مطهری: اظهارات احمدی نژاد درباره استیضاح کردان توهین به نمایندگان مجلس است


مطهری:
اظهارات احمدی نژاد درباره استیضاح کردان توهین به نمایندگان مجلس است

علی مطهری، نماینده اصولگرای مجلس، اظهارات محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران، درباره کمک «استعمار پیر» به استیضاح علی کردان، وزیر سابق کشور، را «توهین به نمایندگان مجلس» و «خلاف واقع» دانست.
بیشتر بخوانید:

محمود احمدی نژاد، روز سه شنبه در مراسم سالگرد فوت عوضعلی کردان، وزیر اسبق کشور، در ساری درباره جلسه استیضاح وی در مجلس گفته بود:«مگر چند مورد وجود دارد که این گونه ناجوانمردانه و با کمک استعمار پیر به یک شخص خدوم ضربه بزنند و او به خاطر حفظ اسلام چیزی نگوید.»

در واکنش به این اظهارات، علی مطهری از امضا کنندگان طرح استضاح علی کردان، به «خبر آنلاین» گفته است:«این که رییس جمهوری، جریان استیضاح آقای کردان را یک توطئه به کمک استعمار پیر معرفی کرده اند علاوه بر توهین به نمایندگان مجلس، خلاف واقع است.»

علی کردان سه ماه پس از گرفتن رای اعتماد از مجلس ایران در آبان ماه سال ۱۳۸۷ به دلیل استفاده از مدرک «دکترای جعلی» استیضاح شد و از ۲۴۷ نماینده حاضر ۱۸۸ نفر به علی کردان رای عدم اعتماد دادند.

علی مطهری تاکید می کند که علی کردان «قربانی لجاجت» محمود احمدی نژاد شد.

علی مطهری سپس به دیدار خود با محمود احمدی نژاد پیش از جلسه استضاح علی کردان اشاره کرده و گفته است: «بعد از به جریان افتادن استیضاح آقای کردان، آقای رییس جمهور از من درخواست ملاقات کرد که من خدمت ایشان رسیدم. ایشان گفت که این توطئه آقایان هاشمی و توکلی علیه دولت است و می خواهند دولت را زمین بزنند. در پاسخ ایشان گفتم که این طور نیست و این دو نفر اصلا از تصمیم من مطلع نیستند.»

این نماینده مجلس اضافه کرده است: «به رییس جمهوری گفتم بهتر است خود شما آقای کردان را از وزارت کشور به معاونت یکی از وزرا و یا ریاست یک سازمان و به هر حال جایی که نیاز به رای اعتماد نداشته باشد منتقل کنید تا کار به صحن علنی و ریختن آبروی ایشان نکشد.»

علی مطهری با اشاره به این که به مدت سه ساعت در این زمینه با محمود احمدی نژاد مذاکره کرده است، گفته است: «در این سه ساعت به جایی نرسیدیم و بعدا شنیدم که آقای کردان را به «مقاومت» ترغیب کردند.»

وی اضافه کرده است:«حتی زمانی که خودش آماده استعفا شده بود وی را منصرف کردند، تا موضوع به صحن علنی کشیده شد و در آنجا هم آقای احمدی نژاد او را همراهی نکردند.»

«حرفی هایی فاقد ارزش حقوقی»

محمود احمدی نژاد، در مراسم سالگرد فوت عوضعلی کردان از جلسه استیضاح وی در مجلس به عنوان «جلسه کذایی تاریخی» نام برد و گفت: حرف هایی که نمایندگان مطرح کردند «فاقد ارزش حقوقی» بود.

در مراسم سالگرد فوت آقای کردان شامگاه سه شنبه در شهر ساری برگزار شد و در آن علاوه بر محمود احمدی نژاد، محمدرضا رحیمی، معاون اول رییس جمهور، اسفندیار رحیم مشایی، رییس دفتر احمدی نژاد و اعضای هیئت دولت حضور داشتند.

رییس جمهور ایران در این مراسم علی کردان را «یک بسیجی تمام عیار، مورد اعتماد، باهوش و آگاه به پشت صحنه جریان های فتنه» توصیف کرد و با اشاره به جلسه استیضاح وی در مجلس گفت: «در آن جلسه اصل بحث، سوال و جواب نبود و ادبیات آن جلسه ادبیات کینه و انتقام کشی بود.»

