نیکوکار تهرانی برای روستای گاودانه تله کابین ساخت


نیکوکار تهرانی برای روستای گاودانه تله کابین ساخت

یک نیکوکار برای جلوگیری از قطع انگشتان دست روستاییان "گاودانه علیرضا" تا زمان بهره برداری از پل، یک تله کابین دستی (گرگر یا جره) ایمن تر ساخته تا دیگر انگشت روستاییان به دلیل استفاده از گرگر قطع نشود.

زواره کشاورز عضو شورای روستای گاودانه به خبرنگار مهر گفت: پس از درج گزارشی در خبرگزاری مهر با موضوع " قطع انگشتان روستاییان گاودانه در استان کهگیلویه و بویر احمد به دلیل استفاده از "گرگر یا جره" به منظور عبور از رودخانه مارون"، یک نیکوکار به نام آقای شفیعیان از تهران عازم این روستا شد و تله کابین دستی جدید و ایمن تری را نصب کرد.

 

گرگر جدیدی که توسط فرد خیری به نام آقای شفیعیان ساخته شد

کشاورز بیان کرد: آقای شفیعیان تله کابین ساز است و با طراحی جدیدتر و قرار دادن حفاظی جلوی چرخهای گرگر (جره) باعث شد تا انگشتان دست روستاییان هنگام استفاده از این وسیله آسیب نبیند.

"گرگر یا جره" انگشت دست بیش از 35 روستایی را قطع کرد

وی با اعلام اینکه چندی پیش تعدادی از مسئولان استان نیز از جمله استاندار و فرماندار با گرگر وارد روستا شده و از مشکل روستاییان آگاه شدند افزود: در این بازدید استاندار از روستاییان خواست که مردم روستا از این مکان کوچ کنند اما مردم روستا از این طرح ناراضی بودند چون زمین کشاورزی آنها در این مکان قرار دارد و باید برای آبیاری از آب رودخانه استفاده کنند.

مسئولان استان روی" گرگر" نشسته و از روستای گاودانه بازدید کردند

به گزارش خبرنگار مهر، پس از دستور وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر رسیدگی فوری به مشکل روستاییان و اختصاص بودجه برای احداث پل روی رودخانه مارون، مدیرکل راه و ترابری استان کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از روستا قول داد که هر چه سریعتر کار احداث پل انجام شود و در صورتی که رودخانه طغیان نکند، این پل را تا دو ماه و نیم دیگر تحویل دهند.

اکنون پیمانکار اداره راه و ترابری کهگیلویه و بویراحمد کارگاه نصب پل پیاده روی را تجهیز کرده است و طبق قولی که به شورای روستا داده اند در هفته جاری عملیات اجرایی احداث پل روستای" گاودانه" را با سه میلیارد ریال اعتبار آغاز می کنند. این پل توسط شرکت ایمن راهکار احداث می شود.

 عملیات اجرایی پل رودخانه مارون آغاز می شود

روستانشینان محروم "گاودانه" در استان کهگیلویه و بویراحمد که برای خروج از روستا مجبور بودند از رودخانه ای که بین جاده و محل زندگیشان واقع شده با وسیله ای به نام "گرگر" عبور کنند تا به حال به "گرگر" بیش از 35 قربانی داده اند. این قربانیان انگشتان دست خود را برای استفاده از گرگر لای چرخهای آن جا می گذاشتند و یا انگشت خود را به رود می سپردند.

نقص عضو همراه همیشگی روستاییان گاودانه است

مهدیه پشتوان پنج ساله که تقریبا یک ماه پیش گرگر انگشتش را بلعید آخرین قربانی روستاست، اکنون انگشت دست مهدیه پیوند زده شده است و پلاتین، استخوان انگشت کوچکش را نگه می دارد. انگشت دوم دست چپ مهدیه دیگر هیچ حس و حرکتی ندارد.

