کلافه شدن نیروی دریایی آمریکا از اقدام کاربران ایرانی


کلافه شدن نیروی دریایی آمریکا از اقدام کاربران ایرانی

در پی ابلاغ بخشنامه ای مشکوک از سوی نیروی دریایی آمریکا به ناوگان این کشور برای استفاده از نام مجعول " خلیج ع ر ب ی " به جای نام اصلی و بین المللی " خلیج فارس " ، کاربران ایرانی با مراجعه به صفحه فیس بوک نیروی دریایی آمریکا ، با گذاشتن " کامنت " اعتراض کردند.

به گزارش عصر ایران حجم این اعتراض کاربران ایرانی به صفحه مزبور به گونه ای بوده است که این صفحه مجبور شده تا برای کم کردن حجم مطالب خود برای ارایه سرویس به کاربران خود این پیام های اعتراضی را حذف کند.

این صفحه در پیامی که بدین منظور منتشر شده با تایید این که در 24 ساعت گذشته حجم انبوهی از نظرات انتقادی را دریافت کرده و آنها را شنیده است ، گفته است که برای ارایه سروریس دهی مطلوب به کاربران ، این پیام ها را حذف کرده است.

برخی پیام های اعتراضی ایرانیان به صفحه فیس بوک نیروی دریایی آمریکا به این شرح است :"

- نام این خلیج ع ر ب ی نیست خلیج فارس است

- نام این خلیج ، فارس است و خلیج فارس خواهد ماند

- اشتباهاتی این چنین برازنده یک نیرویی نیست که خود را قوی ترین نیروی دریایی جهان می داند

- هیچ نامی به جز "خلیج فارس" برای  خلیجی که زمانی در قلب امپراتوری پارس بوده از سوی سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته نشده است.

مدیران صفحه فیس بوک نیروی دریایی آمریکا همزمان با بالا رفتن کامنت های اعتراضی به این اقدام بحث برانگیز ، از صبح جمعه با انتشار مطلبی اعلام کردند که به دلیل بالا  رفتن حجم مطالب صفحه بخشی از پیام های اعتراضی را حذف می کنند.

گفتنی است که اقدام هفته گذشته نیروی دریایی آمریکا در ابلاغ بخشنامه ای به ناوگان این کشور برای به کار بردن نام مجعول خلیج ع ر ب ی با ابلاغ مراتب اعتراض  وزارت خارجه کشورمان به دفتر حفاظت منافع آمریکا در سفارت سوییس در تهران مواجه شد.

همچنین رامین مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در کنفرانس خبری سه شنبه هفته گذشته خود با انتقاد از این اقدام آمریکا گفت که این کار اعتبار این کشور را زیر سوال می برد.

1مهندس - ایران - شیراز
خلیج همیشه فارس بوده و هست و می ماند
یکشنبه 14 آذر 1389

raisjomhur - ایران - مشهد
ارزو میکنم بار دیگر در کمتر از 100 سال اینده ایران به جایگاه اصلی اش برگردد و بار دیگر ابر قدرت جهانی بشود که دیگر هیچ بی سر و پایی به فکر تحریف ایران نیافتد حاظرم ایران ابر قدرت بشود حتی با اخوند ها . مردیم از این همه توهین وقتی خارج از کشور میروم شرمم میشود بگویم ایرانی هستم مشکل از شاه یا اخوند نیست مشکل از جهان سومی بودن ماست
یکشنبه 14 آذر 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
4 تا بی عقل که نمیفهمند امریکا هیچوقت نگران و دلسوز ملت ایران نبوده و با حماقت طرفداری امریکا را میکنند حال ببینند که چطور امریکا از عربهای بی فرهنگ حمایت میکند و پشیزی برای نه ملت و نه خواسته ملت ایران قائل نیستند.ننگ به امریکا و دوستدارانش.اخه بیشرفها تمام نقشه ها قدیم بر خلیچ فارس گواه است.
یکشنبه 14 آذر 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
مردم اعتراض کردند از روی حس وطن دوستی ولی این دولت سر تا عربی واسه اینکه نزد مردم وجاهت بخره اعتراض کرده که غلط کرده حکومت سر تا پا دروغ و جهل و جنایت اسلامی!!
یکشنبه 14 آذر 1389

babak1362 - ایران - تبریز
شما میگین خلیج فارس اونا میگن خلیج ع ر ب ی ما هم میگیم خلیج همیشه ترک (-:
یکشنبه 14 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
خلیج همیشگی فارس...
یکشنبه 14 آذر 1389

