ماجرای دعوای سیاوش قمیشی و علیرضا قمیشی بر سر یک آلبوم

 
ماجرای دعوای سیاوش قمیشی و علیرضا قمیشی بر سر یک آلبوم

سایت روزنامه ایران نوشت:
«اسیر» عنوان آلبومی است در سبک پاپ که هر چند هنوز بیش از دو هفته از عرضه آن در بازار موسیقی نمی‌گذرد اما پخش گسترده آن در سوپرمارکت‌ها و البته نام‌خانوادگی صاحب اثر یعنی «قمیشی» که شباهت بسیاری دارد به نام‌خانوادگی یکی از خوانندگان آن سوی آب، باعث شده کنجکاوی مخاطبان برای شنیدن قطعات این آلبوم دوچندان شود.

جالب اینجاست علیرضا قمیشی خواننده این آلبوم نیز با یک ترفند تبلیغاتی، نام‌خانوادگی خود را بر روی استندها و پوسترهای تبلیغاتی این آلبوم، با فونتی چند برابر فونت نامش درج کرده تا بدین واسطه بتواند فروش آلبومش را بیشتر کند و کم نبوده‌اند رهگذرانی که با دیدن نام «قمیشی» بر روی این استندها این حدس در ذهن‌شان به وجود آمده که نکند در کنار حبیب محبیان، سیاوش قمیشی هم به ایران آمده و توانسته مجوز فعالیت در داخل را هم دریافت کند!

اما واقعیت این است که آلبوم مذکور چندین سال برای دریافت مجوز انتشار در ارشاد مانده‌ و آلبومی است از فرزند پسر خواننده لوس‌آنجلس‌نشین! پسری که حاصل ازدواج سیاوش قمیشی با لیلا وصال بوده و متولد 1349 تهران است.

جالب اینجاست علیرضا در تمام این سال‌ها در هر محفلی که حضور یافته کوشیده با صحبت درباره این موضوع که پدرش کیست، عیار هنری خود را بالا ببرد اما نه فقط سیاوش هیچ گاه علیرضا را به عنوان فرزند خود قبول نداشته که حتی چند سال قبل در گفتگو با یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان از این موضوع سخن گفته که هیچ‌گاه علاقه‌ای به تولد این فرزند نداشته‌است!

قضیه وقتی شکل تاسف‌بارتر به خود می‌گیرد که علیرضا قمیشی در آلبوم «اسیر» دو قطعه از آثار سابق پدر را بازخوانی کرده و حتی برای به‌دست آوردن دل پدر، یکی از قطعات آلبوم با عنوان «درد دوری» را هم به پدر تقدیم کرده اما بلافاصله پس از انتشار این آلبوم، پدر طی اطلاعیه‌ای اعلام می‌کند که تحت هیچ عنوان، امتیاز هیچ اثر هنری خود شامل ملودی، آهنگ و تنظیم را به هیچ خواننده و هنرمند ایرانی واگذار نکرده و هر نوع اجرای مجدد، کپی کردن، انتشار و حمایت‌های غیراصل، دستبرد هنری محسوب می‌شود و این یعنی اینکه انتشار آلبوم «اسیر» توسط شخصی به اسم علیرضا قمیشی دستبرد هنری محسوب می‌شود!

payamak - انگلستان - منچستر
زرشک.کاشتی حالا بزرگش کن
دوشنبه 15 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
چه بی شخصیت!!.اونموقع که مادر ِ پسرک .بهت حال میداد !!حواست کجا بود؟. "با پوزش از دوستداران ِقمیشی" ..من از صداش(که نداره)..ریختش..آهنگهاش.. ترانه هاش حالم بهم میخوره!! "
دوشنبه 15 آذر 1389

