یک مرجع تقلید: اعزام زنان ورزشکار به خارج از کشور مایه شرمساری است


یک مرجع تقلید:
اعزام زنان ورزشکار به خارج از کشور مایه شرمساری است

آیت الله صافی گلپایگانی، مرجع تقلید ساکن قم

آیت الله صافی گلپایگانی، از مراجع تقلید قم، در واکنشی تند به اعزام ورزشکاران زن به خارج از کشور گفت که اعزام ورزشکاران زن مایه شرمساری است و باید از آن جلوگیری کرد.

این مرجع تقلید محافظه کار که روز سه شنبه در دیدار با جمعی از اعضای جامعه روحانیت مبارز شیراز سخن می گفت، خواستار اجرای «اصل امر به معروف و نهی از منکر» با به گفته وی «زبان و شیوه مناسب» شد.

به گزاری خبرگزاری دانشجویان ایران، این روحانی گفته که «انجام معاصی و گناهان و بدحجابی ها در بروز مسئله خشکسالی تاثیر زیادی دارد» و در ادامه افزوده است: «باید به سوی خدا برویم و از ارتکاب گناهان و تظاهر به معاصی که متاسفانه روز به روز در جامعه بیشتر می سود، به شدت دوری کنیم.»

آیت الله صافی گلپایگانی ۹۱ ساله از چهره های مذهبی سنت گرا است و در دهه ۱۳۶۰ به مدت هشت سال دبیری شورای نگهبان را بر عهده داشت.

وی پیشتر نیز از آنچه که «بی توجهی» به وضعیت حجاب در ادارات خوانده بود انتقاد کرد و گفته بود: «وظیفه شرعی همه این است که با حجاب کامل در محل کار خود حاضر شوند و اگر حجاب را رعایت نکنند، عذر آنها را بخواهند و سازمان صدا و سیما در این کار مهم بسیار مسئول است و اینجانب این سازمان را مقصر می‌دانم.»

بحث بر سر اعزام زنان ورزشکار ایرانی به خارج از کشور در سال های اخیر از انتقادهای اصلی برخی از محافل تندروی جمهوری اسلامی به سازمان تربیت بدنی بوده و با مخالفت های آنها روبرو شده است.

اواخر آبان ماه، یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اعزام ورزشکاران زن به بازی های آسیایی گوانجو در چین را به باد انتقاد گرفت و گفت: «به صورت جدی از مسئولان ورزشی خواسته می شود که در مورد حضور بانوان در مسابقات جهانی تجدیدنظر کنند.»

سید محمد غروی افزوده بود: « مسابقات جهانی آمیخته با یکسری لوازم و ملزومات است که با ارزش‌های اسلامی ما سازگار نیست.»

آیت الله عباس کعبی، دیگر عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، نیز از پخش رقابت های زنان در بازی های آسیایی انتقاد کرد و آن را «تاسف برانگیز، عجیب و مایه تاثر و تکدر» خواند.

تلویزیون جمهوری اسلامی ایران همزمان با بازی های آسیایی چین تصاویر مربوط به مسابقات زنان ورزشکار را پخش کرد که اوج آن مربوط به مسابقه های خدیجه آزادپور، ووشوکار ایرانی بود که برای نخستین بار طلای زنان را برای ایران به ارمغان آورد.

پیشتر نیز در جریان المپیک سال ۲۰۰۸ پکن، حجت الاسلام علم الهدی امام جمعه مشهد در خطبه های نماز جمعه، در واکنش به اعزام چند دختر ورزشکار به المپیک پکن و پرچمداری هما حسینی در مراسم افتتاحیه گفته بود: «این موضوع جنگ با ارزش ها و آماده سازی مردم برای فرج امام زمان است، آیا می فهمید چه می کنید؟»

در بازی های آسیایی چین که ماه نوامبر برگزار شد، ۸۸ زن در کاروان ورزش ایران حاضر بودند که یک رکورد در تاریخ ورزش این کشور بعد از انقلاب بهمن ۵۷ محسوب می شود.

