مصلحی: چند نفر از عاملان ترور فیزیکدانان دستگیر شده‌اند


مصلحی: چند نفر از عاملان ترور فیزیکدانان دستگیر شده‌اند

وزیر اطلاعات ایران، بار دیگر سازمان های اطلاعاتی آمریکا، بریتانیا و اسرائیل را به دست داشتن در ترور دو فیزیکدان ایرانی متهم کرد

حیدر مصلحی، وزیر اطلاعات ایران، از دستگیری چند نفر به اتهام دست داشتن در سوء قصدهای دوشنبه گذشته به جان دو فیزیکدان این کشور خبر داد.

آقای مصلحی، روز پنجشنبه (یازدهم آذر - دوم دسامبر) همزمان با اعلام دستگیری این افراد، بار دیگر سازمان های اطلاعاتی آمریکا، بریتانیا و اسرائیل را به دست داشتن در ترور دو فیزیکدان ایرانی متهم کرد.

او بدون اشاره به مشخصات و تعداد بازداشت شدگان گفت که این افراد با همکاری سازمان های اطلاعاتی خارجی، در نظر داشتند که برنامه های دیگری نیز به اجرا در آورند اما "متوقف شده اند."

دوشنبه گذشته (هشتم آذر)، هنگامی که مجید شهریاری و فریدون عباسی دوانی، راهی محل کار خود در دانشگاه بودند هدف سوء قصد قرار گرفتند که بر اثر انفجار یکی از این بمب‌ها آقای شهریاری کشته شد اما آقای عباسی جان سالم به در برد.

مقام های ایران در واکنش های اولیه به این سوء قصدها، ایالات متحده آمریکا، اسرائیل، سازمان اطلاعات بریتانیا، سازمان ناتو، کشورهای گروه ۵ + ۱، اتحادیه اروپا و معترضان به دولت بعد از انتخابات ریاست جمهوری را، به طور مستقیم یا غیر مسقیم در ارتباط با حمله به فیزیکدانان ایرانی متهم دانستند.

اظهارات آقای مصلحی در ارتباط با دستگیری افراد متهم به دست داشتن در این سوء قصدها، در حالی عنوان می شود که سعید جلیلی، سرپرست مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی ایران، خود را آماده می کند که برای از سرگیری گفتگوها با اتحادیه اروپا بر سر برنامه هسته ای ایران، به ژنو، پایتخت سوئیس، سفر کند.

اکنون خبر دستگیری کسانی که از "عاملان" این دو ترور معرفی شده اند، می تواند از سرگیری مذاکرات هسته ای میان ایران و غرب را که قرار است از هفته آینده آغاز شود، تحت تاثیر قرار دهد.

iranazadiran - ایران - تهران
خدا ورتون داره که دست تمام تمساح ها و روباهان دنیا را از پشت بسته اید و از اینهمه خدعه و نیرنگ خسته نمی شدید انگار تمام وجودتان نشات گرفته از میوه خبیث آن است.
جمعه 12 آذر 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
یعنی خائنه ای و بوزینه نژاد دستگیر شدند؟
جمعه 12 آذر 1389

black chador - امریکا - ولدن
شما کثافتها ویدیو کشته شدن ندا و سهراب و بقیه ایرانی ها دارید ولی نمیتونید اون قتلهای کثیف اسلامی را حل کنید حالادوروزه این عامل هارو گرفتید? اخوندهای کثیف اسلامی این دروغهارو از کجا در میارید? فکر میکنید همه مرردم ساندیسهای مغزپوکنی شمارو خوردند?
جمعه 12 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
مقام های ایران در واکنش های اولیه به این سوء قصدها، ایالات متحده آمریکا، اسرائیل، سازمان اطلاعات بریتانیا، سازمان ناتو، کشورهای گروه ۵ + ۱، اتحادیه اروپا و معترضان به دولت بعد از انتخابات ریاست جمهوری را، به طور مستقیم یا غیر مسقیم در ارتباط با حمله به فیزیکدانان ایرانی متهم دانستند........اوه اوه این سری دیگه خیلی قاط زدنا کل دنیا رو متهم کردن!! البته بغیر از افریقا و امریکای جنوبی ملا دوستای گداگشنه شون رو.....باباجان حداقل دروغ میگین یه جور دروغ بگین قابل باورتر باشه
جمعه 12 آذر 1389

فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشینگتن دی سی
خوانندگان عزیز،. طرح ادعاهای بی اساس و بدون مدرک متاسفانه به شیوه ای غالب برای برخی مسوولان ایرانی بدل شده است. بخش خنده آور این ادعاها این است این افراد فکر می کنند تکرار مداوم چنین ادعاهایی به آن ادعاها وجاهت و درستی می بخشد! ایالات متحده هیچ نقشی در حملات تروریستی روز دوشنبه در تهران نداشته است. ما سریعا این حملات را محکوم کردیم. تقریبا یک سال پیش آقای دکتر علیمحمدی در روز روشن و در مقابل منزلش در تهران کشته شد. اولین و تنها واکنش حکومت ایران به این حادثه متهم کردن دولت آمریکا بود. پس از یک سال هنوز حکومت ایران هیچ سندی برای تایید ادعای بی اساس خود ارائه نداده است و مسوول این حادثه را به مردم ایران معرفی نکرده است.
جمعه 12 آذر 1389

love-iran - ایران - مشهد
در اینکه امریکا کشته شان شکی نیست و در این که مموتی خوشحال شده هم شکی نیست اما مرگ بر امریکا و ...... اگه ایران که کشور بدبخت بود که شما دهن خودتون رو سرویس نمیکردید 70 شبکه فارسی زبان 80 شبکه رادیو هزاران سایت من حالم از شیخ ها به هم میخوره تف تو هر چی شیخه اما شما ها از همه بد تر هستید در ظمن فراری ها هم چرت و پرت نگن
جمعه 12 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
iranazadiran - ایران - تهران . خوب گفتید.
شنبه 13 آذر 1389

black chador - امریکا - ولدن
فرارسی دیجیتال - ایالات متحده آمریکا - واشینگتن دی سی . . اجناب شما کاریتون نباشه. این اشغالهااسلامی از این چیزها (گلاب به روی شما باشه) مخورن. شما فقط اون حلقه طناب رو یخورده محکمتر کنید تا جون از .. علی چکه ای در بره..
شنبه 13 آذر 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
کلیشه همیشگی این رژیم دروغگو همیشه همینه!
شنبه 13 آذر 1389

surena1611 - المان - اشتوتگارت
معلوم نیست که ایندفعه برای شرکت در مذاکرات هسته ای چه نقشه شیطانی در نظر گرفته اند؟!!! چند نفر رو ترور میکنند و بعد چند نفر رو دستگیر و شکنجه تا بر طبق نقشه شیطانی مورد نظر پیش برند. آیا واقعا حکومتی از این حکومت پلیدتر و جنایتکارتر در دنیا وجود داره؟!!!
شنبه 13 آذر 1389

salarkhan - آلمان - هامبورگ
love-iran - ایران - مشهد آقا ..!این یقین رو از تو کجات آوردی؟؟
شنبه 13 آذر 1389

black chador - امریکا - ولدن
salarkhan - آلمان - هامبورگ . . از اونجایی که هر روز باهاش میره زیارت در مشهد.
شنبه 13 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.