خانواده سحرخیزان : شهلا عذرخواهی نکرد , برای روز اعدام لحظه‌شماری می‌کنم

خانواده سحرخیزان :
شهلا عذرخواهی نکرد , برای روز اعدام لحظه‌شماری می‌کنم

آخرین نیوز: خبر استیذان حکم قصاص (موافقت رئیس قوه قضائیه با اجرای حکم) شهلا خیلی زود روی خروجی خبرگزاری‌ها قرار گرفت. جنجالی‌ترین زندانی زن ایرانی که اتفاقا رابطه خیلی خوبی هم با خبرنگارها دارد بعد از نامه جنجال‌برانگیزی که به خاطر خستگی از محیط زندان و بلاتکلیفی از اجرای حکمش برای رئیس قوه قضائیه نوشته بود، بار دیگر پرونده‌اش را به جریان و اسمش را سر زبان‌ها انداخته بود اما شاید خودش هم تصور نمی‌کرد که به فاصله کوتاهی از نوشتن این نامه، با اجرای حکم قصاص او موافقت شود و این زن خبر‌ساز به یک قدمی طناب‌دار نزدیک شود.
 

 
صحنه‌ای از بازسازی لاله سحرخیزان توسط شهلاجاهد
 

آیت‌الله لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، پس از مطالعه حکم نهایی پرونده قطور شهلا و پس از گذشت این همه سال از جنایت، با اجرای حکم قصاص نفس موافقت کرد و پرونده شهلا از دفتر نظارت و پیگیری قوه قضائیه به شعبه اجرای احکام دادسرای امور جنایی تهران ارسال شد تا پس از تشریفات قانونی و رایزنی برای صلح و سازش، در صورت اصرار اولیای دم برای مجازات شهلا، این زن به‌دار مجازات آویخته شود. علیرضا سحرخیزان، برادر لاله که برای انجام تشریفات اداری اجرای حکم قصاص به ایران آمده است در گفت‌وگو با سرنخ درباره قطعی شدن اجرای حکم قصاص شهلا حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.


بخش‌هایی از این گفت‌وگوی را بخوانید تا از نظرات خانواده مقتول در خصوص اجرای حکم باخبر شوید:


• دو روز بعد از اعلام رسمی خبر، شعبه اجرای احکام دادسرا نامه‌ای را به دفتر وکیل خانوادگیمان ارسال کرد و در آن نامه از من خواسته شده بود برای انجام کارهای اداری به ایران برگردم. خوشبختانه با همکاری سفارت ایران در قطر خیلی زودتر از آن چیزی که فکرش را می‌کردم مقدمات سفرم به ایران هماهنگ شد و پیگیر ماجراهای اداری اجرای حکم شدم.


• با وجودی که برای کار خبرنگارها ارزش قائلم اما از دست آنها گلایه هم دارم. برگزاری نظرسنجی‌های پیامکی در بعضی از روزنامه‌ها و گفت‌وگوهای خیالی با شهلا فقط باعث شده که چهره یک قاتل، مظلوم نمایش داده شود. اینکه هر سال در آستانه سالگرد خواهرم، شهلا به هر بهانه‌ای اسمش را سر زبان‌ها می‌انداخت باعث افزایش تألمات روحی مادر و پدرم می‌شد. پدرم در هشت سال گذشته چشم انتظار بود تا قاتل دخترش به سزای عمل خود برسد. در این هشت سال، زندگی ما تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته بود و پدرم به خاطر کشته شدن مظلومانه دخترش شب و روز نداشت. او به علت بیماری در بیمارستان و منزل بستری بود اما با وجود بیماری سختی که داشت، مسائل مربوط به این پرونده را پیگیری می‌کرد و بارها به بنده وصیت کرد که به هیچ عنوان کوتاه نیامده و با تمام وجودم پیگیر پرونده باشم تا قاتل به‌ دار مجازات آویخته شود.