انگشت دوم دست چپ مهدیه پیوند زده شد

اگرچه دیگر انگشت هیچ یکی از روستاییان قطع نمی شود اما مشکلات جسمی روستاییان در اثر قطع انگشتان تا ابد همراه آنهاست.

maryamf - بلژیک - لی یژ
اون آخونده اونجا چه میکرد حتما آمده مجانی غذا بخوره و یه صیغه پیدا کنه و به ریش همه اهالی فلک زده بخنده
سه‌شنبه 16 آذر 1389

artosh - ایران - تهران
واقعاً اشک آدم در میاد این کودکان رو با نقص عضو میبینه. زنده باد آقای شفیعیان. به نظر من باید تا میشه اسم نیکوکاران رو تبلیغ کرد و کارشون رو ارج نهاد. انسان به صورت ذاتی دوست دارد مورد تشویق و سپاس قرار گیرد. به نظر من این حرف که اگر کمکی کردید، نباید کسی بفهمه تا ریا نشه، یک مشت چرند هست. انسانها برای هر کاری منتظر پاداش هستند، این پاداش میتونه تشکر زبانی جمعی از اون شخص باشه که باعث میشه شخص خیر به فعالیت های نیکوکارانه اش ادامه بده و این فعالیت ها رو گسترش بده. اگر در جامعه ای نیکوکاری ارج نهاده شه و از نیکوکار به صورت رسمی تشکر شه، بیشتر شاهد اینگونه اعمال خواهیم بود.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

reza_persian - نروژ - تنسبرگ
درود به شرف و غیرت اقای شفیعیان
سه‌شنبه 16 آذر 1389

amir-0631 - ایران - اصفهان
این آخونده رو قطع کنید سر و دست و انگشتش رو - اگه راست میگی اون موقع انگشته مردم قطع میشد میومدی سوار میشدیی .
سه‌شنبه 16 آذر 1389

DrPhil - دانمارک - نوبغو
آخی. کاش یه روز بیاد هیج کس تو دنیا اذیت نشه.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

shayna - ایران - ایران
الهی بمیرم واسه این بچه ها معصوم سنی ندارن اما نقص عضو شدن. بر باعث وبانیش لعنت
سه‌شنبه 16 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
100 افرین بر نیکوکار ایرانی, بلای شما بخوره بر سر ضحاکان شپشی شکم گنده, که فقط در فکر فریب دادن مردم ایران هستند ! چه دختربچه زیبا و با نشاطی و با ان اسم قشنگش مهدیه.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

ahura - ژاپن - توکیو
درود به شرفت . خدای ایران پاداشت رو بده . شیر مادرت حلالت باشه . بخدا قسم بزرگترین ثواب رو تو زندگیت انجام دادی . درد و بلات بخوره تو فرق سر سید علی الاغ چلاق شیره ای مفعول که تازگیها مخالفت با این الدنگ شده مخالفت با خدا . نفرین زمین و آسمونا به این موجود شیطانی و یکبار دیگه درود به شرف و انسانیتت .
سه‌شنبه 16 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
خدا این مرد نیکوکار را خیر بده.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
اون آخوند کثافت رو از آن بالا پرت میکردید پائین تا دل مردم رنج کشیده خنک میشد!!!
سه‌شنبه 16 آذر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
باز خدا را شکر که این بار مسوولان بی اعتنایی نکرده و زود دست به کار شدند.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

مبهوت - قبرس - لارناکا
درود بر شما . این کار کاملا قابل تحسین است
سه‌شنبه 16 آذر 1389

ایران دوست - ایران - تهران
خدا پدر و مادرش را بیامرزه و اجر دنیوی و اخرتی بهش بده!!!من یک جا جوندم که گفته بودند بهتره از اون روستا همه برن بیرون!!!
سه‌شنبه 16 آذر 1389

shahab46 - المان - هانوفر
بروح خمینی لعنت
سه‌شنبه 16 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
اخرش هم مردم نیکوکار دست بالا زدن خاک بر سر رژیم پول نفت این بچه ها که انگشتانشون قطع شده را بده به عربهای مفتخور دشمن ایران و ایرانی.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

esfahan_20 - ایران - اصفهان
پس غزه ایها و فلسطینهای مفت خور چی.....
سه‌شنبه 16 آذر 1389

ahriman46 - انگلستان - لندن
من شخصا به آقای شفیعیان برای ریاست جمهوری رای میدم..
سه‌شنبه 16 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
آفرین هم میهن درود به شرفت.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

Reza.sweden - سوئد - مالمو
خدا پدر و مادرشو بیامرزه.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
راه حل اون ملا هه؟؟!..شنا کردن ؟؟!.برای عبور از رودخونه!!؟.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