Parviz1 - انگلستان - کترینگ
بدترین پدر دنیا هم ارزو میکند فرزندش یک سر و گردن از خودش بالاتر موفقتر شود.با همه احترامی که برای سیامک قایل بودم با این عملکرد نمره منفی بزرگی گرفت.انسان بودن شرط اول است بعد هنرمند بودن یا هرپست و مقام دیگری.بسیار باعث شرمندگیست رفتار این پدر نسبت به فرزند!!!!!!
دوشنبه 15 آذر 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
تو وحشیترین قبایل افریقا هم هیچوقت خواننده رو بیرون نمی کنن که بعدش معروفیتش در داخل کشور به قدری زیاد بشه که از اسمش برای فروش بیشتر استفاده بشه. این چه وضعیه که خواننده های بیرون از کشور تا لب مرز میان و کنسرت میدن و برمی گردن و آلبومهاشون هم مثل نقل و نبات تو ایران می چرخه و آقایون دلقک سیرکی بنام ارشاد اسلامی مثلا دارن نوع موسیقی جامعه رو کنترل می کنن، اونهم به روش اسلامی!
دوشنبه 15 آذر 1389

msforugh - ایران - تهران
مسئله خانوادگی است . هیچکس از درون انها خبری ندارد . فقط بشنو .
دوشنبه 15 آذر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
چه پدر پست فطرتی که علنا اعلام میکند به هیچ وجه خواهان بدنیا آمدن پسرش نبوده ، و فرزند بیچاره اش با موزیکش کوشیده عشق پدری را از این مردکه گدائی کند . لعنت بتمام پدران بی عاطفه نامرد که بهرعلتی از وظیفه پدری شانه خالی میکنند .
دوشنبه 15 آذر 1389

kian ahvaz - ایران - اهواز
حسادت مطرب,رذالت اخوند,سماجت گدا,حماقت مردم همیشه در صحنه وجهالت زیتون و وفا 88 پایانی ندارد....
دوشنبه 15 آذر 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
من آهنگ های سیاوش قمیشی را دوست داشتم و خواهم داشت اما باید از او پرسید تو که از جهان بدون جنگ و خونریزی می خوانی حداقل با پسر خودت از در صلح در بیا و حمایتش کن. تو که هیچ مسئولیتی در بزرگ کردن او قبول نکردی حداقل به او اجازه بده حالا که خواننده شده اسم پدر برایش فایده ای داشته باشد. ضمنا چون ایران قانون کپی رایت بین المللی را نپذیرفته (محمد رضا شاه رسما گفت ایران هرگز زیر بار چنین قانونی نمی رود) آثار هنری منتشر شده در آمریکا در ایران قابل بهره برداری اند.
دوشنبه 15 آذر 1389

babak1362 - ایران - تبریز
این کچل خان با پول امریکا و خیانت به ملت ایران شده سیاوش قمیشی معلومه نمیفهمه که پسرش با چه بدبختی تونسته مجوز پخش بگیره...
دوشنبه 15 آذر 1389

Fareed - ایران - تهران
بیچاره پسره که برای این پدرترانه هم خونده . مردیکهٔ خودخواه
دوشنبه 15 آذر 1389

headman - امارات - ابوظبی
من از این اخلاق گند سیاوش قمیشی اصلا خوشم نمیاید.بقولا هر پدری هرچند بد دلش میخواد اولادش یک فرد مهم بشه.قبلا یک کم ازش خوشم میومد ولی بعد از اینکه یک مصاحبه در فکر کنم پی ام سی بود پخش شد متوجه شدم که چقدر این سیاوش متکبر و از خود راضی است. من از پسرش دفاع نمی کنم چون نه میشناسمش نه تاحالا صداش رو شنیدم ولی این پدر به درد این پسر نمی خوره.باید بره تمام آهنگاشو به تمام پدرهایی تقدیم کنه که بویی از معرفت و حقشناسی و مسعولیت دانی برده باشند.هنرمند به این مرد نمیگن.
دوشنبه 15 آذر 1389

Rahsaba - اتریش - کلاگنفورت
سیاوش قمیشی یکی از بی اخلاق ترین هنرمندانی ست که می شناسم. پسر کو ندارد نشان از پدر ، تو بیگانه خوانش مخوانش پسر
دوشنبه 15 آذر 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
یعنی چه آدم ناحسابی؟ مگر خیار چنبر کاشته بودی که علاقه به دنیا آمدنش داشته باشی یا نداشته باشی؟ به جای اینکه پس از رها کردن یک کودک و پس از سال ها دوری حالا سعی در جبران گذشته پسری که اکنون جا پای پدر گذارده است داشته باشی، تازه اعلام برائت هم می کنی؟ این هم هنرمند جامعه ما!!!
دوشنبه 15 آذر 1389

