دستگیری و محرومیت شدید برای سه مربی و بازیکن مشهور فوتبال ایران


دستگیری و محرومیت شدید برای سه مربی و بازیکن مشهور فوتبال ایران

رسانه های ایران گزارش داده اند که به دنبال دستگیری سه بازیکن و یک مربی معروف لیگ برتر فوتبال ایران در یک مهمانی شبانه در شمال تهران، احکام قضایی و محرومیت شدید انضباطی در انتظار آنان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام علیرضا علیپور، دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات حرفه ای تاکید کرد که فوتبالیست ها و سرمربی لیگ برتری شرکت کننده در پارتی شبانه، «حیثیت جامعه فوتبال و ورزش را خدشه دار کرده اند و بالاترین میزان محرومیت را برای بازیکنان خاطی اعمال خواهد شد.»

طبق آئین نامه ستاد منشور اخلاقی برای بازیکنان خاطی محرومیت سه ماه تا سه سال به نسبت اتهام شان اعمال می شود و طبق گفته دبیر هیئت رسیدگی به تخلفات حرفه ای، اشد مجازات در مورد بازیکنان دستگیر شده اعمال می شود.

برخی از سایت های اینترنتی از افشین پیروانی، سرمربی پیشین تیم های پرسپولیس و استیل آذین و بازیکن سابق تیم های ملی و پرسپولیس؛ حسین کعبی، بازیکن پیشین تیم های ملی و باشگاه های استیل آذین، پرسپولیس، منچسترسیتی و فولاد اهواز و علیرضا نیکبخت واحدی، بازیکن پیشین تیم ملی و باشگاه های استقلال، پرسپولیس، استیل آذین و صبای قم به عنوان بازیکنان دستگیرشده در مهمانی مختلط زن و مرد نام برده که در جمهوری اسلامی جرم است.

حجت الاسلام علیپور همچنین گفت: «انتشار گسترده این خبر در جامعه و خدشه ای که از این بابت به جامعه فوتبال و ورزش کشور وارد می شود جبران ناپذیر است و در صورتی که تخلف این بازیکنان محرز شود، حداکثر مجازات نسبت به افراد خاطی اعمال خواهد شد.»

وی گفته که «این اقدام ناپسند باعث شد تا جامعه فوتبال به این گونه اقدامات متهم شوند که چنین لطمه ای به اعتبار فوتبال کشورغیر قابل گذشت وچشم پوشی است و باید مجازاتی متناسب با آن نسبت به بازیکنان خاطی اعمال شود.»

پیشتر مرکز اطلاع ‌رسانی فرماندهی نیروی انتظامی در تهران بزرگ به خبرگزاری فارس گفته بود: «چند فوتبالیست معروف در پارتی شبانه دستگیر شده اند.»

گزارش ها حاکی است که بازیکنان و مربی یاد شده هم اکنون در بازداشت به سر می برند و کمیته رسیدگی به تخلفات حرفه‌ای فوتبال به وضعیت این دستگیر شدگان رسیدگی خواهد کرد.

پس از رسیدگی قضایی به پرونده این بازیکنان و اعلام رای حقوقی و شرایط قضایی این بازیکنان، پرونده به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارجاع خواهد داد.

مسئولان کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در این مورد اعلام کرده‌اند که به میزان جرم اتفاق افتاده، مراجع قضایی و دادگاه برای این بازیکنان محکومیت تعیین می ‌کنند و به میزانی که این تخلف به حیثیت فوتبال از نظر معنوی آسیب رسانده تنبیه برای آنها در نظر گرفته می ‌شود.

به اعتقاد کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال، حضور این افراد در «پارتی» فقط بحث ورود به زندگی شخصی آنها نیست و طبق آئین‌نامه فوتبال اگر یکی از اهالی فوتبال مرتکب جرمی شود که آن جرم به مجموعه فوتبال آسیب بزند، این مسئله یک تخلف حرفه ‌ای محسوب می ‌شود.

علاوه بر آیین نامه منشور اخلاقی در فوتبال، آئین‌نامه انضباطی فدراسیون فوتبال هم برای چنین افراد متخلفی یک تا سه سال محرومیت در نظر گرفته است. بنابراین فوتبالیست ‌های دستگیر شده حداقل یک سال و حداکثر سه سال به میزان شدت و ضعف تخلف از فوتبال محروم خواهند شد.

خبرگزاری مهر از قول مهدی تاج، نایب رییس فدراسیون فوتبال گزارش داده بود: «در میان نفراتی که نیروی انتظامی آنها را در پارتی اخیر دستگیر کرده متاسفانه سه چهره معروف جزو خانواده فوتبال بودند گزارش کاملی از فرماندهان نیروی انتظامی در خصوص پارتی شبانه به فدراسیون فوتبال رسیده است که با تکمیل جزئیات و مستندات لازم پیرامون آن، به طور ویژه بحث و بررسی خواهد شد.»

