قرص‌ های ضدبارداری، بافت مغزی زنان را تغییر می ‌دهند

 
قرص‌ های ضدبارداری، بافت مغزی زنان را تغییر می ‌دهند

بسیاری از زنان مدعی ‌هستند که مصرف قرص ‌های پیشگیری از بارداری، آن‌ ها را به شخص دیگری تبدیل می‌ کند. ظاهرا حق با آن‌ ها است چون مطالعات جدید تغییراتی را در بافت بخش پیش ‌پیشانی مغز این زنان نشان می ‌دهد.

به گزارش سلامت نیوز شاید شما هم جز خانم ‌هایی باشید که از قرص‌ های پیشگیری از بارداری استفاده می ‌کنند، یا دست کم با خانم‌ هایی که از این قرص ‌ها استفاده می‌ کنند در ارتباط نزدیک قرار دارید. آیا تا به حال متوجه تغییری مشهود شده ‌اید؟ برخی خانم ‌ها مدعی‌ هستند که با مصرف این نوع قرص‌ ها دیگر خودشان نیستند، شما هم با آن‌ ها موافقید؟
 
50 سال از استفاده این قرص‌ ها در بین خانم‌ ها می ‌گذرد و ما هنوز اطلاعات کمی در مورد اثرات جانبی آن ‌ها داریم. اگرچه شرکت‌ های تولیدکننده دارو مکررا میزان هورمون ‌های موجود در قرص‌ های پیشگیری از بارداری را کم کرده‌ اند تا از عوارض جانبی آن‌ ها بکاهند، اما همچنان شکایات فراوانی در مورد آثار این داروها بیان می ‌شود: تغییر خلق، افسردگی و کاهش انرژی زندگی. در واقع برخی از انواع این قرص‌ ها نه تنها احتمال بارداری را کاهش می ‌دهند،‌ بلکه تمایل زنان به برقراری ارتباط جنسی را هم کاهش می ‌دهند و یا با تغییرات شدید خلق خانم‌ ها، گرایش همسران‌ شان را به برقراری ارتباط با آن ‌ها کاهش می ‌دهند و از این طریق هم،‌ شانس بارداری را کم می‌ کنند.
 
اما این همه داستان نیست. به گزارش پاپ ‌ساینس، مطالعات جدید نشان می ‌دهند در زنانی که از قرص‌ های پیشگیری استفاده می‌ کنند، منطقه قشری پیش ‌پیشانی مغز بزرگ ‌تر می‌ شود. این منطقه مسئول فعالیت ‌های شناختی مغزی از جمله تصمیم ‌گیری است. شاید در نگاه اول بتوان نتیجه گرفت که پس،‌ زنانی که از این قرص ‌ها استفاده می‌ کنند باهوش ‌تر می ‌شوند و فعالیت‌ های شناختی بهتری از خود نشان می‌ دهند.
 
خبرآنلاین : اما به گفته محققین، مغز مانند یک کندوی زنبور است. تغییر در هر بخشی از آن، روی سایر بخش‌ ها تاثیر می ‌گذارد. بنابراین حتی ممکن است زنانی که از قرص ‌های پیشگیری استفاده می ‌کنند،‌ رفتارهای غیر عاقلانه بیشتری داشته باشند و یا حتی پُرتنش تر و خطرناک‌ تر رفتار کنند.
 
بررسی تاثیر واقعی مصرف قرص ‌های پیشگیری، نیاز به مطالعات دقیق رفتاری دارد. آن چه مشخص است،‌ این است که این قرص ‌ها، مغز خانم‌ های مصرف‌کننده را از نظر فیزیکی تغییر می‌ دهند.

Felfel GHermez - جمهوری چک - پراگ
یکبار میگن خوبه یکبار میگن بدهستش عجب
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

سحر ۲۰۰۳ - آمریکا - فلوریدا
منم نفهمیدم چی شود خوبه یا بده ؟
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

mehrnoosh - ایران - اهواز
همین که یه بدبخت دیگه رو وارد این دنیای نکبت نکنیم به همه مضراتش میارزه!
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
تغییر خلق، افسردگی و کاهش انرژی زندگی!!!!!!!!!!!!!!!! این خصوصیات یه زن معمولیه که!.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

agha sina - ایران - اهواز
من با نظر شما کاملا موافقم.من برای انتخاب همسر وسواس زیادی به خرج دادم ولی بعد از ازدواج متوجه شدم تمام محاسباتم اشتباه بوده و اون خیلی زود عصبانی میشه و اعصاب نداره و بسیار زود رنج و بد اخلاق و ....هزاران صفت دیگه از این قبیل.با یه دکتر مشورت کردیم گفت قرص ضد بارداری کنار .الن همه چی روبه راهه.محاسبات کاملا درست بوده و ما خوشبخت خوشبختیم.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

atet_8oo8 - آمریکا - دنور
ای بابا تورو خدا مزخرفات ننویسین تو این سایت! سایت های حامی مسیحی های کاتولیک به دروغ این اراجیف رو مینویسن شما هم بدون هیچ تحقیقی ترجمه میکنید! کاتولیک ها مصرف هرگونه قرص ضد بارداری توی دینشون ممنوعه! برا همین این تبلیغات رو میکنن که مردم رو از مصرفشون جلوگیری کنن! دوست دختر قبلی من یک سال و نیم از این قرصها مصرف کرد، هیچ تغییر شخصیت یا افسردگی هم نگرفت! به ندرت ( به ندرت یعنی یک نفر از بین هزار نفر) کسی دچار افسردگی میشه! که این طبیعیه! قرص سرماخوردگی هم یک در هزار یکسری عوارض داره!
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

shana - خوزستان - ایران
منم با استفاده از این قرصها یک شب زنده دار نق نقو شدم. دیگه هرگز نمی خورم .
پنج‌شنبه 18 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.