فرمانده ارتش: در پادگان ها عکس سران فتنه نصب بود


فرمانده ارتش: در پادگان ها عکس سران فتنه نصب بود

فرمانده کل ارتش ایران از "طمع دشمنان" نسبت به ارتش خبر داد و گفت نباید نگاه ارتشیان به "فتنه"، ملایمت آمیز به نظر بیاید

فرمانده کل ارتش ایران گفت که در جریان اعتراضات انتخاباتی سال گذشته، "در پادگان‌ها و در اتاق‌های برخی از سربازان"، عکس "سران فتنه" نصب بوده است.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، سرلشکر عطاء الله صالحی امروز ۱۴ آذرماه (۵ دسامبر) در گردهم آیی مسئولان "واحدهای امر به معروف و نهی از منکر ارتش"، در توضیح نحوه مقابله با سربازان نصب کننده چنین عکس هایی افزود: "به آنها نمی‌گفتیم که آن عکس را پاره کنند، بلکه به مسئول عقیدتی ـ سیاسی می‌گفتیم سعی کنید این موضوع را از دل‌ آنان پاک کنید."

در پی انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و درگیری های خیابانی نیروهای نظامی و انتظامی با معترضان به انتخابات، برخی منابع خبری از گرایش گروهی از پرسنل این نیروها و اعضای خانواده هایشان به معترضان و رهبران آنها خبر دادند که در رسانه های دولتی، "سران فتنه" نامیده می شوند.

عطاء الله صالحی، در بخش دیگری از سخنان امروز خود با اشاره به "آن نماز جمعه حساس سال گذشته که {عده ای} از دل جمعیت شعارهای ضد نظام می‌دادند" گفت: "در آن نماز جمعه که فتنه‌گر عرصه را از ما می‌گرفت، و یا زمانی که بر بالای پشت بام الله‌اکبر می‌گفتند، دل فرزندان ما در خانه می‌لرزید و می‌گفتند مگر می‌شود الله‌اکبر گو را بازداشت کرد."

اگرچه در خبر ایلنا در مورد اظهارات سرلشکر صالحی، توضیحات بیشتری در مورد نماز جمعه مورد اشاره وی به چشم نمی خورد، اما در نقل قول ایسنا از فرمانده ارتش، از "نمازجمعه حساسی که رهبر انقلاب در آن حضور داشتند" (۲۹ خرداد ۱۳۸۸) به عنوان محل سر دادن "شعارهای ضدنظام" نام برده شده است.

فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از اظهارات خود، با پیش بینی اینکه "فتنه گران در آینده با مهارت بیشتری می آیند"، هشدار داد که "دشمن همواره نسبت به ارتش طمع دارد" و افزود: "نباید نگاه ملایمت‌آمیزی از ارتش در برابر فتنه احساس شود."

"پاسداران حامی فتنه"

اظهارات عطاء الله صالحی در مورد نصب عکس رهبران معترضان به انتخابات در برخی پادگان های ارتش، در شرایطی منتشر می شود که در ۲ مرداد گذشته نیز، فرمانده سپاه پاسداران از حمایت برخی از پرسنل این نیرو از رهبران مخالفان دولت سخن گفته بود.

به گزارش خبرگزاری فارس، محمد علی جعفری، در اولین دوره آموزش "مربیان درس آمادگی دفاعی"، در پاسخ به این پرسش که چرا با "پاسداران حامی فتنه" برخورد نشد، گفت: "خیلی از ابهامات رفع شده و آنها قانع شدند که حرکت اشتباه بوده و این بهتر از برخورد فیزیکی و حذف است."

در اظهار دیگری در مورد طرفداری برخی اعضای نهادهای حساس حکومتی از مخالفان دولت، در اول آذر ۱۳۸۸ اظهاراتی از علیرضا زاکانی نماینده اصولگرای مجلس منتشر شد که در آن، با متهم کردن نیروهایی در وزارت کشور و وزارت اطلاعات به حمایت از کاندیداهای اصلاح طلب، خبر می داد: "در صدا و سیما از ۸۰۰ رأی که به صندوق ریخته شده بود، ۷۵۰ رأی برای آقای موسوی بود."

