شریفی: آقای مایلی‌کهن، تکرار مصاحبه‌هایم در تلویزیون دست من نیست


شریفی: آقای مایلی‌کهن، تکرار مصاحبه‌هایم در تلویزیون دست من نیست

رئیس کمیته انضباطی در واکنش به انتقاد سرمربی سایپا گفت: فقط به دنبال پاسخگویی به اشکالات گرفته شده بودم و تکرار مصاحبه‌هایم در برنامه‌های مختلف از حیطه وظایف من خارج است.

مجتبی شریفی  در مورد اظهارات جدید محمد مایلی‌کهن سرمربی سایپا که گفته شریفی مدام در شبکه‌های مختلف تلویزیونی مصاحبه می‌کند اما به ما می‌گویند مصاحبه نکن، گفت: برای روشن شدن اذهان و هموارتر شدن راه کمیته انضباطی چند نکته را در مورد اظهارات این برادر خوب و عزیز اعلام می‌کنم. ما هرگز دست‌اندرکاران فوتبال را از مصاحبه منع نمی‌کنیم بلکه آنها را از تخلف در مصاحبه بازمی‌داریم و این دو مقوله با یکدیگر متفاوت است.
وی ادامه داد: مصاحبه و اظهارنظر کردن هیچگاه مورد نهی و منع کمیته انضباطی قرار نگرفته و نخواهد گرفت. آنچه مورد منع است و برایش باید تنبیه در نظر گرفته شود، پرداختن به حواشی، توجیه باخت و فرافکنی در مصاحبه، اهانت به مربی، مدیرعامل یا بازیکن و یا مسئولان ورزشی در رسانه‌‌های عمومی است.

شریفی تاکید کرد: هر روز با مصاحبه‌های طولانی اهالی فوتبال در نشریات و خبرگزاری‌ها و نیز در بخش‌های گوناگون رسانه ملی مواجه هستیم اما استفاده از رسانه برای اثبات طلب شخصی یا منافع مرتبط با حوزه فرد و یا ایراد گرفتن به داور و ارتباط دادن تصمیمات داوری به اختلاف خود با فدراسیون و سخن گفتن از ناپاکی و تبانی بدون ذکر دلیل و عدم پاسخگویی بر علل باخت و ناکامی‌های مکرر که مانع رشد سطح فنی فوتبال می‌شود همان چیزی است که مورد توجه کمیته انضباطی است و بر آن تکلیف دارد.

رئیس کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در ادامه گفت‌وگو با فارس تصریح کرد:‌ جلوگیری از تخلف در مصاحبه با منع مصاحبه متفاوت است و عدم تشخیص این دو معنا می‌تواند بحث‌انگیز باشد. نکته دیگر که دوست عزیزم مایلی‌کهن به آن اشاره کرده در مورد مصاحبه‌های من است که باید بگویم بعد از بازی‌های آسیایی گوانگجو کمیته انضباطی با آماج حملات نسبت به تصمیماتش مواجه شده و تنها در 3 مصاحبه به این مسائل پاسخ داده است.
وی افزود: پخش مکرر مصاحبه‌هایم خارج از اختیار من بوده است. من فقط به دنبال پاسخگویی به اشکالات گرفته شده بودم تا ایرادها و اشکالاتی که گرفته شده بود را پاسخ بدهم حال اگر این پاسخ را مکرر پخش می‌کنند و یا از بخش‌های مختلف آن در برنامه‌های مختلف استفاده می‌شود این مسئله از حیطه وظایف من خارج است.

شریفی با اشاره به مصاحبه‌های خود عنوان کرد: اگر خدای ناکرده من و امثال من هم در حرف‌هایمان اهانت کرده و یا فردی را تحقیر کنیم و یا به مسائل غیر مرتبط و یا غیر فنی و غیر فوتبالی و حواشی التهاب‌آفرین بپردازیم متخلف محسوب می‌شویم و باید با ما نیز برخورد شود چرا که تنبیه اثر وضعی تخلف است مانند آنکه گرما اثر وضعی آتش است یعنی همانطور که نمی‌توان حرارت را از آتش جدا کرد، نمی‌توان تنبیه را از تخلف جدا و دور کرد.
وی گفت: دوستان باید بدانند نباید مرجع تنبیه‌کننده را از تعیین و تنبیه منع کنیم بلکه باید متخلف و خاطی را از ارتکاب تخلف و خطا نهی کرده و بازداریم.

شریفی در مورد اینکه آیا مصاحبه جدید مایلی کهن باعث محرومیت می‌شود یا نه به فارس گفت: با توجه به اینکه مایلی‌کهن در مورد من صحبت کرده،‌ من دفاع شخصی از خود ندارم و در این خصوص هیچ تنبیهی برای این مربی در نظر گرفته نمی‌شود زیرا تکلیف کمیته انضباطی آن است که از اهانت به اهالی فوتبال و ایجاد تنش و خشونت و التهاب و پرداختن به امور حاشیه‌ای به جای پاسخگویی به مسائل فنی جلوگیری کند اما اینکه بخواهیم برای دفاع از حوزه فردی خود محرومیت بدهیم اولا با روح عفو و گذشت که خداوند از شخص و فرد طلب کرده منافات دارد و ثانیا این برداشت را به ذهن متبادر می‌کند که کمیته انضباطی به جای ایجاد نظم و انضباط در فوتبال به دنبال ایجاد مصونیت برای خود و اهالی این کمیته است.

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.