مخالفت دادگاه با آزادی جولین آسانژ به قید وثیقه


مخالفت دادگاه با آزادی جولین آسانژ به قید وثیقه

سخنگوی ویکی لیکس بازداشت موسس این سایت را حمله به آزادی مطبوعات خوانده است

دادگاه لندن با آزادی جولین آسانژ، موسس سایت ویکی‌لیکس به قید وثیقه موافقت نکرده است.

صبح امروز 7 دسامبر، پلیس لندن اعلام کرد که بر اساس یک حکم جلب بین المللی آقای آسانژ را که در یک ایستگاه پلیس در لندن حاضر شده بود، بازداشت کرده و قرار است متعاقبا وی در دادگاه وستمینستر حاضر شود.

قاضی هوارد ریدل با آزادی او به قید وثیقه موافقت نکرده و قرار است او تا چهاردهم دسامبر در بازداشت باقی بماند. دلیل مخالفت این قاضی با آزادی با قید وثیقه، هراس از احتمال خروج او از بریتانیا عنوان شده است.

این قاضی باید در مورد استرداد آقای آسانژ به سوئد تصمیم گیری کند.

جولیان آسانژ به قاضی دادگاه گفت برای جلوگیری از اجرای درخواست سوئد مبنی بر استرداد وی به آن کشور، حد اکثر تلاش را خواهد کرد.

سخنگوی ویکی لیکس بازداشت موسس این سایت را حمله به آزادی مطبوعات خوانده است.

کریستین هرافنسون گفت بازداشت آقای آسانژ مانع ادامه انتشار پیام های محرمانه دیپلماتیک آمریکا نخواهد شد.

او گفته است که ویکی لیکس توسط گروهی در لندن و چند نقطه مخفی دیگر اداره می شود.

پلیس لندن امروز، سه شنبه هفتم دسامیر جولین آسانژ، را در ارتباط با اتهام تجاوز جنسی و رساندن آزار جنسی به دو زن در سوئد، دستگیر کرده بود.

آقای آسانژ که استرالیایی است، این اتهام را که تاریخ ارتکاب آن به اوت 2010 بازمی گردد، رد می کند.

دولت سوئد درخواست استرداد جولیان آسانژ را کرده است.

سایت ویکی لیکس، مبادرت به انتشار یک رشته گزارش های محرمانه دیپلماتیک کرده که موجب خشم و سرافکندگی دولت آمریکا شده است. رابرت گیتس، وزیر دفاع آمریکا امروز از بازداشت آقای آسانژ استقبال کرده است.

آقای استیونز، وکیل مدافع جولین آسانژ به بی بی سی گفت که موکلش به نظام قضایی سوئد اعتماد ندارد.

آقای استیونز افرود رفتار دادستانی سوئد بسیار بی منطق و غیرعادی بوده و او را از ماهیت شواهدی که علیه آقای آسانژ بوده بی خبر گذاشته است.

وکیل آقای آسانژ گفت ویکی لیکس خود را برای افشای گزارش های محرمانه دیگری آماده می کند.

روز گذشته اعلام شد که بانک های سوئیس حساب جولیان آسانژ را مسدود کرده اند. دیگر شرکت هایی که ویکی لیکس از طریق آنها کمک های مالی جمع آوری می کرد، همکاری های خود را با آن قطع کرده اند که از آن جمله می توان به "پی پل"، "مستر کارت" و "ویزا" اشاره کرد.

سایت ویکی لیکس اعلام کرده که این سایت و آقای آسانژ در هفته گذشته حدود 100 هزار یورو از دست داده اند.

اتهامات وارده

  • آزار جنسی - با خانم "A" سکس بدون کاندوم داشته در حالی که این خانم اصرار می کرد که او از کاندوم استفاده کند
  • آزار عمدی - خانم "A" را "به قصد هتک حرمت جنسی او" مورد آزار قرار داده است.
  • نزدیکی با خانم "W" بدون کاندوم در حالی که او خواب بوده است.

 

khosh bavar - ایران - یزد
خانم "A", سخنگو حزب سوسیال دمکرات در سوئد میباشد که بعد از اتمام جلسه مشترکی که بخاطر افغانستان برگزار شده بود, ایشان را به خونه خودش دعوت کرده بود. یک روز بعد Assange به خونه یک خانمی که خود را عکاس معرفی کرده بود, ایشان را به خانه خودش دعوت میکند ! و وقتی هر دو خانمها از همدیگر خبردار میشوند که این مرد با هر دو, وظیفه اش را انجام داده, دیوانه شده و او را به پلیس معرفی میکنند, که حتا پلیس در بازجویی حرفی از تجاوز به میان نیامده بود که ایشان را ازاد میکنند ! این داستان از 2 حال خارج نیست: 1- به دام انداختن Assange از طریق جاسوسهای امنیتی که Assange با افشاگریهایش برای خودش تهیه دیده و یا 2- این زنهای سوئدی همانند داستانهای دختران ارزان هستند که در این سایت بمقدار زیاد میشنویم, مانند: https://iranianuk.com/article.php?id=57659 !
سه‌شنبه 16 آذر 1389

iranesabz - هلند - امستردام
همه اش حقه بازی هست. حکومت کثیف انگلیس از ترس ابرو ریزیهای بیشتر این بدبخت را دستگیر کرده. چون اسناد بیشتری از کثافتکاریهای انگلیس در اختیار این فرد است. چطور چند سال پیش که پینوشه در لندن با وجود این همه جنایت مورد حمایت مارگارت تاچر پست فطرت قرار گرفت و حالا این فرد با اتهام الکی زندان بدون وثیقه براش تعیین می کنند.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

dannni - سوئد - استکهلم
بس چرا منو تحت تعقیب قرار نمیگیره اگر انطور باشه باید تمام عمرم پشت میلهای زندان باشم
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
قسمت 2): جالب توجه در اینجاست که در ایران, خانمها فریب خورده اکثرا جوان هستند و تجربه جنسی ندارند, ولی اما در کشوری مانند سوئد که از 14 سالگی تجربه انچنانی دارند و این 2 خانم, بالغ و تحصیل کرده هستند, ایا این داستان باورکردنیست: تجاوز ! پس نتیجه میگیریم که این 2 نفر جاسوس ارباب هستند و شاید هم میخواهند با اینطور شایعات معروف بشوند که 6 میلیارد مردم دنیا در مورد Wikileaks بحث میکنند !?
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
خیلی مسخره هست طرف انقدر خوابش سنگین بوده که این باهاش خوابیده و اون بیدار نشده اون یکی هم که شاکیه چرا سکس بدون کندوم کرده مگه طرف دست و پاشو بسته بوده یا تجاوز کرده خودش شل داده حالا میخواد یقه این رو بگیره . بهونه گیر آوردن طرف رو به این اسم خراب کنند و محدود کنند. از این زنها هم که زیادند که با هر کسی سر راهشون میرسه میخوابن بعد که داستان جوری که خودشون میخواد پیش نمیره میرن دادگاه. مثل اون زنه که دیروز خبرش بود دختر جوان فریب راننده آژانس را خورد.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.