• همه اعضای خانواده خواستار قصاص هستیم. علی و عرفان- پسرهای لاله سحرخیزان- که برای رسیدن چنین روزی لحظه‌شماری می‌کنند. حالا هم به دستور وکیل خانواده به هیچ کدام از اعضای خانواده حق اظهار نظر داده نشده است. هشت سال شهلا با استفاده از رابطه خوبی که با مطبوعات داشت، اجرای حکمش را به تاخیر انداخت، دیگر اجازه نمی‌دهم مادرم بیشتر از این زجر بکشد. وقتی 72 قاضی حکم به قتل توسط شهلا داده‌اند چرا نباید حکم به مرحله اجرا درآید؟ حق قانونی خانواده سحرخیزان قصاص است و من به نمایندگی از طرف پدر و خواهران و مادرم و حتی بچه‌های لاله از این حق شرعی و قانونی کوتاه نمی‌آیم. من برای روز اعدام لحظه‌شماری می‌کنم.


• من تصور می‌کردم حضور خانواده مقتول هنگام اجرای حکم اجباری است اما امروز متوجه شدم که این‌گونه نیست. همین که ما رضایتمان را اعلام کنیم و از شعبه اجرای احکام بخواهیم که حکم را اجرا کنند، حکم قصاص قابل اجراست. من دوست ندارم بعد از این همه سال که خانواده‌ام تاوان سنگینی را برای اجرای حکم پرداختند، یک اظهارنظر بیجا برگ برنده جدیدی را در اختیار شهلا قرار بدهد که او هم با دستاویز قرار دادنش اجرای حکم را به عقب بیندازد. قطعا من و هیچ‌کدام از اعضای خانواده‌ام از مرگ یک نفر دیگر خوشحال نمی‌شویم اما در طول تمام این سال‌ها شهلا یک بار هم از خانواده‌ام معذرت‌خواهی نکرد. او با وجود اینکه بازیگر قهاری است، ایمان دارد که کار خطایی انجام نداده است و خودش را مقصر نمی‌داند برای همین هم هست که هیچ وقت معذرت‌خواهی نکرد.


• او یک قاتل است که راه را اشتباه رفته است. امیدوارم هرچه زودتر حکم قانونی درباره او اجرا شود. نمی‌بخشمش چون اساس زندگی خانوادگیمان را از بین برد. او هم خواهرم را از ما گرفت و هم باعث بیماری و مرگ پدرم شد. بعد از به قتل رسیدن خواهرم لاله، ضربه روحی شدیدی به پدرم وارد شد. او بیمار شد و در بستر بیماری افتاد. مدتی قبل هم به خاطر همین بیماری جان خودش را از دست داد. ما در این سال‌ها سختی‌های زیادی را تحمل کردیم و حالا می‌خواهیم که حکم اجرا شود.


•  لیلی، خواهر دیگرم با لاله بیشتر در ارتباط بود. حدود یک هفته یا ده روز پیش از جنایت، لاله با خواهرم لیلی در شیراز تماس گرفت و تلفنی گفت در تلفن همراه ناصر یک شماره به دست آورده که متعلق به یک زن است. لاله نگران تغییر رفتار ناصر شده بود. قرار می‌شود لیلی چند روز دیگر برای مشخص شدن ته و توی قضیه از شیراز به تهران مسافرت کند اما لاله قبل از آمدن لیلی به تهران همه کارها را انجام داده بود؛ یعنی خودش ناصر را تعقیب کرده و حتی آپارتمان شهلا را هم پیدا کرده بود. ما تصمیم داشتیم با شهلا صحبت کنیم تا از زندگی ناصر بیرون برود یا خواهرم از ناصر طلاق بگیرد. ما می‌توانستیم این موضوع را از طریق گفت‌وگو با «شهلا» حل کنیم اما فرصت نشد. او به خاطر کینه‌ای که از لاله داشت و او را رقیب خود می‌دید، بی‌رحمانه خواهرم را کشت و حالا باید تقاص پس بدهد.


• شهلا بارها در بازجویی و بازسازی صحنه قتل، آشکارا اعتراف کرده که به تنهایی دست به جنایت زده است. او حتی از روی حسادت وقتی دید که ناصر برای خواهرم چرخ خیاطی نو خریده است، آن را شکست. او نمی‌توانست ببیند فرد دیگری با «ناصر» باشد، در حالی که خواهرم زن شرعی، قانونی و مادر بچه‌های ناصر بود. شهلا با ورود به حریم خصوصی زندگی لاله، زندگی او را از هم پاشید. شهلا کلید آپارتمان خواهرم را داشت و این موضوع با مواجهه حضوری او و مرد کلید‌سازی که برایش کلید یدک ساخته بود به اثبات رسیده است. شهلا مرتب و مخفیانه به آپارتمان خواهرم رفت و آمد می‌کرده و نقشه قتل خواهرم را از مدت‌ها قبل طراحی کرده بود. اگر احتمال داشت جنایت توسط یک مرد یا فرد دیگری صورت گرفته باشد، پس چرا شهلا چیزی از آن فرد نمی‌گوید. خانواده ما اطمینان دارند شهلا خواهرم را کشته است.


