کودکان را مجبور نکنید ته بشقاب غذا را پاک کنند

 
کودکان را مجبور نکنید ته بشقاب غذا را پاک کنند

اگر والدین کنترل شدید روی خوردن کودکان داشته باشند، باعث می‌شوند که کودکان میل زیادی به پرخوری پیدا کنند.

سلامت نیوز: متخصصان تغذیه در آمریکا تاکید کردند: اگر کودکان خود را مجبور کنید که ته بشقاب غذایشان را پاک کنند، بدون شک آن‌ها را به افرادی وسواسی در خوردن تبدیل خواهید کرد.

به گزارش  ایسنا، به علاوه این کارشناسان هشدار دادند: اگر والدین کنترل شدید روی خوردن کودکان داشته باشند، باعث می‌شوند که کودکان میل زیادی به پرخوری پیدا کنند.

دکتر جین واردل و دستیارانش در دانشگاه کالج لندن در این بررسی‌ها روی 213 مادر که صاحب فرزندان هفت تا 9 ساله بودند، مطالعه کردند.

به گزارش شبکه خبری ان بی سی نیوز، در این مطالعه از مادران خواسته شد که هر کدام چه واکنشی نسبت به غذا خوردن کودکانشان داشته باشند. این مادران همچنین نسبت به روش‌های خود در مواجهه با غذا خوردن کودکانشان، گزارش‌هایی را به متخصصان ارائه دادند.

دکتر واردل و همکارانش از این بررسی‌ها به رابطه بین فشارهای اعمال شده از سوی مادر برای خوردن غذای سالم و میزان وسواسی شدن کودک نسبت به غذا پی بردند. به علاوه معلوم شد: هر چه این مادران خوردن را برای کودکانشان بیشتر محدود کنند، تمایل به پرخوری در کودک تشدید می‌شود.

این یافته در مجله «انجمن رژیم غذایی آمریکا» منتشر شده است.

khosh bavar - ایران - یزد
ای بابا, این مطلب بالا واسه بچه های دول اول خوبه و صحت داره و برای بچه های ایرانی شاید برای 20% صحت داشته باشه, برای بقیه کجا ان پول و کجا ان غذا وجود داره که بچه ها را زیر فشار ببریم که تا " ته بشقاب " را بخورد ?!
سه‌شنبه 9 آذر 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
ای بابا الآن میگی؟ حالا من صدوپنچاه کیلو شدم!!
سه‌شنبه 9 آذر 1389

siya48 - آلمان - کلن
پس رو این حساب،پدرو مادر سرلشگر فیروز آبادی،وادارش میکردن غذا رو با بشقابش بخوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سه‌شنبه 9 آذر 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.