تیم اعزامی ایران به بازی های آسیایی توانست بیش از ۲۰ نشان طلا را کسب کند و برای نخستین بار پس از انقلاب رکورد کسب مدال طلا از سوی ایران شکسته شد.
Afshin London - انگلستان - لندن
مایه شرمساری ما تو و هم کیشانت هستند،  غارنشین
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

ghom.666 - ایران - قم
 .....با این دین عربی عقب افتادتون
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

omidomid - هلند - آمستردام
مغز ایشون مدتهاست که باید از صافی رد بشه.. از زمانی‌ که از خامنه ای‌ حمایت کرد.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

romano - ایران - تهران
آره فروش زن شوهردار توسط شوهر به چهار نفر مایه سربلندی توی دلال ایمانه! دوتا دختر با تلاش، با آبرو و سالم که اکثرا هم از قشرهای زحمتکش جامعه‌اند و یک عمر مثل تو  باسنشون رو صندلی ول نکردن مخ بخورن و بچرن هرزه‌اند. حتما تو لباس ورزشی هم دیدیشون دلت قیلی ویلی رفته. آره دیگه زن ماشین سکسه پیش شما نه شخصیت داره نه شرف داره نه ابرو نه مغز نه باور.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
91 سال سن ارد اما سوگلی اش کمتر از 20 سالش است. کبکش هم این شکلی خروس میخواند.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
فسیل اون دین مایه ننگ و شرمساری شما مسلمونای دوزاری و وحشی و عقب مونده باید باشه که البته برعکس همچین ازش دم میزنین که بخاطرش ناموس خودتون هم بفروش میرسونین...انسانم ارزوست
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

qatar_doha_shiraz - قطر - دوحه
حاج اقا میفرمایید بردن دختران ایرانی واسه عربهای خلیج فارس مایه چی هست واسه شماودوستان?????????????????????
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

porharfi - هلند - آرنم
ملا هیچ میفهمی که ورزشکاران در سالنها .چه میکنند؟ که از آن شرمساری؟!. "شک ندارم که مفهوم ِ ورزش برایت غلت زدن توی رختخوابه!!!....
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

feminism - انگلستان - لندن
...!! چکار کنن بمونن اونجا توی حلق  تو اب انگور بریزن . وقتی که رهبر دینی تو در سن 57 سالگی با دختر بچه 9 میخوابه از اخوند چروکدار و فاسد ذهنی چون تو نباید بیش از این انتظار داشت.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

chengiz_khan - روسیه - مسکو
حیف که ماشین زمان وجود نداره.وگرنه این غارنشین و امثال این را سوار میکردیم و میفرستادیم به 2000 سال پیش.ملت داره از گشنگی میمیره فقر داره مملکت را میگیره.این مایع شرمساری تو نیست؟ یاوه گو.ساندویچ خاویار سیاهت را میزنی و شکمت سیر هست واسه همین داری چرت میگی. با اون کتاب مرجع تقلیدی که تو نوشتی فقط یک استفاده داره ....
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

persisk - نروژ - اسلو
فسیل .. . اینکه چهار تا خانوم برن خارج از ایران مایه شرمساری نیست،بلکه تو،همکیشانت،نام متحجرانه جمهوری اسلامی و اینکه متاسفانه ایران در این شرایط قرار گرفته که یه ..پیر مثل تو،توش اجازه پشت تریبون رفتن داره مایه شرمساریه.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
بابا اینکه داره میمیره برای کی فتوا میده برای مرده ها.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

آزادی برای ایران - آلمان - اشتوتگارت
توبه کن از یک عمر مزخرف گوئی پات لب گور.بزودی اون حوزه ضد علمتون رو سرت خراب میکنیم.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

black chador - امریکا - ولدن
چرا به این ملای پیر میپرید? راست میگه. در ایران دخترها حتی حق ندارن برن فوتبال را در زمین بازی ببینند. مردها هم حق ندارند خانومهارا در موقع بازی ببینند . ولی وقتی خانومها در خارج کشور بازی میکنند مردهای اجنبی میتونن بلا و پایین شدن همه چیزهای خانومهای ایرانی را تماشا کنند . این باید یک مسئله پیچیده ای باشه برای مردان ایرانی. یک مرد ایرانی باید از خودش بپرسه که چرا این سلطنت علی چکه ای منو اینقدر از نظر اراده شخصی ضعیف میدونه? ایا بخاطر اینه که من یک مرد مسلمان هستم?
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

