یک ورزشکار دیگر ایران به آلمان پناهنده شد!


یک ورزشکار دیگر ایران به آلمان پناهنده شد!

عضو پیشین تیم ملی جودو کشورمان که برای حضور در تیم ملی با مشکلاتی از سوی کادر فنی مواجه شده بود، پس از همراهی یک تیم باشگاهی آلمان، از این کشور تقاضای پناهندگی و تاکید کرد دیگر به ایران برنمی گردد و از این پس برای تیم ملی آلمان به میدان خواهد رفت.


 

به گزارش مهر، وحید سرلک اسفندماه گذشته برای تمرین و حضور در تمرینات یک تیم آلمانی راهی این کشور شد و پس از گذشت سه ماه به تهران بازگشت و در تمرینات تیم ملی کشورمان شرکت کرد اما مجددا به آلمان بازگشت.

در حالی که مسئولان تیم ملی و فدراسیون جودو اصرار بر حضور سرلک در ایران و شرکت در رقابتهای انتخابی داشتند، وی از بازگشت به ایران خودداری و بارها اعلام کرد می تواند تیم را در مسابقات مختلف همراهی کند ولی به دلیل انجام امور اقامت نمی تواند به ایران بیاید.

این درخواست سرلک با مخالفت مسئولان فدراسیون مواجه شد و در نهایت هم سرلک که از زمان رقابتهای جهانی 2009 رتردام پیشنهاد حضور در تیم ملی آلمان را داشت، به این پیشنهاد ژرمن ها پاسخ مثبت داد و با ارائه درخواست پناهندگی به آلمان ها مقدمات حضور خود در تیم ملی این کشور را نیز فراهم آورد.

وحید سرلک ضمن تایید خبر پناهندگی اش به آلمان گفت: سالها برای رسیدن به تیم ملی زحمت کشیدم، درآمد دیگری جز ورزش و تیم ملی نداشتم و زمانی که به نفر اول وزن خود در تیم ملی تبدیل شدم خیلی راحت زحمات من نادیده گرفته شد.
وی افزود: شاید این داستان تکراری باشد که من سال 2005 با وعده مسئولان فدراسیون و شخص امینی و برای جلوگیری از محرومیت فدراسیون جودو مصلحتی به نماینده آذربایجان باختم تا دور بعد به نماینده اسرائیل برخورد نکنم چرا که اگر من با اسرائیلی بازی نمی کردم فدراسیون محروم می شد. در همان مسابقه می توانستم به مدال برنز برسم ولی با این تدبیر موفق به این کار نشدم و وقتی هم به ایران برگشتم همه قولهای خانه و ماشین  فراموش شد.

سرلک در بخش دیگری از گفتگویش با مهر خاطرنشان کرد: زمانی که تیم ملی جودو نتیجه می گرفت نمی دانم چه اتفاقی می افتاد که فقط وضع مالی رئیس فدراسیون و سرمربی تیم بهتر می شد! ما چند ماه به چند ماه حقوق نمی گرفتیم ولی سرمربی تیم ملی ماشین مدل بالا و جدید می خرید، اینکه کسی از ما به عنوان بازیکنان تیم ملی سئوال نمی کرد که دردتان چیست خود نیز بحث دیگری است.

این ملی پوش سابق جودو گفت: مشکلات جودو ایران یکی دو تا نیست. چرا کسی سئوال نمی کند که دلیل تغییرات مداوم ترکیب چیست؟ من می دانم؛ چون به چشم خود دیده ام که سرمربی تیم ملی برای دعوت بازیکنان و حمایت در تیم ملی از جودوکاران پول می گیرد. جودوکاران شهرستانی که نمی خواهم نام ببرم عسل و پول نقد به سرمربی تیم ملی می دهد تا بی دلیل و بدون هیچ پشتوانه فنی و حتی یک قهرمانی کشور به تیم ملی دعوت شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: من را تحت فشار قراردادند که بیایم ایران و در رقابتهای انتخابی شرکت کنم. ولی یک جودوکار ناشناس را از ژاپن در مسابقات جهانی شرکت دادند؟ کسی از داخل فدراسیون بارها و بارها دردلهای مرا که حتی یکبار هم در خبرگزاری مهر منتشر شد گوش نکرد! وقتی دیدم فدراسیون به من نیازی ندارد تصمیم گرفتم آینده خود را درخارج از ایران دنبال کنم.

