سلطان هرزنامه های جهان محاکمه می شود


سلطان هرزنامه های جهان محاکمه می شود

دادستان ها معتقدند که اولگ نیکلاینکو مغز متفکر شبکه ای است که در سطح بسیار گسترده به فروش اینترنتی اجناس قلابی پرداخته است

یک مرد جوان روس که به مدیریت ارسال یک سوم هرزنامه های الکترونیکی جهان متهم شده، در دادگاه ادعا کرد که بیگناه است.

اولگ نیکلاینکو، ۲۳ ساله، که در دادگاهی در ایالت ویسکانسن آمریکا محاکمه می شود، متهم است که با آلوده کردن پانصد هزار کامپیوتر به ویروس های طراحی شده، از این کامپیوترهای شخصی، بدون اطلاع صاحبان آنها برای ارسال میلیاردها هرزنامه ها یا همان اسپم استفاده کرده است.

دادستان ها معتقدند که آقای نیکلاینکو مغز متفکر شبکه ای است که در سطح بسیار گسترده به فروش اینترنتی اجناس قلابی می پردازد.

آنها مدعی اند که شبکه راه اندازی شده توسط آقای نیکلاینکو قادر به ارسال ۱۰ میلیارد هرزنامه در روز است.

در جریان رسیدگی به این پرونده، ادعا شده که برای تهیه یک سوم از هرزنامه های ارسالی به کاربران اینترنتی جهان، از این شبکه استفاده شده است.

مدارک ارایه شده به دادگاه نشان می دهد که آقای نیکلاینکو نزدیک به نیم میلیون دلار طی ماه‌های ژوئن تا دسامبر سال ۲۰۰۷ دریافت کرده است.

این مدارک نشان می دهد که او این درآمد را از محل فروش اینترنتی قرص های تقویت کننده قوای جنسی، داروهای تقلبی، داروهای گیاهی و فروش اینترنتی ساعت های مچی تقلبی به دست آورده است.

با این حال، کرسیتوفر فن واگنر، وکیل این جوان روسی از دادگاه خواست که به این مسئله توجه داشته باشد که موکل او جوانی ۲۳ ساله است که هیچ سابقه قضایی ندارد.

آقای واگنر، همچنین رسانه ای شدن اتهامات آقای نیکلاینکو را مورد انتقاد قرار داد و نسبت دادن لقب "سلطان هرزنامه های جهان" به او را نادرست خواند.

پلیس فدرال آمریکا برای مدت سه سال آقای نیکلاینکو را زیر نظر داشت و او را هنگامی که ماه گذشته وارد خاک آمریکا شده بود، بازداشت کرد.

آقای نیکلاینکو، تمامی اتهامات وارد شده را تکذیب کرده است، اما در دادگاهی که در ماه جاری برگزار خواهد شد حاضر می شود.

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
این پدر سگ را باید دار بزنند. اعصاب ملت از خواندن این همه تبلیغات وایاگرا خرد شده و معلوم نیست چه تعداد نامه مهم به دلیل رفتن به اسپم باکس نخوانده می ماند. بعضی از اسپمرهای ایران رسما تبلیغ می کنند که بیا یک سی دی بخر با چند ملیون آدرس کاربران بدبخت ایرانی که در کشورشان اینقدر خر تو خر است که کسی این کار را جرم رایانه ای نمی داند اما اگر کسی در یک وبلاگ کامنت بگذارد یا ایمیل جوک فروارد کند مجرم است.
یکشنبه 14 آذر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
مر تیکه خرابکار دزد رو امیدوارم ده سال بندازن زندان که مردم توی اینترنت هم از دست اینها آسایش ندارن
یکشنبه 14 آذر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
نمی دونم چه اصراریه که از این کلمه های خنده دار فارسی از خودمون درست کنیم یک سری اضطلاحات هست که در همه دنیا استفاده میشه مثل اسپم آلمانی ها هم از خودشون کلمه براش در نمیارن کلمه بین المللیه و باعث میشه که همه هم رو بهتر بفهمند
یکشنبه 14 آذر 1389

مهرداد2538 - ایران - تهران
به این وکیل محترم باید گفت شما هم یادت باشد که موکل شما در هر روز بجای دو برابر جمعیت کل دنیا سابقهء قضایی برای خودش درست کرده.
یکشنبه 14 آذر 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
ترا بخدا هر چى بیشتر مى توانید بگیرید این کثافت ها رو و حسابى هم تنبیه شان کنید روزى صد تا ایمیل آشغال در یافت مى کنم
یکشنبه 14 آذر 1389

ironwill - کانادا - اتاوا
نظرات دوستان خیلی جالب بود. مرسی.
دوشنبه 15 آذر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
والا اکثر روسها و حتی کشورهائی که از روسیه جدا شده اند را شنیده ام از خبرها از راههای خلاف زندگی میکنند. و این طرف تنها هم نبوده و باگنگهای روسی همدست است .
دوشنبه 15 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.