج میزنه...! واقعاً خجالت آوره.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
این رژیم فقط آمده برای دستگیری و بزندان انداختن و اعدام ، روزی نیست که خبر دستگیری و اعدام از جانب این حکومت دینی نشنویم ،از ورزشکار ، هنرمند ، روزنامه نگار گرفته تا وکیل و پزشک. وووو. نمیدونم اینها آیا کار مثبتی هم بلد هستند انجام بدهند . تمام پول و ثروت مردم هر روز خرج نقشه کشیدن برای نابودی و زندان انداختن ، اعدام ملت و تحمیل حجاب زنان میشود.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
فارسی وان تو ایران دوبله میشه و انقدر در پیته دوبله هاشون؟؟ اقلا میرفتن چند تا دوبلور درست حسابی میگرفتن. من مادر یکی از دوستام نگاه میکرد هر وقت میرفتم خونشون روشن بود هر چی جلو خودمو میگرفتم که چیزی نگم نمیشد
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - جاکارتا - اندونزی
فارسی وان کلا چهارتا و نصفی دوبلور دارد که همه آنها هم در دبی مستقرند. اگر می خواهید دروغ بگویدد یک پیزی بگویید که بگنجد. قضیه دستگیری فوق سریع بمب گذار ها هم دیگر جک شده است.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

baran shomal - نروژ - اسلو
اقایان ان قدر دروغ گفتید که اگر ...اگر راست هم بگوئید قابل باور نیست.اگه این مبتذل است چرا حتی یک ماچ عادی را هم سانسور می کند ایا علتش این نیست کلمبیا---ید تو روابطتون و تلویزیون در کشور دیگر دوبلر ها تو ایران مگه افغانستان کمبود فارسی زبان داره کسانی که ایران بزرگ شدند بر گشتند اونجا و خوب هم فارسی حرف می زنند این بازی وو سناریو جدید را رو کدوم بخت بر گشته می خواهید پیاده کنید
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

mehran_pahlavichi - نروژ - اسلو
«یک تیم ترور که اعضایش ۲ نفر به بالا بوده دستگیر شده اند»......یعنی 2 نفر و نصف بودن...دروغگوهای کثافت
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
این چه فرستنده مرموزی است که ادم سر در نمیاورد . چندی قبل یک اقائی در یک مصاحبه مطبوعاتی حضور پیدا کرد و مجری نام انرا بنام حاجی کمیل . درست خواندید . حاجی کمیل معرفی کرد و این مرد با یک سری ادعاهای پوچ . که ما این فرستنده را برای مردم ایران راه اندازی کردیم .و اینکار را افتخارا انجام میدهیم . اقا در کجای دنیا کسی پیدا میشود ماهیانه چیزی حدود 350000 تا 500000 دلار هزینه شامل خرید فیلم دوبلاز . هزینه فرستنده و صد ها هزینه دیگر و همه را از جیب مبارک بدهد و بگوید برای مردم ایران . اقا شما باور میکنید من که باورم نمیشود . جز اینکه یک برنامه ای در پشت صحنه است که زمان معلوم خواهد کرد
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

م ر - ایران - تهران
اولا در مورد فارسی وان که من اصلا از کانالش خوشم نمیاد دوم اینکه اگه مونتاژش در ایران باشه که همچین چیزی بعید است پس باید کسانی باشند که پشتشان حسابی گرم باشد که بتواند یک چنین امر خیری را مجانی انجام دهند . دوم اینکه قاتل دانشمند هسته ای هم کسی جز دار و دسته خودتان کسی دیگه ای نمیتونه باشه حالا یا موافق یا مخالف بهر حال جان یک انسان بی گناه گرفته شد سوم اینکه چطور زمانی که نیروهای امنیتی شما اگر مردم اعتراضی بکنند چنان به سر و صورت این ملت میزند و مرگ افراد را که با دست خودشان میکشند حالشان دگرگون و از نظر روحی آسیب نمی بینند ولی زمانی که یک جنایت در روز روشن بوقوع می پیوندد بخاطر اینکه آسیبی به خودش نرسه جلو نمیره تا بهانه ای داشته باشه . بابا این حرفها همه کشکه .
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.