romano - ایران - تهران
Afshin London - انگلستان - لندن و mmortal1977 - هلند - امرسفورت احترام خودتونو نگه دارید من دینم اسلام است ولی هم مذهب این آقا نیستم به دیندار بودنم با همه وجودم افتخار می‌کنم (هرچند دینداری افتخار نیست) تا حالا منو از هزار بدی نگه‌داشته و تو تمام سختیهای ایران حفظش کردم (می دونی برادر با درد نگهش داشتم). نظر دادنتون با زیتون بهبهان فرقی نمی‌کنه. وحشی به آدمهای بی فرهنگی می گویند که همه عقایدشون رو با زور و قدرت و توهین، نفرت و اصطلاحا با نفس به بقیه ابراز می‌کنن البته بلا نسبت شما که دیندار نیستی که متعصب باشی مثل ما و احتمالا در انگلیس پروفسور دانشگاه کمبریجی چیزی هستین. اسمتون هم مثل خودم که فارسی اصیله احتمالا ارداویراف آذرگشسبی چیزی تو این مایه‌هاست احتمالا نه بی بی ، ننجو چیزی داشتین لرد و لردزاده‌این و شبها با ملکه هلند و انگلیس بازی ورق 21 و بینگو دارید. ماهم که ایشالا عقلمون برسه یک کتاب مارکسی چیزی بخونیم بلکه از شر این دیر .. خلاص شیم بلکه شاید لنگمون از پای جو پا منار بیفته تو کاخ وینزور ملکه و بشیم مثل شما چگوارا و صف اول مبارزات پای PC و یوتیوب. خداکناد
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

bache shapoor - سوئد - یوسدال
بابا 91 سالته! تو الان باید سه بار بازنشسته میشدی و جات رو بدی به جونترها . این اخوندها که سوار خر بشن پیاده کردنشون کار حضرت فیله.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

parvaz39 - آلمان - هامبورگ
حاجی اون دسته گلهایی که از گرفتاری و نداری شون و بوسیله آقا زاده هاتون به کشورهای عربی و پاکستان تو این سی سال اعزام شدن هم خبر داری؟ اونها شرمسارت نکردن، امّا اونی که از زندگیش زده و تلاش کرده و افتخار آورده شما شرمسار شدی؟ آخی، این شرم ساریهای شما آدم رو واقعا شرمسار میکنه.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
نه انگار واقعا باورشون شده که اختیار دار کامل مردم ایران هستند. چه فتنه ای شده جنس زن برای این ضعیف النفس های بدبخت بند تمبون کوتاه. درود بر زنان شجاع ورزشکار و قوی از هر نوع. تا کور شود هر آنکه نتواند دید. مردک با این سن و سال و اینهمه ادعا هنوز از اسم زن تنت به رعشه میافته. همینقدر که به ضعف خود در برابر زن و ناتوانیتان اعتراف می کنید جای خوشوفتیست. شرم آور اون رفتار جنایتکارانه و دزدیهای دائمی شماهاست.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

delmorde - سوئد - یوتوبوری
تجاوز در زندانهای اسلامیتان عقب افتاده دگم مایه شرمساری نیست. چپاول ثروت کشور و دیدن مردم فقیر در مملکتیکه روی ثروت عظیمی از گاز و نفت قرار دار اسباب خجالت نیست. از جای گرمت بلند شو برو گورمرگت خوزستان و روستاهای بفلاکت کشیه انرا ببین که مردم تحت لوای حکومت اسلام ناب محمدی شما اب اشامیدنی نارند بنوشند سبب شرم شما نیست. تو و امثالت مجبور نیستید زنهای مردم و دخترانشان را لخت ببینید از خدا شرم کنید. این صیغه گیری که باعث ازهم پاشیدگی بسیاری خانواده شده خجالت اورنیست دادن اختیار تام به پدر خانواده که با همسر و فرزندانش هرکار کند در دنیای امروزه که حق را به مادر میدهند بدلیل احساس مسئولیت بیشتری که طبیعتا دارد شرم اور نیست. نمونه اش اتش زدن ان ختر دوازه ساله توسط پدر . داشتن چنین قوانین عقب ماندو و بدوی باعث شرمساری نیست.چقدر شما اخوندها احمقید تا چه اندازه از دنیای امروزه عقبید مرگ برشما ..به زنها بدید کالا نگاه می کنید وای بر شما ..
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

farhadfb - ایران - تهران
این ..ها فکر کردن مردم ایران ملت 30 سال پیش و قبل آن هستند که هر چی از دهن در میاد بگن بعععععع دیگه دوران تقلید و مقلدی گذشته است ..
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
اعزام ورزشکاران زن به خارج مایه شرمساریه ولی فروش دخترهای ایرانی به عربهای خلیج فارس حتما مایه افتخار شما دایناسورهاست نه؟!!!
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

