قرارداد ساخت راه آهن چابهار به مشهد به سپاه واگذار شد


قرارداد ساخت راه آهن چابهار به مشهد به سپاه واگذار شد

در دولت های نهم و دهم مسئولیت پروژه های بسیاری به سپاه واگذار شده است

دولت ایران ساخت راه آهن چابهار به مشهد در شرق ایران را به قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران واگذار کرده است.

این خط که هزار و 330 کیلومتر طول دارد قرار است در مدت طول پنج سال ساخته شود.

میزان هزینه کل این طرح منتشر نشده است اما آقای ناصر پور معلم معاون وزیر راه و ترابری گفته است که برای سال جاری بیشتر از دو هزار و 300 میلیارد تومان اعتبار برای این کار در نظر گرفته شده است.

گزارش شده که هزینه ساخت بخشی از این خط آهن از طریق فروش کارخانجات دولتی تامین خواهد شد.

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران که در مراسم شروع عملیات اجرایی این خط آهن حضور داشت، گفته است که این پروژه می تواند شهرهای مناطق شرقی کشور را احیا کند.

رئیس جمهوری ایران همچنین گفت که دولت به دلیل تعلل در ساخت این راه آهن تصمیم گرفته خود، کار ساخت را انجام دهد و قرار گاره سازندگی خاتم الانبیاء مسئولیت کار را بر عهده گرفته است.

این خط آهن از چابهار شروع می شود و بعد از عبور از ایرانشهر، خاش، زاهدان به بیرجند می رسد و از آنجا این خط آهن با گذار از قاین و گناباد در منطقه تربت حیدریه به راه آهن سراسر بافق به بندرعباس وصل می شود.

قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء، پس از آغاز ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد، فعالیت های خود را در حوزه های مختلف گسترش داده و توانسته پروژه های بسیاری را با کمک دولت ایران در دست بگیرد.

دو ماه پیش احداث بزرگراه قم به مشهد به شرکت تهران گسترش، وابسته به قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه پاسداران واگذار شد.

این بزرگراه که حرم تا حرم نام دارد یک هزار و صد کیلومتر طول دارد و حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری گفته که هزینه این طرح بین ۱۳ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان خواهد بود.

در مراسم کلنگ زنی این بزرگراه که قم را به تهران و تهران را به مشهد متصل می کند روز شنبه ۱۷ مهر (۹ اکتبر) محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری ایران با بیان این که بزرگراه حرم تا حرم بزرگترین پروژه در تاریخ کشور و منطقه است گفت: "پیش از این چشم ما به دست چند شرکت خارجی و پول چند بانک غربی بود که آنها با منت زیاد، سرمایه گذاری می کردند و هر روز هم به یک بهانه کار را متوقف می کردند."

در یکی از آخرین قراردادهایی که وزارت نفت طی آن ۲۱ میلیارد دلار پروژه میدان گاز را به شرکت های داخلی واگذار کرد، سهم عمده به شرکت خاتم الانبیا رسید.

در دولت های نهم و دهم پروژه های بسیاری با تبلیغات فراوان افتتاح شده اند که بعد از راه اندازی با مشکلات جدی روبرو شده است.

از جمله این طرح ها می توان به راه آهن اصفهان _ شیراز ، کرمان _ زاهدان و هم چنین بزرگراه تهران _ پردیس اشاره کرد که تنها چند ساعت پس از راه انداری بسته شده اند و هنوز از تاریخ دقیق راه اندازی رسمی آن ها خبری در دست نیست.