manteghi - ایران - یزد
بگذارید هر غلطی میخواهند بکنند خلیج همیشه فارس پاینده باشی
یکشنبه 14 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
عربها باج بدن خودشونو به هر دری بزنند ایرانی از حق مسلم اش کوتاه نمیاد این خلیج همیشه فارس بوده و فارس میمونه ای از عربها حالم بهم میخوره اشغالتر از اونها خودشونن.
یکشنبه 14 آذر 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
این تازیهای تازه به دوران نرسیده خلیج فارس به جای صرف میلیونها پول برای تغییر این نام، بهتر است به میلیونها گرسنه و بدبخت مصری و یمنی و اردنی و سومالی و سوریه ای و تونسی و الجزایری و ...برسند که در بیسوادی و نادانی غوطه ورند و گروههای تروریستی اندیشه های اینها را با خود هماهنگ کرده و تروریسم را گسترش میدهد.
یکشنبه 14 آذر 1389

sami_rad - انگلیس - لندن
RERSIAN GULF FOR EVER..................
یکشنبه 14 آذر 1389

123esfand - لبنان - بیروت
هموطنان تمام کشور های دنیابجز یک مورد منافع ملی خود را در الویت قرار میدهند . فقط کشور ماست منافع حتی امریکارا بر منافع ملت وکشورش ترجیح میدهد دریای مازندران به روس واگزار شد ریس جمهور زیر پرچمی با نام معجول خلیج ع ر ب ی به کنفراس خود دعوت شده ادامه میدهد مسیولین ورزشی تلویخا در چین این نام غیر قانونی را به رسمیت میشناسند و به عیش ونوش خود در انجا ادامه میدهند در این شرایط شما از نیروی در یایی یک کشور غیر دوست چه انتظاری دارید؟
یکشنبه 14 آذر 1389

tumba - سوئد - استکهلم
یا شاسین خلیج فارس 2 میلیون کشته دادیم خوزستانو حفظ کنیم 2 میلیون کشته میدیم بحرین و جنوب خیلج فارسو پاک سازی میکنیم بابک تبریز نام فرزند پاک ایرانو رو خودت نگذار بابک اصلا نامش فارسیه من نیمه اذری وطنم ایران
یکشنبه 14 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
خلیج همیشه پارس بوده و خواهد ماند مرگ بر امریکا مرگ
یکشنبه 14 آذر 1389

مهدیار - ایران - تهران
حالا شما سنگ یانکی جماعت رو به سینه بزنید.
یکشنبه 14 آذر 1389

monga287 - ایران - تهران
دوستان من شماکه اینقدر دم از خلیج مدزنین ایا حاضرید روزی برای همین خلیج فارس حداقل یک دستتان را فدا کنید؟میدونم که الان میپرسی فدا کنین که چی؟که این مفتخورها گردن کلفتتر بشن.که هون عربهای ملخ خور روزبروز پیشرفت کنن ولی دزدیهای اقایون مانع ترقی ایران بشه.که کشوری چون گامبیا(که انگشت کوچیکه ایرانم نیست) ما رو تحریم کنه قطع رابطه کنه؟پس ببینید سنگ چه کسیرا دارید به سینه میزنین.منم خاکم را دوست دارم ولی بدانید اینا همش فیلمه که مردم را تحریک کنند
دوشنبه 15 آذر 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
من اصولا با نظام اسلامی از بنیادش مخالفم .ولی دراین مقطع زمانی وظیفه هر ایرانیست .که مشکلات داخلی خودرا به دست دشمنان ایران زمین ندهد .وهمه یک رای برای بدست اوردن تکنولوژی هسته ای یک قدم هم از حق قانونی وملی عقب نرویم .بسیار مهم است که در سایتهای مختلف مربوط به دولت امریکا و اتحادیه اوپا نظر خو را بیان کنیم .پایند ایران پیروز باد ملت پارس.
دوشنبه 15 آذر 1389

babak1362 - ایران - تبریز
tumba - سوئد - استکهلم حالا بگو به خاطر گرفتن اقامت چه قدر به ملت ایران پشت کردی و دروغ و اراجیف به غربی ها گفتی؟؟؟؟؟؟یاشاسین آزربایجان یاشاسین قوجا تبریزیم
دوشنبه 15 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.