احمدی‌نژاد خواستار تغییر نام استان مرکزی به آفتاب شد

 
احمدی‌نژاد خواستار تغییر نام استان مرکزی به آفتاب شد

محمود احمدی‌نژاد پیشنهاد کردکه نام استان مرکزی به استان "آفتاب" تغییر یابد. 

محمود احمدی‌نژاد بعدازظهر امروز سه‌شنبه در کارگروه فرهنگ و هنر استان مرکزی نام‌گذاری روی استان‌های کشور را دارای وجهه فرهنگی و هویت‌بخش دانست و با پیشنهاد تغییر نام استان مرکزی به استان آفتاب، گفت: نام استان‌ها باید تبیین‌کننده هویت و معرف فرهنگ آن استان باشد اما به‌نظر می‌رسد در نام‌گذاری این استان توجهی به این موضوع نشده است و ضرورت دارد نام شایسته‌ای انتخاب شود که در این میان، عنوان "آفتاب" که برای استان مرکزی مطرح می‌شود، زیبنده‌تر به نظر می‌رسد و می‌توان به عنوان یکی از کارهای فرهنگی ماندگار و هویت‌بخش، نام آن را استان آفتاب گذاشت.

وی با تأکید بر اینکه هدف از کار فرهنگی انسان‌سازی و تربیت و هدایت انسان است، خاطرنشان کرد: باید کار فرهنگی، انسان را به قله و آرمانی که خدای متعال قرار داده است، برساند. 

احمدی‌نژاد با تأکید بر اینکه مربی و مدیر فرهنگی باید تربیت‌یافته مکتب امامت و ولایت باشد، گفت: اگر کسی در صراط مستقیم الهی و خط نورانی امامت و ولایت نباشد، نمی‌تواند مردم را به این مسیر رهنمون سازد و خارج از حلقه اتصال به امامت و ولایت، حقیقت، ارزش و کمالی وجود ندارد.

احمدی‌نژاد تمسک به امام عصر(عج) را راهی درجهت تربیت و هدایت انسان خواند و گفت: مدیر فرهنگی باید دل انسان را با حقیقت امام عصر(عج) آشنا کند.

وی بر لزوم توجه به مفهوم امام عصر(عج) و فلسفه انتظار در همه اقدامات فرهنگی تأکید کرد و گفت: بدون تردید اگر کسی عمیقاً به انسان کامل اعتقاد نداشته باشد، دریافتی از مفاهیم الهی نخواهد داشت و چنانچه مفهوم امام عصر(عج) در جامعه عمیقاً تبیین شود مشکلی وجود نخواهد داشت.

Pezhman - اتریش - وین
آفتابو ورش میدارم .یه نبردبون میارم.استان مرکزی مونو روی پوشتبون میزارم.(ازمن گفتن:این باباشمل کار میده دستتون)(غشغش)
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

a.ahooraei - المان - کلن
آفتابت رو میشه هضم کرد اما اینیکه منتظر عموتی که بیاد و جهان رو نجات بده, نشونگر اینه که ارواح عمت خیلی دکتری. ای خاک بر سرت,بیشتر از این لزومی نمی بینم که بگم.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

mitra.d - آلمان - هانوفر
بابا ما قدر این یابو را نمیدانیم. تمام مشکلات مملکت بر سر همین اسم بود ! دیگه مشکلی نیست
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

cyrus0007 - استرالیا - بریزبن
دقت کنید این یه متن داره, همش از روی همون میخونه در مورد ولایت فقیه و انتظار برای حضور!
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
خوب که چی؟
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

pesar shoja - استرالیا - استرالیا
کشور افتاب تابان زابن رو هم بکن مرکزی که تز مدیریت جهانیت تکمیل شه!.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

pesar shoja - استرالیا - استرالیا
کسی نبوده ازاین میمون زاده ببرسه اخه بوزینه یعنی افتاب اونجا از استان سیستان و بلوچستان بیشتره?
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

mardin delfani - انگلیس - برادفورد
زمان رضاخان و پسرش تمامی اسمهای تاریخی مناطق و خیابانهای استان ایلام را فقط برای هویت زدائی کوردها و سیاست مضر شکست خورده تک ملتی کردن کشور به اسامی فارسی تغییر دادند و این رژیم هویت زداتر اسامی را به عربی/اسلامی تغییر داد حالا چرا نباید اسم هر شهر یا روستا همان اسمی باشه که مردم بومی انرا میشناسند؟
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

pesar shoja - استرالیا - استرالیا
این احمقی نزاع از فرهنگ همون هنگش رو در انظارعمومی میفهمه اگه نه میمونک استان مرکزی از جهت موقعیت جغرافیایش در اون خطه این نام رو از ان خودکرده گرچه شعور و فهم نداری که بفهمی تاریخ و جغرافیای یک کشور بخشی از ساختار فرهنگ اون کشوره. در ضمن دوستان من کاربر جدیدم
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

sakura - ژاپن - توکیو
استان مرکزی هم خواستار تغییر نام احمدی‌نژاد به آفتابه شد .
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
پیشنهاد من به آغای احمدی نژاد این است که با توجه باینکه تمام ایران ارث پدری ایشان است، اگر ایشان نام مادر خود را بروی این استان بگذارند، زیبنده تر و دارای مفهوم والاتری خواهد بود!
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