naslesookhteh - ایران - تهران
اگه به سپاه واگذار نمیشد باید تعجب میکردیم.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
حال برای رژیم فرق نمیکند که این عمل با اسلحه صورت میگیرد و یا با مواد مخدر و اشاعه فحشاو ایدز و امثال آن. تنها چیزی که برای رژیم مهم است, ایجاد شرایطی است که بتواند به جهت پاسخگویی به بحران رژیم دست یابد.کلیه نیروهایی که در رابطه با ماشین سرکوب از رده خارج میشوند, در صف بیکاران قرار میگیرند. اینها کسانی هستند که یا از کار برکنار, زندانی و بی ارزش میشوند و یا مجبور به مهاجرت از محل خود میگردند.آنهاییکه در خدمت ماشین سرکوب قرار میگیرند, از آنجاییکه مصرف کننده هستند و باید از دسترنج دیگران که سهمی از معیشت خود را بشکل مالیات پرداخت میکنند,ویا از منابع و معادنی که متعلق به همه است, زندگی نمایند, نیروهای غیر مولدی میباشند که بر نیروهای مولد تحمیل گردیده اند....خود ملت از من آگاهترند که منظور رژیم چیه.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
خبر و پدیده جدیدی نیست, اگر این امتیاز را نمیگرفت, جای تعجب و شگفتی داشت : اسلام دین عدل و عدالت است = امام خوش باور °!°
سه‌شنبه 16 آذر 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
سپاه چهارپایان در بیانیه ای اعلام کرد در راه از مسافرین با نوشابه!! پذیرایی خواهد شد
سه‌شنبه 16 آذر 1389

sanaz2paris - فرانسه - پاریس
مدیران جمهوری اسلامی واقعا بی تدبیرند ما در گیلان ومازندران وگلستان که با این همه تراکم رفت وامد از شرق وغرب وتهران یک خط اهن درست نداریم .حالا اینها میخواند کویر را به کویر اتصال بدند . بهتر نبود گیلان به مشهد وصل می کردید? سپاه البته برای وارد کردن تجهیزات نظامی و چپاول حق مردم نیازی به تدبیر ندارد
سه‌شنبه 16 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
بیکاری و ماشین سرکوب (نظامی گری, مواد مخدر و.. ماشین سرکوب ابزاریست د ر جهت بقای هر رژیمی که با هدف انهدام و از رده خارج کردن منابع طبیعی و انسانی بکار گرفته میشود.خصوصیت اصلی ماشین سرکوب در این نظام در رابطه با بحران سرمایه, انهدام دستاوردهای طبقه کارگر و منزوی کردن انسانها دز عرصه های مختلف, اقتصادی, سیاسی و اجتماعی است و خود را در اشکال مختلف نظامی گری, دستگاههای پلیسی, زندانها و مکمل آنها یعنی اشاعه اعتیاد بمفهموم کلی و در شکل خاص به مواد مخدر و فحشا و بیماریهای واگیردار بنمایش میگذارد.ماشین سرکوب, مصرف کننده و منهدم کننده است .از این رو, بخدمت گیری نیروهای انسانی و تکنولوژی در این بخش, نه در جهت برآورده کردن نیازهای دایم التزاید جامعه انسانی که با هدف سرکوب نیازها و انهدام منابع مورد نیاز انسانی بکار گرفته میشود و در مفهوم کلی پاسدار رژیم است
سه‌شنبه 16 آذر 1389

rojina9000 - ایران - تبریز
آره بسازند. میشه مثل اتوبان پاسداران تبریز . تو این اتوبان بیشتر از 60 تا برین باید اشهدتون رو بخونین. انگار ترن هواییه . حالا خدا می دونه این راه آهنه چه شکلی آخرش در میاد.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

saeid.j - انگلستان - کاونتری
lمن نمی دونم سپاه کارش جنگیدن با دشمنانه یا اینکه پیمانکاره!!!. کم بخورید از ماله مردم
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
سپاه نگو بلا بگو اختاپوس صدپا بگو
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
هر چی باش بهتر از نبود اش هست بهتره کاری نکرده بخورن خب بزار یک کاری بکنن وصط اش کلی هم بخورن اخه بجز سپاه میگه شرکتی تو ایران هست که کارای راه اهن بکنه تو سیستان منظورم هست ولش شاید بهتر شد من 12 سال چابهار بودم جای توپی هست بر عکس بقیه شرهای بلوچستان برین سر بزنین ...کل شهر 3 تا شیخ داره از بگیر بگیر هم خبری نیست
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

kishmish sabz - آمریکا - لس آنجلس
چی به سپاه واگذار نشد؟ سپاه «پاسداران ان قلاّب اسلامی شده بزرگترین مافیای دنیا!.
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

MNS - امریکا - مورگن هیل
اگه باج به سپاه ندن کی میخوادبراشون مردم را تارومار کنه
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.