مراسم سالگرد آیت‌الله منتظری برگزار نمی‌شود

 
مراسم سالگرد آیت‌الله منتظری برگزار نمی‌شود

خانواده آیت الله حسینعلی منتظری در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است به دلیل فقدان امنیت و نگرانی از احتمال تکرار «دستگیری‌ها و ضرب و شتم» شرکت‌کنندگان، مراسم سالگرد این مرجع تقلید برگزار نمی‌شود.

آیت الله منتظری، از مراجع تقلید منتقد حکومت جمهوری اسلامی، در ۲۹ آذر ماه سال ۱۳۸۸بر اثر بیماری درگذشت.

در اطلاعیه خانواده آیت الله منتظری آمده است: «متاسفانه در دوره‌ای که به نام جمهوری اسلامی حکومت می‌شود دیگر حریم امنی نیست تا آنجا که برای برگزاری مجلس ترحیم مرجع تقلیدی که خود از بنیانگذاران این نظام بوده است امنیتی وجود ندارد.»

در بیانیه خانواده آیت الله منتظری با تشکر از کسانی که خواهان شرکت در مراسم سالگرد این مرجع تقلید شده‌اند، آمده است: «با عرض معذرت به دلیل در اختیار نداشتن مکان مناسب جهت برگزاری مراسم و به منظور جلوگیری از تکرار حوادث سال گذشته و دستگیری‌ها و ضرب و شتم‌ها، از برگزاری مراسم سالگرد خودداری نموده و سوگمندانه و با قلبی داغدار و محزون شکایت به درگاه احدیّت می‌بریم.»

مراسم خاکسپاری آیت الله منتظری در قم و با حضور جمعیت بزرگی از طرفداران و شخصیت‌های سیاسی و مردم برگزار شد، پس از پایان این مراسم منزل وی به محاصره نیروهای انتظامی و نظامی در آمد.

بعداز مراسم تشیع آیت الله منتظری دولت ایران به دلیل نگرانی از مشارکت گسترده مخالفان دولت، از برگزاری مراسم ترحیم برای وی در شهرهای اصفهان، شیراز و زنجان جلوگیری کرد.

خانواده آیت الله منتظری در بیانیه خود نوشته‌اند که به دلیل «محبوبیت» آیت الله منتظری در بین مردم مقامات دولتی مانع از برگزاری مراسم ترحیم وی جلوگیری کردند «و به ناچار سال گذشته مجلس ترحیم چهلم در محلّ محدود دفتر برگزار گردید.»

درا ین  اطلاعیه همچنین اضافه شده است: «این مراسم محدود را نیز تحمل نکردند و بعد از مراسم چهلم آن مرحوم با اینکه در کمال آرامش برگزار شد، برخی از شرکت کنندگان مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و برخی نیز دستگیر شدند که بعضی از آن عزیزان تا چند ماه در بازداشت بودند.»

آیت الله حسینعلی منتظری تا سال ۱۳۶۸ قائم مقام آیت الله خمینی، رهبر پیشین ایران بود ، ولی به دلیل مخالفت با آیت الله خمینی و همچنین اعتراض به اعدام دسته جمعی مخالفان در زندان های ایران از این مقام برکنار شد.
bluestar - ایران - تهران
وصیت منتظری - مرگ بر دیکتاتوری
شنبه 13 آذر 1389

salar_20 - ایران - همدات
درود بر شرفت مردان بزرگ هرگز نمیمیرند.
شنبه 13 آذر 1389

farhad352 - ایران - تهران
تنها شانس این بود که آیت الله حسینعلی منتظری به دلیل مخالفت با آیت الله خمینی و همچنین اعتراض به اعدام دسته جمعی مخالفان در زندان های ایران در سال 68 از این مقام برکنار شد. وگر نه امروز او هم جزو ملاعین نامدار بود.
شنبه 13 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
از یک حکومت ضد بشری چه انتظاری میشه داشت؟!!!
شنبه 13 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
مهم سالگرد نیست مهم اینه که این مرحوم تا ابد روسفید خدا و خلق اوشد و خداوند از او پذیرایی می کند. روح و روانش شاد و روح و روان فاتلینش همواره در عذاب و سختی.
شنبه 13 آذر 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
روحش شاد.ننگ بر خامنه ای و پیروان اوباشش.
شنبه 13 آذر 1389

Felfel GHermez - جمهوری چک - پراگ
روحش شاد و یادش گرامی
یکشنبه 14 آذر 1389

آنتی اسلام - ایران - اهواز
منتظری خودش سخنگوی یک سیستم دیکتاتوری بود.
یکشنبه 14 آذر 1389

آنتی اسلام - ایران - اهواز
الف ) منتظری مرد و رفت و یک یادی از خود برای ما باقی گذاشت بعلاوهء چند کتاب و نظریات اسلامی. طبق گفتهء قدیمی ها، پشت سر مرده، غیبت کردن خوبیت ندارد! اما ایشان قبل از مرگشان باید به خیلی چیزها اعتراف میکردند که نکردند!!!. ( مثل :قضیهء شهروند بودن بهاییان یا اشتباه حمله به سفارت آمریکا و یا اشنباه بودن نظریهء ولایت فقیه، که خودشان پایه گذار این نظریه بودند و یا حتی اشتباه بودن نام و صفّت "جمهوری اسلامی" برای کشور ایران! که خودشان این نام را انتخاب کردند و تا آخرین لحظهء زندگی به این نام "اعتقاد" داشتند و از این نام دفاع میکردند!......).
یکشنبه 14 آذر 1389

آنتی اسلام - ایران - اهواز
ب) منتظری کسی بود که در همان دههء 60 معروف که کلی اعدام صورت گرفت فرمود: ائمهء نماز جمعه باید اسلحه در دست بگیرند و این نشانهء این است که تا زمانی که اسلام را به جهان صادر نکردیم اسلحه را بر زمین نخواهیم گذاشت!! و همینطور کسانی که ضد ولایت فقیه هستند بدانند که ما آنها را راحت نخواهیم گذاشت و..... این هم یکی دیگر از اشتباهات بزرگ ایشان بود که باعث ترویج خشونت و تحجر بیشتر، در جامعه شد! بعلاوهء اینکه ملت ایران ( من و تو دوست عزیز) در دنیا به عنوان تروریست شناخته شدیم! امیدوارم دوستان مخالف جای فحاشی و فرافکنی ( و تهدید به مرگ و....) کمی فکر کنند. همین!.
یکشنبه 14 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.