چندی پیش نیز خبرگزاری های ایران از دستگیری یک فوتبالیست معروف لیگ برتری در یک مهمانی در لواسانات تهران خبر دادند که آن بازیکن با اختصار «ش ر» معرفی شده و بازیگر زن سینما و سریال های تلویزیونی دستگیر شده به همراه این بازیکن با اختصار «ب ب» نام برده شده بود.
1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
چهار دیواری اختیاری . من نمیفهمم این رژیم اسهالی کی میخواهد بفهمد که مهمانی و یا پارتی شخصی افراد ربطی بر قانون اسهالی شما ندارد.
دوشنبه 15 آذر 1389

khosh bavar - ایران - یزد
از این بهتر دیگر نمیشه, که با افراد سرشتاس جامعه اینطور وحشیانه برخورد کنند تا از این طریق چهره کریحه شان را در درجه اول به کوردلان شپشی و بعد به مردم جهان نشان بدهند! در تمام کشورهای دنیا, ورزشکاران یکی از نشانه های اجتماعی و سربلندی مردم کشور است, و پولهای گزافی برای انان خرج میکنند و حتا افراد ورشکار درجه یک را با پول تبعه کشورشان میکنند ! طلفکها , از دست هوای کثیف تهران به شمال فرار کردند که نفسی بگیرنند, و بعد از تمرین فوتبال احساس گرسنگی کردند و چون عادت غذای شمالی نبودند, برای هضم غذا یک عرق سکی مش اصخر را نوشیدند °!° ایا باید بدینخاطر روانه کهریزک بشوند !?
دوشنبه 15 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
ملا های لعنتی !خودشان که در این گونه مهمانیهای شبانه روزی شرکت. دارند !هیچکس صداش در نمیاد و هیچ جا درز نمیکنه..!
دوشنبه 15 آذر 1389

a_bamdad - ایران - تهران
وای وای وای.بچه های بد.چه کارای بدی کردن.اوففففففففف
دوشنبه 15 آذر 1389

maryam_7297 - ایران - تهران
لابد شیث رضایی و بهنوش بختیاری بودن اون دو تای دیگه
دوشنبه 15 آذر 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
شنیده ام حسین کعبی در زمان دستگیری حشیش کشیده بود وبسیار میخندیده وبه مامواران میگفته مرحبا
سه‌شنبه 16 آذر 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
maryam_7297 - ایران - تهران - این بهنوش بختیاری با همه بچه معروفها می پره. فکر کنم قصد داره کلکسیون بزنه
سه‌شنبه 16 آذر 1389

Felfel GHermez - جمهوری چک - پراگ
خوب به دیگران چی؟هر کس اختیار خودشو داره ..کسی رو تو قبر کسی نمیزارن
سه‌شنبه 16 آذر 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
پست فطرت این حجت الاسلام علیپور یک جوری از کار این فوتبالیست ها و لطمه به جامعه ورزشی صحبت میکنه, انگاری که مرتکب قتل شده اند, بی ناموسهای عقب افتاده انسان به دنیا نیامده که مثل شما جانوران عقب افتاده همش در حال ماتم و زاری و لواط باشه, آدم احتیاج به شادی و نشاط و خوش گذرانی داره, البته برای یک لحظه یادم رفت که شما آشغالها آدم نیستید.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

shoalieh siah - ایران - تهران
از این کعبی با ریملش و این نیکبخت لات داغون تر تو فوتبالمون هست?
سه‌شنبه 16 آذر 1389

perspolisi - استرالیا - سیدنی
یعنی خاک بر سر مموتی و دوستان که به خاطره پارتی و تفریح آبروی همه رو میبرین، آخه زندگیه شخصیه مردم به شما چه ربطی‌ داره،
سه‌شنبه 16 آذر 1389

sajad_1963 - ایران - شیراز
مگه شرکت در مهمانی جرمه که اینقدر دارن مسئله رو بزرگ میکنن حای تاسفه. درآستانه سال 2011میلادی قرار دارم واین اقکارنخ نما شده هنوزتو ایران داره آسایش رو از مردم جامعه میگیره ورودبه حریم شخصی افراد مگه جرم نیست چرا. خودمونو به حماقت زدیم
سه‌شنبه 16 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
فاتحه قصه عابدزاده در مورد اونها اجرا میشه سکته مغزی.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
خودم کردم که لعنت بر خودم باد وقتی بابا های ما ریختن تو خیابان این حروم زاده ها رو اوردن رو کار این شد که قطر بشه میزبان جام جهانی دبی بشه فرهنگ ما وای خدا
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

طاطا - ایران - تهران
هر گ.. که خودشون میخورن هیچی نیست به مهمانی مختلط مردم گیر میدهند آخه ما کی ازدست شماروانی های شارلاتان کثیف راحت میشیم؟؟؟؟
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.