• با ناصر محمدخانی رابطه خوبی داریم. مادرم فعلا ناصر را بخشیده است چون بالاخره او پدر عرفان و علی است و آن‌قدر به خانواده ما اعتماد دارد که تربیت فرزندانش را به مادرم سپرده است. اتفاقا علی حالا به عضویت تیم مهم و صاحب سبکی در قطر در آمده و با پشتکار زیادی هدفش را دنبال می‌کند. درباره ناصر همین را بگویم که انسان جایزالخطاست. او هم یک اشتباهی کرد اما حالا خانواده‌ام او را بخشیده‌اند.

آینه - انگلیس - لندن
...همین را بگویم که انسان جایزالخطاست.او هم یک اشتباهی کرد اما حالا خانواده‌ام او را بخشیده‌اند. !!!!!!!. پس این بیچاره انسان نیست که قراره اعدام بشه???
سه‌شنبه 9 آذر 1389

a persian - سوئد - استکهلم
نکات مبهم زیادی تو پرونده هست که براحتی قاضی ها از کنارش گذشتن حالا به چه دلیلی نمیدونم اما با وجودیکه با توجه به این شبهات ممکنه اصلا شهلا قاتل نباشه و حتی من با حکم اعدام مخالفم نمیدونم چرا اصلا دلم برای این زن نمی سوزه.دادگاه هاش رو دیدم طبق گفته برادر مقتول اصلا از اینکه زندگی یه زن رو خراب کرده اظهار پشیمونی نمیکنه.و واقعا بازیگره خوبیههمین طور خیلی وقیحه.تو دادگاه وقتی ازش پرسیدن که چرا نیمه شب به خونه مقتول زنگ میزده و مزاحم میشده گفت من چه میدونستم لاله خوابه من هر دقیقه به ناصر زنگ میزدم!!! جای دیگه میگه گناه من چیه عاشق بودم یعنی براحتی کار خودش رو به بهونه عاشق بودن توجیه میکنه!!! یعنی چی؟ یعنی واقعا ما ادما نباید برای امیالمون کنترلی داشته باشیم ؟اینجوری باشه هر کسی از راه میرسه و با زن یا شوهر یکی دیگه ارتباط برقرار میکنه و بعدم میگه خب چه کنم عاشق شدم!!! دیگه این زمان فرق ما با حیوونا چیه؟ هرچند حتی برخی از حیوانات در تک همسری و وفاداری به همسر از انسانها بهترن!! واقعا متاسف میشم که ادما فساد اخلاقی شون رو با بهونه های واهی توجیه میکنن.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

omidomid - هلند - آمستردام
انشأالله که با اعدام شهلا ، دلهایتان آرام بگیرد.. فرزندان مرحوم لاله به (لحظه شماری شان.!! ) برای انتقام پایان دهند. دیگر هیچ پیرمرد و پیر زنی‌ از فامیل تا دم مرگ حس انتقامش را ارضا نشده به گور نبرد. و خلاصه آرامش به خانواده بازگردد . آقای ناصر خان هم که جایز الخطا .!!؟؟ بوده و یه کاری کرده دیگه. فرمان مرگ دیگری . فقط چون عذر خواهی‌ نکرده...
سه‌شنبه 9 آذر 1389

