خطیب نمازجمعه تهران: کشور اسلامی بحران و بن بست ندارد

 
خطیب نمازجمعه تهران: کشور اسلامی بحران و بن بست ندارد

خطیب جمعه تهران گفت: کشور اسلامی که با خداست، و مردمش دلداده خدا هستند، بن بست و بحران ندارد و بن بست و بحران از آن کسانی است که دل به بیگانگان و به غیرخدا دادند.
 
به گزارش برنا، آیت الله سید احمد خاتمی، خطیب جمعه این هفته تهران، در خطبه اول نماز طی سخنانی با دعوت به تقوی الهی و برحذر بودن از عقاب آن اظهارداشت: یکی از نام های قیامت، یوم التناد است؛ به معنای فریاد زدن یکدیگر برای کمک، آن روز همگان کمک می خواهند، زیرا روز تنهایی است و جهنمی ها وضعیت بدی دارند.
 
وی افزود: جهنمی ها به بهشتی ها می گویند از نعمت هایی که خداوند به شما داده است، به ما بدهید که بهشتیان در پاسخ به آنها می گویند این نعمت ها مربوط به مومنان است و بر کافران حرام است. 

خطیب جمعه این هفته تهران خطاب به نماز گزاران گفت: امروز دست ما باز است و می توانیم زمینه ساز شویم که در بهشت قرار بگیریم و دیگر نیازی به کمک نباشد.
 
وی انس با خدا را از اصول اخلاقی مکتبمان دانست و گفت: از مصادیق انس با خدا، دعا و درخواست از خداست. 

آیت الله خاتمی ادامه داد: عده ای می گویند چرا بعضی دعاها مستجاب نمی شود، لذا محدثان ما شرایط استجابت دعا و موانع آن را بیان کردند و نگاه به دعا، نگاه به یک مکتب تربیتی است. 

وی معرفت خداوند، اخلاص در دعا، عمل و رعایت به خطوط قرمز الهی بجاآوردن واجبات، کسب لقمه حلال، حضور قلب، انقطاع از الی الله را از شرایط استجابت دعا دانست و افزود: در رابطه با معرفت خداوند در روایات آمده است که اگر به خداوند باور درست داشته باشید، یعنی اگر راستی خداوند را آنچنان که هست، بشناسید، با دعای شما کوه ها از بین می روند. و چنانچه معرفت، بایسته نباشد، برخی دعاها مستجاب نمی شود.
 
خطیب جمعه امروز تهران گفت: خداوند می فرماید کسی که از من طلب کند و باور داشته باشد همه چیز به دست من است، دعای او را مستجاب می کنم، لذا معرفت به خدا این است که اگر دعا می کنیم احتمال برآورده نشدن را ندهیم. چرا که مومن باید باور داشته باشد، وقتی خدا را دارد، بن بستی وجود ندارد. بن بست از آن کسانی است که با خدا قهر هستند.
 
به گفته وی کسی که تقوی دارد و آنکه حریم برای ذات خدا دارد بن بست ندارد و از آنجا که فکر نمی کند خداوند روزی او را می دهد و کسی که توکل به خدا دارد، خدا او را کفایت می کند و این مطلب نه تنها در عرصه فردی بلکه در عرصه های سیاسی، اجتماعی و در تمامی عرصه ها است. 

وی تاکید کرد: کشوری که با خداست، و مردمش دلداده خدا هستند، بن بست ندارد و بن بست و بحران از آن کسانی است که دل به بیگانگان و به غیرخدا دادند.
 
آیت الله خاتمی خطاب به نمازگزاران گفت: خداوند منافقین را به عذاب الیم وعده داده لذا مومنان و کشور اسلامی بحران و بن بست ندارد و اگر ما خدایی باشیم و خدایی عمل کنیم هیچگاه گره ناگشوده ای در این کشور باقی نخواهد ماند.
 
وی در ادامه با اشاره به روایتی از مولا علی (ع) گفت: ایشان فرمودند باید خالصانه دعا کنید و فقط از خدا بخواهید تا خدا دعای شما را مستجاب کند، همچنین امام صادق می فرمایند بسیاری از کسانی که دم از ایمان می زنند در عمل مشرک هستند. چرا که می گویند اگر فلانی نبود، از بین می رفتیم که این شرک است و نشان دهنده این است که این و آن را بیش از خدا می داند، لذا راوی می گوید برخی می گویند: "اگر خدا وسیله ساز نبود، بیچاره بودم که این توحید است." 