احتراز - آلمان - دورف
این سیاوش قمیشی با این که خیلی‌ صداشو دوست دارم، ولی‌ از نظر شخصیتی آدم عصبی و مزخرفیه.
دوشنبه 15 آذر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
من یادمه که چند سال پیش قمیشی در مصاحبه با امیر قاسمی گفت که یک پسر داره در ایران که آلبوم نمی زنه و فقط اینور انور میخونه و گفت از این کار خوشم نمیاد و خوبه که آلبوم درست کنه از خودش حالا که آلبوم داده هم اینجوری میگه. البته کسی خوشش نمیاد که دیگری از نامش استفاده کنه که موقعیتش بالا بره ولی خوب پسرشه دیگه
دوشنبه 15 آذر 1389

ایران برای ایرانی - ایران - مشهد
جالب توجه کسایی که نظر بیخود میدن اول نگاه کنین منبع خبر کجاست بعد قضاوت کنین هر چند که کلا قضاوت این مدلی کردن به هیچ وجه جالب نیست در ضمن من مصاحبشو باVOA دیدم ازش پرسیدن پسرت تو کیشه گفت ازش اطلاعی ندارم که از رو این حرف هیچ قضاوتی نمیشه کرد
دوشنبه 15 آذر 1389

baran shomal - نروژ - اسلو
من شنیده بودم اقای قمیشی بسیار مرد تند خوئی هستند اما چه طور می شود باور کرد یک پدر این اندازه سنگدل باشد خدا کند این ط.ور نباشد و اگر هست اقای قمیشی را خداوند تبدیل به انسانی و پدری خوب کند
دوشنبه 15 آذر 1389

ایران برای ایرانی - ایران - مشهد
porharfi - هلند - آرنم . جناب اگه شما به سیاوش قمیشی علاقه نداری دلیل نمیشه که هتاکی کنی نسبت بهش این کار دقیقا مثل عملکرد جمهوری اسلامیه .
دوشنبه 15 آذر 1389

mahasti - ایران - تهران
مرتیکه پیر خر آشغال. بچه رو تو انداختی داخل. حالا زر مفت میزنی مرتیکه احمق؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 15 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
از اسرار زندگی مردم که خبر نداریم.باید دید چه مسایلی بوده که یه پدر چنین حرفائی درباره بچه ش میزنه .در اینجور موارد نمیشه اصلا قضاوت کرد
دوشنبه 15 آذر 1389

reza_persian - نروژ - تنسبرگ
اقای سیاوش قمیشی با کمال احترام خاک تو سرت و تف به غیرت نداشتت.
دوشنبه 15 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
ایران برای ایرانی - ایران - مشهدخوب جوابی به بقیه کامنتها دادی اگر بقیه هم بفهمند.. porharfi - هلند - آرنم ..Parviz1 - انگلستان - کترینگ ..pelle - سوئد - استکهلم ..babak1362 - ایران - تبریز ..Fareed - ایران - تهران ..headman - امارات - ابوظبی ..Rahsaba - اتریش - کلاگنفورت ..alireza.ch - سوییس - نوشاتل ..احتراز - آلمان - دورف ......تنها چیزی که دکتر تجویز کند که دل شماها خنک شود فقط وان حمام را پر از یخ کنید,چون نمیشه بدون اطلاع قضاوت و یا توهین کرد موفق باشید امید است. که خداوند شماها را شفا دهد.
دوشنبه 15 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
درست است که جناب عالی با تولد ایشان مخالف بودید ولی در حال حاضر شما پدر علیرضا هستید !! آقای قمیشی !؟ با این برخورد غلط طرفداران زیادی را از دست دادید ((درودهای بیکران به پدر خودم ))
دوشنبه 15 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
ای بابا اقا سیاوش تو که انقدر بیرحم نبودی یعنی چی پدری گفتن پسری گفتن انقدر بی وفا نشو.
دوشنبه 15 آذر 1389