aziz iran - دانمارک - کپنهاک
فسیلی عصر حجر ..
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

shana - ایران - خوزستان
حتما" می گه چه معنی داره که زن ورزش کنه .زن همین که توی خونه می شوره ومی ساوه و جارو می کنه خودش یک ورزش کامله . رفتن به المپیادها و مدال اوردن شرعا" قرتی بازیه . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

artosh - ایران - تهران
کلمهء بمیر، بهترین و مناسبترین واژه با توجه به سن و سالت هست فسیل روضه خوان. زنان ایرانی مایهء افتخار ایران و ایرانی هستند. درود بر همهء زنان ایرانی، چه ورزشکار چه غیر ورزشکار.
جمعه 12 آذر 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
ما چقدر بدبخت شدیم که چنین افت الله های اسهالی برای ما تکلیف تعئین میکنند.
جمعه 12 آذر 1389

minabathaee - انگلستان - میدلزبرو
دوستان خدایی کیف میکنم نظراتتون رو میخونم! دم همگی گرم! فقط نمیدونم این همه قاتل و آدمکش تو ایران ریخته چرا یه نفر پا نمیشه بره این فسیل زر مفت زن و خفه کنه بلکه خدا خودشو هفت جد و ابادشو برای این عمل ثواب ببخشه!!!!
جمعه 12 آذر 1389

a.ahooraei - المان - کلن
بفرمائید, مشت نمونۀ خروار. عقل آقا رو بسنجید و ببینید اینها 1400 سال پیش چه جانورهایی بودن. تموم کفار سالیانه سهم بارونشون از خدا چندین برابر مسلمین غضب شده از طرف خداوند بخشایندۀ مهربان هست. ایشون میگن چونکه ما امر به معروف و نهی از منکر نمیکنیم, خشکسالی میاد. پس نتیجه میکیریم کفار اروپا و امریکا و دیگر قاره ها بهتر از مسلمین اینکار رو انجام میدن. الذین مؤمنونه....وقت نونه گشنمونه.
جمعه 12 آذر 1389

a.ahooraei - المان - کلن
Romano ایران تهران.... عزیز جون شما نیازی نیست کتابهای کمونیستها رو بخونید تا چیزی بدونید, شما کافیه همون قرآن رو بخونی اما بفهمی چی میخونی. دین و آیین و عقیده مسئلۀ شخصی هست و نباید بالاجبار بخورد و یا تزریق کسی شه.شما یه ذره به تاریخ مراجعه کن و زندگی,جنگها و مبارزات محمد رو بررسی کن و ببین اگر شما ایرانی هستید آیا محمد اومده بود از حقوق شما بعنوان یک ایرانی دفاع کنه یا واسه خاطر کس دیگه یا چیز دیگه خودش رو بخطر انداخت مثل خیلی از قدرت طلبان دیگر تاریخ؟ببین عشره مبشره بعد از مرگ محمد برای دستیابی به قدرت با هم چه معامله هایی کردند.زنان کشتزار شمایند,پس بدانسان که بخواهید به کشتزار خود در آیید.سوره بقره/آیه 223 قرآن واسه اعراب اومده اما هر کسی آزاده که معتقد باشه.
جمعه 12 آذر 1389

alexxx - اتریش - وین
وجود امثال تو مایه شرمساریه, کفتار پیر.
جمعه 12 آذر 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
romano - ایران - تهران// {من دینم اسلام است ولی هم مذهب این آقا نیست}جواب: این حرف شما یعنی چی؟ مثل این می‌مونه که من بگم؛ من ایرانی هستم ولی هم‌میهن این اخوند تن‌لش نیستم! من نمی‌فهمم اگر اسلام اونی نیست که این اخوند شیاد می‌گه، اگر اونی نیست که در عربستان زادگاه خودش گردن می‌زنه، اگر اونی نیست که در عراق و پاکستان و افغانستان انسانها رو می‌کشه، اگر اونی نیست که امنیت رو از مردمی به وسعت کره زمین گرفته، پس چیه؟ کدومه؟ {تا حالا منو از هزار بدی نگه‌داشت} جواب: شما رو از هزار بدی نگه داشته ولی میلیونها نفر رو وادار به انجام صدها بدی کرده هر چند که بنظر من اون وجدان بیدارتون بوده که شما رو از بدی بدور نگه داشته! {تو تمام سختیهای ایران حفظش کردم} جواب: منت این کار رو هم باید به سر خدای خودتون بذارید و اجرش رو از اون بخوایید! {وحشی به آدمهای بی فرهنگی می گویند که همه عقایدشون رو با زور و قدرت و توهین، نفرت و اصطلاحا با نفس به بقیه ابراز می‌کنن} جواب: این هم دقیقا کاریه که اسلام به هر جا پا گذاشته انجام داده با این تفاوت جواب مخالفانش رو هم با شمشیر می‌داده!
جمعه 12 آذر 1389