خطیب نماز جمعه تهران گفت: رفتار بنده گونه یعنی مطیع خدا بودن، شرط دیگر استجابت دعا است که خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) فرمودند کسی که مطیع خداوند باشد، خدا نیز از او اطاعت می کند. 

وی اظهار داشت: خداوند به حضرت داوود وحی کرد که بنده ای که مطیع من باشد قبل از اینکه درخواست کند خواسته اش را برآورده می کنم، بنابراین شرط اطاعت خدا است. همچنین خداوند به حضرت داوود فرمود بنده ای که مطیع من باشد قبل از اینکه استغفار کند او را می بخشم بنابر این شرط بندگی است و شرط بندگی این است که آنچه خدا می گوید را انجام داد.
 
آیت الله خاتمی در خاتمه گفت: خداوند می فرماید باید نماز با توجه و در اول وقت خوانده شود و حجاب و عفاف رعایت شود که اینها اطاعت از خدا است.
feminism - انگلستان - لندن
منظورش اینه که بحرانش بن بستی نداره !! بحرانی بیکران و گسترده !! اون عقب افتاده ماتم زده که کنارش ایستاده کیه !!
جمعه 12 آذر 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
 خاک بر سر من اگر باسن جنیفر لوپز را در جهنم ول کنم و به بهشت بروم/ در اسلام تمام گناهکاران به جهنم می روند، مثلا جنیفر لوپز، جنیفر آنیستون ، ماریا کری، بریتنی اسپیرت و الی آخر به جهنم می روند./تمام کسانی که کار خوب می کنند نیز به بهشت می روند، مثلا تمام خواهران بسیجی و خواهرانی که در حوزه علمیه درس می خوانند یا خدیجه یا فاطمه و امثالهم به بهشت می روند. شما تاکنون قیافه این خواهران بسیجی را دیده اید؟!/ آخر آدم عاقل جنیفر لوپز را با آن باسن خوشگل ول می کند ، می رود به بهشت پیش یک سری دختر حزب اللهی که از سکس فقط این را می دانند که گناه اسـت؟!/ من همین جا به صورت رسمی به خدا و پیغمبرش و علی (مسول حوض کوثر) و مهدی و الی آخر اعلام می کنم که من می خواهم به جهنم بروم، ضمنا" لعنت بر گور پدر و مادر آدم مردم آزاری که دیتابیس خدا را دستکاری کند و مرا به بهشت بیاندازد!.
شنبه 13 آذر 1389

cyrus0007 - استرالیا - بریزبن
اون پسره سربزیر هم احتمالا از غلمان هستش
شنبه 13 آذر 1389

piade - ایران - تهران
feminism - انگلستان - لندن. اون عقب افتاده از کار آموزانه که داره راه و روش اراجیف بافتن و از استاد آموزش میبینه . چند وقت دیگه هم خودش میاد اون بالا معلوماتش و در اختیار مون قرار میده
شنبه 13 آذر 1389

f-shoresh - انگلستان - برمینگهام
فاحشه ندارد.معتاد ندارد.فقر و فلاکت ندارد.دوجنسه ندارد.دگرباش ندارد.گرانی ندارد.فقط یه مشت ادم خرافاتی با ذهن های بسته وکپک زده دارد.مگه نه اخوند دوزاری?
شنبه 13 آذر 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
خداوند می فرماید یا تو کسی که از من طلب کند و باور داشته باشد همه چیز به دست من است، دعای او را مستجاب می کنم--- خداوندا تو شاهد بیننده و گواه و آگاه هستی, اما اگر واقعا قدرت اجرایی دارید و به گفته این کفتار صفت دعای مردم رنجدیده ایران را مستجاب کن, پس ریشه این رژیم آخوندیسم را بخشگان یا بگندان یا ساقطش کن یا نمیدانم هر چی که. خودت توانایی و دوست دارید همان کار را کن
شنبه 13 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
امثال تو متظاهر دین فروش, بحران و بن بست برای کشور هستید....اون که پشت پرده سرک میکشه ملیجک سابقشه. اون جونتره هم حتما"تازه عروسشه.جدی میگم مگر فیلم آخونده را ندیدید که در مسجد با جوانتره چه میکرد.مگر ملا بجز شکم وشهوت ومردم فریبی آنهم باکشتن هزارباره حسین وحضرت عباس به چیز دیگری فکرمیکند ویاکاری بجز تحمیق ملت بلد است؟!!.
شنبه 13 آذر 1389

