شوخی کله‌پاچه‌ای دانشجویان‌ایرانی با نشریه بین‌المللی


شوخی کله‌پاچه‌ای دانشجویان‌ایرانی با نشریه بین‌المللی

جهان- چندی پیش برخی از دانشجویان یکی از دانشگاه‌های فنی معتبر تهران مقاله‌ای را با عنوان «بهینه سازی و طراحی شبکه های جغرافیایی با استفاده از روش "کله پاچه"» جهت درج در نشریه EGU (از نشریات معتبر و مورد تأیید ISI) به دفتر این نشریه ارسال می‌کنند.

این دانشجویان خوش ذوق نام نویسندگان مقاله را به صورت «"ب. گوسفند"، "خ. بز" و "ج. بره سفید"» اعلام می‌کنند و مدعی می‌شوند که هر سه دارای مدرک PhD در «مهندسی علوم زمین» هستند.

جالب آنکه این مقاله تحت شماره EGU2009-6632 برای چاپ در شماره 11 مجله مذکور پذیرش می‌شود و در نوبت چاپ قرار می‌گیرد!

این دانشجویان در خلاصه‌ی مقاله‌ی خود هدف از تدوین آن را «پیداکردن روشی قابل اعتماد برای بهینه‌سازی در طراحی و تغییر شکل شبکه‌های رصد» عنوان کرده و نام این روش جدید را روش "کله پاچه" گذاشته‌اند.

نویسندگان مقاله در بخش آخر خلاصه مقاله خود آورده‌اند: «برای داشتن نتایج بهتر توصیه می‌کنیم که از این روش صبح اول وقت به همراه ملزوماتی چون: "زبون"، "چشم" و البته "پاچه" استفاده کنید. همچنین استفاده از "آبلیمو" پس از قسمت دوم ضروری است.»

mehr47 - ایران - تهران
بهتره از این شوخی ها با حوزه علمیه بکنن نه با نشریات معتبر. به نظر من این کار بی فکری بود.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

romano - ایران - تهران
اصلا آبرور ریزی نکرده‌اند وقتی سایت IEEE و بسیاری دیگر از مکانهای آکادمیک معتبر دنیا سالهاست روی دانشجوها قشر زجر کش ایران خود را بسته‌اند و حتی مقالات زپرتی خود را به بچه‌ها نمی‌دهند یا تبادل ندارند. بهتر است کله پاچه بگیرند. پارسال حتی روی عرف آکادمیک یک اعتراض درست و حسابی روی زجری که دانشجویان در قبال سیستم ظالم کشور کشیدند نکردند. پارسال سندیکاهای کارگری، حتی مردم عادی توی کوچه خیابانهای جاهایی مثل اسکاندیناوی که دنبال سیاست نیستن و توی بهشت آرامش زندگی می کنن با مردم ایران هم دردی و اعتراضی در حد معقول کردن ولی از دانشگاهیها آنچه که انتظار آن می‌رفت نشد که نشد پس بشینن کله پاچه بخورن اگر شرایط عادی بود کار این دانشجو غلط بود. البته ایشون احتمالا یکدستی به برخی از مقاله‌های ISI اساتید محترم می‌زنه که از یکجا تو اینترنت کپی شده و اسمش عوض شده و برای ترفیع مدارج استفاده می‌شن. خودم شاهد چندین و چندتاش بودم
سه‌شنبه 9 آذر 1389

farid_ghl - ایران - تهران
مگه میشه؟. بابا تا سیاه خالدون مطلب رو در میارن ببینن چیه. فکر نمی کنم خبر مطمئنی باشه.
سه‌شنبه 9 آذر 1389

mjrad - ایران - ایران
این کار رو نپسندیدم . شوخی با شبکه های ماهواره ای که زمانی مد شده بود و از عدم اطلاعات گردانندگان شبکه ها سوءاستفاده میشد و کلی خنده برای مردم جور میشد بد نبود اما این کار را نمی پسندم .آنها را نسبت به دیگر پژوهشگران بد بین میکند .
سه‌شنبه 9 آذر 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
romano - ایران - تهران ۱۰۰٪ موافق هستم. نشریات علمی ما فقط به دلیل تحریم سال ها است که منتظر گرفتن شماره ISI هستند. farid_ghl - ایران - تهران این طورها هم نیست. گاهی گاف های ناجوری می دهند. عاشق ذهن خلاق جوان های ایرانی هستم.
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
ادبیات احمدی نژاد کم کم درمحافل اکادمیک هم دارد جا باز میکند.
چهار‌شنبه 10 آذر 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
Neda02 - کانادا - اتاوا . نه عزیزجان چنین چیزی ممکن نیست, چون باید با کرید کارت پرداخت کنی و اسم مدلت هم مهم نیست اگه روشت درست باشه چاپش میکنن! اگه روشت درست باشه یعنی یک سال زحمت, یک سال زحمت رو هیچ کس به اسم کسی دیگری نمیفرستد! اقایون , خانهما مقاله دارین بدین بااسم مشترک هم چاپش میکنیم!. سیدنی
پنج‌شنبه 11 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.