koorosh-ir - ایران - تهران
طبق گفته اقا در زمان شاه که خشکسالی کمتر بوده مردم کمتر دنبال فساد بوده اند پس شما اخونها که بیش از سی سال بر ایران حکومت میکنید چه اصراری دارین که همچنان صاحب قدرت باشید.
جمعه 12 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
بنده خدا راست گفته!! اعزام ورزشکاران زن لای بقچه واقعا مایه شرمساری و ابروریزیه ...جوری که هر بار بحث بر سر اینکه ورزشکاران زن لباس مناسب و استاندارد ورزش رو به تن ندارن به راهه! همین کارهای احمقانه رو کردن که همه دنیا فکر میکنن زنان ایرانی مثل زنان توی افغانستان فقط یه چشمشون بیرونه.واقعا زنان رو با این وضع نفرستن خارج از ایران خیلی برامون بهتره.خسته شدیم بس که مضحکه دنیا شدیم.به جاش می تونن زنان زیر 25 سال رو لخت بفرستن کشورای عربی چون اونجا کشور اسلامیه و احتمالا شیوخ هم قبل از کثافت کاریشون یه صیغه میخونن دیگه ابروریزی و تن فروشی زنان ایرانی مایه شرمساری نیست
جمعه 12 آذر 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
mohsen_raja - ایران - تهران . موافق نظرت هستم کاملا دوست قدیمی ...من هنوز با این مغلطه مسلمونای دوزاری اشنا نشدم که میگن اسلام واقعی این نیست !!! درست همونطور که اشاره کردی همه این وحشی بازیا و تهجر از کتاب گل واژه محمد اومده!! دیگه این دو خط گلواژه!! چی داره که بخواین جور دیگه هم از استنباط کنین!!
جمعه 12 آذر 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
تازمانیکه خر توی این کشور زیاد باشند،بازارشان همچنان گرم است!. بلانسبت خر!
جمعه 12 آذر 1389

Ahoora Mazda - نیوزیلند - آوکلند
من واقعا لذت بردم از جوابهای منطقی و برنده a.ahooraei - المان - کلن و mohsen_raja - ایران - تهران, درود بر شما
جمعه 12 آذر 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
انچه که مایه شرم ساریست اون اکسیژنیه که این فسیل نود ساله داره مصرف میکنه .
شنبه 13 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
حاجی اولا سلام علیکم ورحمته الله در ثانی من نمیدانم چرا هر چه شما عند المومنین و مقزب خدا برای این مومنین و مومنات وعظ و خطابه میفرمائید که این بندگان خدا را براه راست هدایت بفرمائید . نه تنها اینها بگوششان نمی رود . بلکه هر روز هم بد تر میکنند . تا جائی که در بلاد کفر میروند وسعی دارند این اسلام عزیز ما را ضعیف کنند . ببین حاجی من نگفتم شما حریف این ها نیستی . دیدی حالا . خالا امدی سر حرف من . حاجی این قوم مومنه پیقمبر ما را دق مرگ کردند . مواظب باش اینها شومند . زیاد به پرو پال مومنه ها و مومنات نپیچ که حلوای ترا هم میخورند و راست راست هم راه میروند . از ان راه راستی که یک زمانی شما برای هدایت نشان میدادی . اینها راست تر راه میروند و کیک این مومنه ها نمیگزد . زیاد سر پیری خودت را خسته نکن و سر بسر اینها نزار حاجی .
یکشنبه 14 آذر 1389

ali_6573 - ایران - رشت
واقعا نمیدونم چطور باید صدای مراجع رو به گوش همه رسوند. تموم افتضاح ها نتیجه دوری از اسلامه
یکشنبه 14 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.