Rahsaba - اتریش - کلاگنفورت
خیر سرش با این کار خیرش ، این دستگاه چه فرقی با قبلی داره؟!! تازه این ممکنه دست ملت رو کلاً قطع کنه!!! لعنت به این دولت بی غیرت که تمام سرمایه مردم رو می ریزه تو حلقوم فلسطین و لبنان
سه‌شنبه 16 آذر 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
عجب احمقیه این اقای استاندار با اون طرح جابجائی روستا !! جابجائی روستا هزینه اش بیشتره یا ساختن پل ؟؟ دلیل بدبختی ما اینه که یکعده ادم کودن و بیسواد دارن به ما حکومت میکنن .
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

Anarchist - ایرلند - دبلین
این همه ثروت دولت داره,یه شهروند باید از جیب خودش هزینه کنه..???
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
کاش یک ادم مسئول باشه تو دولت اینطوری واسه مردم دل میسوزوند
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
باز هم مردم به داد هم رسیدند.اون ساندیس خورایی که دم از دولت مهرورز و عدالت و همچین مزخرفاتی میزدند ??غایب!
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
درود بر انسانیت این مرد بزرگوار
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
واقعا درود بر غیرت این ایرانی که حتی از عکس خود در این صحنه ها چشم پوشی کرده ,که یک موقع رژیم این خیر اندیشی را به تظاهر تبلیغ نکند, هر . چند که آخوند عددی نیست در برابر این جوانمرد ..اما وقتی که قرار یک پروژه دزدی یا که راحت تر بگم یک مستراح عمومی برای مسجدی بسازند خود مموتی هیچی چند تا آخود مفتخور اول خودشان افتتاحش میکنند و در آخر عکسهای خمینی را در سمت راست و چلاغ علی را هم در سمت چپ بالای مستراح ...آویزان میکنند,,.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
Rahsaba - اتریش - کلاگنفورت ناراضی هستی میتونی بری بهترش رو بسازی . بعدش ما هم به شما افتخار میکنیم :).
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
هنوز هم همت وشرف ایرانی برتر از این عربزادههای نجف و کربلا هستند که مملکت را به نابودی کشانده اند. که حتی به احتیاجات اولیه این کودکان معصوم جواب درست نمیدهند که فقط وسیله ای برای رفت و امد میخواهند. ادعای خدائی هم میکنند.پست فطرتان جامع جمیع اسهالی هستید.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

yashainiran - ایران - ایران
چو عضوی را به درد آورد روزگار دگر عضو ها را نباشد قرار . آفرین بر این جوانمرد که با دیدن درد و رنج هموطنان عزیزمان دلش به درد آمده و در حد توان خود مشکلات آنها را بر طرف کرده است. خدا نگهدارت باشد ای هموطن جوانمرد
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

مشتعل - سوئد - استکهلم
بابا مدیریت جهانی یاد بگیر
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

Rahsaba - اتریش - کلاگنفورت
benjamin86 - انگلیس - اکسفورد / ما خودمون پناهنده و فقیر بیچاره ایم ، شما که تو آکسفورد دلار اتو خرج می کنی زحمتشو بکش! گمان نمی کنم این دستگاه صد هزار تومان هم جنس برده باشه...من حاضرم به مردم این روستا هزار یورو کمک کنم به شرطی که مطمئن باشم این پول در همین راه صرف خواهد شد! تو چقدر حاضری پرداخت کنی؟!!
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
Rahsaba - اتریش - کلاگنفورت ...اقای مهندس اگه متن رو میخوندی بهتر بود! ایشون تله کابین ساز هستن پس خیلی بهتر از من و شما میدونن ایمن هست یا نه! هرچند یه ادم بیسواد هم اگه کمی دقت کنه فرق این گرگر رو با گرگر قبلی می فهمه.این گرگر جدید چرخاش مخفیه شما چجوری ادعا میکنی دست مردم رو قطع میکنه؟؟؟؟؟؟ واقعا که در ناسپاسی و حسادت ما ایرانیا بی نظیریم.....خیر سرشون چه الکی تابلوی احداث پروژه زدن.این پروژه شون هم مثل بقیه یه قرن طول میکشه.تابلو رو هم زدن دیدن خیلی ضایع ست یه نفر از تهران اومده به فکر این مردم بوده حالا یه وعده سر خرمنی هم ما بدیم عقب نیفتیم
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.