DrPhil - دانمارک - نوبغو
اصل کاری رو بخشیدن!!
سه‌شنبه 9 آذر 1389

shirmardan - ایران - تهران
به عقیده من به جای قصاص هر دو ناصر وشهلا تا ابد تو حبس بمانند بهتر است...مردتیکه هوس باز الان ول میگرده تو خیابون فردا یکی‌ اختیار می‌کنه حالشو میبره . مرد الدنگ.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

shayna - ایران - ایران
باید ناصر محمدخانی هم محاکمه میشد مقصر اصلی اونه
سه‌شنبه 9 آذر 1389

piade - ایران - تهران
اگر انسان جایز الخطاست پس چرا از خطای این زن نمیگذرید. مادرم فعلا ناصر را بخشیده است. اون مادر مادر نیست که از گناه این مردک هوس باز به همین راحتی گذشته.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

nader46 - انگلیس - لندن
درعفو لذتیست که در انتقام نیست.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

klopatra7 - آلمان - دوسلدورف
اگه میشه یکی به من بگه که داستان مشکلاتی که در این پرونده بوده چی میشه مثلا وجود منی بر جسد لاله و بقیه این چیزها یعنی ندیده گرفتن این چیزها رو؟ خداییش حکم قصاص خیلی وحشیانه است و قانون جنگله که حالا جون یکی رو بار بدن دست یکی دیگه ظاهرا اینها هم خیلی تشنه خون هستند. نمی دونم اگه شهلا کشته شه حالا راحت میشن یا نه. و از کجا انقدر مطمن هستند که کار شهلا بوده. وقتی بجه درخواست قصاص کنه دیگه ببینین داستان چیه. و از همه هم نفرت انگیزتر محمدخانیه که برای این داستان رو ماستمالی کنه درخواست قصاص میکنه. مرتیکه تریاکی هرزه
سه‌شنبه 9 آذر 1389

karkas - ایران - اصفهان
اگه جایز الخطاست اون رو هم ببخش
سه‌شنبه 9 آذر 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
کاش خانواده سحر خیزان میتوانستند خانوم شهلا را از اعدام دور کنند ! خانوم شهلا سالهاست که در زندان بوده و اعدام این خانوم به جا نیست و نبوده .
سه‌شنبه 9 آذر 1389

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
a persian - سوئد - استکهلم . حرفهایتان بسیار منطقی است.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

Pezhman - اتریش - وین
امیدوارم بیگناهی بدار آویخته نشود.شایددوست پسر داشته ومیخواسته قطع رابطه کنه و یا مجرم ویا بیمار روانی.این کار را کرده. اگر صد درصد مطمئن هستی انجام بده.مع الوصف بدان همه ما با ذلت و خواری و پیری ومریضی خواهیم مرد.مگرکسی که آرمانهای والای انسانی وکیش مهر در دل دارد , مرگ برایش رهایی است. وآی برتو که فرهنگ اروپایی وغربی را حس کرده ای.وروزی معلوم شود بیگناهی را حلق آویزکردی.دادگاههای ایران الله بختکی (انتک و بختک)کار میکنند.انسانهای خوبی درمیان قاضی ها ایران وجود دارند , اما مدرک وتجربه و ادله اروپائیان بیشتر است. ولی چرا اوپائیان درستی حکم اشتباه اعدام را باور ندارند.؟فقط بدان نه از سر بی تجربگی و تفنن.برایت رستگاری آرزومندم.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

B 3 Da - آلمان - ا
طبق معمول مشکل فرهنگی !!!!. ناصر رو بخشیدن ! مرد سالاری ، در کشوری که گرفتن 4 زن قانونی است معلوم است که باید آقا ناصر بخشیده بشه ! البته من کلا با اعدام مخالف هستم ولی حالم از زنانی که با مردهای زن دار رابطه بر قرار میکنند بهم میخوره !
سه‌شنبه 9 آذر 1389

sanaz2paris - فرانسه - پاریس
مهمترین چیزی که پرونده را خیلی مبهم کرده بود .این بود که طبق نظر پزشک قانونی در روز حادثه در واژن مقتول اسپرم مردانه کشف میشود و همچنین فردی حمام کرده بود وهمچنین ضربات چاقویی که زده شده بود خارج از توان یک زن بوده ....نظرات بازپرس پرونده که اینکار را در توان شهلا نمی داند را در ویدیو4 شهلا در یوتیوب میتوانید بینید
سه‌شنبه 9 آذر 1389

habibollah - ایران - تهران
ناصرمحمدخانی پول داره اعدام نمیشه.توجمهوری اسلامی بامایه دارها کارندارن.
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

