اعتراض های پراکنده در دانشگاه های ایران در سالروز ۱۶ آذر


اعتراض های پراکنده در دانشگاه های ایران در سالروز ۱۶ آذر

تجمع دانشجویان در دانشکده فنی دانشگاه تهران

رادیوفردا : مراسم روز ۱۶ آذر، روز دانشجو، در شرایطی در ایران برگزار شد که دانشجویان هوادار دولت تجمع هایی را به مناسبت این روز برگزار کردند و همزمان دانشجویان مخالف اعتراض های پراکنده ای صورت دادند.

خبرگزاری های دولتی ایران، دانشجویان هوادار رهبر و دولت اقدام به برگزاری مراسمی از جمله تشییع جنازه نمادین پیکر سه دانشجوی کشته شده در ۱۶ آذر سال ۳۲ کردند. خبرگزاری «فارس» که گزارشی را در این مورد منتشر کرده، اشاره ای به شمار شرکت کنندگان نکرد.

بر اساس این گزارش، این دانشجویان اقدام به سر دادن شعار به نفع آیت الله علی خامنه ای و علیه آمریکا، بریتانیا و اسرائیل کردند.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد که گروهی از دانشجویان دانشگاه تهران در اولین روز ماه محرم و همزمان با روز دانشجو به عزاداری به مناسبت قتل امام سوم شیعیان در روز عاشورا پرداختند.

اما در طرف مقابل، بر اساس فیلم های منتشر شده بر روی « یوتیوب»، دانشجویان مخالف دولت در دانشکده هنر دانشگاه تهران و دانشگاه های امیر کبیر و علم و صنعت در پایتخت ایران، و دانشگاه های قزوین و گیلان در روز دانشجو، اقدام به برگزاری تجمع های اعتراضی کردند.

به گزارش وب سایت «دانشجو نیوز»، حدود یک هزار دانشجوی مخالف دولت در تجمع روز دانشجو دانشگاه آزاد قزوین شرکت کرده بودند.

این تجمع در شرایطی برگزار شد که نیروهای امنیتی و بسیج اقدام به تهدید و فیلمبرداری از دانشجویان کردند.

در این تجمع همچنین یاد اشکان سهرابی و امیرجوادی فر، دو تن از دانشجویان این دانشگاه که در حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری کشته شدند، گرامی داشته شد.

سایت دانشجو نیوز در گزارش دیگری اعلام کرد که تجمع روز سه شنبه دانشجویان در دانشگاه امیرکبیر به درگیری بین نیروهای بسیج و دانشجویان منجر شد.

بر اساس این گزارش، چهار تن از دانشجویان بازداشت و به حراست منتقل شدند.

سایت « کلمه» نیز در گزارش خبر داد که دانشجویان دانشگاه اصفهان در روز ۱۶ آذر به دعوت مدیریت دانشگاه و بسیج دانشجویی برای شرکت در مراسم روز دانشجو در این دانشگاه بی‌اعتنایی کردند.

پیش از روز ۱۶ آذر، وب سایت های دانشجویی گزارش هایی در مورد شعارنویسی بر روی دیوارها و همچنین پخش نشریه « دانشجو» و نیز اعلامیه ها و تصویر فعالان دانشجویی زندانی در سطح دانشگاه ها منتشر کرده بودند.

همچنین بر اساس این گزارش ها، بیش از سه هزار نفر از دانشجویان دانشگاه تهران، با وجود کنترل شدید ورود و خروج به این دانشگاه توسط نیروهای امنیتی و حراست دانشگاه، در تالار شهید چمران دانشکده فنی و در صحن این دانشکده جمع شدند و شعارهای «مرگ بر دیکتاتور»، «یاحسین میرحسین»، «زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «دانشجو می‌میرد ذلت نمی‌پذیرد» سر دادند.

از سوی دیگر، به گزارش سایت های منتقد و مخالف دولت، شماری از دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه، هنگام سخنرانی محمد حسین صفارهرندی، وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی، اقدام به سر دادن شعار «مرگ بر دیکتاتور» کردند.