رییس جمهور ایران می گوید: «وقتی کردان به آن جلسه کذایی تاریخی که در آینده معلوم خواهد شد چه دست ها و قشرهایی گردهم آمدند تا برای ضربه زدن به مسیر اصلی انقلاب، پاک ترین خادم انقلاب را قربانی کنند دعوت شد، به بنده گفت فلانی خواهش می کنم تو و هیچ یک از اعضای دولت در این جلسه حضور نداشته باشید.»

وی با بیان اینکه علی کردان «اسناد فراوانی همراه خود به جلسه استیضاح برده بود» گفت: «زمانی که کردان از آن جلسه برگشت سوال کردند که چرا از آن اسنادی که همراه داشتی استفاده نکردی در جواب گفت اگر این اسناد را مطرح کنم رکنی از دستگاه های اداره کشور آسیب می بیند.»

آقای احمدی نژاد افزود: «در آینده دوباره جلسه استیضاح کردان مطرح خواهد شد و دوباره باید مورد بررسی قرار گیرد تا بدانیم چه کسانی حرف زدند و دنبال چه بودند و از کردان چه خواسته بودند و او تسلیم نشده بود و الا آن حرف هایی که مطرح کردند فاقد ارزش حقوقی بود.»

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در طرح استیضاح خود با «جعلی» خواندن مدرک دکترای افتخاری علی کردان از دانشگاه آکسفورد وی را به «دریافت حقوق و عضویت در هیئت علمی دانشگاه آزاد و همچنین صدا و سیما با مدارک غیر معتبر» و «عدم صداقت و اظهارات نادرست در جریان کسب رای اعتماد» از مجلس متهم کردند.

این نمایندگان از رییس جمهور ایران خواستند تا علی کردان از سمت خود استعفاء داده یا وی را برکنار کند ولی محمود احمدی نژاد با «غیر قانونی» خواندن طرح استیضاح از آقای کردان خواست تا به کار خود ادامه دهد.

آقای کردان روز اول آذرماه سال ۱۳۸۸ بر اثر ابتلا به یک بیماری بدخیم خونی در تهران درگذشت.
sobhanjan - امارات - ابوظبی
جاروکــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــش روانی بی اصل و نسب ایران را ول کن حرامی چقـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــدر دروغ تا کی بی شرف میخواهی ادامه بدی با دروغهات
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

farhad352 - ایران - تهران
. جنگ های این ابلهان غاصب در نهان و عیان چیزی از ماهیت تقلب و ریاکاری آنها نمی کاهد و این دولت و مجلس و . کل الاجمعین منفور عامه مردم هستند و همه آنها میدانند که در این دولت تمام کسانیکه درگیر حاکمیت هستند چون . سگان زرد برادر شغالند. لعنت و ننگ ابدی بر علی گدا و سایر اخوند ها و دست بوسان مواجب بگیر مزدور آنها. درود بر ایرانیانی که از ظلم ملا و ننگ دین تازی بر علیه این غاصبین حقوق ملی به پا خاسته اند و عنقریب تمامی این . دلقکان را به همراه دین قتل و غارت و تجاوز آنها را راهی گور خواهند نمود
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
دیگ به دیگچه میگه روت سیاه.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

ehsan_2nd_time - یوکی - لندن
احمدی بذار تن اون بدبخت تو قبر یه کم شل بره ، بعد بیا دروغ هاتو در موردش بساز. خوبه تو دنیا کشوری به اسم انگلستان بوده وگرنه معلوم نیس این جمهوری اسلامی چیزخوری هاشو به گردن کی می انداخت
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

perestige - ایران - تهران
باور کنید هنوز کسانی هستند که اراجیف این زشت سیرت را باور دارند و برایش هورا میکشند.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

iranazadiran - ایران - تهران
تو رو خدا یه ارتدونسی کن خیلی ضایعه. اون میمون هم فقط باید به اعماق جنگل باز گردد تا از صبح تا شب ملق زده شکلک در آورد.
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

Shomali - ایران - لاهیجان
این بسیجی تمام عیار، مورد اعتماد، باهوش و آگاه به پشت صحنه جریانهای فتنه، چرا قبل ازانقلاب در زندان بود؟
جمعه 12 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.