mashady - انگلیس - منچستر
قوانین اسلامی با عقل و منطق و قضاوت علمی و منطقی کاری نداره فقط باید قوانین خدا اجرا بشه حالا این قوانین جرم و جنایت رو کم میکنه یا نه اسلامی ها میگن بله و ملت پس از سی سال تجربه میگن نه این عدالت نیست که ناصر ازاد و این زن اعدام بشه
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

sakura - ژاپن - توکیو
فرق پرونده اقای ناصر محمدخانی با پرونده خانم سکینه اشتیانی چیه ?????. مگه هر دو خیانت نکردن ..
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

afsaneh555 - ایران - تهران
میبینید فقط این زنها بودن گه باید تاوان هوس بازیهای یک مرد رو میدادند. حالا ناصر رو بخشیدند واااااااااااااااااااااااای خدایا
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
واقعا که!! اونی که رابطه مخفی ایجاد کرده و در اصل باعث قتل شده ارو بخشیدن که حالا یک اشتباهی کرده ولی زنی که عقلش کم بوده و همچین اشتباهی کرده بعد 8 سال زندان باید بمیره!! اگه اقا ناصر سر و گوشش نمی جنبید شهلا خانمی هم وجود نداشت که ابجی شمارو بکشه یا اینکه اقا ناصر با پولش شمارو کور کرده که واقعیتو جور دیگه ببینید!!!
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
اقای علی رضاسحر خیزان حالا که شهلا اعدام شد شما و خانواده خون خواهتون لابد امشب راحت میخوابید.اما یاد اوری میکنم در حین استراحت کمی هم راجع به اسپرمی که در زمان قتل در واژن خواهرتون بوده هم کمی فکر کنید چون مثلمن این یکی نمیتونه کار مرحوم شهلا باشه. اقا ناصر هم که در اون زمان خارج تشریف داشتند. در ضمن ازکی خبر نگاران میتوانند احکام قوه قضائیه را به میل خود به تاخیر اندازند که به ادعای شما روابط خوب شهلا با انان چنین تاثیری داشته. مسئله دیکر انکه اگر شهلا خود را بی گناه میدانسته چرا باید از خانواده شماعذر خواهی میکرده اگر کسی قرار بوده که عذر بخواهد اقای ناصر است که زندگی دو زن را بخاطر هوسرانی به نابودی کشید و مورد بخشش مادر گرامیتان واقع شد.
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

babre mazand - هلند - امستردام
klopatra7 - آلمان - دوسلدورف . منم باهاتون موافقم ولی یادتون نره ما ایرانی ها همیشه صورت مسئله رو پاک میکنیم
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

Felfel GHermez - جمهوری چک - پراگ
مقصر اصلی فقط محمد خانی هستش
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
اینقدر ناصر . ناصر نکنید . یک مرتیکه معتاد . که در کانون ورزش و سلامتی جوانان مردم حضور داشته . امیدوارم فرزندانش مثل پدر خود یک معتاد و مزاحم اجتماع نشوند و راه پدر خودشان را طی نکنند . ناصر.. ناصر مرد ک معتاد و بی تعهد نسبت بزن وبچه . خانواده . که زن دوم صیقه ای هم داشته و ادعای شرف و مردانگی هم میکند . وضمنا نام مرد را هم یدک میکشد .. یاببببببببببببببببببببببببببببوووووووووووووووو
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

bawafa1385 - المان - هامبورگ
بگواهی افکار عمومی در ایران خانواده سحر خیزان مبتلا بیک عقده روحی روانی خاص غیر قابل گذشت بودند . وهستند .وبهترین دلیل برای این ادعا مطلع بود از اعتیاذ ذاشتن این مردک ناصر بمواد مخدر و نارضایتی هائی که زن اول ان از این مردک داشت . اگر این خانواده دارای یک مقدار احساس و عاطفه انسانی بودند و تسلیم واقعیات میشدند . اینقدر اصرار در اعدام این زن نمیکردند. عقده حقارت وعقده درونی بیماری غیر قابل علاج است
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

ایران دوست - ایران - تهران
bawafa1385 - المان - هامبورگ. باهاتون موافقم !اصلا نادرستی و نا ثباتی فکری به خاطر تریاک ازش میباره!این اختلال حواس داره مرتیکه محمد خانی!
جمعه 12 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.