Felfel GHermez - جمهوری چک - پراگ
سیاووش قمیشی صداش بینظیره اما من شنیدم اخلاق زیاد خوبی نداره
دوشنبه 15 آذر 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
آفرین به علیرضا قمیشی خوب روی باباهه رو کم کردی . ...... از شانس بد از نظر استعداد و چهره هم به باباهه رفته .
دوشنبه 15 آذر 1389

azadandish - هند - پونا
اخه شما ها چتون شده.حرف روزنامه ایران رو باور می کنید
دوشنبه 15 آذر 1389

tanhaee - ایران - اصفهان
با عرض معذرت لعنت به هر کسی‌ که در مورد سیاوش بد حرف زد
دوشنبه 15 آذر 1389

hafeze shirazi - ایران - تهران
سیاوش قمیشی خواسته ثابت کنه که خیلی بی مسئولیت و بی اصل و نسب است
دوشنبه 15 آذر 1389

Raha_Bremen - آلمان - برمن
عجب مرد گاوی این دیگه.حیف اسم هنرمند که روی تو نکبت بزارن.مگر این پسر هم مثا حضرت مسیح مادرش باکره حامله شد که این مردک آرزو می کرده این بچه بدنیاه نیاد...عجب دنیایی داریم ما بزرگتر از ایناش هم رفتن این مردک هرس چی رو داره میزنه...همه که می دونند و ترانه هاش رو میشناسند مگر میشه این ها رو با خودش به گور ببر؟حال گیرم علیرضا هم می خواند به هر حال هر کس بدنبال ریشه خودش می گردد...
دوشنبه 15 آذر 1389

Zehna.bastas - ایران - مشهد
porharfi - هلند - آرنم . مطمئن باش همینجور که تو حالت از سیاوش قمیشی به هم میخوزه اونم حالش از تو به هم میخوره.
دوشنبه 15 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
یعنی سیاوش قمیشی بلد نبوده از کاندوم استفاده کنه؟!!!
سه‌شنبه 16 آذر 1389

pelle - سوئد - استکهلم
خانه به دوش - سوئد - استکهلم . تو اومدی با این کامنتت یعنی از توهین کردن به افراد انتقاد کنی ولی خودت اسم کلی از کاربران را نوشتی و توهین دستجمعی به همه آنها کردی ،ظاهرا دکترت باید اول برای تونسخه بنویسد و تو را شفا دهد.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

shoalieh siah - ایران - تهران
این قمیشی اشتباهی اون شب 40سال پیش احتمالا طرز استفاده از کاندوم رو نمیدونسته کشیده به سرش!!
سه‌شنبه 16 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
bluestar - ایران - تهران . . 1349 کاندوم کجا بود? اگه بود که 1357 انقلاب نمیشد!!.
سه‌شنبه 16 آذر 1389

آپامه - استرالیا - سیدنی
واقعا سیاوش قمیشی آدم پست و بی شرفی است.حتی اگر با مادر این پسر مشکل داشتی دلیل براین نمی شود که احساسات پاک یک جوان را که به تو علاقه دارد و میخواهد دل پدر سنگدلش را بدست بیاورد اینطور ناراحت بکنی.آنوقت این آقا همه اش ترانه های احساسی میخواند که چکنیم تا کسی گریه نکندو.... چند سال پیش دختری ادعا کرد که مادرش یک شب با پله فوتبالیست بزرگ ارتباط داشته و او دختر پله است. و این آقا گفت هر چند که این موضوع را بیاد ندارد ولی برای این دختر آرزوی بهترینها را دارد.حالا این دو نفر را باهم مقایسه کنید!!
سه‌شنبه 16 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
pelle - سوئد - استکهلم ,,گفتم اگر داغ کردی وان حمام را پر از یخ کن. چون تو بیخود جوش میزنی دوما اصلا نمیدونی بین پدروپسر اختلاف چیه و.. .
سه‌شنبه 16 آذر 1389

tanhaee - ایران - اصفهان
porharfi - هلند - آرنم اول دهنتا آب بکش بعدش اسم سیاوش قمیشی را ببر
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

gelareh - ایران - تهران
من که باور نمی کنم من خودم تو یکی از مصاحبه های سیاوش قمیشی دیدم که از علی رضا اسم برد و براش ارزوی موفقیت کرد روزنامه ی ایران کاری جز چرند گفتن نداره تا مردمو نسبت به هنر منداشون بد بین کنه امیدوارم اقای قمیشی هرچه زودتر این قضیرو تکذیب کنه
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

pegahsr - امارات - دبی
بهتره زود قضاوت نکنیم
چهار‌شنبه 17 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.