در ۱۸ مهر ماه گذشته نیز، محمدحسن رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران، با ابراز "تأسف" از "حمایت های برخی خانواده شهدا از جریان فتنه" اظهار داشت: "ما همواره عنایات و کرامات شهدا را در جای جای زندگی خانواده شهدا شاهد بودیم و اطمینان داریم که شهدا دست این خانواده ها را می گیرند و در صراط مستقیم ولایت و خط امام خمینی که متجلی در خط ولایت فقیه است، قرار می دهند."

در مردادماه گذشته، محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه، در پاسخ به این پرسش که چرا با پاسداران "حامی فتنه" برخورد نشد، گفت: "خیلی از ابهامات رفع شده و آنها قانع شدند حرکت اشتباه بوده و این بهتر از برخورد فیزیکی و حذف است"

ابراز تاسف آقای رحیمیان، یک سال بعد از آن صورت می گرفت که یکی از فرماندهان سپاه پاسداران، که در منابع خبری از وی تحت عنوان "سردار مشفق" یاد می شد، در یک سخنرانی در مشهد گفته بود که آیت الله خامنه ای معتقد است تا زمانی که "آگاه سازی" لازم صورت نگرفته، دستگیری رهبران اصلاح طلب به مصلحت نیست.

این فرمانده سپاه، که متن سخنانش در مردادماه گذشته در حجمی وسیع منتشر شد، تصرح داشت: "ما یک کیفر خواست برای اینها تهیه کردیم؛ آقا فرمودند نیاز به کیفر خواست نیست، شما بروید آگاه سازی کنید، بصیرت بدهید، طبقه‌ نخبگان کشور متوجه ابعاد پنهان این فتنه بشوند و سپس سینه به سینه پخش شود."

tanhaee - ایران - اصفهان
خفه شو مرتیکه وطن فروش
دوشنبه 15 آذر 1389

bluestar - ایران - تهران
رو سطل آشغالهای تهران آدرس مرکز فتنه نوشته شده بود.
دوشنبه 15 آذر 1389

ciooc20 - ایران - تهران
این آقا آنقدر احمق تشریف داره که نمی داند که دلها دست خداست نه دست شما و موسوی را شما نمی توانید از دلها پاک کنید چرا که خداوند یارو یاور مومن است و نمی گذارد آبروی مومن بریزد . و خودتان هم می دانید که درانتخابات تغلب شده بود و شما ها فکرمی کنید مردم احمق هستند بدانید که احمق شما هستید و نمی دانید .
دوشنبه 15 آذر 1389

mahasti - ایران - تهران
این احمق دیوواااااانه رو من میشناسم. اول اینکه مثل سگ منتظر میمونه تا خامنه ای جیره و تیکه شو پرت کنه. و وقتی میبینیه که تیکشو خامنه ای به سپاهی ها داده انقد ازین زرها میزنه تا خامنه ای اجازه بده که پس مونده زباله دونیهای سپاهو کوفت کنه. در تعریف این شخص باید بگم:. کسی که با مادر خود زنا کند . با دیگران چه ها کند؟. شاه بیچاره به چه حروم لقمه هایی نون داد،،!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دوشنبه 15 آذر 1389

hassan5 - ایران - تهران
با این فرماندهان ارتشی که وجود دارند بزودی ارتش در سپاه و پس از ان هر دو گروهشان در بسیج ادغام خواهند شد
سه‌شنبه 16 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
اقای فرمانده . تو کجای کار هستی . داداش . در سیستم قبلی افرادی که یک عمر در خاندان پهلوی ها خوردند زدند بردند و صاحب تحصیلات شدند. انگاه بدستور اربابانش در داخل اطاق خواب ولینعمت خودشان شعار مرگ بر شاه نوشتند و تو کجای کاری اقا . نکند راستی راستی شک سرکار به یقین تبدیل شده که تو واقعا فرمانده هستی .. تو فرمانده هستی ولی برای سرکوب همین ملت مظلوم وبیچاره و نه فرمانده نظامی بان معنی که در دنیا مطرح است . حاجی برو نماز ظهر دیر شده و برو سر صف حاجی برو داداش
سه‌شنبه 16 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.