دانشجویان دانشگاه رازی کرمانشاه با پخش اعلامیه و تراکت هایی خواهان آزادی مجید دری و دیگر دانشجویان دربند شدند.

بر اساس این گزارش، دو تن از دانشجویانی که در مراسم شرکت کرده بودند، توسط افراد لباس شخصی و با هماهنگی حراست دانشگاه بازداشت شدند.

هنوز از وضعیت بازداشت و محل نگهداری این دانشجویان اطلاعی در دسترس نیست.

در این میان، شب قبل از ۱۶ آذر نیز به مناسبت روز دانشجو، در مناطقی از پایتخت ایران، شعارهای «الله اکبر» و «مرگ بر دیکتاتور» سر داده شد.

 براساس گزارش های رسیده در دانشگاههای خواجه نصیرالدین طوسی در تهران و همچنین دانشگاه سیستان و بلوچستان  تجمع های اعتراضی به مناسبت شانزدهم آذرماه برگزار شده است.
shir o khorshid - ایران - اصفهان
درود به تمام مبارزان راه آزادی به امید پیروزی
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
دمتون گرم خسته نباشید .
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
روح وطن دانشجو , ضحاک شکن دانشجو
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
باید هر روزمان روز " دانشگاه " باشه که از طریق هماهنگی قبلی دست به اعتراضات منفی بزنیم. سرنگونی این ضحاکان انچنان هم سخت نیست که فکرش را میکنیم. فقط 5 % ایرانی ساندیسی, خواهان نظام اسلام ساندیسی هستند و چون رهبر ساندیسی هم بهتر از همه میداند که اسلام شپشی دیگر در ایران طرفدار نداره و جیبهایشان را به اندازه کافی پر کردند, با کوچکترین اعتراضات مردمی, ایران را شبانه بسوی دمشق و شام ترک میکنند !
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

kaveh123 - کانادا - اتاوا
خدا بزرگه خدابزرگه مرگ بر جمهوری اسلامی . تا سنگونی جمهوری اسلامی . جنگ ادامه دارد به یاری ایزد کمر اخوندها وبسیجیهای وطن فروش را خرد خواهیم کرد.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

kaveh123 - کانادا - اتاوا
خدا بزرگه خدابزرگه مرگ بر جمهوری اسلامی . تا سنگونی جمهوری اسلامی . جنگ ادامه دارد به یاری ایزد کمر اخوندها وبسیجیهای وطن فروش را خرد خواهیم کرد.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

farhad352 - ایران - تهران
. مگر میشود از این واضح تر به این رژیم سفاک جنایتکار گفت که ما نیازی به وجود کثافت و حکومت ننگین و آدمکشان بیشرف و مزدوران شما برای امرو نهی کردن و غارت مملکت مان نداریم. ابلهان ننگتان باد و بدانید با لشکر کشی دیماه سال قبل و آوردن مترسک های مزدور برای نمایش های قلابی ،برای شما هیچ مشروعیتی ایجاد نشده است و شما تازی زاده های بیشرف از هم اکنون گردن کلفت و تن لش ساخته خمس و زکوت خود را آویز بر چوبه دار دادگاه ملت ایران ببینید که زیاد با آن فاصله ندارید.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

پسر کرد ایران زمین - ایران - تهران
دلم رحم می آید به حال این مخالفان عزیز. آنقدر تعدادشان کم شده که حتی جمع شدن چند نفر سر کوچه را به حساب حضور خودشان می آورند. راستی از آن همه شور و حرارتی که بعد از انتخابات بین مخالفان عزیز بود خبری نیست. انگار مرگ بر این جماعت سایه انداخته است.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

HADAFEVALA - ایران - تهران
دورود بر شما عزیزان. دیروز من خودم میدان انقلاب بودم. پر از بسیجی بیشرف و لباس شخصی آشغال بود. فکرش هم نمیکردم این عزیزان از جان گذشته بتونند راهپیمایی کنند.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.