سرلک در پایان گفت: از سیاست های غلط فدراسیون خسته شدم و دیگر به ایران بازنخواهم گشت. درخواست پناهندگی خود را داده ام از این پس برای تیم ملی آلمان بازی خواهم کرد. یک ایرانی هستم و به ایرانی بودن خود افتخار می کنم ولی از این سیاست های غلط خسته شده و می خواهم آینده ورزشی خود را با تیم ملی آلمان که فقط مرا برای خودم می خواهد نه چاپلوسی مبارزه کنم. احسان رجبی هم که به آمریکا رفته همین وضعیت را دارد و بزودی برای تیم ملی آمریکا مبارزه خواهد کرد.

یکی مثل همه - انگلستان - لندن
تصمیم درست! مردم هم که براشون مهم نیست کی میره کی میمونه! مسئولین هم که فبها!.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
مشکل داشتن تا فدراسیون هم شد دلیل پناهندگی
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

hamidla - المان - هامبورگ
این خبر دروغ اون باید المانی بلد باشد و8 سال در المان زندگی کرده باشد.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
بیاد توو پیتزاریای یکی از دوستهام براش کار پخش تبلیغات سراغ دارم.اگر هم نشد عیب نداره یک کافه هست که می تونه شبها اونجا رو جارو بکشه.ساعتی دو یورو بهش می دن.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

zoroye iran - اتریش - وین
چرا که نه بهترین کارو کرد در ایران هیچ کس ارزش نداره رفت جایی که برای انسانها ارزش قائلند و مخصوصا کسانی که چیزی برای ارائه داشته باشند
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

jp55 - ژاپن - توکیو
اخه اقای محترمی که با 2 یورو به ایشون جوانی که عضو تیم ملی از بچگی داخل کشور با شرایط دشوار زحمت کشیده و به اینجا رسیده پیشنهاد کار می دیدد اگه اینجوری که مگید پس فرق بین شما و یک ملی پوش چیه
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
خوب کاری کردی نوش جونت حالا که ملاهای عوضی به هیچ یک از جوانان ما بها نمی دهند چه ورزشکار چه نابغه چه مبتکر چه آزادیخوه چه دکتر و وکیل و مهندس و استاد دانشگاه و دانشجو وووووو غیرهو همش دارند ترور میکنند . تو هم زود جنبیدی و خودت را از چنگال این حیوان صفتان نجات دادی با توجه به دلایلی که آوردی کاملا منطقی بود که ترک دیار کنی . در جایی که همه دارند از این ملاها سوء استفاده میکنند و اینقدر عرضه ندارند که اسم فارس را روی خلیج فارس ثبت کنند و دارند همه چیزشان را به باد میدهند تو و امثال تو چرا بفکر خودتان نباشید .
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
6 ماه دیگه میفهمه چه اشتباهی کرده.در پناه خداوند باشه .
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

reza_frankfurt - المان - فرانکفورت
اولا برای این ورزشکار و بقیه ورزشکارهایمان ارزوی موفقیت میکنم دومان برای تیم ملی یک کشورمسابقه دادن به این راحتی نیست.شمااول باید شهروند اون کشور بشئ.و شهروند شدن هم خودش داستان داره.در کل خاک بر سر فدراسیون های ما بکنم که خودشون هر غلطی میکند ولی بیچاره ورزشکارها.حتی نماز اجباری است.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
کار خوبی کردی جوان امیدوارم موفق باشی.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف// شما بهتره از بین پناهندگان غیر ایرانی دنبال یه همکار برای خودت بگردی!
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
من واقعیات شرایط پناهندگان رو توو المان گفتم.همین.تازه واسه همین ساعتی دو یورو-بدون اشنائی به زبان المانی یا داشتن اجازه کار-سر ودست میشکنن!!!!شما اگر زشتی وقباحت پناهندگی رو می دونستید ....
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

Fareed - ایران - تهران
MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف. دوست عزیز اگه اینقدر بده چرا برنمیگردید ایران؟
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.