mahtab999 - کانادا - تورنتو
واقعا که این ا .ن. مشکل گشاست.با تغییر این اسم 80 در صد مشکلات حل میشه...بازم بگین در زمان ا..ن. مامشکل .داشتیم.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
ما هم اسم تو را میگذاریم افتابه!چی چی عوض شد??????
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

perspolisi - استرالیا - سیدنی
حتما چند وقت دیگه هم اسم یه استان دیگه رو میذاره مهتاب، بعد دورشو دیوار میکش که کسی‌ به این استان تجاوز نکنه، مردک احمق.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
باز خوبه که به فکر افتاب افتاد نه افتابه °!°
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

msforugh - ایران - تهران
Pezhman - اتریش - وین .. دمت گرم کلی خندیدم
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
ژست این بابا منو کشته .از این به بعد هر چی تو بگی همونه و هیچ سبز و غیره حق مخالفت نداره منم ازت معذرت میخوام از اینکه کاریکاتورت را کشیدم و در رویترز پخش شد،،. ما ملت ایران آماده ایم تا اسموفامیلی همه استانهای کشور را با سلیقه جناب عالی تغییر دهیم ..اولیش با آفتابه شروع کن که خیلی ر،،،ی
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

behzad24 - استرالیا - سیدنی
مشکلات همه ریشه کن شده، حالا نوبت تغییر نام استان ها فرا رسیده!!! لولززززززززززززززز......
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

shirin-- - قطر - دوحه
بجاش بزاره استان هاله نور از افتاب باکلاستر میشه هاها
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
اینجا موضوع اصلا استان و نام استان و یا همچون چیزایی نیست, موضوع مهم واسه این بابا فقط به انجام رسیدن دستوراتشه, اون زمونا ترنا بازی که میشد, موقعی که یه ادم ضعیف یا عغده ای با جسه کوچیک شاه میشد یا همون حاکم میشد, راه براه حکم میکرد و وقتی وزیر داد میزد: (حکم حکم حاکمه) اون شاه کوچولو باد میکرد از زور حالی که بهش میداد. این حالت رو دقیقا میشه در مموتی دید, این بابا عمرا" خوابش رو هم نمیدید روزی با لقب دکتر و سمت رئیس جمهور هر دستوری میده انجام میشه. واسه همین هم احساس مدیریت جهانی حامله اش کرده. توی این حالات احساس پرواز بهش دست میده. و سریع جو گیر میشه.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

shirin-- - قطر - دوحه
چرا اسم استان هاله نور بجاى افتاب انتخاب نکرد
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

ARIA_JAPAN - ژاپن - توکیو
خوبه اسم احمدی نژاد هم تغییر میدیم و از این به بعد اسمش را میگزاریم احمد افتابه چون به شغل شریفش هم میاد بله او سالها افتابه به دست بوده .وسعی میکنه شغلش را روی یکی از استانها بگزارد.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

TOROBCHE - استرالیا - سیدنی
SAKURA.. خیلی با حال بود کامنتتون.lol
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

louisette - فرانسه - مارسی
بجای تغییر نام وکارهای حاشیه ای وغیر ضروری به مملکت وبیکاری وبدبختی مردم باید رسید.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

123esfand - لبنان - بیروت
من هم پیشنهاد میکنم اسم مموتی به بزرگ افتابه داران نجاد تغییر کنه
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

shir o khorshid - ایران - اصفهان
mardin delfani - انگلیس - برادفورد . واسه اینکه اگه تز شما عملی بشه باید اول اسم خلیج فارس را عوض کرد
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

mardin delfani - انگلیس - برادفورد
shir o khorshid-اصفهان یا اینکه اصلا درک موضوع را نداری یا از اونهایی هستی که بلدند چگونه بدون جواب سوال دیگران از او یک سوال حتی بی ربط بپرسند تا موضوع را از یاد او ببرند؟مگه خلیج فارس اسم دیگه ای داره که تو میترسی به اون اسم صداش کنند؟تو هم مثل آخوندهایی که اگه بحث دمکراسی بکنی میگن این نقشه آمریکاست یا بگی آزادی میگن اینها میخواهند مردم بدون لباس بگردند یا بگی چرا ظلم میکنید میگویند چرا دنیا در مقابل کشتن فلسطین سکوت کرده.حالا تو هم میخوای بگی اگر اسامی کوردی بر روی مناطق کوردنشین بماند پس عربها هم اسم خلیج فارس رو عوض میکنند.جالا این دو موضوع چه ربطی به همدیگه دارند؟
جمعه 19 آذر 1389

shir o khorshid - ایران - اصفهان
mardin delfani - انگلیس - برادفورد . مثل اینکه سرت را توی برف کردی تو میگی هر منطقه ای را باید بر اساس گویش محلی آنجا نامگذاری کرد خوب بگو ببینم مردم جنوب خلیج فارس زبانشان چیست و یا حتی شمال آن.در مورد رشا شاه هم باید فرهنگ ایرانی و زبان فارسی را اشاعه میداد تا کشور از وضعیت عشیره ای که می توانست امنیت مردم را به خطر اندازد درآورد تا بتواند کشوری متحد بر اساس هویت ایرانی (ونه مذهب تشیع به مانندحکومت صفوی که خون سنی ها را حلال می شمرد)بوجود آورد.البته اگر اشاعه و تکلم به گویش کردی ممنوع بود مانند آنچه در شوروی درباره گویش های محلی بود من با تو موافق بودم اما در مورد نامگذاری مناطق نه
شنبه 20 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.