arash-eindhoven - هلند - ایندهوفن
" طنز سفر خامنه ای به قم "
شنبه 13 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
جواب ابلهان خاموشیست.
شنبه 13 آذر 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
راست میگوید پدر سوخته/ بحران و بن بست مال ممالکی است که در انها کاری انجام میشود. در بلاد اسلام گه بجز دروغ و فساد ولواط کاری انجام نمیگیرد که با بحران و بن بست مواجهه شود. دزدی و چپاول که بن بست ندارد. تجاوز و شکنجه هم که بحران نمیشناسد. امام زمانهم که تو استین ملا است هر وقت کار به خنس بخورد صد ها امام زمان ظهور میکند مثل زمان جنگ. پس ملت اسوده بخوابید که خاک ایران زمینرا به توبره کشیده اند.فقط اگر شانس بیاورید و جسما سالم در بروید کلاهتان را بالا بیاندازید.
شنبه 13 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
اتیلا - ژاپن - توکیو. اشتباه شما اینست که گمان دارید جنیفر لو پز به جهنم میرود و این معاویه و امثال او به به بهشت. بهشت جای کسانیست که همه لطف و ایثار و مهربانی هستند مگر خداوند نمی گوید آنها ( بهشتیان ) جز حرف خوب و زیبا چیزی نمی گویند و جز مهر به همدیگر کار دیگری نمی کنند. اگر شما یک درصد مهر و خوبی در اینها یافتید بهشت ارزانیشان. حال به جنیقر لوپز پیشنهاد دهید که به ناحق یک سیلی در گوش فردی بزند چه رسد به اینکه با ماشین از روی آدم زنده رد شود و با باتون بکوبدشان. جهنم جای حکومتدارانی ست که سیاست زندگیشان است و قدرت و خونخواری عشقشان. چون ذات جهنم پلیدی قساوت شکنجه و خشونت و سوزاندن است. همانگونه که جهنمیان عمری با مردم اینگونه کردند. پس بدانید در جهنم همنشین شما سیاسیون و از خدا بی خبران ظالم هستند.
شنبه 13 آذر 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
بیا اخوندروضه خون خوب بلدی برای مشتی مردم هالو هذیون بگی و روضه خونی کنی. من رنگ درجه یک سوئدی دارم که امروز صبح برات اماده کردم برای تقویت ریش هایت خوب است استفاده کن تا از طریق دماغت وارد کله بی مختبشه و کمی انرا پر کنه. مرک تو خیابونها راحت می گذارید ام بکشند تو کشور جنایت دزی وتجاوز بفاانی میشه و پلیسه احمق شما مانند دسته خر نظاره گه. انوقت تو از اون معده پر از گندابت هوای ناسالم پس میدی. مرده شورتون رو ببره . اخه اخوند رومملکت داری؟! همین میشه دیگه اینها که مخ اداره کشور رو ندارند . خانواده خودشون روهم قادر نیستند اداره کنند. مگه جز داستانها کشت و کشتار خوندند وهی تو روضه انها را بازگو می کنند تخصص انها گریاند مردم است و بس همین کا را در سطح وسیعتر داند انجام میدند.
شنبه 13 آذر 1389

koorosh-ir - ایران - تهران
اگر شما اخوندها ادمای خوب و با ابروئئ پیش خداوند هستد لطفا دعا کنید خوشکسالی تمام شود وابرها دوباره در اسمان ایران دیده شوند.
شنبه 13 آذر 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
یک سری مغالطه که فقط بدرد همون عوام الناسی میخوره که نشستند و به اراجیف این آخوند کلّاش گوش میدن!
شنبه 13 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
صحیح است بحران و بن بست ندارد, یه ضرب پایان دارد. بزودی انشالله.
شنبه 13 آذر 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
آخر احمق دروغگوی شیاد!توی انسان پرست چطوربه خودت اجازه می دهی خود را مومن بدانی؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 13 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.